Koronawirus

Powiat myślenicki: Wczoraj 190 potwierdzonych przypadków, dzisiaj ponad 50. Rusza punkt wymazowy na Dolnym Przedmieściu

Powiat myślenicki: Wczoraj 190 potwierdzonych przypadków, dzisiaj ponad 50. Rusza punkt wymazowy na Dolnym Przedmieściu

W środę 11 listopada w powiecie myślenickim padł rekord zachorowań. Koronawirusa potwierdzono u 190 osób. Dzisiaj to 52 przypadki, ale liczba zgonów od początku pandemii urosła do 38. Dzisiaj w Myślenicach na Dolnym ruszył trzeci w powiecie punkt wymazowy

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 22 683 nowych przypadkach zakażeń (wczoraj było ich 25 221). Resort przekazał również, że w ciągu ostatniej doby zmarło 275 osób. Ostatniej doby wykonano ponad 57,2 tys. testów na obecność koronawirusa. Łącznie przebadano dotąd 5 mln 248 818 osób.

Najwięcej zakażeń ostatniej doby potwierdzono w województwach śląskim (3911), wielkopolskim (2232) i małopolskim (2132). W naszym regionie od początku zmagań z pandemią odnotowano 71 654 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 40 099 ozdrowieńców i 1047 zgonów. Najwięcej zakażeń potwierdzono w Krakowie (20590), powiecie krakowskim (6069), nowosądeckim (4572), myślenickim (3591) i nowotarskim (3445).

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 52 mieszkańców powiatu myślenickiego (w środę 11 listopada padł rekord – 190 przypadków). Do tej pory z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 38 osób.

Aktualnie hospitalizowane są 64 kolejne, w izolacji z wynikiem dodatnim przebywa 1070 osób, kwarantanną objętych jest 1507, a nadzorem epidemiologicznym 1070.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

 

Punkt wymazowy na Dolnym Przedmieściu

Dzisiaj przy placu targowym na Dolnym Przedmieściu w Myślenicach rozpoczął funkcjonowanie punkt pobrań wymazów do testów molekularnych w kierunku SARS-CoV-2.

Punkt obsługiwany jest przez firmę Diagnoza i będzie otwarty siedem dni w tygodniu w systemie Drive&Thru. Samochodem możemy wjechać do niego od ulicy Partyzantów w godzinach 13:30-15:30.

W ciągu jednego dnia punkt pobrań wymazów w Myślenicach podczas dwugodzinnego funkcjonowania będzie mógł zbadać około 60 osób. - W przypadku dużego zainteresowania godziny pracy mogą zostać wydłużone – informowali przedstawiciele gminy podczas porannej konferencji prasowej.

Czy obawiasz się zarażenia covid-19?

 • bardzo boję się zakażenia
 • trochę boję się zakażenia
 • nie myślę o tym
 • w ogóle nie boję się zakażenia
 • Zobacz wyniki
 • bardzo boję się zakażenia bardzo boję się zakażenia 32%
 • trochę boję się zakażenia trochę boję się zakażenia 26%
 • nie myślę o tym nie myślę o tym 23%
 • w ogóle nie boję się zakażenia w ogóle nie boję się zakażenia 20%
 • Głosów: 1793

To trzeci punkt wymazowy na terenie powiatu. Pierwszy funkcjonuje przy myślenickim szpitalu, drugi powstał w Dobczycach (formuła Drive&Thru) apelu przedstawicieli starostwa do samorządowców z terenu powiatu o wspólne działanie w tej sprawie.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 12 lis

  jechalem tamtedy kolo 15 i stoi pusty namiot a w srodku 2 osoby w kombinezonach. ile na dzien kosztuje ten punkt wymazowy na targu?

  14 3 Odpowiedz
 • 12 lis

  Wielki qwa qwa sukces jaśnie panującego, bo można wjechać od 13:30 do 15:30, tylko 2 godziny dyżuru = jak podają 60 wymazów.
  Ile testów się dziennie robi w powiecie myślenickim?
  Ile razy 1 osoba robiła test dwa lub więcej razy?
  Ile z tych 190 niby zarażonych posiada objawy ciężkie, średnie, lekkie lub przechodzi bezobjawowo?
  Z tego co wiem, to z powodu Covid 19 w powiecie myślenickim nie zmarła ani jedna osoba.
  38 osób zmarło z przyczyn współistnienia Covid 19 razem z innymi chorobami.
  Dane: komunikat Sanepidu w Myślenicach z dnia 11-11-2020 godz: 8:00.
  Nie dajcie się dalej manipulować, włączcie w końcu myślenie.

  Sam Covid 19 nie zabija!!!!!

  Proszę zapoznajcie się z poniższym linkiem. PS: Nie wiem dlaczego w linku napisane jest o
  ............... ........ Nowym Targu i jakaś data stara ale komunikat dotyczy Myślenic i jest aktualny.

  https://pssemyslenice.wsse.krakow.pl/index.php/19-komunikaty/346-komunikat-panstwowego-powiatowego-inspektora-sanitarnego-w-nowym-targu-dotyczacy-koronawirusa-sars-cov-2-z-dnia-9-kwietnia-2020-roku

  15 13 Odpowiedz
 • 12 lis

  Jaja bo nie było księdza na otwarciu przy bagietce 😂😂😂
  Chyba ze poświecił zdalnie xd

  13 4 Odpowiedz
 • 13 lis

  Straszenia społeczeństwa c. d. Faktycznie trzeba się chyba bać skoro Covid zbiera śmiertelne żniwo - 38 osób. Rynce opadajo😉

  7 5 Odpowiedz
  • 14 lis

   Może te 38 osób to manekiny , podążając za sposobem myślenia Edyty Górniak.

   3 7 Odpowiedz
 • 14 lis

  Tak sobie czytam na onecie i myślę że ci teraźniejsi zarządzający gminą to jednak są prawdziwi narodowcy. Przekazują każdej rodzinie maseczkę, a teraz to nawet wyjście zimowe na miasto nie niesie już żadnego ryzyka bo 'smoka' nie widać. 'Patryjotyzm' to piękna forma miłości ojczyzny, a Mce nie mają już złych wyników z czujników Airly. I po problemie 😪 Brawa!

  "Badania prowadzone na całym świecie potwierdzają związki pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza (zarówno długoletnim jak i aktualnym) a liczbą i przebiegiem zachorowań na COVID-19
  Przedstawiona w tym artykule analiza danych dla wszystkich powiatów w Polsce wykazała, że spośród przebadanych czynników, to smog ma największy wpływ na liczbę zachorowań
  Walka z zanieczyszczeniem powietrza i monitoring smogu mogą okazać się kluczowe dla pokonania pandemii koronawirusa"
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/oddychaj-polsko-wplyw-smogu-na-zachorowania-na-covid-19-w-polsce/3xe70yl,79cfc278

  3 3 Odpowiedz
 • 14 lis

  Na ludzkim strachu można zrobić niezłą fortunę...

  "Testy na koronawirusa. Zgłoszenie spółki BioMaxima wywindowało akcje" money.pl
  Cytuję fragment:
  "Polska BioMaxima wprowadza szybkie testy przesiewowe do wykrywania koronawirusa. Informacja o zgłoszeniu testów wywołała szaleństwo na giełdzie. Akcje spółki w krótkim czasie wzrosły o ponad 40 proc.(...)"

  "Szczepionka na koronawirusa. Szef Pfizera sprzedał swoje akcje w dniu ogłoszenia sukcesu" money.pl

  Cytuję fragment:

  "Niemiecki BioNTech i amerykański gigant farmaceutyczny Pfizer połączyli siły, by opracować pierwszą na świecie szczepionkę na koronawirusa. W poniedziałek spółki ogłosiły przełom w badaniach klinicznych, czym wywołały euforię na światowych rynkach finansowych. Badania wykazały bowiem 90-proc. skuteczność opracowywanej szczepionki.
  Na ogłoszonym sukcesie skorzystał również dyrektor generalny Pfizera Albert Bourla i tego samego dnia sprzedał 62 proc. swoich akcji firmy - informuje amerykańska odsłona Business Insidera.
  Bourla akcje sprzedał za 5,6 miliona dolarów. Plan handlowy tej transakcji przyjęty został 19 sierpnia. Dyrektor sprzedał akcje po cenie 41,94 dolarów.
  Łącznie menedżer Pfizera sprzedał 132 508 akcji, co oznacza, że zarobił łącznie 5,6 mln dolarów, jak wynika z dokumentów Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
  Albert Bourla nadal posiada 81 812 akcji Pfizera."

  Warto podkreślić to zdanie: "Plan handlowy tej transakcji przyjęty został 19 sierpnia."

  Przypominam, że firma Pfizer była karana za korumpowanie lekarzy i polityków:

  "Pfizer znów zapłaci za łapówki
  Największy koncern farmaceutyczny świata Pfizer z USA będzie musiał zapłacić za korumpowanie lekarzy 60 mln dol. grzywny." Prawo.pl

  "Koncern farmaceutyczny Pfizer znów zapłaci karę za łapówki" FORSAL.PL

  10 2 Odpowiedz
 • 15 lis

  Bono u Górniak to występowali "statyści" a nie manekiny,taki z ciebie "bajtlok",twoje komentarze tutaj na Miasto Info to mają żadną wartość informacyjną .Luna lepiej byś"poweszyła" za tymi łapówkami na swoim terenie i wygrzebała jaką aferę w samorządzie albo czy statystyki covidowe są miarodajne w powiecie myślenickim;)

  Coś o aferze z kardynałem S.Dziwiszem byście napisali gdzie te pieniądze z łapówek ulokował i jak to jest, że go sumienie nie gryzie jak przez tyle lat oszukiwał papieża Jana Pawła II i pozwolił na to żeby kościelne kanalie , które krzywdziły dzieci i dorosłych,sprawowały najwyższe funkcje w Kościele.

  Protesty kobiet coś na sile straciły,no pewnie trzeba teraz podwinąć rękawy i zająć się porządkami przedświątecznym i dzieciom (którym pozwoliły się urodzić)urządzić mikołajki, podzielić się po chrześcijańsku opłatkiem a potem do kościółka nabożnie pójść w Wigilię na pasterkę:D
  Co się w tej Polsce wyprawia teraz to aż strach na ulicę wychodzić bo można oberwać od feministki torebką albo mięsem,patrioty kostką brukową lub racą i przez policjanta spałowanym lub kulką gumową w twarz.Jest jeszcze kwestia tego,że chłopaki też na pewno od każdego z Waszych miejscowości idą do policji z powodu wynagrodzenia i świadczeń a potem i oni mogą znaleźć się w szpitalu bo dostaną rozkaz iść na ulicę w takich "niestabilnych" czasach...

  5 4 Odpowiedz
 • Roman 16 lis

  To czyli że co?? Rozłożyli namiot i targu w poniedziałek i piątek niema?? 🤔

  3 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 16 lis

  tam rano jest targ a potem w tym samym miejscu wykonuje sie wymazy? jak to sie ma do przenoszenia wirusa? czy po targu dezynfekuje sie plac i tak samo po zakonczeniu pobierania wymazow? przeciez to miejsce gdzie ludzie przyjezdaja z wirusem albo z podejrzeniem ze go maja a potem tlum przychodzi handlowac

  5 Odpowiedz
 • 16 lis

  To się doczekaliśmy czasów! Jeszcze latem br. podczas kampanii wyborczej Pan Duda podkreślał, że jest przeciw przymusowi szczepień. Jak tylko został przy władzy szybko zmienił zdanie:

  "Minister zdrowia: planujemy zaszczepić całą populację dorosłych" polsatnews

  Przymuszanie do szczepień jest niezgodne z prawem. Chroni nas przed tym Konstytucja, która jak widać przez obecny rząd jest kolejny raz ignorowana...

  Jacek Wilk - polityk, adwokat i ekonomista:

  "Zaszczepią nas siłą? Jacek Wilk ostrzega! “Przymuszanie może dokonywać się środkami pośrednimi” korwin24.pl

  Cytuję fragment:
  "W pierwszej kolejności zapowiadany jest przymus szczepień dla pracowników wybranych służb. Przymuszenie przyjęcia szczepionki przez pozostałych może jednak dokonywać się środkami pośrednimi, np. poprzez odmawianie osobom niezaszczepionym możliwości korzystania z usług publicznych lub nawet prywatnych – pisze na swoim Facebooku Jacek Wilk.

  – Okazuje się, że KUPOWANA SZCZEPIONKA NIE PRZESZŁA JESZCZE BADAŃ KLINICZNYCH III i IV FAZY. Dlatego też nie mamy pewności, że jest ona bezpieczna. Masowe podawanie takiej szczepionki może nosić znamiona eksperymentu medycznego. Tymczasem prawo zakazuje stosowania na kimkolwiek takich eksperymentów – także medycznych – bez jego uprzedniej, wyraźnej i jednoznacznej zgody – dodaje.

  Jak podkreśla Wilk „system prawa daje skuteczne możliwości obrony zarówno przed bezpośrednim, jak i pośrednim przymusem szczepień”.

  Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.
  Artykuł 39 Konstytucji III Rzeczypospolitej Polskiej: "Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody."

  8 1 Odpowiedz
 • Roman 16 lis

  Targ się dziś pakował a ludziki wbt namiocie bez kombinezonów stali... To jest jakaś parodia. Bareja by się w naszych czasach przydał...

  6 Odpowiedz
 • 17 lis

  Jak widać na wykresie w artykule liczba testów z wynikiem pozytywnym znacząco spada (16.11). Bardzo dobra wiadomość. Po fali grypy itp. wreszcie nadzieja na unormowanie sytuacji. Dbajcie o odporność. To najważniejsze co można zrobić.

  7 Odpowiedz
 • 18 lis

  Każdy widzi to co chce w tej papce informacyjnej. Ja widzę o ile mniej testów było wykonanych w stosunku do poprzednich dni.

  2 4 Odpowiedz

Zobacz więcej