Karate

IKO Przełęcz Cup: Karatecy z Myślenic kończą zawody na 3 miejscu

W rywalizacji drużynowej karatecy z Myślenic zajęli 3 miejsce, a indywidualnie na podium stanęło 8 z nich

Turniej IKO Przełęcz Cup odbył się w sobotę 21 listopada w Dukli. Wzięło w nim udział 137 zawodników z 13 klubów karate kyokushin. Byakko Myślenice reprezentowała grupa 18 karateków. W rywalizacji drużynowej zajęli 3 miejsce, a w zestawieniu indywidualnym zawodnicy zdobyli łącznie 10 pucharów.

Na podium kolejno stawali Wojciech Swachta (1 miejsce w kata, 3 m. w kumite, kat. chłopcy młodsi open), Aleksander Nowak (1 m. w kumite junior -70 kg), Hubert Ziembla (1 m. w kumite chłopcy młodsi open), Liliana Sidor (1 m. w kumite dziewczęta -25kg), Nikola Dzidek (2 m. w kumite dziewczęta -25kg), Maksym Romanik (2 m. w kumite chłopcy młodsi open), Nina Szczerbaniuk (2 m. w kumite dziewczęta młodsze open), Mieszko Fąfara (2 m. w kumite kadeci -40 kg), Mirosław Litwa (3 m. w kumite młodzicy +50kg).

W roli sędziego wystąpił sensei Marcin Sturgulewski, w roli sekundanta Sempai Emilia Witkowska, do startów dzieci przygotowywali również rodzice.

Kolejne zawody czekają myślenickich zawodników już 5 grudnia w Libiążu.