Fitness

Mistrzostwa Polski Fitness dzieci: 7 medali dla zawodniczek Lady Fitness Myślenice

Podczas Mistrzostw Polski dzieci, młodzieży oraz juniorów, które odbyły się w miniony weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentantki Lady Fitness Myślenice zdobyły 7 medali

Zawody stanowiły eliminacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się za 2 tygodnie. Myślenicki klub Lady Fitness zajął II-gie miejsce w Polsce, stanowiąc V-ce Mistrzostwo Polski w ogólnopolskiej klasyfikacji klubów. Prawie wszyscy zawodnicy dostali się do finałów i wrócili z medalami.

Ośmioletnia Lena Latoń utrzymała swoją pozycję Mistrzyni Polski, tuż za nią uplasowała się ze srebrem Kateryna Kubatko. Natomiast 9-letnia Oliwia Cholewa zdobyła brązowy medal. Wśród juniorek fitness kobiet do 23 roku życia w kategorii wzrostowej do 163 cm Mistrzynią Polski została Yuliia Komenotrus, a V-ce Mistrzynią Natalia Goc. Natomiast powyżej 163 cm wzrostu Mistrzynią Polski - Justyna Rynduch, na drugim miejscu sklasyfikowano Emilię Gracę. Wszystkie są podopiecznym klubu Lady Fitness. Rozegrano także wśród juniorek fitness kategorię "open" czyli spośród pierwszych miejsc wybrano tą najlepszą, którą okrzyknięto Justynę Rynduch.

W kategoriach młodzieżowych i dziecięcych na uwagę również zasługują osiągnięcie Mistrzostwa Polski wśród nastolatek przez Emilię Gracę, oraz 4 miejsce Wiktorii Cycoń. Tuż za podium uplasowała się debiutująca wśród 9-latków Ania Korus, a Natalia Kuchnia na miejscu 5 w klasyfikacji ogólnopolskiej.