Koronawirus

Dobowy przyrost przypadków koronawirusa w Małopolsce. Najwięcej w powiecie myślenickim

Dobowy przyrost przypadków koronawirusa w Małopolsce. Najwięcej w powiecie myślenickim

W ciągu doby najwięcej przypadków koronawirusa w Małopolsce odnotowano w powiecie myślenickim.

W myślenickim szpitalu powodu zmarła pierwsza pacjentka u której potwierdzono Covid-19.

Minister zdrowia zapowiada nowe obostrzenia we wszystkich strefach.

 

W ciągu minionej doby w Polsce przybyło 1552 nowych zakażonych koronawirusem. Na COVID-19 zmarło kolejne 5 osób nie posiadających chorób współistniejących, wśród nich 35-letnia kobieta oraz 25 osób z chorobami współistniejącymi.

W Małopolsce ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 205 osób. To 119 kobiet i 86 mężczyzn, w wieku od 19 miesięcy do 92 lat. Najwięcej przypadków w ciągu minionej doby odnotowano w powiecie myślenickim (32 osoby), nowotarskim (30 osób) i w Krakowie (24 osoby). Obecnie w Małopolsce od początku zmagań z koronawirusem zakażenie nim zostało potwierdzone u 11 216 osób.

Jak podaje Dziennik Polski; w myślenickim szpitalu zmarła pierwsza osoba zarażona koronawirusem. To 87-letnia mieszkanka naszego powiatu, która miała choroby współistniejące.

Od soboty 19 września powiat myślenicki znajduje się w tzw. żółtej strefie. Kilka dni temu wicestarosta Rafał Kudas zwracał uwagę w sieci, że „spełniamy minimalne kryteria czerwonej strefy” i możny do niej trafić lada dzień.  O tym jaki powiat zostanie objęty konkretną strefą decyduje ministerstwo zdrowia po analizie dynamiki wzrostu zakażeń i uśrednionej liczbie przypadków z 14 dni. 

Nowe obostrzenia we wszystkich strefach

We wtorek 29 września minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu wprowadzone zostaną nowe obostrzenia sanitarne we wszystkich strefach - zarówno w żółtych i czerwonych oraz w zielonych. Ma to związek ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem odnotowywanych w ostatnich dniach w całym kraju.

Ograniczenia dotyczyć będą zgromadzeń i wesel; w strefie zielonej limit uczestników zostanie zmniejszony ze 150 do 100 osób, w żółtej - do 75, natomiast w czerwonej nadal będzie wynosił 50 osób.

Ponadto w strefie czerwonej punkty gastronomiczne, restauracje, bary i puby będą czynne nie dłużej niż do godziny 22.

Trzecią modyfikacją obostrzeń będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu także w strefie żółtej. Do tej pory było to konieczne tylko w strefach czerwonych.

Minister zdrowia przekonywał, że używanie maseczek jest jednym ze sposobów ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 1 paź

  Moim zdaniem to mydlenie oczu, a w kuluarach budowany jest system kontroli obywateli. Pisałam już, że to co dziś jest w Chinach jutro będzie u nas. Na ten temat można poczytać w artykule Tomasza Domańskiego "Nowe technologie w służbie totalitaryzmowi, czyli jak Chiny inwigilują swoich obywateli." Na YouTube jest też sporo filmików o tym. Warto zajrzeć na kanał Agnieszki Moitrot, między innymi filmik z 30.09.2020r: "ROBOTY KONTROLUJĄ LUDZI. METALOWY PIES W SINGAPURZE I DRONY W MARSYLII. ORWELL 1984." Pokazuje jak pilnowani są ludzie, by przestrzegali dystansu społecznego i nosili maski. Warto zapoznać się również z projektami Elona Muska, np. Neuralink. Projekt Neuralink to rozwijane od kilku lat przedsięwzięcie, które ma na celu stworzyć interfejs mózg-komputer. Zdaniem Elona Muska ma to być totalna rewolucja w zakresie działania interfejsów człowiek-komputer. Tym sposobem wejdziemy w skład tzw. Internetu Rzeczy. Jak mówi Stanisław Krajski we vlogu z 29 września br. "Oficjalne polskie dokumenty jeżą włos na głowie!" nasz rząd opracował już stosowne dokumenty dotyczące wprowadzania Internetu Rzeczy (w ministerstwie cyfryzacji). Wystarczy wejść na stronę ministerstwa cyfryzacji i zapoznać się z planami...

  14 7 Odpowiedz
 • Roman 1 paź

  Red Zone od soboty.

  8 Odpowiedz
 • 1 paź

  To nas święta mateczka wzięła w obronę. panowie radni, co wy na to? Wykazaliście się nieskutecznością w działaniu!

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej