Speed-Ball

Zawodnicy Sportowni wywalczyli 2. miejsce w kraju

Zawodnicy Sportowni wywalczyli 2. miejsce w kraju

Zawodnicy trenujący przy Stowarzyszeniu Sportownia wywalczyli 2. miejsce w ogólnopolskim rankingu klubów w ramach V Mistrzostw Polski i Klubowych Mistrzostw Polski w Speed-ballu

W zawodach wystartowało 57 zawodników z różnych stron Polski. Stawką w grze były nie tylko miejsca na podium, ale również tytuł Klubowego Mistrza Polski, gdyż zawody po raz pierwszy w odbyły się w formule zmagań klubowych. Te rozegrane zostały w hali sportowej KS Orzeł w Krakowie.

Oprócz konkurencji indywidualnych jak gra singlowa, czy super-solo rozgrywane były gry deblowe oraz sztafeta. Gra deblowa jest najbardziej widowiskową konkurencją w speed-ballu, jednak wymaga dużego doświadczenia i zgrania w parze, podobnie jak rywalizacja sztafetowa wymagająca współpracy czwórki zawodników.

Stowarzyszenie Sportownia do rywalizacji wystawiło 16 najlepszych zawodników trenujących w trzech sekcjach. Po zaciętej dwudniowej rywalizacji speed-balliści z regionu wrócili z medalami i kilkoma tytułami mistrza i wicemistrza Polski, dzięki czemu Sportownia znalazła się na drugim miejscu w rankingu najlepszych klubów.

Zbigniew Bizoń, trener: Wróciliśmy z zawodów z tarczą medali i drugim miejscem w rankingu klubowym. Walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana. Jestem dumny z mojej drużyny. Za nimi setki godzin treningów, które przyniosły wspaniałe efekty.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 6 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z organizacji prekursorskich jest Stowarzyszenie Sportownia z Gminy Myślenice.

Wydarzenie realizowane było przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej