Koronawirus

Wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa. Dyrektor szpitala o sytuacji w Myślenicach

Wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa. Dyrektor szpitala o sytuacji w Myślenicach

Podczas 66. sesji rady powiatu dyrektor szpitala Adam Styczeń odpowiadał na pytania radnych dotyczących sytuacji covidowej w myślenickim szpitalu.

Potwierdził wzrost zachorowań, a odwiedzających bliskich w szpitalu prosi o przychodzenie w pojedynkę i korzystanie z maseczek 

 

W ostatnich dniach ogólnopolskie media obiegły informacje o wzroście zachorowań na koronawirus SARS-CoV-2. Od ponad miesiąca liczba zakażeń rośnie.

W poprzednim tygodniu najwięcej infekcji Covid-19 w Polsce przypadających na 100 tysięcy mieszkańców wykryto na Podlasiu, na Lubelszczyźnie, a także na Warmii i Mazurach. Wówczas w naszym kraju rejestrowano jednego dnia średnio prawie dwa tysiące infekcji Covid-19.

W szpitalach w całej Polsce jest obecnie ponad 1200 osób zakażonych koronawirusem. Pojedynczy pacjenci wymagają pomocy respiratora. 

Jak podaje Polska Agencja Prasowa; świętokrzyskie szpitale wprowadziły ograniczenia w odwiedzinach pacjentów w związku ze wzrostem zachorowań na grypę, RSV i Covid-19. Lekarze apelują o unikanie przebywania w pomieszczeniach, gdzie jest dużo ludzi, stosowanie maseczek oraz zaszczepienie się przeciwko nowej mutacji wirusa SARS-CoV-2.

"Żeby to było jasne; nie ma ogłoszonego stanu epidemii"

Podczas 66. sesji rady powiatu Robert Pitala (PiS) pytał dyrektora szpitala o sytuację covidową w powiecie myślenickim. - Czy rozważa pan ograniczenie wizyt, bo niektóre szpitale w Małopolsce już to zrobiły? - pytał.

Dyrektor myślenickiego szpitala potwierdził wzrost zachorowań. Podkreślał, że szpital jest w dobrej sytuacji, ponieważ ma oddział zakaźny, gdzie trafiają osoby, u których wykryto wirusa.

- Żeby to było jasne; nie ma ogłoszonego stanu epidemii, ani nie funkcjonują żadne inne przepisy, które pozwoliłoby szpitalom otrzymać dodatkowe pieniądze na zakup środków ochrony indywidualnej, na zakup testów - mówił Adam Styczeń. 

Apelował też, aby odwiedziny chorych ograniczać do minumum, a podczas nich zakładać maseczki.  

Adam Styczeń, dyrektor SP ZOZ w Myślenicach: Wczoraj (28 listopada - przyp. red.) mieliśmy dwugodzinną odprawę z ordynatorami. Jeśli chodzi o sytuację covidową, ona ogólnie tak jak w Polsce przybiera na sile. Ilość zakażeń potwierdza się w większych statystykach.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • 29 lis 2023

  Ale przecież Putin magiczna ręką zlikwidował swirusa 🤣

  Jeszcze dziwniejsze jest to że nikt za to siedzieć nie poszedł a ci którzy donosili na innych że chodzili bez kagańcow nie zostali publicznie opluci

  24 3 Odpowiedz
 • 1 gru 2023

  Proponuję na początek zamknąć lasy… a na święta zwieźć wszystkich Polaków z zagranicy oczywiście na koszt podatników wynajętymi samolotami … a potem to już z górki
  Godziny dla seniorów , nauka zdalna i wiezienie za brak maseczki

  12 1 Odpowiedz
 • 1 gru 2023

  Chyba ktoś zatęsknił za dodatkami covidowymi bo do seniorów już dzwonią różne dziwne podmioty medyczne zapraszać na badania w kierunku korony....

  10 Odpowiedz
 • 4 gru 2023

  Simon, Sutkowski, Fiałek, Szustak już czekają w blokach startowych.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej