Rajdy Samochodowe

Rajd Śląska: Kasperczyk na podium, auto Wróbla z problemami technicznymi

Duet Kasperczyk/Syty zajął trzecie miejsce, natomiast Wróblewski/Wróbel mieli problemy z silnikiem, ale udało im się dojechać do mety w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski

W swoim czwartym starcie w śląskiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pochodzący z Myślenic kierowca Tomasz Kasperczyk tworzący duate z pilotem Damianem Sytym po raz czwarty uplasowali się w ścisłej czołówce tej imprezy. Po zwycięstwach w latach 2017 i 2018 oraz drugim miejscu w sezonie 2019, tym razem zawodnicy Tiger Energy Drink Rally team finiszowali na trzeciej pozycji.

Trzecia lokata w klasyfikacji generalnej, oraz piąta lokata na Power Stage oznaczają, że w Chorzowie Kasperczyk i Syty wzbogacili swoje konto o 23 punkty. To pozwoliło im na awans w klasyfikacji sezonu o siedem pozycji i obecnie zajmują szóste miejsce.

Natomiast pochodzący z Myślenic pilot Jakub Wróbel tworzący załogę Orlen Team z kierowcą Kacprem Wróblewskim od pierwszego oesu zmagali się z problemami silnika. Zdołali jednak ukończyć rajd i ponownie sięgnąć po dodatkowe punkty na Power Stage. W klasyfikacji generalnej po Rajdzie Śląska z 7 punktami zajmują 15 miejsce

Drugie z rzędu zwycięstwo w rundzie polskiego czempionatu odniósł znany ze startów w WRC fiński duet Jari Huttunen/Miko Lukka (Hyundai i20 R5). Drugi stopień podium wywalczył dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb, którego pilotował Michał Poradzisz (Skoda Fabia R5), a na trzecim miejscu uplasowali się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty