Drogi

Strażacy mają pełne ręce roboty. „Warunki na drogach w okresie jesiennym są trudniejsze, trzeba to brać pod uwagę”

Strażacy mają pełne ręce roboty. „Warunki na drogach w okresie jesiennym są trudniejsze, trzeba to brać pod uwagę”

„Warunki do poruszania się pojazdów w okresie jesiennym są trudniejsze więc kierujący powinni brać to pod uwagę podczas jazdy aby nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń na drogach” – apelują strażacy, którzy jednego dnia wyjeżdżali do 3 wypadków

Dla strażaków z naszego regionu miniona sobota była pracowita. Kilka minut po godzinie 10 odebrali pierwsze zgłoszenie o kolizji drogowej w Głogoczowie na drodze krajowej nr 7. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice oraz OSP Głogoczów. Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono uderzenie samochodu w bariery ochronne. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, poddano sorpcji wyciekłe na jezdnię płyny eksploatacyjne.

Dwie godziny później ponownie samochód osobowy uderzył w bariery, tym razem w Jaworniku. Na miejsce zdarzenia udały się zastępy JRG Myślenice i OSP Jawornik. Scenariusz działań bardzo podobny – utrudnienia na drodze, uszkodzone samochody i infrastruktura drogowa.

O godzinie 12.26 zastępy JRG Myślenice i OSP Dobczyce wyruszyły do działań przy wypadku drogowym w miejscowości Dobczyce. Samochód osobowy zjechał do rowu w wyniku czego poszkodowana została jedna osoba, której pomocy udzielili ratownicy medyczni ZRM i przewieźli ją do SOR w Myślenicach.

- Dalsze czynności polegały na usunięciu skutków zdarzenia z jezdni. Warunki do poruszania się pojazdów w okresie jesiennym są trudniejsze więc kierujący powinni brać to pod uwagę podczas jazdy aby nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń na drogach – zwraca uwagę bryg. Roman Ajchler.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej