Dobczyce

Mieszkaniec Dobczyc zbudował najmniejsze akwarium na świecie. Trafił do Księgi Rekordów Guinessa

Mieszkaniec Dobczyc zbudował najmniejsze akwarium na świecie. Trafił do Księgi Rekordów Guinessa
Fot. Facebook/Marcin Zając

Ma 3 cm długości i 2 cm szerokości. Najmniejsze akwarium na świecie to dzieło Marcina Zająca z Dobczyc, jednego z najlepszych aquascaperów w Polsce  

W środku znajduje się piasek, rośliny i oczywiście woda. Pasją mieszkańca Dobczyc jest tworzenie akwariów, a Marcin Zając jest również Mistrzem Polski w aquascapingu. To ogrodnictwo, ale uprawiane pod wodą. Właśnie wynikiem tej pasji było stworzenie najmniejszego akwarium na świecie.

Dotychczasowy rekord należał do Anatoly'ego Konenko z Rosji, który ma na swoim koncie już kilka podobnych osiągnieć w miniaturyzacji, jak np. wykonanie najmniejszej książki na świecie. W 2011 roku stworzył akwarium o wymiarach 30 x 24 x 14 mm. Umieścił w nim również luźno rozrzucone kamyki i rośliny.

Wspomniany rekord został pobity przez mieszkańca Dobczyc. Jego zbiornik ma 28 x 16 x 20 mm i jest w stanie pomieścić 9 mln wody.  

Jak w sieci pisze o sobie autor; akwaminiaturą interesuje się od pewnego czasu i tworzy mikro zbiorniki oraz aranżacje do nich. Marcin Zając to jeden z najlepszych polskich aquascaperów.

Podczas tegorocznej edycji Polish quascaping Contest 2020 zajął pierwsze miejsce w kategoriach classic i extra oraz drugie w kat. nano. Jego prace to żywe dzieła sztuki, a powyżej prezentujemy jedną z nich. Gratulujemy pasji!

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej