Kultura

Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych: ODWOŁANY

Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych: ODWOŁANY

Czerwcowy przegląd został odwołany. Jako powód organizatorzy podali zbyt małą liczbę chętnych zespołów. Jak to możliwe, skoro podczas majowe Przeglądu „Kwadrat”, w Parku Przygody wystąpiło kilkanaście kapel w tym wielu debiutantów?

Przegląd miał odbyć się w najbliższą sobotę 11 czerwca o goz. 16 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. - Został przełożony na przełom września i października ze względu na małą liczbę zgłoszonych zespołów – poinformował nas Zbigniew Morawski z MOKiS.

Przegląd odbywał się od dziesięciu lat. Podczas ubiegłorocznej edycji na scenie wystąpiło 8 zespołów. Po jubileuszowej edycji rozgorzała dyskusja na temat formuły imprezy i ewentualnych zmian, które mogłyby sprawić by stała się atrakcyjniejsza.

Oficjalną debatę rozpoczęliśmy w styczniu na łamach Miasto-info.pl publikując artykuł jednego z użytkowników pt. „Czas na zmiany” . Forumowicze oraz członkowie lokalnych zespołów zastanawiali się w jaki sposób odświeżyć formułę imprezy. Miesiąc później opracowali listę proponowanych zmian.

Formule przeglądu uczestnicy oraz widzowie zarzucali m.in. zbyt duże dysproporcje pomiędzy nowymi zespołami/wykonawcami, a „weteranami” przeglądu, termin (impreza odbywała się w czwartki) i problemy z nagłośnieniem.

Natomiast w majowym przeglądzie zespołów muzycznych „Kwadrat” organizowanym w Parku Przygody  wystąpiło kilkanaście kapel, w tym wielu debiutantów. Dlaczego nie zgłosili się do przeglądu organizowanego przez MOKiS i starostwo powiatowe?

Czekamy na wasze głosy w dyskusji.

Komentarze (28)

 • Brak zdjęcia
  9 cze 2011

  Co roku dudniało o przeglądzie w MOKiS, bo był to jedyny przegląd w okolicy. Słyszało się o nim już kilka miesięcy wcześniej. W tym roku dudniało o Kwadracie. Dużo ludzi wpadło w dezinformacyjną pułapkę, sądząc, iż Kwadrat został zorganizowany zamiast przeglądu powiatowego - bo nagrodą jest support Dżemu na Dniach Myślenic. Czyli nagroda główna corocznej edycji Przeglądu Powiatowego.

  Mało tego, główne 2 nagrody, które oferuje Kwadrat są moim zdaniem o niebo bardziej cenne, niż kilkaset złotych w MOKiS. A w tym roku, z tego co wiem, jeśli odbył by się przegląd w MOKiS, to nie było by nagrody w formie gry na Dniach Myślenic. A tylko takie nagrody mają wymierne korzyści ! Chodzi o promocję, możliwość gry na profesjonalnej scenie, przed profesjonalnym zespołem, możliwość pokazania się ludziom, możliwość zdobycia doświadczenia w stresujących sytuacjach... to się liczy. I takich nagród brakuje.

  Pieniądze pieniędzmi, jasne - struny kupić trzeba. Ale za żadną kwotę nie wykupisz sobie doświadczenia !

  Moim zdaniem.

  14 1 Odpowiedz
 • 9 cze 2011

  Moim zdaniem największym problemem jest Pani A.W! Spójrzcie w internecie ile dzieje się w Domach Kultury w innych miastach, ile tam jest inicjatyw i możliwości. U nas Dom Kultury to tak naprawdę Dom Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. Nic tam sie nie dzieje takiego co mogłoby przyciągnąć ludzi do MOKiSu. Potrzebny jest dyrektor z pasją i społeczną żyłka. Człowiek mądry i otwarty. A Pani A.W niech u siebie w domu porządzi.

  15 1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 9 cze 2011

  to przykład na to jak jest zbudowane wszystko w tym miescie. glebokie korzenie wszystko odbywa sie na zasadzie kalki, co rou tak samo tylko w nazwie zmieniamy z IX na X i drukujemy ogloszenie na drukarce. zero promocji, zero marketingu, szumu w mediach dostooswania przegladu do zmieniajacych sie warunkow i oczekiwan. raz cos dotkniesz - probujesz zmienic i wszystko sie rozpada u podstaw.

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 cze 2011

  Ludzie mają oczy i uszy. Idą tam gdzie ich praca zostaje zauważona,a nie lekceważona. idą tam gdzie poważnie się z nimi rozmawia. Tutaj ludzie dali wyraźne wskazówki i nikt tego nie wziął pod uwagę i mamy efekty. Czarno widzę przeglądy w MOKIS-ie. Aj, będzie w tym roku kłopot z 400 000 odwiedzających. Proponuje wraz z biblioteka dobudować basztę koło myślenickiego centrum kultury/ szumnie tak nazwanego/. Niedługo będzie tam straszyło - pustką.

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 cze 2011

  @Stary wyjadacz - Jeśli chcesz mi powiedzieć, że dla Ciebie ważniejsze było by wygrać 500 zł niż zagrać przed Enej lub Dżemem, to mogę stwierdzić jedno - znajdujemy się na przeciwnych biegunach, jeśli chodzi o podejście do grania.

  A jeśli chodzi o promocję zespołów - To o czym Ty mówisz, to sprawa oczywista, i każdy wie, że aby zdobyć bardziej profesjonalną nagrodę, nie można szukać jej tu, a w dużych miastach. I o tym wiedzą raczej wszyscy, i nikt w Myślenicach nie spodziewa się dostać możliwość zagrania na Woodstocku za "byle przegląd".

  Swoją opinię wyrażałem jedynie z porównania Kwadratu do Przeglądu w MOKiS'ie. A co za tym idzie, dla mnie nagroda oferowana przez Kwadrat jest bardziej cenna. Bo granie, nawet kilkadziesiąt minut, przed zespołami profesjonalnymi pozostawia po sobie coś więcej, niż tylko przeliczanie ile to się zarobiło bądź też nie. Jeśli wymagasz, żebym zarządzając młodym zespołem stawiał pieniądze ponad doświadczenie, nowe kontakty, nowe możliwości, to obawiam się, że daleko by się to nie potoczyło.

  Moim zdaniem, szanując Twoje.

  10 1 Odpowiedz

Zobacz więcej