Fitness

PORA SIĘ RUSZYĆ! Jak i gdzie bezpiecznie wrócić do formy po wakacjach? Gdzie w Myślenicach mogą trenować dzieci i dorośli?

PORA SIĘ RUSZYĆ! Jak i gdzie bezpiecznie wrócić do formy po wakacjach? Gdzie w Myślenicach mogą trenować dzieci i dorośli?

Od września dorośli i młodzież stają przed kolejnymi naborami do klubów i grup sportowych. Jednym z miejsc, gdzie możemy posłać dzieci jest znany z licznych sukcesów taneczno-gimnastycznych i sylwetkowych-fitness klub Lady Fitness Myślenice - Akademia Tańca, Gimnastyki i Fitness 

Ostatnie miesiące związane z ograniczeniami obiektów i zajęć sportowych nie były łatwe i inne niż zwykle. Wiele z nas zastanawiało się czy i jak bezpiecznie wrócić do treningów, które niewątpliwie oprócz lepszej sylwetki i samopoczucia, zwłaszcza dla dzieci uprawiających sport rekreacyjnie i wyczynowo niosą wiele radości, wartości wychowawczych i niezbędnych kontaktów z rówieśnikami.

Według badań przedstawionych przez federację fitness, coraz więcej z nas bezpiecznie wraca do klubów sportowych i posyła swoje pociechy. Przedstawione przez nią stanowisko uargumentowało, że reżim sanitarny wprowadzany przez kluby działa pozytywnie i w żadnym z klubów nie doszło do zakażenia, a regularna aktywność fizyczna zwiększa odporność.

Wrześniowy nabór w Akademii Tańca, Gimnastyki i Fitness

Od września dorośli i młodzież stają przed kolejnymi naborami do klubów i grup sportowych. Jednym z miejsc, gdzie możemy posłać dzieci jest znany z licznych sukcesów taneczno-gimnastycznych i sylwetkowych-fitness klub Lady Fitness Myślenice - Akademia Tańca, Gimnastyki i Fitness.

To miejsce pasjonatów, które często nazywane jest najlepszym klubem w okolicy dla dzieci i młodzieży. Tutaj uczęszczają zawodnicy reprezentujący Myślenice na Mistrzostwach Polski czy zawodach międzynarodowych pod okiem pasjonatów sportu, trenerów o wykształceniu sportowo-pedagogicznym, sędziów i zawodników klasy mistrzowskiej. Klub bezpiecznie funkcjonuje od czerwca i działa z wytycznymi, a nawet ponad podstawowymi wymogami.

Dostosowano ilość ćwiczących na zajęciach, wprowadzono przerwy na dezynfekcje i odstępy czasowe między grupami, wyłączono też na ten moment z użytku poczekalnię, a trenerzy przyprowadzają i odprowadzają dzieci sprzed wejścia pilnując dezynfekcji rąk i używania mat dezynfekcyjnych, działają także urządzenia filtrujące powietrze z wewnętrzną lampą UV.

Każde dziecko powinno także mieć podpisaną swoją wodę, a rodzic wypełnić ankietę i w razie jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych odczekać i nie posyłać dziecka na zajęcia. Co ważne placówka mieści się minutę od Galerii Myślenickiej i posiada duży bezpieczny parking z monitoringiem.

Jak mówią trenerzy - rodzice stają na wysokości zadania i to dzięki ich dbałości znów możemy cieszyć się treningami. Z tych powodów warto już dużo wcześniej zadbać o miejsce dla swojej pociechy jeśli chce spróbować swoich sił w grupach rekreacyjnych, czy turniejowych na zajęciach taneczno-gimnastycznych czy akrobatycznych, ponieważ organizatorzy ograniczać będą liczbę miejsc i tworzyć listy rezerwowe.

Klub zadbał także, aby w czasie obowiązkowego zamknięcia obiektów sportowych, dzieci nie wychodziły z formy i miały ze sobą kontakt. Zawodnicy wyczynowi otrzymali programy treningowe, co pozwoli niebawem na ich start w Mistrzostwach Polski. W związku z dużym zainteresowaniem już we wrześniu szykują się kolejne konkursy.

Okres wakacji był równie atrakcyjny - klub zadbał nie tylko o treningi stacjonarne, ale także odciążenie rodziców po długim pobycie dzieci w domu i zdalnym nauczaniu. Organizowano półkolonie z animacjami,zabawy i konkursy, spotkania i treningi z ciekawymi osobistościami i sportowcami, wyjścia i wycieczki.

W ostatnich miesiącach przeprowadzano też treningi online, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, konkursy online m.in Ogólnopolski Konkurs o Diamentowy Medal online, w który zaangażowali się myśleniccy lokalni przedsiębiorcy.

Jednym ze sponsorów wspierających ogólnopolski Konkurs o Diamentowy medal jest właściciel Gym&Fitness King Extreme Club -Pan Marcin Górka. Znany jako nasz rodowity sportowiec- Mistrz Polski w Trójboju Siłowym, trener personalny, właściciel siłowni vis-a-vis Lady Fitness, z której chętnie korzystają zarówno rodzice odprowadzający swoje pociechy na trening jak i sami zawodnicy przygotowujący się na zawody fitness i sylwetkowe.

Pan Marcin zorganizował w wakacje dla dzieci konkurs motywujący do sportu z nagrodami w którym najlepsza okazała się być Diana Gęsicka, a zaraz za jej wynikiem Zuzia Kiszka, Julia Owsiany i Oliwia Cholewa- gratulujemy. Jak mówi Pan Marcin, siłownia nie jest traktowana jak kiedyś - tylko dla sportowców wyczynowych - dziś odwiedzają ją wszyscy, kobiety, mężczyźni, młodzież chcąca czuć się dobrze i realizować swoje cele także rekreacyjnie.

Sam chętnie pomaga rozpocząć przygodę na siłowni i służy pomocą. King Extreme również z powodzeniem wrócił do funkcjonowania zarówno siłowni, jak i zajęć fitness dla Pań. Tu także spotkać się możemy z limitem osób, środkami ostrożności takimi jak środki do dezynfekcji maszyn, powierzchni czy żelami antywirusowymi dla klientów.

Rodzice i zawodnicy klubu Lady Fitness, we wrześniu skorzystać mogą ze specjalnych zniżek nawet o 50% na karnety miesięczne. Dodatkowo, dla pierwszych pięciu nowych klientów we wrześniu, King Extreme przygotował na powrót po wakacjach darmowe wejście, oraz specjalną zniżkę na pierwszy karnet na hasło "Miasto-Info" (szczegóły w klubie).

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź działalność klubów w sieci

Lady Fitness 

King Extreme 

Obserwuj polecane kluby na facebooku: Lady Fitness na facebooku , King Extreme na facebooku

Artykuł powstał we współpracy z firmą Lady Fitness.

Zobacz więcej