Fitness

Gdzie warto zapisać dziecko po wakacjach? Podpowiadamy!

Gdzie warto zapisać dziecko po wakacjach? Podpowiadamy!

Wakacje dobiegają końca- większość z nas będzie szukać dla naszych pociech zajęć, które zwłaszcza dadzą oddech od monitorów, możliwość bezpiecznego i owocnego spotkania z rówieśnikami i ambitnymi ludźmi. Co wybrać? 

Jedną z aktywności, wspierającą motywacyjnie i stanowiącą alternatywę spędzania wolnego czasu dla młodszych (nawet od 3 lat!) jak i starszych dzieci, oraz młodzieży są treningi proponowane przez klub sportowy Lady Fitness. Ten działa od lat z wielkimi sukcesami zaledwie minutę drogi od myślenickich galerii przy szkole Osińskich. Więcej o działalności i sukcesach klubu można znaleźć na stronie Lady Fitness www.ladyacademy.szkola.pro

Choć ambitne i prestiżowe tytuły z plebiscytów, konkursów i turniejów w kierunku klubu, zawodników i trenerów sypią się nie tylko na arenie ogólnopolskiej, to możliwość treningów i wsparcie dla młodych talentów odbywa się na różnych poziomach - amatorskim, rekreacyjnym, turniejowym, oraz w zależności od wieku. Klub organizuje także obozy sportowo-wypoczynkowe, konkursy, wyjazdy na turnieje. Ciekawostką jest także fakt, że zarówno 8 i 9-cioletni zawodnicy będących w kadrze kraju, oraz nieco starsi i trenerzy byli gośćmi Dzień Dobry TVN, oraz innych stacji radiowych i telewizyjnych.

Na czym polegają treningi, oraz przez kogo są prowadzone?

Pełny wachlarz zajęć można zobaczyć na załączonych zdjęciach, jednak w skrócie - domeną zajęć jest taniec, gimnastyka, akrobatyka. Jak co sezon trenerzy przeszli dodatkowe szkolenia, a klub zaskoczył znów niespodziankami.

Na treningach wszystkich grup taneczno-gimnastycznych wprowadzono bardzo atrakcyjne dla młodych sportowców przybory do akrobatyki powietrznej - świetne nie tylko ze względu na rozwój siły, ale także gibkości - jest to zupełna innowacja w naszej okolicy tz. koło cyrkowe (aerial hoop) i szarfy wertykalne (aerial silk).

Pojawią się także nowe zajęcia dla chłopców, łączące elementy siłowe w bardzo atrakcyjnym wydaniu- kalisteniki z medalistą Mistrzostw Europy, oraz gimnastyki akrobatycznej i tańca sportowego. Do współpracy w zupełnie innym, atrakcyjnym zwłaszcza dla grup młodzieżowych stylu tańca, zaproszono nową trenerkę, która poprowadzi bezpłatne zajęcia otwarte funky jazz - hip hop/taniec nowoczesny/współczesny - czyli fascynujące połączenie stylu teledysków mtv i tańca ulicznego. Oczywiście nadal prężnie działają grupy show dance (z przyborami), cheerleading sportowy i jedyna w małopolsce sekcja sportowego fitness.

Klub jest teraz najpopularniejszym, także ze względu na swoje międzynarodowe osiągnięcia w okolicy, jednak nie każdy wie że przygotowuje także zawodniczki startujące w zawodach sylwetkowych.

Trenerzy w klubie to profesjonaliści o wykształceniu sportowo-pedagogicznym, którzy współpracują ze związkami sportowymi, bądź sami są sędziami, trenerami, mają za sobą karierę zawodniczą na arenie Mistrzostw Polski, oraz medaliści Mistrzostw Europy i Świata.

Kadra dobrana jest niezwykle starannie- tak, aby w zależności od poziomu doradzić i wykrzesać z podopiecznych to co najlepsze, wspierać talenty sportowe i przy tym dobrze się bawić na każdym poziomie.

Czy mojemu dziecku się spodoba - jak wybrać zajęcia?

W zależności od możliwości podopiecznych, wieku i zaawansowania trener pomoże dobrać zajęcia i grupę. Zawsze na początku września planowane są bezpłatne treningi zapoznawcze, po których dziecko decyduje czy treningi mu odpowiadają.

W klubie obecnie trwa jeszcze sportowy obóz wyjazdowy wraz z podopiecznymi, jednak w pierwszym tygodniu września można śmiało dzwonić i warto przypilnować tego terminu, ponieważ przygotowano limit miejsc i treningi próbne wystartują już w drugim tygodniu września.

Informacje będą pojawiać się na wyżej podanej stronie internetowej, oraz facebooku.

Powiązane tematy

Zobacz więcej