Myślenice

Ulica Kościuszki znowu przejezdna. Do końca rewitalizacji coraz bliżej

Ulica Kościuszki znowu przejezdna. Do końca rewitalizacji coraz bliżej

Dobiegły końca prace na ul. Kościuszki prowadzącej do Rynku. Coraz bliżej zakończenia rewitalizacji centrum miasta

Po pięciu miesiącach przerwy, kierowcy znowu mogą wjeżdżać ul. Kościuszki do Rynku. Ulica przeszła remont w ramach rewitalizacji centrum i jego otoczenia. Ruch odbywa się w kierunku ulicy Sobieskiego.

Wciąż zamknięty jest odcinek przez budynkiem Urzędu Miasta i Gminy prowadzący do ul, Klakurki. W tym miejscu odbywa się handel płodami rolnymi, który został przeniesiony z ulicy Kilińskiego. Jej remont to ostatni etap rewitalizacji centrum.

Co obejmuje rewitalizacja?

Gmina Myślenice na odnowienie centrum otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości prawie 25 milionów. Projekt rewitalizacji został opracowany, a jego realizacja rozpoczęta w poprzedniej kadencji samorządu, kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski. Umowę na dofinansowanie inwestycji były gospodarz gminy podpisał w październiku 2018 roku.

Została podzielona na dwie części; pierwsza obejmowała budowę Muzeum Niepodległości przy ul. Traugutta oraz wymianę nawierzchni wokół kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Pierwszy etap projektu został zrealizowany w kwietniu i wystawiliście mu wysoką ocenę. 

Centrum miasta po rewitalizacji ma stać się przestrzenią dla mieszkańców, a zmiany w Rynku oprócz nowej – płaskiej posadzki, obejmą takie elementy jak fontanna, przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego na osi wschód – zachód oraz przy pierzejach, co ma nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30. XX wieku.

Powiązane tematy

Centrum będzie rozkopane do jesieni
Myślenice 3

Centrum będzie rozkopane do jesieni

Coraz bardziej uciążliwa staje się rewitalizacja centrum Myślenic. Nadal trwają prace na płycie Rynku, niedawno budowlańcy przenieśli się na ul. Kościuszki, a...

Komentarze

 • mirek@ 16 lis

  zdaza do konca roku? bo z tego co pametam mialo byc gotowe do konca pazdziernika

  11 2 Odpowiedz
 • 16 lis

  I parkingi płatne ??? Dlaczego szlachetka remontuje za nasza kase i pobiera pieniądze ????????

  16 1 Odpowiedz
 • 16 lis

  Ciekawe czy zaprosi Ostrowskiego na poświęcenie??? (znaczy oficjalne otwarcie)

  13 3 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 16 lis

  Mnie zastanawia, czy wyremontują odcinek ul. Jordana od ronda nad Rynkiem, do parkingu przed wjazdem do Steku, czyli tam gdzie końcówka obecnej wyremontowanej nawierzchni. No i plus parking przed UMiG.

  8 2 Odpowiedz
 • 16 lis

  "makieta" ładniejsza niż dzieło, pierwsze spostrzeżenie

  14 2 Odpowiedz
 • 16 lis

  Czyli został im właściwie tylko "koński rynek" i z niego się najbardziej cieszę, bo te kocie łby tam to był istny dramat.

  12 3 Odpowiedz
 • Roman 16 lis

  Pomimo Waszego narzekania, byłem dzisiaj na rynku i wygląda super! Brawa dla panów robotników 💪🍺👏

  7 1 Odpowiedz
 • 17 lis

  Dupa z całego remontu .Żeby nie przewidzieć ścieżek rowerowych .Najważniejsze żeby procesje zrobić .Zacofanie.

  7 2 Odpowiedz
 • 17 lis

  Oby jak najszybciej powstał na ul. Kościuszki parkomat, wtedy będzie rotacja samochodów , kto ma co załatwic kupić i następny, a nie święte krowy wjadą zatamują parking na cały dzień i po pracy z krakowa odbierają, Tylko parkomaty tak jak przy dekadzie!!

  7 4 Odpowiedz

Zobacz więcej