Piłka nożna

Wymarzony debiut Jakuba Wyroby. Młody bramkarz ratuje trzy punkty dla Dalinu

Trener Dalinu Myślenice postawił w wyjściowym składzie na 16-letniego bramkarza Jakuba Wyrobę. Szybko okazało się, że to był strzał w dziesiątkę

Dalin Myślenice - Proszowianka 1-0 (0-0) Kałat 66.
Dalin: Wyroba - Biel (84 Tokarz), Przetocki, Senderski, Cienkosz (58 Rusek) - Burkat (46 Grzybek), Kałat, Wojtan, Rak (90 Stelmach) - J. Górecki (86 Ostafin), M. Górecki.
Proszowianka: Zawartka - Wrona (30 Bździuła), Wasilewski, Gorczyca, Kaczor - Król, Polański, A. Przeniosło, Manaseryan (80 Kwiecień), Kaczmarczyk (68 Debski) - Sobolewski.
Żółte kartki: Biel, Ostafin, Burkat, Grzybek.

Syn legendarnego w tej klasie rozgrywek napastnika Dalinu najpierw w 10 minucie sparował piłkę po strzale z rzutu karnego Pawła Wasilewskiego, a w 43 minucie odbił na róg piłkę po uderzeniu Jerzego Polańskiego.

To były najlepsze okazje dla ekipy gości w pierwszej połowie. W niej optyczną przewagę mieli miejscowi, ale w pamięć zapada akcja z początku, kiedy Dawid Kałat i Jakub Góreckie nie zdołali zaskoczyć bramkarza gości. Dzięki interwencjom Jakuba Wyroby w pierwszej połowie, biało-zieloni schodzili do szatni z remisowym wynikiem 0:0.

Drugą połowę zaczęli gospodarze i błyskawicznie szansę bramkową miał Michał Górecki, po którego strzale interweniował Zawartka. Dalin w drugiej połowie zagrał lepiej niż w pierwszej, w czym głównie zasługa Karola Raka i Michała Wojtana, którzy opanowali środek pola.

Po strzale Raka Zawartka odbił piłkę na róg, piłkę wrzucił Grzybek a głową do bramki skierował Kałat. Po chwili piłka po strzale M. Góreckiego i rykoszecie odbiła się od słupka. W końcówce dwóch stuprocentowych okazji nie wykorzystał M. Górecki i mogło się to zemścić na gospodarzach, gdy w doliczonym czasie gry Proszowianka wywalczyła rzut wolny. Do piłki podszedł Wasilewski, ale uderzona przez niego piłka trafiła w mur.