Karate

Karatecy z Myślenic nie do zatrzymania. Zdobyli 13 pucharów i 3 drużynowe miejsce w Polsce

Podczas Ogólnopolskiego Turnieju z okazji 100 rocznicy "Cudu nad Wisłą" karatecy z Myślenic zdobyli 13 indywidualnych pucharów, co dało im 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej

W Ogólnopolskim Turnieju z okazji 100 rocznicy "Cudu nad Wisłą" wzięło udział 117 zawodników z 11 klubów. Myślenice reprezentowała 17 osobowa grupa zawodników z Myślenickiej Akademii Karate Byakko oraz silna reprezentacja rodziców i kibiców.

Karatecy z Myślenic zdobyli 13 pucharów indywidualnych, co dało im w końcowej klasyfikacji 3 miejsce drużynowo. Pierwsze miejsca zajęli: Miłosz Pilch, Nina Szczerbianiuk, Maksym Romanik, Lila Sidor; drugie Daria Bzdek, Kacper Jania, Wojtek Swachta, Nikola Dzidek, trzecie; Aleksander Nowak, Mikołaj Śliwa, Jakub Motyka, Amelia Jania, Bartosz Szczygieł.

- Jak zwykle jestem dumny z moich podopiecznych, którzy dzielnie stawiają kroki na turniejowych matach. Z miesiąca na miesiąc widzę, jak robią postępy. To najlepsza motywacja do dalszej pracy. Serdecznie im gratuluję i jednocześnie zachęcam do dalszych treningów, a na pewno sukcesy będą jeszcze większe – występ komentuje trener Marcin Sturgulewski