Karate

Aleksander Nowak karate trenuje trzeci rok. Właśnie został Mistrzem Polski Południowej

Aleksander Nowak karate trenuje trzeci rok. Właśnie został Mistrzem Polski Południowej

Aleksander Nowak z Myślenickiej Akademii Karate "Byakko" znokautował swojego przeciwnika mocnym kopnięciem i został Mistrzem Polski Południowej w karate kyokushin

Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików odbyły się w Wieliczce 17 października. W turnieju wystartowało 109 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów z różnych organizacji karate.

Myślenicką Akademię Karate "Byakko" reprezentował Aleksander Nowak, który startował w kategorii kumite (walki) junior (16-17 lat) do 65kg. Olek swoją walkę wygrał przed czasem, nokautując przeciwnika mocnymi kopnięciami na nogi i od początku prowadził walkę zgodnie z założonym planem.

- Aleksander trenuje trzeci rok i robi gigantyczne postępy z turnieju na turniej. Jest świadomym zawodnikiem i wie, po co przychodzi na treningi. Taka postawa jest wynagradzana w postaci dobrych walk i świetnych wyników podczas kolejnych turniejów. Warto podkreślić, że rywalizuje on najczęściej z zawodnikami, którzy trenują 2-3 razy dłużej. Ten turniej to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski juniorów, które odbędą się 17 listopada w Zielonce koło Warszawy. To będzie najważniejszy sprawdzian tego młodego zawodnika – mówi trener Marcin Sturgulewski.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej