Kultura

Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych: Czas na zmiany

Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych: Czas na zmiany

W ubiegłym roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja przeglądu w Myślenicach. Od początku odbywa się według tej samej formuły, która z roku na rok budzi co raz więcej kontrowersji – pisze hannibal, który zastanawia się jak można uatrakcyjnić to wydarzenie

Jestem wielkim zwolennikiem przeglądu. To jedyna okazja dla amatorskich, debiutujących zespołów, żeby się pokazać, wystąpić przed większą publicznością i zagrać na lepszym sprzęcie. Wszystko było OK., do czasu kiedy mieliśmy 5-6 edycję przeglądu i na scenie dany zespół lub wykonawca pojawiał się po raz drugi. Inaczej sprawa wygląda, kiedy podczas dziesiątej edycji na scenie można zobaczyć wykonawców po raz czwarty lub piąty.

Jak młode, debiutujące zespoły mają konkurować z tymi grającymi od kilku lat i wciąż biorącymi udział w przeglądzie? Według regulaminu jest to przegląd amatorskich zespołów, a nie debiutantów. Wygląda na to, że wszystko odbywa się zgodnie z przyjętą formułą. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco ją zmienić tak, aby wkomponować w nią „konkurs dla debiutantów” (wystarczy tylko określić w nim kim jest debiutant np. zespół/wykonawca pojawiający się na przeglądzie maksymalnie drugi raz).

Wydaje mi się, że dobrym zamiarem jest, by to właśnie konkurs debiutantów stał się podstawową formą zmagań młodych zespołów. Oczywiście wiązało by się to z wprowadzeniem dwóch kategorii – jedną dla debiutantów i drugą dla wszystkich biorących udział w przeglądzie. Według tego podziału, debiutant mógłby zgarnąć nagrody zarówno w swoje kategorii jak i w kategorii ogólnej. Dla zwiększenia atrakcyjności można poszukać sponsora przeglądu, na czym w obecnej formule nikomu chyba nie zależy. To jeszcze jeden argument przemawiający z zmianami.

To tylko propozycja. Jestem ciekaw waszego zdania i waszych propozycji zmian, które można przedstawić organizatorom. Przegląd jest jednym z wielu wydarzeń pro-kulturowych jakie gmina ma wpisane w coroczny plan. Czasem można odnieść wrażenie, że wydarzenie to jest traktowane przez organizatora jako jedno z wielu zadań do wykonania w danym roku, a chyba nie do końca o to chodzi…

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  przeciez nagrody sa calkiem sowite, co roku kilka zespolow dostaje kilkaset zlotych, to jeszcze wam malo? eh przeglad amatorow a podejscie iscie zawodowe

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  Bardzo dobra propozycja ...
  Ja jestem jak najbardziej za tym.

  Odpowiedz
 • 13 sty 2011

  [quote=gość: marta**] przeciez nagrody sa calkiem sowite, co roku kilka zespolow dostaje kilkaset zlotych, to jeszcze wam malo? eh przeglad amatorow a podejscie iscie zawodowe [/quote]
  Przeczytaj artukuł jeszcze raz, tylko ze zrozumieniem ! nie chodzi o kasę, tylko o to, żeby młode dopiero startujące zespoły nie traciły chęci do działania po udziale w przeglądzie, ale żeby mogły zostać również wyróżnione za swoją pracę. Czyli wyróżniamy zespoły debiutujące oraz te, które zaprezentowały się najlepiej spośród wszytstkich zespołów. Kwestia nagród to już sprawa samego organizatora. Jeśli znajdzie się sponsor nagrody będą wyższe. Jeśli nie pula na cały przegląd będzie musiała być sensownie podzielona na laureatów i jednej i drugiej kategorii.

  Odpowiedz
 • 13 sty 2011

  taaaa, w zeszłym roku jury nagrodziło każdego po trochu, i stałych uczestników i dopiero startujących w przeglądzie, po to aby każdy czuł się wyróżniony i aby początkujący nie stracili zapału do grania. I co? I odezwali się "znawcy" krytykując jury, że nagrody źle rozdzielone, że ktoś tam nie potrafił grać a nagrodę dostał, że jury głuche lub tendencyjne itp. To jaki to ma sens ?
  Co do podziału na kategorie, no nie wiem, trochę mało zespołów aby tak rozdzielać, a sponsorów jak na lekarstwo. Może warto by uderzyć do kogoś kto zna się na organizacji takich imprez, poprosić o radę jak to rozreklamować, jak pozyskać sponsorów, co zrobić aby było różnorodnie i atrakcyjnie. Pisząc "różnorodnie" mam na myśli również inną muzykę niż ta która zwykle jest prezentowana na przeglądzie. A to dlatego, że obecna muzyka skupia raczej wąską grupę odbiorców, a wąska grupa to mało atrakcyjny "kąsek" dla sponsora. Tylko mi nie mówcie że innych zespołów w okolicy nie ma, bo na pewno są, tylko obawiam się że po prostu boją się wystąpić na takim przeglądzie, bo będą wyśmiane. Bo odbiorcy heavy metalu nie zrozumieją rapu czy popu.
  Takie jest moje skromne zdanie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  na te przeglady przychodza same panki a wiadomo, pieniadzy to oni wydawac nie lubia, wiec jaki sponsor na to pojdzie? chyba ktos kto bedzie chcial dofinansowac z sentymentu/obowiazku a to na razie robi powiat fundujac nagrody

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  Czyli jest pomysł, aby "kręgosłupem" przeglądu byli debiutanci. No i fajnie - tylko, że kto się wtedy zgłosi ? Tzn. chodzi o to, że w Myślenicach nie ma dużo nowych kapel, które jeszcze nie grały na przeglądzie (Lub nawet występowały tylko raz). I obawiam się, aby co rok powstawały nowe. Nie neguje pomysłu. Po prostu głośno myślę i się zastanawiam.

  Ja od dawna proponowałem jedno wyjście - Zająłeś pierwsze miejsce - dziękujemy, ale od teraz jesteś "nieamatorski". I automatycznie kończy się problem z regulaminem. Twoje miejsce pierwsze kończy przygodę z przeglądem. Weźmy np. przykład mojego HellHaven - na przeglądach graliśmy już 2 razy i zajęliśmy kolejno 3 i 2 miejsce. Bardzo nam zależy, aby zawalczyć w końcu o to pierwsze miejsce i dać sobie spokój z przeglądem. A wcale nie jesteśmy pro. I jeszcze nam to chwilę zajmie. Robimy od miesiąca nowy materiał, również z myślą o przeglądzie, i nie chciał bym, żeby ktoś powiedział - sorry, dla was już nie ma miejsca.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  ale jesli beda takie zasady to za rok zglosi sie ta sama kapela tylko pod inna nazwa, bo akurat zaloza na ten czas taki projekt i wtedy wygraja jeszcze raz tylko pod inna nazwa :) wiec to tez sie mija z celem. A moze tak: wygrales to za rok nie bierzesz udzialu w konkursie, ale mozesz zagrac koncert jako ubiegloroczny laureat?

  Odpowiedz
 • 13 sty 2011

  [quote=qleeg] Bo odbiorcy heavy metalu nie zrozumieją rapu czy popu. [/quote]
  Ale co to ma do rzeczy. Jeśli na przegląd zgłoszą się różnorodne zespoły nikt im nie zabroni wystąpić. A widownia przyjdzie taka, że dla każdego zespołu znajdzie się odbiorca. Kwestia reklamy, a do tego internet w sporej mierze wystarcza, gdyż na przegląd przychodzą zwykle młode osoby.

  Ja np chętnie bym zobaczył zespół beatbox-owy. Była taka akcja i trochę osób brało w zajęciach udział. Jeśli byliby raperzy to też nie widzę problemu. Tylko niech ci ludzie się pokaża. Chyba, że w Myślenicach tylko rock/punk/metal się gra ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  @mer : Pomyśl - jeśli ktoś wygrywa to znaczy, że jest zespołem "nie dla zabawy". Co za tym idzie - Ma już wyrobione pewne skojarzenia z nazwą itp itd. Nie jest możliwe z punktu czysto racjonalnego, żeby laureat specjalnie zmieniał nazwę zespołu tylko po to, żeby wystąpić znowu za rok na (nie oszukujmy się) "jakimś tam przeglądziku w Myślenicach". Już widzę jak Fame Fatal lub The Bastard zmieniają nazwę aby się dostać na przegląd. To tak na szczęście nie działa :)

  Co innego jeśli zmienia się skład - Zespół to wypadkowa ludzi. Jeśli ludzie się zmieniają - zmienia się zespół. Zmienia się muzyka, koncepcja. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby "zacząć od nowa" czyli wystąpić z potencjalnie nowym zespołem.

  Powtórzę swoje zdanie : zajmujesz pierwsze miejsce - kończysz przygodę z przeglądem. Było by to fair dla wszystkich, bo co roku zrobi się "jedno wolne miejsce" i nie będzie tak, że jeden zespół ciągle trzyma pierwsze. Tu musi być płynność.

  A ubiegłoroczni finaliści mogą być zapraszani do gry "w przerwie" co pozwoli na reklamowanie swojej muzyki w kolejnych latach.

  @Nomad : Chciał bym, aby ten przegląd był "międzygatunkowy". Ale to co się wtedy będzie działo, to będzie istny chaos. Trzeba by było zrobić osobne kategorie dla poszczególnych stylów. Myślę, że ludzie wpadali by we wściekłość jakby np. super zespół rockowo/metalowy przegrał np. z super hip hopowcem. Zaczęła by się krwawa jatka. Tak mi się wydaje.

  Bo jak można porównać Hip-Hop do rocka i metalu ? To 2 a nawet 3 kompletnie odmienne ideologie.

  Odpowiedz
 • 13 sty 2011

  Może i masz rację Ryba, ale są jakieś kryteria oceny: opanowanie instrumentu, śpiew, słowa, etc. Myślę, że na takiej płaszczyźnie można ocenić zespoły jaki by nie prezentowały gatunek muzyki. Mogę się mylić ;)

  PS. Był taki zespól co zmieniał nazwy - nie pamiętam czy skład też, ale kojarzę Alusy z beemki i jeszcze jakoś tam się nazywali :D Niemniej pewnie to nie przez przegląd :)

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 13 sty 2011

  Jak najbardziej popieram tą propozycję. Przegląd jest naprawdę wspaniałym wydarzeniem dającym każdemu zespołowi własne pięć minutek na dużej scenie. Pomysł z konkursem debiutantów jak i ogólnym jest jak najbardziej trafiony. Nomad - dobrze mówisz, bardzo dobrą rzeczą byłyby powyższe kryteria. Takie właśnie jak słowa, śpiew, to jak kto włada wiosłem oraz to jak zespół się prezentuje ogólnie na scenie i jak w tym krótkim czasie potrafi uwieść publikę :)

  Odpowiedz
 • 13 sty 2011

  Pomysł powyżej popieram ;) . Błagam jeszcze od strony technicznej .. "błagam" !! WYŚLIJCIE TYCH DWÓCH PSEUDO AKUSTYKÓW DO LARYNGOLOGA ja skierowanie załatwię :) <i lekarstwa>

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  świetny pomysł! ;)
  a kiedy dokladnie odbywa się ten przegląd?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  Ja osobiście bym był za poszerzeniem zasięgu tego przeglądu, bo nie oszukujmy się ale w Myślenicach i okolicach wielu zespołów nie ma. Można by rozszerzyć to na sąsiednie powiaty wtedy na pewno znajdzie się więcej odmiennych gatunkowo zespołów, a także jacyś sponsorzy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  @ hatifnats : To jest dobry pomysł - podniosła by się ranga przeglądu, ilość zespołów i faktycznie - może znaleźli by się sponsorzy. Tylko że - teraz przegląd jest oryginalnie na skalę powiatu. Czy da się go rozszerzyć bardziej ? Boje się, gdyż większy zasięg to już prawie Kraków, a Kraków to już inna bajka - profesjonalne przeglądy z wielkimi sponsorami i podobnymi nagrodami. Ale próbować można.

  @Nomad - kryteria instrumentu, śpiewu, słowa... Ale ja nadal nie wyobrażam sobie porównania np. instrumentalnego muzyki punkowej, gdzie jej mocną stroną są teksty - nie instrumentarium, z np. kapelą, która kładzie nacisk na instrumenty, melodie, aranżacje. Dalej - nie wyobrażam sobie porównywania zespołów Hip-Hopowych pod względem tekstowym z zespołami śpiewającymi teksty zahaczające o poezję śpiewana.

  Ja całym sercem jestem za tym, żeby coś kombinować. To co piszę to jedynie moje wątpliwości. Jestem za wszelkimi zmianami (na dobre :P)

  Odpowiedz
 • Jakub Fijał 13 sty 2011

  dobry pomysł ,lecz mogłoby to być lepiej rozkminione :D jest też prawdy w tym co Ryba mówi...pierwsze co bym zrobił to pozwolil głosować publiczności :)co do akustyków to się zgadzam :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  No nie chcę znowu mieszać, ale Fidżej - oddanie głosu publiczności to najgorsze wyjście. Dlaczego ? Przegląd nie będzie przeglądem zdolności i umiejętności tylko konkursem kto ma więcej znajomych. Chyba, że zrobić po prostu beznagrodowe wyróżnienie od publiczności. To już co innego.

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 13 sty 2011

  Widzę dużo fajnych pomysłów, boję się tylko żeby nie utknęły tutaj na forum...ale coś od siebie dodam,
  Można podzielić na podkategorie w zależności od tego jakie zespoły się zgłoszą, muzyka rockowa, hh, blues czy poezja śpiewana i rozdzielić to powiedzmy na 3 konkursy...a zwieńczeniem niech będzie koncert finałowy, już zwycięzców w poszczególnych stylach ponieważ ja również nie wyobrażam sobie hiphopowców konkurujących z metalem, po pierwsze style różne i niebardzo wyobrażam sobie ocene, po drugie widownia mogłaby wywołać zamieszki...... :DD

  powiedzmy zatem że robimy 4 mini przeglądy przez miesiąc przed koncertem finałowym, głosowanie publiczności owszem można zrobić np. w sieci...po koncercie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  skoro nie da się zmienić akustyków, może trzeba zmienić miejsce?

  Odpowiedz
 • 13 sty 2011

  Głosowanie publiczności - fajna sprawa ale publiczność przyznaje niezależną od werdyktu jurry NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.
  Akustyk?
  Niechaj organizator zapewni nagłośnienie a każdy zespół niech wystąpi ze swoim akustykiem ...
  Nie będzie utarczek kto miał lepiej a kto gorzej nagłośniony występ... a przy okazji można wprowadzić kategorię nagłośnienie.
  Często gęto to zespól nie wie co chce a winę zwala na aukstyka....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  Pomysł z głosowaniem po przeglądzie i w internecie jest bardzo, bardzo dobry. Można by to zrobić tu, na Myślenice-Info. Proponuje o tym nie zapomnieć !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  a co to jest myslenice-info? :o

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 13 sty 2011

  miasto-info.pl Ryba :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  aaaaaah... :)

  Odpowiedz
 • Bulage 13 sty 2011

  Nie sądzę żeby w MDK-u się zgodzili się na propozycję Bruce że każdy zespół ma swojego akustyka. Ja bym zaproponował co innego jeśli chodzi o nagłośnienie. Każdy zespół powinien mieć czas na próbę i spokojne nagłośnienie. Nie może być tak jak do tej pory że kapele przepychają się na scenie , każdy brzęczy, podpina , ogólnie panuje taki kocioł że na indywidualne nagłośnienie nie ma czasu. Druga sprawa to samo rozkładanie całej aparatury. Jak można brać się za to dwie-trzy godziny przed przeglądem bo jeszcze film trzeba było puścić na którym było całe pięć osób !!! Kilka razy miałem okazję zagrać poza Myślenicami i tam każdy zespół miał wcześniej ustaloną godzinę o której miał obowiązek wyjść na próbę dźwięku .Jeśli tego nie zrobił automatycznie wypadał z gry. Chyba należy się wykonawcom trochę szacunku a nie tylko odbębnić imprezę byle jak , odfajkować w kalendarzu że się odbyła i niech młodzi znowu skaczą sobie do oczu na Miasto-Info. ufff to tyle

  Odpowiedz
 • Jakub Fijał 13 sty 2011

  [quote=Ryba] Pomysł z głosowaniem po przeglądzie i w internecie jest bardzo, bardzo dobry. Można by to zrobić tu, na Myślenice-Info. Proponuje o tym nie zapomnieć ! [/quote]

  tylko żeby była blokada proxy bo nie wiem czy jest czy nie :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  Jeśli ktoś jest zainteresowany, to stworzyłem na swoim pulpicie plik w którym skrzętnie zapisuję wszystkie ciekawe pomysły. Proponuję wylewać tu wszelakie idee, ja je przesortuję i na końcu zrobimy krótkie podsumowanie, żeby coś z tego wyszło.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  @ Ryba ja bym nie szedł w stronę Krakowa bo wiadomo mogą się pojawić zespoły z kosmicznie rożnym poziomem, ja bym wział pod uwagę powiaty podobnie do naszego, rejony Mszany Dolnej, Rabki, Nowego Targu. A co do akustyków i zmiany miejsca, to jest to dobry pomysł bo w MDK nawet nie można poskakać spokojnie bo tego miejsca pod sceną mało jest... lecz z drugiej strony w Myślenicach nie ma miejsca w którym by można było to zrobić...

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 13 sty 2011

  A "Face 2 Face" - park przygody w Myślenicach? Świetne imprezy plenerowe się tam odbywały, przybywała masa ludzi. Jest tam bardzo dużo miejsca, można było spokojnie poskakać czy ulokować się gdzieś dalej i posłuchać. Biorąc pod uwagę, że przegląd bodajże odbywał się w czerwcu, może i pogoda się trafi. Myślę, że właściciel parku przygody byłby za tym przedsięwzięciem, ponieważ myślę, że by się to udało :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  [quote=mysleniczanin15]może i pogoda się trafi[/quote]
  No właśnie - może. Pogoda stała by się kolejnym elementem niepewnym. Niestety Myślenice to nie Floryda. Szkoda, szkoda...

  @ hatifnats - Dla mnie przegląd nie jest po to, żeby skakać. Dla mnie przegląd jest po to aby słuchać. Ale to oczywiście "Dla mnie". Kwestia miejsca - MDK tak na prawdę jest dobry gdyż jest najlepiej przystosowany do tego typu oficjalnych imprez. Rozumiem, że zmiany, ale osobiście wstrzymał bym się ze zmianą miejsca. Chyba, że faktycznie ktoś znajdzie lepsze...

  Kwestia rozszerzenia wpływów - Pomysł z Rabką, Nowym Targiem... itp. ma sens ! Ale pod warunkiem, że nie mają podobnych przeglądów. Jeśli mają - nasz przegląd musiał by zostać w taki sposób wypromowany, aby stał się dla tamtych zespołów ważniejszy niż przeglądy w ich miastach. Pomysł dobry.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2011

  Moja koleżanka na którymś z przeglądów śpiewała w zespole Gis, po czym stwierdziła, że nigdy więcej, bo na sali są sami metale. Moim zdaniem dzięki temu przegląd ma konkretny, specyficzny klimat.
  Uważam, że mieszanie stylów nie wyjdzie na dobre, jeśli już, to impreza musiałaby być rozbita, a to się wiąże bezpośrednio z kosztami. Może wystarczyłoby ustalić odgórnie pewne przedziały czasowe, żeby zespoły np. popowe, hip hopowe czy artyści poezji śpiewanej nie musieli obawiać się naćwiekowanej publiki? ;)
  Uważam po prostu, że to byłoby optymalne wyjście z patu kosztów i różnorodności

  Odpowiedz
 • K.M Z 14 sty 2011

  Well, Nowy Targ gdyby się zwiedział o możliwości wystąpienia na przeglądzie, mógłby zalać i zdominować Myślenicką scenę:) Od 20 lat organizują tam Ferment Fest. Dziś to spora impreza z gwiazdami z zagranicy i znanymi wykonawcami z Polski. Ale kiedyś,kiedyś...było jak w Myślenicach. W ogóle Nowy Targ słynie ze sporej ilości amatorskich zespołów hardcorowych. Można trochę poczytać: http://www.myspace.com/tkaferment
  Co do samego przeglądu...
  Miło byłoby gdyby przegląd miał swojego myspace&#039;a albo nawet własny portal. Automatycznie większy zasięg i łatwiejsza, dosyć tania, reklama. Właściwie dlaczego z przeglądu nie stworzyć jakiejś instytucji? Stowarzyszenia?:P Jako coś co ma formalne ramy łatwiej byłoby szukać pieniędzy. Nawet z UE]:-> Teraz też jest kwestia kto mógłby się albo kto chciałby się tym zająć??
  Praca nad przeglądem trwałaby wtedy cały rok....

  Odpowiedz
 • K.M Z 14 sty 2011

  Co do formuły przeglądu- chyba rzeczywiście najsensowniejsza byłaby propozycja Ryby.
  Ale z drugiej strony- co jak nie będzie przybywać nowych zespołów i z każdym rokiem będzie ich ubywać? I tak co roku będzie ktoś wygrywał i co roku będzie o jeden zespół mniej- do zera.
  Inne gatunki muzyczne na przeglądzie to byłoby coś:p Ale lękam się np. hip-hopowców czy raperów. Każdy pamięta chyba jaki poziom zaprezentowano na przeglądzie tego typu wykonawców na Zarabiu któregoś lata. Głośno było nawet w Krakowskiej....

  Odpowiedz
 • 14 sty 2011

  ogólnie perspektywa jest taka, aby nasz przegląd włączyć do grona przeglądów wojewódzkich. Laureaci przeglądów powiatowych walczą w finałach wojewódzkich, a potem w krajowych.

  wszelkie propozycje tu napisane biorę pod uwagę, nie ukrywam, że zleży mi na czasie bo by coś zdziałać w tym roku trzeba szybko reagować. Projekt, który przedstawię organizatorom zamieszczę na swoim blogu do przeczytania dal każdego oraz tutaj jeśli redakcja wyrazi zgodę...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2011

  Ja śledziłem te przeglądy i nigdy nie widziałem miejsca dla innych gatunków muzyki... ale widze że świat idzie do przodu i zaczyna sie coś zmieniać. Myśle że przegląd powinien być "otwarty" dla każdego zespołu, nie zważając na gatunek. Od śpiewających rezydentów byłej mleczarni, przez disco polo, rap, punk aż do death metalu. Muzyka jest muzyką. Tylko gusta są inne... brawo za pomysł myśle że jeśli ta koncepcja sie rozwinie to też skusimy sie na występ.

  Odpowiedz
 • 14 sty 2011

  Nie no - czegoś nie rozumiem. Mamy przegląd amatorskich zespołów, a nie zespołów metalowych. Nazwa obejmuje zasięg ogólny, każdy może spróbować sił. Być może sytuacja obecna bierze się z początków przeglądu. 10 lat temu podejrzewam, że tylko rockowe zespoły działały w Myślenicach, ale obecnie gatunków, którymi "zajmują" się wykonawcy jest więcej. Wygląda na to, że inni, albo się boją, albo nie wierzą w sukces, albo ... Z takim podejściem może lepiej byłoby przekształcić faktycznie w przegląd Rockowych kapel. Tylko co wtedy z innymi. Co prawda przegląd poezji śpiewanej jest (nie wiem czy to impreza cykliczna), ale zostaje pop, disco, rap, etc.

  Rozwarstwienie gatunkowe jest ok pod względem obaw o publikę jak tutaj napisano :P jak również ocenianie, ale z drugiej strony bez rozszerzenia zasięgu na sąsiednie powiaty to okaże okazać się, że w każdej z części weźmie udział 2, 3 może 4 zespoły, co jest bezsensu. Chyba, że rozciągniemy czas na występ do np 20 minut.

  Idea opisana przez Theriona mi się podoba (czyli kilka konkursow np w Parku Przygody), tylko wiąże się to z tym, co napisałem powyżej.

  Wpadł mi jeszcze do głowy taki pomysł, coby przez jeszcze kilka dni zbierać tutaj pomysły, a później zorganizować spotkanie osób najaktywniejszych oraz hannibala i na żywo wypracować jakąś wizję. Nie wiem jak to widzi han, czy chce to końcowo sam ogarnąć.

  A i tak patrząc to jakby siadł pomysł z Parkiem Przygody to przegląd udałoby się przenieść na inny dzień niż czwartek co też jest pozytywem (chyba, że uda się to jakoś z MOKiSem załatwić). Sobota to chyba wg mnie jednak najlepszy termin.

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 14 sty 2011

  Zdecydowanie sobota, zmiane dnia odbywania sie przegladu po prostu trzeba wymusic na MOKiS...czwartek to okropny termin jeszcze o 16..sobota popołudniem, piatek i sobota rano próby, wiecie ja tylko sobie mysle że MOKiSu nie interesuje rozwijanie się przeglądu..ale może sie myle
  No i pasuje zapytać Draża czy w parku przygody moze być i jak on to widzi, bo poki co to wyglada jakbysmy sie wpraszali na impreze do niego...nie sadzicie...

  Drażu wypowiedz się :))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2011

  A kto sfinansuję zabawę w parku przygody ? Pytam, bo nie wiem na jakiej zasadzie to działa. To prywatna działalność czy podporządkowana miastu ?

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 14 sty 2011

  Dlatego zanim się wbijać do parku trzeb aby zapytać właściciela...
  ale to techniczna sprawa, najpierw propozycje jak miała by wyglądać forma przeglądu...to ważniejsze, jeśli ja miałbym się wypowiedzieć to główny koncert może byc mgok a np. koncerty przedfinałowe moga się odbywac w różnych knajpach w myslenicach, powiedzmy że dla rockowego klimatu park lub vega, jelsli znajdzie sie blues czy poezja to np. sova, tylko to już do dogadania z włascicielami...

  Pozdro

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2011

  Oto dotychczasowe ważne postanowienia wyłowione przeze mnie :

  • Każdy zespół powinien mieć czas na próbę i spokojne nagłośnienie
  • Często gęsto to zespól nie wie, co chce a winę zwala na akustyka
  • Głosowanie publiczności owszem, ale w sieci - po koncercie
  • Jeśli na przegląd zgłoszą się różnorodne zespoły nikt im nie zabroni wystąpić. A widownia przyjdzie taka, że dla każdego zespołu znajdzie się odbiorca. Kwestia reklamy, a do tego Internet w sporej mierze wystarcza, gdyż na przegląd przychodzą zwykle młode osoby.
  • Wziąć pod uwagę powiaty podobnie do naszego, rejony Mszany Dolnej, Rabki, Nowego Targu.
  • Przegląd w sobotę
  • Kilka konkursów „eliminacyjnych” np. w Parku Przygody, Vedze lub Sovie (W zależności od rodzaju zgłoszonych zespołów)

  Odpowiedz
 • Piotrek 14 sty 2011

  Też chciałbym tutaj podkreślić, że w Myślenicach na razie nie będą powstawać nowe kapele, bo mnie na żadnego miejsca na próby. Chodzi mi tu o małą kanciapke którą można by było wynajmować, bo robić prawdziwych prób w domu (w którym są domownicy) raczej się nie da :)

  Odpowiedz
 • 14 sty 2011

  @nomad, do twojej wiadomości, Alusy z beemki ,o których wcześniej wspomniałeś to nic innego jak MANeKING, kiedy zaczynaliśmy grać razem, nie mając nazwy nawet, padła propozycja gry na przeglądzie. Trzeba było coś wpisać więc Adaś Zadora tak podał :) Warto czasem sprawdzić a potem dopiero pisać

  Odpowiedz
 • 14 sty 2011

  [quote=grzywabe] @nomad, do twojej wiadomości, Alusy z beemki ,o których wcześniej wspomniałeś to nic innego jak MANeKING, kiedy zaczynaliśmy grać razem, nie mając nazwy nawet, padła propozycja gry na przeglądzie. Trzeba było coś wpisać więc Adaś Zadora tak podał :) Warto czasem sprawdzić a potem dopiero pisać [/quote]
  Przepraszam, to co napisałem mogło niezręcznie zabrzmieć - nie miałem takiej intencji. Mogłem sprawdzić, ale nawet nie przyszłoby mi do głowy, że Alusy do Maneking. W tym wypadku coś przemieszały mi się fakty. Pozdro dla zespołu i dziękuję za sprostowanie :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 sty 2011

  Rozumiem, ze nadal czekamy, aż Park Rozrywki zajmie w tej sprawie stanowisko ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 sty 2011

  Na to wygląda...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 sty 2011

  a może zwycięzca przeglądu byłby gościem specjalnym na kolejnym przegladzie i to on otrzymywał prawo wyboru nowego laureata.
  Kolejna rzecz; wstęp 5 zł (nikt nie zbiednieje) do puszki i jest kasa dla zwycięzcy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 sty 2011

  Czy Pani Mariolla była chociaż raz na przeglądzie ? Z tego co pamiętam przegląd zawsze był biletowany :)

  Odpowiedz
 • Bulage 16 sty 2011

  Tak w mdk-u cała kasa z biletów szła na nagrody. Tak że w tym przypadku naprawdę nie ma się do czego przyczepić, tylko zwracam uwagę że te pieniądze to była część kwoty przeznaczona na nagrody. Licząc tylko na kasę z biletów może być kiepsko, bo nie zapominajcie o nagłośnieniu ,ochronie itd. Nikt chyba za darmo tego nie zrobi. (Myślę w tym momencie o Parku Rozrywki)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 sty 2011

  Panie Kubo byłam ale dawno i nie byłam pewna jak to wyglądało.
  Ja mam jedno podstawowe pytanie: czemu ma służyć przegląd, jaki jest jego główny cel? Chodzi o to aby zespoły się pokazały, znalazały publike wsród młodziezy czy aby je wypromować, pomóc się wybić na obszar dalszy nież Myślenice czy aby poprostu posłuchać lokalnej muzyki? Może wyda Wam się to pytanie głupie ale według mnie, zeby wybrać drogę działania trzeba wiedzieć co chce się osiągnąc.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 sty 2011

  Moim zdaniem może wystąpić ten problem, że np. Vega będzie wolała termin piątkowy dla przeglądu, a to, w moim chrześcijańskim sumieniu jest nie do przyjęcia. Innym problemem knajpianych przeglądów może być pewna dewaluacja "konkursowości", zatracą one jakoś ten rys oficjalności...tak mi się przynajmniej wydaje. Na pewno ocena będzie "inaczej obiektywna" w stosunku do "drewnianej sceny"

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 16 sty 2011

  przecież przeglądy odbywaja się również w lokalach, weź pierwsze z brzegu antyradio i jego przegląd zespołów w Lizardzie...zapewne jest ich więcej, a żeby chrześcijaniskiemu sumieniu ulżyć można wybrać sobote...mysle że własciciele knajp nie beda pokrzywdzeni

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2011

  Co ma chrześcijańskie sumienie do piątku ? Poszperałem w internecie i na stronie chrześcijańskiej znalazłem coś ciekawego

  - "Jak pamiętamy z Pisma Świętego, Lucyfer — „syn jutrzenki” - to także imię przywódcy upadłych aniołów. Nic więc dziwnego, że z czasem piątek, jako „dzień Wenus”, zaczął zyskiwać wymiar diaboliczny. Dowodzono nawet, że piątek to nie tylko czas ukrzyżowania Zbawiciela, ale również dzień, w którym Adam dał się zwieść diabłu, Jezus był wodzony na pokuszenie po czterdziestodniowym poście oraz powiesił się Judasz."

  Sorry za offtop, ale jeśli piątek to dzień lucyfera to część "tru metali" się raczej na piątek ucieszy ;)

  Ps. I pamiętajmy, że decyzja co do dnia musi być oparta o średnią ocenę możliwości pojawienia się jak największej ilości osób.

  Ps. 2 - Potraktujcie to z przymrożeniem oka, bo ostatnia rzecz jaką nam trzeba to dyskusja na tematy religijne. Jedyne co weźcie do serca do poprzedni Ps.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2011

  Generalnie wydaje mi się że miejscowość taka jak Myślenice jest wstanie zorganizować naprawdę coś dużego póki co mam jakiś tam przegladzik i nic po za tym dlaczego by nie zorganizować dwu dniowej imprezy powiedzmy zrobić dzień dla początkujących i dzień dla zaawansowanych jeżeli chodzi o przygotowanie musiałby się tym zając ktoś kto wie o co chodzi nie mówiąc już profesjonalnym nagłośnieniu i olbrzymiej reklamie przecież są stacje radiowe portale firmy telewizja autobusy jeżeli dodamy do tego rzesze ludzi i jakąś „mini” gwiazdę dobra możliwość promocji zarówno dla kapel jak i sponsorów to będziemy mieli świetny festiwal powiedzmy 3 dychy za wstęp i coś już za taką kasę można zrobić pytanie czy SA ludzie którzy potrafią zrobić takie show które warte byłoby tych 30 zł. Za wstęp.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2011

  Termin: WOśP !!! REKLAMA SPONSORZY SZEROKI WACHLARZ MOŻLIWOŚCI PRACA ZA FRI OCHRONY DŹWIĘKOWCÓW LUDZI Z ZEWNĄTRZ MOŻE FINAŁ W FINAŁ WOSP przyjemne z pożytecznym. Sugestie ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2011

  [quote=gość: g%u0105x] Termin: WOśP !!! REKLAMA SPONSORZY SZEROKI WACHLARZ MOŻLIWOŚCI PRACA ZA FRI OCHRONY DŹWIĘKOWCÓW LUDZI Z ZEWNĄTRZ MOŻE FINAŁ W FINAŁ WOSP przyjemne z pożytecznym. Sugestie ? [/quote] Można po polsku ?

  Ps. tak ostatnio sobie myślałem nad motywem eliminacji i koncertu finałowego w MDK&#039;u. Przypuśćmy, że eliminacje odbędą się w różnych knajpach, miejscach, i zgromadzą około (zaszalejemy) 15 zespołów. Z tego do finały przejdą powiedzmy 4. Czy opłaca się robić koncert finałowy w MDK&#039;u dla 4 kapel ? Ostatnio narzekano, że grały (bodajże) 6. Czy o to nam chodzi ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2011

  @Ryba: gdyby każda z tych kapel dostała godzinę czasu na koncert, to sądzę, że byłaby to opcja bardzo atrakcyjna.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2011

  Tak, to prawda, ale co w przypadku zespołów debiutujących, którym udało by się dostać do finału, a nie miały by godzinnego repertuaru ? Poza tym - jeśli trzymać się zasady, że nie można grać na przeglądzie utworów z poprzedniego przeglądu - żeby brać w nim udział, należało by robić co rok tyle nowego materiału aby zapchać godzinę. Życzę tego wszystkim kapelom, ale jest to trudne. (czy w ogóle możliwe dla wszystkich ?)

  Odpowiedz
 • 17 sty 2011

  [quote=gość: gąx] 3 dychy za wstęp i coś już za taką kasę można zrobić pytanie czy SA ludzie którzy potrafią zrobić takie show które warte byłoby tych 30 zł. Za wstęp. [/quote]

  Pół-profesionalna firma nagłośnieniowa ok 2000zł oświetlenie kilku obwodowe światło z elemantami ruchomymi kolejne 2000zł
  Mini gwiazda...
  Nie wiem co rozumiesz przez to pojęcie ale taki powiedzmy Closterkeller będzie chciał min 4000zł za występ.
  Zakładam że MDK nie pobiera opłaty za wynajem sali jako inwestycja w promocję kulturalną ale koszt ochrony to pewnie min 500zł koszt promocji .......... powiedzmy 1500 pln i mamy wydane 10 000 a czy otrzymamy za tę kwotę show????
  No i zakładam że wydarzenie zgromadzi pełną widownię (400 osób) która wyda 25 zł za wstęp to mamy dopiero zwrot kosztów. Nawet jeśli moje zestawienie kosztów będzie nieco zawyżone to bez sponsorów i patronatu medialnego ani rusz..........
  Jaką atrakcją dla sponsora będzie przegląd to że pozwoli sę wywiesić baner pod sceną ???

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2011

  [quote=Bruce]
  Mini gwiazda...
  Nie wiem co rozumiesz przez to pojęcie ale taki powiedzmy Closterkeller będzie chciał min 4000zł za występ. [/quote]
  Ale my mówimy o przeglądzie czy organizowaniu imprez ? Bo chyba zbaczamy z tematu...

  Odpowiedz
 • 17 sty 2011

  [quote=Ryba] Bruce napisał/a:
  Mini gwiazda...
  Nie wiem co rozumiesz przez to pojęcie ale taki powiedzmy Closterkeller będzie chciał min 4000zł za występ.
  Ale my mówimy o przeglądzie czy organizowaniu imprez ? Bo chyba zbaczamy z tematu... [/quote]
  No właśnie. Ja bym tak nie szalał, tylko faktycznie pomyślał nad tym, jak urozmaicić przegląd i przyciągnąć więcej widzów. Robienie z tego mega imprezy chyba nie ma sensu. Nie ma co się pchać w koszta liczone w tysiącach złotych. Wysokiej ceny za wejściówki nie da się nałożyć. Chyba, że faktycznie znajdzie się sponsor lub kilku to można coś więcej zrobić.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sty 2011

  Wydaje mi się, że mamy podejście jak miss polonia - od razu chcemy zmienić świat. Może na początek zacznijmy małymi kroczkami zmieniać przegląd a nie od razu robić z tego "mystic festival" ? Myślę, że najważniejsze to - ustawić na piątek lub sobotę. Jak to się nam uda, to już będzie sukces.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sty 2011

  Do "minimalnych życzeń" warto chyba zaliczyć jeszcze zmianę realizatora dźwięku (to jest ponoć bardziej poprawne określenie, aniżeli akustyk; tak przynajmniej twierdzą sami zainteresowani); jeżeli to się nie uda, to jeszcze skromniej - próbę dźwięku z prawdziwego zdarzenia.

  Odpowiedz
 • 18 sty 2011

  @Nomad - cytujesz mnie jako bym nakrecał spirale "szaleństwa".
  Odniosłem sie tylko do wcześniejszych wypowiedzi ze wskazaniem na realny poziom kosztów......

  Nagłośnienie....
  Dostałem zmontowaną płytę DVD z naszego wystepu na WOŚP gdzie dźwięk był zarejestrowany na dwa rejestratory jeden bezposrednio z konsolety drugi ustawiony dwa rzędy nad "realizatorem dźwieku" .........

  COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO to co pan zrobił z wokalami to na komercyjnej imprezie skończyłoby sie chyba pozwem do sądu.
  Przełkne juz fakt że klawisze w mono ale na jednym parapecie brzmienie jak z głośnika dworcowego a na drugim przester. Gitara dokładnie na wspak gdzie miało być delikatnie i subtelnie przykrywa wszystko dźwiękiem tam gdzie miał byc wypierd - przebija sie jedynie sam piec ze sceny...
  NIGDY WIĘCEJ BEZ WŁASNEGO AKUSTYKA bo to wypacza odbiór i odbiera radość z grania muzyki ......

  I nie można tutaj zrzucić winy na sprzet bo ten jest całkiem przyzwoity i w innych ośrodkach kultury moga o takim jedynie pomażyc....

  Odpowiedz
 • 18 sty 2011

  @Bruce: cytowałem Rybę, a on Ciebie - przyjrzyj się :)

  Sprzęt w MOKiSie jak mi wiadomo kosztował kupę kasy i można nim zapewne taki koncert nagłośnić jak trzeba, ale ktoś musi umieć kręcić gałami na konsoli.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sty 2011

  Ludzie !!! co do akustyka , to wystarczy po prostu znaleźć kogoś kto się zna i jazda- ja tak zrobiłem organizując Jimi Hendrix Tribute Koncert- kosztowało to 50 zł , a nagłośnienie było wg. wielu osób najlepsze w mdk&#039;u od dawna. Jeżeli chodzi o sobotę , to sam chciałem ten koncert zorganizować w weekend , ale dyrekcja się nie zgodzi i tyle, oni uważają , że mniej ludzi wtedy przyjdzie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sty 2011

  Jeśli dyrekcja broni się stwierdzeniem, że w weekend przyjdzie mniej ludzi, to znaczy, że mają zupełnie inny powód. Wydaje mi się, że problem polega na tym , który pracownik przyjdzie. Mało tego - z czego mu się zapłaci dodatek do wynagrodzenia za weekend pracujący. Tak mi się wydaje. A to już duży problem.

  A co do akustyka - Myślę, że tak jak stwierdził FJ można by zamówić odpłatnie kogoś, kto się na tym zna. Nawet kosztem wysokości nagrody, bo chyba wolimy mieć mniejszą nagrodę a być dobrze nagłośnieni niż na odwrót ? Przynajmniej ja to tak spostrzegam.

  Druga sprawa jeśli chodzi o akustyka - może być problem z tej natury - czy MDK pozwoli komuś obcemu zajmować się tym sprzętem. Obawiam się, że obecny Pan akustyk jest za niego odpowiedzialny. i to on musi nadzorować pracę przy ów nagłośnieniu.

  Po prostu ktoś musi iść i zadać MDK&#039;owi wszystkie pytania które dotychczas się pojawiły. Ja mogę iść, ale w Myślenicach będę dopiero w weekend. Ale z tego co pamiętam, ktoś tam się już deklarował na wystrzał do MDK&#039;u. (?)

  Odpowiedz
 • 19 sty 2011

  [quote=Ryba] Ale z tego co pamiętam, ktoś tam się już deklarował na wystrzał do MDK&#039;u. (?) [/quote]

  Zbieram i notuj wszystkie uwagi i wzbieram się do organizatorów z nimi, kopia pójdzie do UM sam się nie stawię w UM bo z "traolami" nie będę rozmawiał ( dla nie wtajemniczonych mam na myśli panią od promocji).

  Ps Najważniejsze chciałbym zachować miejsce przeglądu bo uważam że jest to jakiegoś rodzaju prestiż na naszym lokalnym podwórku, a jeśli organizatorzy mają coś przeciwko to jest to wyłącznie ich zdanie - wiecznie żyć przecież nie będą...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sty 2011

  Z tego co wiem , to akustyk który pracował z nami przy Jimi Hendrix Tribute Concert prowadził już rozmowy z Panem Morawskim , więc może sprawa jest już w toku. Znajdźcie sobie sponsorów , zróbcie porządne plakaty i na pewno bedzie dobrze ;) życzę powodzenia :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sty 2011

  I jak toczy się sprawa ?

  Ps. Wpadłem jeszcze na jeden pomysł, który w znacznym stopniu zredukował by niespodziewane wypadki i przypadki podczas organizacji koncertów. Mianowicie każdy zespół powinien przygotować "rider".

  Oto przykładowy rider
  www.krzak-band.com/krzak_rider_polski.doc

  Oczywiście podany w przykładzie rider jest bardzo rozbudowany, ale każdy zespół powinien dokładnie opisać swoje minimalne wymagania przed koncertami.

  Odpowiedz
 • 25 sty 2011

  Czyś ty Ryba Oszalał :) :) :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sty 2011

  Hmmm... Powiem tak - nie chodzi mi o robienie riderów takich jak podałem w linku. Chodzi mi o podanie np. jaki ma zespół sprzęt, jakie mają wymagania względem nagłośnienia (np. ja mam syntezator który ma wyjście w postaci złącza chinch, i wiem, że bywa to problemowe). Chodzi mi eliminację drobnych nieporozumień jeszcze przed wystartowaniem koncertu. Czy głupi pomysł ? hmmm... sam nie wiem.

  Odpowiedz
 • M G 26 sty 2011

  Dawniej bywały przed przeglądem jakieś zebrania i organizator pytał mniej więcej co i jak odnośnie sprzętu , w zgłoszeniach też padało zapytanie odnośnie wymagań czy potrzeb sprzętowych.
  Tylko cóż z tego wynikało...? Ano nic konkretnego. MOK zawsze stawiał na scenie te same swoje bidne graty które lepiej było omijać. Ja nie raz prosiłem o normalną paczkę gitarową do ogólnej dyspozycji a dostawałem co najwyżej starego LDMa żesz go mać... Pozostawało jedynie dogadywać się między kapelami co do ewentualnego użyczenia sprzętu i tak się to odbywało. I tak kończy się na tym że później każdy chce ze swoją graciarkę tachać na przegląd żeby nie było problemów sprzętowych.
  Ale można było by sprawy gitar gigantycznie uprościć i postawić dwie konkretne kolumny ze stałym omikrofonowaniem , i tylko podpinać do nich piece , mniej zamieszania , dużo prościej dla realizatora i mniej kręcenia gałami.
  Co do głównego sprzętu estradowego którym dysponuje MOK to już jest człowiek który potrafi dobrze ogarnąć konsolę , myślę (i mam nadzieję) że zastąpi pana W.
  No i co do samego przebiegu to ja jestem za podziałem na kategorię na &#039;debiutantów + zespoły młodsze&#039; i &#039;zespoły z większym stażem&#039; no i moze jednak impreza dwudniowa.
  Inna sprawa to że w tym roku ja już pewnie nie wystąpie w roli uczestnika ale śledzę uważnie temat i jak trzeba to skrytykuję albo doradzę... ;)

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 27 sty 2011

  Pytanie do Hanibala ktory rozpoczal ten watek, jak sie sytuacja rozwija jesli chodzi o ewentualne rozmowy z osobami decyzyjnymi w sprawie?
  Przegląd coraz blizej i pytanie czy wogole ktokolwiek jest czy bedzie zainteresowany podawanymi tutaj pomyslami...

  z chęcią śledze ten temat i ciekaw jestem jak sie to rozwinie
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 28 sty 2011

  Na dzień dzisiejszy mam zebrane swoje i wasze propozycje. Wysłałem zapytanie do starostwa czekam na odpowiedź.

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 4 lut 2011

  [quote=hannibal] Na dzień dzisiejszy mam zebrane swoje i wasze propozycje. Wysłałem zapytanie do starostwa czekam na odpowiedź. [/quote]

  zycze wytrwalosci w czekaniu

  Odpowiedz
 • 24 lut 2011

  Propozycje zebrane, mam nadzieję, że artykuł tutaj ukaże się lada chwila, dla niecierpliwych jest one również dostępny na moim blogu: http://wmyslenicach.com
  Udało mi się skomunikować ze starostwem jako współorganizatorem, niestety organizator MOKiS milczy, ale liczę że to starostwo na drodze oficjalnej prześle im naszą propozycję zmian.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Z parafią związany od 25 lat. Wierni dziękowali księdzu Karolowi Jaroszowi za wspólny czas
Myślenice 3

Z parafią związany od 25 lat. Wierni dziękowali księdzu Karolowi Jaroszowi za wspólny czas

Ksiądz Prałat Karol Jarosz pracę w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach rozpoczął w 1995 roku jako proboszcz W latach 1995-2010 Karol Jarosz posługiwał jako proboszcz, a od zakończenia tej posługi wciąż jest obecny wśród parafian posługując przy ołtarzu i w konfesjonale. W niedzielę 22 czerwca parafianie dziękowali mu za wspólne 25 lat. Podczas p...

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny
Myślenice 9

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny

Po trzech miesiącach pracy w trybie online, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraca do pracy stacjonarnej. W pierwszej kolejności otwarte zostanie kino, następnie zajęcia w głównym budynku oraz basen Wprowadzenie w kraju stanu epidemii w kulturze doprowadziło do hibernacji kin, teatrów, klubów, czy galerii sztuki. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sp...

Debata MOKiS o profesji reportera wojennego. „Na wojnę trafiłem przez przypadek”
Kultura 0

Debata MOKiS o profesji reportera wojennego. „Na wojnę trafiłem przez przypadek”

"Który wyjazd utkwił mi najbardziej w pamięci? To było wtedy, gdy zobaczyłem wrak zestrzelonego samolotu malezyjskiego na Ukrainie. Rozkawałkowane ciała, porozrzucane bagaże. To był nieprzyjemny widok" –podczas debaty online #ZaBurtąPytań opowiada Paweł Pieniążek, reporter wojenny   Czwarta już debata z cyklu #ZaBurtąPytań organizowana przez Myś...

Różnorodny MOKiS: Wielki Chór Internautów, wideokoncert życzeń na Dzień Matki i Szkolne Konfrontacje Plastyczne
Kultura 0

Różnorodny MOKiS: Wielki Chór Internautów, wideokoncert życzeń na Dzień Matki i Szkolne Konfrontacje Plastyczne

Ilość propozycji, które przygotowaliśmy dla naszych widzów, internautów przywraca o zawrót głowy. Chcemy naszą ofertę kierować do różnych grup wiekowych i dlatego tych projektów jest aż tyle. Zachęcam do odwiedzania naszego fb @mokismyslenice i udziału wspólnego spędzania z nami czasu - mówi Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS Serdecznie zapraszamy do...

Za zdjęcia sprzedane na aukcji kupili ratownikom medycznym ozonator
Koronawirus 2

Za zdjęcia sprzedane na aukcji kupili ratownikom medycznym ozonator

Na internetowe aukcje trafiło 19 prac członków Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto. Dochód z ich sprzedaży fotograficy przeznaczyli m.in. na ozonator dla ratowników medycznych W ramach akcji „Dla Ratowników Medycznych Pogotowia w Myślenicach” organizowanej przez mgFoto ze sprzedaży fotografii udało się zebrać 3367 zł. Pieniądze...