Myślenice

Od nowego roku przestanie działać Ośrodek Pomocy Społecznej. W jego miejscu powstanie Centrum Usług Społecznych

Od nowego roku przestanie działać Ośrodek Pomocy Społecznej. W jego miejscu powstanie Centrum Usług Społecznych
W miejscu dotychczasowego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego 82 ma powstać Centrum Usług Społecznych

W nowym roku swoją działalność zakończy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach, który zostanie przekształcony w Centrum Usług Społecznych. To najnowszy pomysł włodarzy miasta i gminy Myślenice. Co to oznacza?

Według zapowiedzi burmistrza Jarosława Szlachetki Centrum Usług Społecznych (CUS) to „szansa rozwojowa dla nas jako gminy i otwarcie nowego rozdziału w funkcjonowaniu placówki”. Centrum Usług Społecznych będzie świadczyć pomoc zarówno dla dzieci do 3 lat, całym rodzinom, rodzinom wielodzietnym, rodzinom w potrzebie i osobom starszym.

Na przekształcenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych gmina otrzyma 3,1 mln zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Według rządowej strategii CUS-y mają tworzyć nową jakość pomocy społecznej; kompleksowo, w jednym miejscu, zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności. „Oferta działań społecznych i socjalnych będzie bardzo szeroka” – czytamy w gminnym komunikacie. Potrzeby, które mają zostać zaspokojone ośrodek będzie poznawać poprzez przygotowane ankiety.  

- W okresie około czterech miesięcy chcemy zaangażować mieszkańców, aby poznać te potrzeby na które później będziemy odpowiadać ofertą Centrum Usług Społecznych. Chcemy, aby CUS pomagał mieszkańcom kompleksowo – mówi Małgorzata Aleksandrowicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach.

Dzisiaj Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej znajduje się przy ul. Słowackiego 82.

 

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • 8 paź 2020

  Poza nazwą i pieczątką coś się zmieni ?

  42 2 Odpowiedz
 • 8 paź 2020

  Zapewne personel zarządzający, na super specjalistów z jedynej słusznej partii. Oczywiście bez żadnego nepotyzmu i kolesiostwa

  33 2 Odpowiedz
 • OKOKI 8 paź 2020

  Jak PIS dalej będzie rządził to niedługo wszyscy zostaniemy pensjonariuszami tej instytucji, w gaciach nas puszczą.

  27 4 Odpowiedz
 • 8 paź 2020

  Oj te usługo społeczne, mogą być bardzo potrzebne w najbliższym czasie.
  Ceny w Polsce przegoniły te z Portugalii i Grecji a w gastronomii zrównały się z Włochami i Hiszpanią, zaś w cenie mieszkań (Kraków) przegoniły i Hiszpanię i Portugalię i Grecję, a zwolnienia narastają.

  27 5 Odpowiedz
 • mirek@ 9 paź 2020

  Budynek się wali, wygląda jak ruina ale fury przed nim zaparkowane pierwsza klasa... Tak że potrzebujesz pomocy ale na wstępie wiesz ze tu się żyje na poziomie ? te pieniądze to na co zostaną przekazane? Na ankiety, pensje, czy pomoc ludziom? Bo z tekstu wynika że robią ale jeszcze nie wiedzą czego ludzie potrzebują

  21 5 Odpowiedz

Zobacz więcej