Rozrywka

Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych: Propozycja zmian

W ubiegłym roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja przeglądu w Myślenicach. Od początku odbywa się według tej samej formuły, która z roku na rok budzi co raz więcej kontrowersji – w styczniu pisał hannibal. Po uwzględnieniu waszych uwag, autor opracował program naprawczy dla przeglądu


W nawiązaniu do mojego wcześniejszego artykułu oraz na podstawie komentarzy, które pojawiły się pod wpisem, pozwoliłem sobie zebrać wszelkie uwagi i propozycje zmian w jedną całość.

Największe bolączki PPAZM:

- Zbyt duże dysproporcje pomiędzy nowymi zespołami/wykonawcami, a „weteranami” przeglądu;
- Termin, a dokładnie mówiąc dzień tygodnia, w którym odbywa się przegląd;
- Problem z nagłośnieniem (nie braki sprzętowe, ale umiejętność dostrojenia sprzętu do potrzeb danego wykonawcy);
- Charakter przeglądu, czyli kto może występować, zespoły rockowo-metalowe czy wszyscy wykonawcy

Cele PPAZM:

- Dobra zabawa
- Promocja lokalnych wykonawców oraz możliwość pokazania się przed szerszym gronem odbiorcy
- Rozreklamowanie lokalnej sceny muzycznej
- Promocja laureatów do przeglądów wojewódzkich

Propozycje zmian:

Podział przeglądu na dwie części

Konkurs debiutantów oraz przegląd zespołów. Debiutant to zespół/wykonawca, który występował na przeglądzie nie więcej niż 3 razy. Laureat z lat ubiegłych nie może brać udziału w konkursie debiutantów. Debiutanci występują w pierwszej kolejności, a ich występy ocenia jury i przyznaje nagrody (rzeczowe/finansowe) dla laureatów.

W drugiej części występują pozostali wykonawcy, którzy nie mogli brać udziału w konkursie debiutantów. Ich występy również ocenia jury i przyznaje nagrody (rzeczowe/finansowe), laureat konkursu debiutantów również jest brany pod uwagę!

Dodanie nagrody publiczności, przegląd jest biletowany – specjalne bilety numerowane i zabezpieczone przed „kopiowaniem”, na odwrocie mają kartę do głosowania, po przeglądzie każdy wrzuca swój głos do urny, a w przerwie kiedy jury obraduje nad przyznaniem nagrody, głosy są liczone, a wyniki podane wraz z ogłoszeniem laureatów przeglądu.

Realizator dźwięku

Wynajęcie osoby realizatora dźwięku, np. tej samej co przy organizacji „Jimi Hendrix Tribute Concert”.

Podział czasów występów

Jeśli w przeglądzie i konkursie debiutantów biorą udział przedstawiciele różnych stylów muzycznych, proponuje się właściwy podział czasu występów tak, by nie mieszać różnych typów wykonawców.

Termin

Czas przeglądu, wielu osobom termin czyli czwartek nie odpowiada jako dzień, kiedy mogą wystąpić bądź przyjść na przegląd. Wiele osób uważa, że sobota byłaby idealnym rozwiązaniem – start przeglądu o 15, a wcześniej mogłyby się odbyć próby dla wykonawców. Dobrą sprawą byłoby również spotkanie reprezentantów zespołów/wykonawców z organizatorem na kilka dni przed przeglądem w celu wymienienia uwag odnośnie spraw technicznych (czyli kto i jakim sprzętem dysponuje, co i jak można będzie podłączyć na przeglądzie).

Promocja

Właściwa promocja przeglądu – patronat medialny wszystkich lokalnych mediów w powiecie (myslenicki.pl, myslenice.pl, miasto-info.pl, Sedno, Gazeta Myślenicka, Dziennik Polski i Gazeta Krakowska) + portale Onet.pl, Interia.pl. Plakaty w powiecie myślenickim + ulotki w różnych restauracjach, pubach.

Pozyskanie sponsora na nagrodę publiczności oraz pozyskanie sponsora dla przeglądu (sponsora dla przeglądu może nie udać się pozyskać na ten rok, ale po udanym przeglądzie i zmianach może się to udać już na kolejną edycję).

Stworzenie strony internetowej przeglądu pod własną domeną lub subdomeną organizatora, gdzie byłyby zamieszczane bieżące informacje o przeglądach jak i archiwalne materiały.

Zorganizowanie oficjalnego after-party po przeglądzie w jednym z lokali na terenie Myślenic, gdzie zespoły/wykonawcy mogliby powymieniać się kontaktami z innymi oraz doświadczeniami z przeglądu oraz najzwyczajniej dobrze się zabawić.

Jeśli udałoby się zarejestrować występy wszystkich wykonawców, to możnaby odtworzyć przegląd w Radio Myślenice  dla tych wszystkich, którzy nie będą w stanie przyjść na przegląd, a w latach następnych jeśli warunki techniczne pozwolą, na transmisję live z takiego przeglądu.

Zdaję sobie sprawę, że zmian jest dużo i nie wszystkie da się wprowadzić w życie, a przynajmniej nie od razu. Dlatego jeśli organizator zdecyduje się na wprowadzenie jakichkolwiek z wyżej zaproponowanych zmian to oddaję swoją osobę do pomocy przy organizowaniu i realizowaniu przeglądu oraz myślę, że znajdzie się jeszcze kilka chętnych osób gotowych zaangażować się w ten projekt.

Plan działania:

- wysyłam propozycję do starostwa jako współorganizatora, które mam nadzieję na drodze oficjalnej prześle propozycję do organizatora MOKiS;
- chciałbym się spotkać z organizatorem i poznać ich stanowisko;
- ewentualne spotkanie z osobami, które chciałyby się bardziej zaangażować w pomoc przy organizowaniu tego przeglądu;
- jeśli decyzje będą pomyślne to: rozpoczęcie poszukiwania sponsora na nagrodę publiczności oraz znalezienie firmy, która zrobiłaby po kosztach ulotki i plakaty na przegląd;
- uruchomienie strony przeglądu;
- przegląd jest w maju;

Tyle z mojej strony, jeśli coś przeoczyłem o czymś, kimś zapomniałem czekam na wasze komentarze.

Zapraszamy do dyskusji

Powiązane tematy

Komentarze

 • Zdzichó Kowal PJN 26 lut 2011

  Nieh nie cyrkujo ino siem cieszo, rze Paniemka Anita wogule siem zgadza na te hulligańsko drake, bo siem jurz jo dawno powinno zamknomć.
  zezpowarzamniem
  Zdzichó
  podskryptum: Majo młodzierz miast Myślenice zespoły oazowe, majo wystempy w Banderoza w lato to i po cusz jeszcze jakiesi szatanisty co poniszczo MOKiS do szczemtu?
  Dziw rze Pan Burmiszcz jeszcze nie zamknoł przeglomd bo jurz dawno po parafiah muwi siem jakobysz o tym zgorszeniu młodzierzy!

  Odpowiedz
 • 26 lut 2011

  będzie ciekawie

  Odpowiedz
 • Kuba 26 lut 2011

  Jestem jak najbardziej za.
  Oczywiście, wszystkich punktów na chwilę obecną chyba nie ma szans wprowadzić w życie, ale jeżeli zaczną się konkretne działania to za kilka lat będziemy tu mieć Festiwal Muzyczny z prawdziwego zdarzenia. :)

  Odpowiedz
 • 26 lut 2011

  Brawo!!! Wreszcie ktoś konkretny. Popieram pomysł w 100 % życzę powodzenia w "podbijaniu" do Starostwa i MOKiSu. W razie czego, służę pomocą w negocjacjach ;) Pomysł zmian "technicznych" samego przeglądu bardzo trafny, w żadnym wypadku nie odpuścić "akustyka". Gdyby rzecz poszła o kasę, myślę że jest kilka osób w Myślenicach, które potrafią i pewnie mogłyby pomóc przy nagłośnieniu "po kosztach" . Druga sprawa, to oświetlenie sceny, w tej natomiast kwestii jestem gotów pomóc, coś niecoś się na tym znam :) a i sprzęt odpowiedni by się znalazł. Trzymam kciuki. Jak sprawa ruszy, powinno się znaleźć grono kompetentnych osób chętnych do pomocy. Powodzenia

  Odpowiedz
 • 26 lut 2011

  [quote=Zdzichó z Suwałk] Majo młodzierz miast Myślenice zespoły oazowe, majo wystempy w Banderoza w lato to i po cusz jeszcze jakiesi szatanisty co poniszczo MOKiS do szczemtu?
  Dziw rze Pan Burmiszcz jeszcze nie zamknoł przeglomd bo jurz dawno po parafiah muwi siem jakobysz o tym zgorszeniu młodzierzy! [/quote]
  Dajże spokój Zdzichu, przesz Burmiszcz bywał onegdaj i na takich i świetnie się bawił. Nie można tego zamknąć, to czysty żywioł i energia, chyba że lepiej po młodzieży zbierać szkła wystawowe z rynku skoro się i tak muszą wyszumieć.

  Odpowiedz
 • 26 lut 2011

  hmm... Nie znam nazwiska starszego pana z Mokis'u (akustyka) jednak nie raz z nim rozmawiałem i wiedzą jak i praktyką pokazuję że jest osobą znającą się na rzeczy. Nie wiem kto ostatnio obsługiwał ale jeśli ten Pan to stoję murem i uważam że ktoś ma coś z uszami albo zwala na niego nie udany występ.
  Myślenice zakupiło taki sprzęt jaki jest i tego nie można zmienić. JBL SRX to nie najwyższej klasy sprzęt, ale też nie przesadzajmy.

  Słyszałem że zmaga się z uszkodzeniem +48V w konsolecie które powoduję różne ceregiele w torze audio.

  Jeśli problem dotyczy natury braku nagłośnienia to zapraszam do ogłoszeń.

  Reszta jak najbardziej popieram.

  Odpowiedz
 • Kuba 26 lut 2011

  Kompot, nikt nie chce zrobić przykrości Panu "Akustykowi", ale lepiej, żeby ktoś przejął od niego pałeczkę, bo aż przykro czasem oglądać jak miota się tam i z powrotem nie wiedząc dlaczego "coś" mu sprzęga.

  Odpowiedz
 • Bulage 27 lut 2011

  Tak więc zaczynamy odliczanie. Do maja niewiele czasu, a spraw wiele do załatwienia. Rozumiem że sprawy dotyczące konsultacji ze Starostwem i MOKiS bierze na siebie hannibal i traktuję Jego osobę jako człowieka który tym wszystkim "kręci". Jeśli tylko potrzebna pomoc w innych sprawach jestem do dyspozycji.

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  [quote=Zdzichó z Suwałk] Nieh nie cyrkujo ino siem cieszo, rze Paniemka Anita wogule siem zgadza na te hulligańsko drake, bo siem jurz jo dawno powinno zamknomć.
  zezpowarzamniem
  Zdzichó
  podskryptum: Majo młodzierz miast Myślenice zespoły oazowe, majo wystempy w Banderoza w lato to i po cusz jeszcze jakiesi szatanisty co poniszczo MOKiS do szczemtu?
  Dziw rze Pan Burmiszcz jeszcze nie zamknoł przeglomd bo jurz dawno po parafiah muwi siem jakobysz o tym zgorszeniu młodzierzy! [/quote]
  "Zdzichu" jesteś imbecylem. Naucz się pisać normalnie człowieku, bo ani to śmieszne, ani mądre co piszesz.

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  zeby bylo jeszcze ciekawiej moza by dodac mozliwosc wystepowania solistow, niektorzy naprawde daja rade i mogliby sie pokazac szerszej publicznosci

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  No nie wiem... w akcji tego Pana 'Akustyka' nie widziałem więc się nie wypowiem ale teorie ma dobrze opanowaną :D. Nie raz nagłaśniałem kapele rock'owe (na zlotach motocyklowych) i problemów ze sprzęganiem nie miałem mimo braku takich cudów jak kompresory/limitery itd. Chętnie bym się podjął realizacji jeśli tylko mogło by to owocować współpracą z MOKIS na tle zarobkowym :E . Co do oświetlenia to mam coś + może dojdą nie długo jeszcze dwa skanerki tylko potrzebowałbym osoby pracującej, obeznanej np. na freestyler DMX, która by zapanowała nad tym fajnie bo ja mam jeszcze trochę czasu do imprezy plenerowej. Pozdrawiam.

  P.S. Widziałem... MOKIS nie ma oświetlenia? A skąd na 100'leciu LO ruchome głowy Martin Mac 250 i Pary56-64 ? W branży siedzę tylko trzeba władzę przycisnąć aby to udostępniły choć na jeden dzień.

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  Kompot nie kompromituj się :( Dorośnij, a zanim do tego dojdzie nie udzielaj się publicznie. nie masz pojęcia o nagłośnieniu (co "słychać" :) że o oświetleniu nie wspomnę ;) dwoma skanerkami + "coś"możesz sobie zrobić zabawę w świetlicy

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  Ktoś tu jest zazdrosny :D. (już)4 paki na bazie POLAudio + 2 Nadstawki Eminence, końce klasa AB i D 3,5kW RMS. Konsoleta studyjna 16 wlotów, 2x EQ 31 i 15, 1x bramka szumow, Majki Shure przewodowe, Bezprzewodowy SM58 i Sennheiser EW100 (leci z usa :E), Shure bodypack, Pyta 8 wlotów; ze swiateł zag, gobo str, 2xTrix scaner, 2x colortech, (juz niebawem) 2xscantech 310, sterownik dmx usb i konsolka eurolite 192 kanaly, dym 1kW.

  Jaka zawiść / zazdrość w ludziach którym się w życiu nie powiodło :E (żal człowieka). Jakbym się nie znał to bym się nie dorobił takiego nagłośnienia. Poza tym mam stałych klientów :E. Skończ to pajacowanie (Wojtku). Chętnie podejmę się realizacji dla utarcia nosa temu beztalęciu.

  P.S. Jestem przeciwny anonimowemu udzielaniu się na stronie miasta ze względu na to że byle kto bezpodstawnie może wypisywać różne durnoty.

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  hahahahahaa, dziecko z tymi klockami to do przedszkola, nie zawracaj głowy, idź spać

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  nooooo a kiedyś wystarczyły 4 piece, wiosła Kosmosy jakieś krajowe, fuzzy to Bisztyga lutował z kawałków drutów, bębnów prawie nigdy nie było dobrze słychać i całość szła jak po maśle a nawet do Jarocina dochodzili. A dzisiaj i baletki przeszkadzają ..... ;-)

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  [quote=gość: ???] hahahahahaa, dziecko z tymi klockami to do przedszkola, nie zawracaj głowy, idź spać [/quote]

  Kolego masz niepokolei w głowie. Nie zaniżaj poziomu tej strony swoją szczeniacką gatką.

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  [quote=Vivaldi] nooooo a kiedyś wystarczyły 4 piece, wiosła Kosmosy jakieś krajowe, fuzzy to Bisztyga lutował z kawałków drutów, bębnów prawie nigdy nie było dobrze słychać i całość szła jak po maśle a nawet do Jarocina dochodzili. A dzisiaj i baletki przeszkadzają ..... ;-) [/quote]

  http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=25e2c952c71a85ef
  http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7d4dc53f65b6eb27

  Trochę mi tata wspominał... Królował tonsil i regent, a dynakord to był rarytas! Dziś pompuję się tyle mocy i ciągle mało. Niektóre zespoły teraz mają chore wymagania. Tate zawsze zastanawiało dlaczego perkusja kiedyś brzmiała jak perkusja tylko głośniej... bo teraz brzmi jakoś nienaturalnie. Wtedy liczyły się umiejętności a każde nagłośnienie było wyzwaniem. Wsio robiono na słuch a nie w oparciu o świecidełka i wykresy ślepo wierząc w to co pokazują.

  Jak realizowałem zespoły koło Pienin to pamiętam jak było mówione... 5kW na stronę :D. Wyszło na to że 2kW to było za duże na tamtą sieć elektryczną :). Wiem że narzekali że słaba była stopa mimo to wszystko się udało nawet przy częstych przerwach zasilania :D.

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  "nie po kolei", a poziom można zaniżyć np. dyskusji ale żeby strony???? dzieci dobranoc, skończcie najpierw szkoły. Twój kolega "Kompot" nie ma niestety bladego pojęcia o akustyce i nagłaśnianiu czegokolwiek, nie mówiąc już o kwestiach techniczno-sprzętowych. Kiedyś być może do tego dorośnie, dokształci się, wtedy będzie partnerem do merytorycznej dyskusji. Na razie niech nie otwiera ust bo z każdym postem coraz bardziej się pogrąża :(

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  Nie mogłem się doszukać no ale się udało :
  http://bruno.netstrefa.com.pl/jarocin/index.htm

  Wiek to pojęcie względne... Przykład wyżej...

  Odkładanie czegoś na później mści się w przyszłości brakiem doświadczenia, swobody na scenie, wyczucia, słuchu, umiejętności, pewności, odwagi. Mówię raczej o branży muzycznej...
  Przegląd musi istnieć bo pozwala wyłowić talenty, czy być motorem dla zespołów w dążeniu do perfekcjonizmu.

  Odpowiedz
 • 27 lut 2011

  eugieniusz47[quote=gość: ???] "nie po kolei", a poziom można zaniżyć np. dyskusji ale żeby strony???? dzieci dobranoc, skończcie najpierw szkoły. Twój kolega "Kompot" nie ma niestety bladego pojęcia o akustyce i nagłaśnianiu czegokolwiek, nie mówiąc już o kwestiach techniczno-sprzętowych. Kiedyś być może do tego dorośnie, dokształci się, wtedy będzie partnerem do merytorycznej dyskusji. Na razie niech nie otwiera ust bo z każdym postem coraz bardziej się pogrąża :( [/quote]

  No właśnie dzieci dobranoc... doucz się polskiego potem pisz bo widać braki w wykształceniu.

  Odpowiedz
 • 28 lut 2011

  "Dodanie nagrody publiczności, przegląd jest biletowany – specjalne bilety numerowane i zabezpieczone przed „kopiowaniem”, na odwrocie mają kartę do głosowania, po przeglądzie każdy wrzuca swój głos do urny, a w przerwie kiedy jury obraduje nad przyznaniem nagrody, głosy są liczone, a wyniki podane wraz z ogłoszeniem laureatów przeglądu."

  Tylko tego się boje. Zacznie się - ten zespół dostanie kasę, który ma najwięcej znajomych.

  Obawiam się, że akcje z nagrodą publiczności przy tak małym środowisku i społeczności nie są dobrym wyjściem.

  eh, cóż zrobić.

  Odpowiedz
 • Damian 28 lut 2011

  Nagroda publiczności chyba jako uznanie, a kasa będzie za miejsce przydzielone przez jury. Ja tak bym to widział. Ewentualnie za nagrodę publiczności dodatkowe 2 czy 3 stówy

  Odpowiedz
 • 28 lut 2011

  [quote=nomad] Nagroda publiczności chyba jako uznanie, a kasa będzie za miejsce przydzielone przez jury. Ja tak bym to widział. Ewentualnie za nagrodę publiczności dodatkowe 2 czy 3 stówy [/quote]
  popieram

  Odpowiedz
 • 28 lut 2011

  Na nagrodę publiczności niech się zrzuci publiczność.

  Odpowiedz
 • Bulage 28 lut 2011

  Dlaczego wszystko kojarzy Wam się z kasą. Wszędzie tylko nagrody-kasa-nagrody -kasa. Ludzie czy najważniejsze dla Was jest te parę groszy czy satysfakcja że zagrało się dobrą sztukę? Odpowiedzcie sobie na to pytanie , a potem przemyślcie sprawę czy nie pomyliliście się z powołaniem.

  Odpowiedz
 • 28 lut 2011

  Bulage, a myślisz, że ciągłe zadłużanie się po pachy pomoże zespołom ? Nie ukrywam i nikt z biorących udział na przeglądzie zapewne też nie, że te pieniądze to jedne z nielicznych jakie zespół może zarobić. "Struny się same nie kupią". Jako kapele nieprofesjonalne nie zarabiamy na graniu. Przynajmniej my, jako HellHaven. Ledwo co starcza na gaz do gruchota, żeby nam tyłki przewiózł z kanciapy do klubu. Niestety - im dłużej grasz i im więcej wymagasz od swojego zespołu, tym ważniejszy staje się pieniądz.

  Co nie zmienia faktu, że satysfakcja z gry jest 200 razy większa.

  Odpowiedz
 • 28 lut 2011

  No nie wiem komu Panie Marcinie nie wyszło. Z tego co pamietam to wraz ze swoim zespołem którego nazwy nie pamiętam i tym lepiej dla mnie że muzyki nie znam ośmieszyłeś się parę razy na róznego rodzaju imprezach. Przestań pleść głupoty. Nie chciało się ćwiczyć na gitarze, to wziąłeś się za nagłaśnianie tak? :D zaraz może wygrzebie jakiś link do zdjęcia z " Kliszczackiego Raju" w Pcimu, gdzie jako nagłośnieniowec siedziałeś za paczkami. HAHAHAHAHAHAHA!! :D

  Odpowiedz
 • 28 lut 2011

  W życiu trzeba wszystkiego spróbować (bez podtekstów) aby potem nie żałować, a odnaleść w czym się jest dobrym. Nie wydaję mi się abym się ośmieszył... prędzej to ty robisz z siebie ofiarę losu.

  Początki są zawsze trudne. Nikt nie mówił że będę od razu siedział przed LA EAW i pulpitem 32 wloty A&H. Nie od razu Rzym zbudowano. Jednak w tym się rozwijam dodatkowo bo jestem w tej dziedzinie biegle obeznany.

  Co do "Kliszczackiego Raju" to się najpierw dowiedz na jakich warunkach to było robione i dlaczego siedziałem z tyłu (po cholerę siedzieć z przodu jak tylko mp3 leciało?).

  Wojtku Nie podszywaj się pod inne nicki. Przestań chyba że chcesz abym się odegrał. Póki co jestem spokojny :E.

  Odpowiedz
 • 28 lut 2011

  Ja tylko słówko wtrącę ap ropo :

  [quote=Vivaldi] nooooo a kiedyś wystarczyły 4 piece, wiosła Kosmosy jakieś krajowe, fuzzy to Bisztyga lutował z kawałków drutów, bębnów prawie nigdy nie było dobrze słychać i całość szła jak po maśle a nawet do Jarocina dochodzili. A dzisiaj i baletki przeszkadzają ..... ;-) [/quote]

  Dał bym majątek aby ściągnąć kapele z tamtych czasów i postawić ich na równi z dzisiejszymi debiutantami. Obawiam się, iż muzyka poszła na tyle do przodu, że dzisiaj od zespołów wymaga się idealnego brzmienia, idealnego wykonania i czasami nawet wyglądu. Niestety, czasy się zmieniły. Kiedyś, jak ktoś miał zespół, jak ktoś w ogóle załatwił sobie jakimś cudem gitarę i miał stare radio aby doń podpiąć, to był szał. Dzisiaj każdy może sobie sprawić cuda na kiju, które się świecą, błyskają i jeszcze "same grają". Technika idzie do przodu, automatycznie wymagania co do zespołów i ich poziomów idą w górę. Dlatego obawiam się, iż trudno jest porównywać dzisiejsze zespoły do tego, co było kiedyś.

  Mogę się mylić, nie żyłem w tamtych czasach. Ale tak mi podpowiada zdrowy rozsądek i czas spędzony na poznawaniu historii muzyki w Polsce.

  Odpowiedz
 • 28 lut 2011

  Ryba - Ja też nie żyłem w tamtych czasach... wiem tyle co usłyszę od taty. Dziś dominuję perfekcjonizm... i marka. Wcześniej to pomijano (z braku). Dziś sprzęt/korekcja często uzupełnia braki/niedoskonałości (z zespołami jeżdżą właśni akustycy).

  Cieszę się że ktoś to wspomina. Sam przyznam się jestem skażony 'digitalizacją' ale mimo to lubię stare vinyle ze względu na ich unikatowe brzmienie.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  Wypowiem się może tak skromnie na temat innowacji w przeglądzie... ... Pomysł z podziałem na debiutantów i "bardziej zaawansowanych " jest ciekawy .... tylko zastanawia mnie jak rozróżnić debiutantów i tych którzy zmieniając np jednego członka zespołu zmienili nazwę.... nie wiem czy sie jasno wyraziłem.... .................. zmiana akustyka ... realizatora dżwięku... dobry pomysł....bo niestety wiemy jak było przez ostatnie lata............... ..... promocja potrzebna ... musi byc;) ...................... a jeśli chodzi o zmianę terminu ... no cóż ... sobota jest dniem także pracującym... dla niektórych muzyków (wg mnie dla większości ) jest to dzien bardziej zapracowany niż te w tygodniu... wiemy dlaczego.... ..................... oczywiście spotkanie uczestników na kilka dni przed przeglądem obowiązkowe.... to tyle ode mnie.... powodzenia :)

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  Moim skromnym zdaniem, nagroda publiczności, jak sama nazwa wskazuje, jest dowodem uznania słuchaczy. Nieważne jak przyciągniecie publikę, czy to będą wasi znajomi, wokalista rozbierze się na scenie :) czy zupełnie coś innego. Ci ludzie przyszli dla was, i wasz występ sprawił, że te osoby przyjdą i zapłacą za bilety. Nie rozumiem zatem o co pretensje, pomysł dobry. @ Ryba co do "starych zespołów" jest zupełnie odwrotnie niż mówisz. Gitarzysta nie mający dawniej dostepu do różnej maści efektów, podpięty pod graty, żeby zabrzmieć wygrać numer musiał "z łapy". Teraz większość "młodzieży" gra na scenie i zasłania się całą masą dealeyów, flangerów itepe. Wpuść takich do studia, gdzie każą im zagrać suche dźwięki, przekonasz się o czym mówię. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo kilku młodych bardzo ciekawych gitarzystów ostatnim czasem pojawiło się @ DJ Kompot, realizator dźwięku w MOKiS nie umie nagłaśniać zespołów,co miał okazję nieraz udowodnić, jego zmiana dla dobra zarówno słuchających jak i grających, konieczna. Wg mnie proponowane zmiany to bardzo dobry pomysł, z pewnością uatrakcyjnią sam przegląd i na pewno przyciągną większą ilość osób.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  a ja mysle ze nic wam sie nie uda zmienic ani wskórać - zobaczycie

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  jak się nie uda nic wskórać to zróbcie bojkot, niech nikt się nie zgłosi do przeglądu, mokis będzie miał problem, bo taką imprezę musi "odbębnić", a jak nie, to jak się z tego rozliczy ? ;-)

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  MOKiS sie ucieszy, że ma problem z głowy. Wytłumaczenie - nikt się nie zgłosił, więc w czym problem?

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  @DJKompot - Gdybym tylko mógł, słuchał bym jedynie płyt winylowych. Mam jedną oryginalną vinylkę Queenu, niestety nie mam jej nawet na czym odtworzyć. Jak zobaczyłem ceny przeciętnie dobrych odtwarzaczy... eh. Może kiedyś.

  @aaaa - W pewnym sensie się zgodzę. Gdy miało się do dyspozycji jedynie 2 kanały, albo czasami nawet jeden, i chciało się szerokiej gamy brzmień i "efektów" to wszystko trzeba było wyciągać spod palców. Ale to też o tym pisałem w swoim poście, że w dzisiejszych czasach "sprzęt gra sam". I też się na tym łapie, na szczęście im dłużej gram, tym bardziej dochodzę do wniosku, że efekt efektem, ale łapa to łapa. Ale jest jeszcze druga strona medalu - są gitarzyści, którzy świetnie odnajdują się w sferze digitalizacji, i na prawdę im mało kto może dorównać w tym fachu. Najgorzej mają Ci po środku - nie potrafią grać na sucho i nie potrafią używać efektów. Ale przecież każdy się uczy...

  Ps. Będę do końca podtrzymywał swoje zdanie, że pomysł nagrody przy tak małej publiczności, (społeczności) gdzie jeden zespół może przytargać połowę publiki jest bezsensu. Moje zdanie zapewne nic nie zmieni, ale ja tak uważam.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  @ryba, nie chodziło mi o używanie efektów sensie stricte, bo wiadomo że każdy gitarzysyta takowych używa. Raczej o to, że ktoś nauczony grania bez efektów, poradzi sobię ze skutkiem lepszym lub gorszym i z efektami. Natomiast w drugą stronę to nie działa uwierz mi. Wiele razy widziałem, jak kolesie na pewniaka zapinali się do dobrej lampy, realizator zjeżdżał z reverbem i zostawali w takiej głębokiej dupie, że aż przykro było patrzeć. Nagle się okazuje, że koleś nie potrafi zagrać równo i czysto pięciu dźwięków. A "normalnie" wymiata że hej ;) Na szczęście mądrzy gitarzyści o tym wiedzą :) Z ostatnim zdaniem masz rację wszystko to kwestia mądrego ćwiczenia

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  @ DJ Kompot. Ktoś tu się boi prawdy, bo kasuje moje posty. Jeszcze raz podkreślam. Jeżeli to Ty miałbyś być akustykiem w MOKiS to niech już lepiej bedzie ten co jest. Nie masz bladego pojęcia o nagłaśnianiu, więc nie bierz się za to. Wiele wody w rzekach musi upłynąć i wiele musisz się nauczyć, abyś mógł cokolwiek nagłośnić. Jeżeli akustykiem jesteś takim samym jak gitarzystą to "klękajcie narody" :(

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  Hmm... Zacznę może od tego, że pan Akustyk z MOKiSu nie miał prawa dobrze wszystko ustawić, skoro zespoły na bieżąco wnosiły sprzęt. Nie było czegoś takiego, żeby każdy na godzine przed przegladem ustawił sobie ładnie wzmacniacz, efekty, czy choćby głośność wokalu.
  5 - 10 min tyle było czasu między występami, więc ja się pytam jak pan operujący 24 albo więcej kanałowym mikserem ma wszystko ładnie, idealnie ustawić ?
  DJKompot ma naprawdę profesjonalny sprzęt i wie, jak to wszystko działa. Nie wiem jak nagłasnia imprezy, ale na pewno ma na to więcej czasu niż pan Akustyk z MOKiSu :)

  Co do samego przeglądu, to wydaje mi się lekką przesadą puszczać to w jakimś radiu Myślenickim (jest w ogóle coś takiego ? :D). Z pewnością wystarczyło by umieścić po przeglądzie materiały na stronce. Reszta zmian jest jak najbardziej szczałem w dziesiątkę. Szkoda tylko że w tym roku chyba nie uda mi się tam wystąpić :(

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  Niestety dobre dostrojenie trwa. Akustyk jedynie może wcześniej poskładać i zestroić jedną perkusję na której wszyscy będą grać bo przy tym jest najwięcej roboty. Z wywiadu dowiadujemy się ilu gitarzystów mamy i bierzemy na bok pozapinane pojemności na statywach, majki pod wokale ustawiając na torach i wstępnie zestrajając aby potem na insertach nie przepinać bramek w trakcie.

  Zależnie od zespołu zwykle 5min-20min trwa ustawianie i zestrajanie swojego sprzętu. Podobnie akustyk tyle że ma gorzej bo ludzie widząc zespół na scenie myślą że "już zagrają", zaczynają się niecierpliwić, a tu tyle do roboty... Niektórzy nie wiedzą co tak na prawdę akustyk robi mówiąc że to łatwizna.

  Piece nigdy nie pełnią roli frontu tylko odsłuchu więc ich nie powinno dodawać się do toru odsłuchowego. Należy ustawić odsłuchy, gitary, wokale... czym więcej dziadostwa w odsłuchu tym mniej słychać :D. Potem to trzeba przenieść na front w taki sposób aby to nie była jedna wielka "kupa". Należy odpowiednio wyeksponować instrumenty na podst. hierarchii (tło, prowadząca i tak dalej). Nie jest łatwo dać odsłuch perkusiście przy tylu mikrofonach (osobno tomy, talerze, stopa, werbel).

  Jeden patent Pana akustyka trochę dziwaczny to stosowanie często SM58 na perkę czy piec... myślę że mimo dużego wzmocnienia wypadnie lepiej pojemność kierunkowa na talerzach.

  Kupiłem niedawno w Krk na giełdzie targiem technics'a bo płyt mam na prawdę 'sporo', a i ostatnio trafił mi się na serwis jakiś z płytą chyba Urszuli :D (głównie też dlatego że w młodości jako pasjonat elektroniki rozbroiłem najlepszy gramofon tacie :E). Czasami warto wyłożyć troszkę kaski bo kupując coś pokroju Unitr'y (jakiś gramofon artur) można zrazić się do płyt ze względu na jakość odtwarzania :).

  P.S. Gitarzystą to jest mój brat dla jasności.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  [quote=gość: Rurekkk]szczałem w dziesiątkę[/quote]

  Ja bym się tam nie chwalił na co sikam, tak oficjalnie na forum. :P

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  wszyscy znawcy ;) .... proponuję usiąść w maju za mikserem i jedziecie z naglosnieniem przegladu;) szczegolnuie proponuje to panu Ś. ........ ....... szczanie w dziesiątkę mnie rozwaliło;)

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  [quote=ostafinek21- IP]proponuję usiąść w maju za mikserem i jedziecie z naglosnieniem przegladu;) szczegolnuie proponuje to panu Ś. ........ [/quote]

  Proszę bardzo, zaprośmy szanownego Pana, i dajmy mu do nagłośnienia kapelę, która będzie grała w przerwie. Nie jest ona oceniania przez jury, więc można eksperymentować. A jak się chłopak sprawdzi, problem będzie z głowy.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  czytasz mi w myślach Jakubie;)

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  Tak ku woli ścisłości dostępnych kanałów jest 14 (było 16 ale poszły się paść).

  Hmm Sm58 na perkusji z prostego powodu, Podkreślmy, że ten SM58 był na stopie. Jest wyśmienity BETA 52A ale cóż z tego jeżeli nie ma w niego czym uderzyć zestaw perkusyjny jest jaki jest a do tego mikrofonu trzeba uderzyć konkretnym dołem.
  Jeżeli miałeś w ręce SM58 i SM57 to doskonale wiesz, który zagra lepiej na stopie.
  Może najpierw pasowało by się zainteresować jaki sprzęt jest w mokis a później udzielać. Bo pięknie połyskujące znaczki JBL nie oznaczają że sprzęt jest ok.

  Cieszę się ogromnie że nie muszę już uczestniczyć w tej komedii jakim jest przegląd.
  Śmiać mi się troszeczkę chce bo na ostatnim koncercie był wydelegowany przez wasze kręgi realizator, no i jako widz miałem się z czego pośmiać.

  Może koledzy najpierw zauważą belki we własnych oczach, a później drzazgi u innych.

  Bo nie raz jak byłem zmuszony z wami pracować to mi się śmiać chciało.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  [quote=gość: Michał K] Cieszę się ogromnie że nie muszę już uczestniczyć w tej komedii jakim jest przegląd.
  Śmiać mi się troszeczkę chce bo na ostatnim koncercie był wydelegowany przez wasze kręgi realizator, no i jako widz miałem się z czego pośmiać.

  Bo nie raz jak byłem zmuszony z wami pracować to mi się śmiać chciało. [/quote]

  Proszę rozwinąć myśl. Ciekaw jestem...

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  Michał ma trochę racji... nauczcie się najpierw dobrze grać bo wszystkiego nie podciągnie :D. Przećwiczyć naście razy i pozwolić się skrytykować osobie nie będącej w temacie, nie preferującej danego stylu grania.

  @Ryba chyba żartujesz... od początku do końca po mojemu albo wcale... Nikt nie jest magikiem. Najgorzej jest poprawiać i się wcinać komuś w coś bo potem będzie na mnie że mu coś 'pokręciłem'. Wszystko zależy czy będę miał czas. Pytać, ustalać itd.

  Michał K. - Chyba się znamy... Beta 52a do stopy jest super. Można i jeden i drugi z tym że lepszy jest sm57 bo zbiera już od 40Hz. Trzeba je ustawić z rozsądkiem ze względu na SPL. W sumie sm57 to najbardziej wykorzystywany mikrofonik na scenie i do tomów, werbla i do piecy.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  [quote=DJKompot]
  @Ryba chyba żartujesz... od początku do końca po mojemu albo wcale... Nikt nie jest magikiem. Najgorzej jest poprawiać i się wcinać komuś w coś bo potem będzie na mnie że mu coś 'pokręciłem'. Wszystko zależy czy będę miał czas. Pytać, ustalać itd. [/quote]

  A jak spieprzysz ? Mam prawo tak sądzić, gdyż Cię kompletnie nie znam. Ludziom nie powierza się tak ważnych zadań "w ciemno".

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  Skoro twierdzicie że zawsze jest źle to nie będzie różnicy w razie czego :P.
  Sprawdzisz to się dowiesz. Jakby w tym rejonie cenili jak trzeba takie usługi to byś mnie więcej widział (Nikt nie będzie woził 0,5t sprzętu dla 100-200zł).
  Załatwicie serwis konsolety to się zastanowię bo 14 wlotów to może być mało (za free nie naprawiam, a swojej nie wykręcę z rack'a bo po co). Ja Wam idę na rękę. Z tym że jeśli bierzecie za wstęp... to nie będę biegał dla przyjemności mam lepsze rzeczy do roboty w piątki :P.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  to po co się tu udzielasz???

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  Bo tak. Głupie pytanie głupia odpowiedź.

  Zrobicie z konsoletą to się pomyśli. Z nią są niezłe jaja i nie mam zamiaru aby mi się wysypała na imprezie (ani nikt inny).

  Michał też jest w temacie i widocznie ma powód, że nie chce się tym zajmować, a że niezłą zabawę dostarczył mu Wasz realizator to tylko żałuję że mnie tam nie było :E.

  Ja tylko mogę dać swoje słowo, że się na tym znam, a reszta to wasza sprawa.

  Odpowiedz
 • Damian 2 mar 2011

  [quote=gość: Michał K]Śmiać mi się troszeczkę chce bo na ostatnim koncercie był wydelegowany przez wasze kręgi realizator, no i jako widz miałem się z czego pośmiać. [/quote]
  A jak mnie pamiec nie myli to w komentarzach po koncercie czytalem, ze naglosnienie bylo ok - to jak to jest ? Chyba, ze nie chodzi o ten koncert, o ktorym ja mysle.

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  Kompot mam takie delikatne wrażenie że WYŻEJ SRASZ NIŻ DUPĘ MASZ.
  Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Piszesz tu tylko po to żeby się chwalić jak to się na tym, czy na tamtym znasz, a w ogóle to łaskę robisz że się zainteresowałeś nagłośnieniem w MOKIS-ie. Na rękę wszystkim idziesz. No może mamy cię po tyłku całować i jeszcze płacić za "wartościowe" rady ?
  Mam dla ciebie propozycję nie do odrzucenia - skoro masz lepsze rzeczy do roboty w piątki, to zajmij się tymi rzeczami najlepiej jak potrafisz.
  I taka rada na przyszłość - jesteś jeszcze młody i raczej mało doświadczony, więc nie bądź takim zadufanym dupkiem, bo musisz się jeszcze wiele nauczyć, przede wszystkim POKORY i SZACUNKU.

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  a ja wam powiem, że i tak gówno zdziałacie... bo zarówno starostwo jak i MOKiS mają was głęboko w dupie. Kiedyś NWR próbował coś zmienić na DM i zrobić fajną alternatywę ale skoro jemu sie nie udało to co zdziała taki typ jak hannibal, który zna się co najwyżej na przewracaniu po pijoku na mieście...??

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  [quote=gość: DJ Soczek]
  więc nie bądź takim zadufanym dupkiem, bo musisz się jeszcze wiele nauczyć, przede wszystkim POKORY i SZACUNKU. [/quote]

  No właśnie do kogo tu szacunek? Do twojej osoby? Proszę mnie nie obrażać bo zobaczysz co to wkurzyć... Twój język świadczy o wychowaniu/kulturze. Ty nawet zdjęć nie umiesz robić więc co ja będę gadał z osobą nie godną mojego poziomu intelektualnego. Tchórz z Ciebie i tyle bo siedzisz na anonimie.

  @bąk - myślę że coś w tym jest, ale ja bym zawsze miał nadzieję (jak to ja :D), że coś się uda/polepszy. Jak im głowę będzie 'suszył' ciągle to coś wychodzi byle by to nie był chwilowy zapał 'reformacji'.

  @Ryba - http://tvpodhale.info/tv/sport-46/Zlot_motocyklistow_w_Kroscienku-14635-1.html od 4:27 zdjęcia. Z tamtego roku. Niestety Pan kamerzysta mikrofon postawił na scenie i chyba dół obciął... Dźwięk domontowany do urywków.

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  Jakich zdjęć ? Jaki poziom intelektualny ? Dziecko o czym ty w ogóle pleciesz ?! Ręce opadają :-(

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  a ten link to do czego niby? nagłaśniałeś kamerzyście mikrofon? czy trzymałeś w dłoni ale nie zmieściłeś się w kadrze? Nijak nie mogę skumać jak to się ma do obsługi konsoli na przeglądzie. Może byś chłopcze przestał palic dziwne rośliny (no chyba że ksywa kompot jest nieprzypadkowa)

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  @ DJKompot - Rozumiem, że nagłośnienie na tej imprezie to twoja robota ? Widzę omikrofonowane gitary, nagłośniona perka, bas mikrofon, linia czy mix ?. Do tego widać przody + 2 kolumny na statywie + odsłuch dla wokalisty. Rozumiem, że cały sprzęt twój ?

  Ps. Przy lewym przodzie stoi jakiś powermixer na (mój rzut oka). Było to na zasadzie, że ustawiłeś gały i zostawiłeś sprzęt w spokoju ? (Bo jeśli dobrze był ustawiony, to dlaczego nie. Impreza za mała, aby walczyć - wiatr vs dźwięk :)

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  [quote=gość: DJ Soczek] Jakich zdjęć ? Jaki poziom intelektualny ? Dziecko o czym ty w ogóle pleciesz ?! Ręce opadają :-( [/quote]
  Zmieć nick i zmień podejście...***bo twoje komentarze tylko zaśmiecają forum. Poziom... Co ty polskiego nie znasz? Zdradzasz się ciągle; ciężko nie poznać. Jestem otwarty na krytykę ale na poziomie a nie jakieś szczeniackie zagrania....

  Rada u mnie nie kosztuję :E. Tylko, że jest problem następujący... Dlaczego niektórzy boją się zapytać nim podejmą decyzję?
  Ja mówię jak jest. Wydaję mi się że tylko realizator z 'youtube' podejmie się pracy na uszkodzonym stole. Jeśli chcecie mieć porządnie zrobione to trzeba 7-10 mikrofonów na perkusję, 1 dla realizatora(komunikacja przez monitory), minimum 3-4 na piece, 2-3 na wokal... a jeszcze niech dojdzie jakiś klawisz to już po obiedzie :D.

  Dalej... dlaczego wszystko kosztuję? To oczywiste! Nie da się rozwijać bez pieniądza w takim kraju jak Polska gdzie ciągle wszystko drożeję.

  Dlaczego mówię o kosztach... Jak gram sam na swoim to oczywiste (przynajmniej dla tych kumatych). Inna sytuacja jeśli jest to obsługa 'nie swojego' nagłośnienia jak w MOKiS. Można by za darmo ale to nie ma sensu kiedy człowiek goni i martwi się aby wszystko było na wysokim poziomie a np. zespół zagra tylko 'parę kawałków' i ma mieć z tego kasę/ nagrody.

  Link pokazuję scenę (jak ktoś nie zauważył) oraz zespół i nagłośnienie. Mnie tam w trakcie gry nie potrzeba... siedzę w reżyserce przed sceną na lewo i pilnuję frontu.
  Grał też zespół rockowy ADHD. Ja nie muszę niczego udawadniać; chciał @Ryba widzieć, że siedzę w temacie to proszę.

  Ksywa jest taka jaka jest i mi się podoba... zajmij się lepiej swoimi problemami.

  Jak ktoś ma coś do mnie to niech się zarejestruję i nie tchórzy się pokazać. Na anonimie to byle dupek oczerniać potrafi.

  EDIT: Powermikser Phonic zasilał monitor pasywny wharfedale w mostku. Tylko dwie S115V nie są moje. Bas był z linii bo brakowało mikrofonów jak 70% poszło na perkę. Reszta jak widać. To było rok temu teraz inny sprzęt mam/ więcej. 2,5kW to już nie tak mało wtedy. Zasada nr. 1 zawsze patrz na efektywość nie moc.... W sumie to nie było wietrznie... basy były słabe bo skarżyli się na słabą stopę no ale to już przeszłość (jeździć po sprzęcie nie można jak chcesz potem sprzedać). Jak chcesz @Ryba mogę podesłać nagrania bo jakieś mam... bo widze że ta muzyka Cię interesuję... ja wole inne klimaty :D.

  EDIT2: Literówka... Tyle co ja pisze a Ty to wiesz :P

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  Chciałam to skomentować..........ale po co. A jak się pisze "obiad" znawco j. polskiego ?

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  Panie Kompot 10 mikrofonów na perkę? MOKIS to nie Royal Albert Hall

  W teori prawisz Pan fachowo. Większość Pańskich wypowiedzi przeczytałem z aprobatą ale ogólne przesłanie wygląda bardziej na prężenie musułów gwiazdora realizacji dźwięku niż człowieka który zapewne stoi dopiero na początku kariery ....

  Trochę pokory - udzielając się publicznie jeszcze nikomu nie zaszkodziło :):):)

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  Ze zdjęć widać że mokis ma aż tyle mikrofonów... Osobno na tomy + werbel sm57, stopa beta 52a, od góry KSM. 7 wersja podstawowa. Można dać jeszcze pod werblem i przed kotłem ale trzeba symetrię odwrócić. Przed kotłem sm57. Wszystko jest w stanie zrobić jak się ma czym. Jakbym miał tyle wlotów na konsoli, pycie i tyle mików to bym zaszalał a co się będę :D. W sumie wychodzi 9. Tylko raz dawałem tyle w Szczawnicy. Ale perkusja porządna była. No zabawa z tym jest.

  Serwis i tak trzeba konsolce zrobić bo nie wiadomo co następne poleci... może suma :P.

  Nigdy się za gwiazdę nie uważałem i nie uważam w żadnej dziedzinie ale czasami jak widzę jak się za to niektórzy zabierają to aż mnie świerzbi :P. Dobrze być w czymś dobrym ale wiem że są lepsi... np. kompresory nie zawsze ogarniam bo na tomy można byłoby dać... z tego względu często ograniczam się do bramek :P.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Ja bym mu dał szanse. Uda mu się, będzie dobrze. Skompromituje się, to chyba będzie musiał opuścić okolice. Na mieście go za nas dorwą :P

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Sporo piszesz, drogi Kompocie, jednak prócz męczącej żonglerki fachowym żargonem w nieodpowiednim do tego celu miejscu (tj. zwykłym forum publicznym), nie widzę tutaj absolutnie żadnych, szczątkowych nawet racji ku temu, by rozważać powierzenie Ci tego przedsięwzięcia.

  Zdradź mi proszę powody, dla których zaśmiecasz to miejsce dziesiątkami specjalistycznych terminów, nazwami poszczególnych modeli mikrofonów i wszystkimi pozostałymi, zupełnie zbędnymi detalami? Obserwuję ten absurd już od pewnego czasu i nie mogę naprawdę zrozumieć, do kogo to wszystko kierujesz...

  Co tak naprawdę potrafisz? Fragment nagrania z koncertu z Krościenka, który podrzuciłeś nie nadaje się do słuchania, co może wynikać albo z samego sposobu nagrywania (mikrofon ustawiony rzekomo przez kamerzystę), albo z tego, że jesteś po prostu głuchy. Powinieneś raczej wstydzić się tego nagrania, a nie przedstawiać je jako dowód swego kunsztu. Mikrofony osadzone na statywach można pokazać na zdjęciach, tym bardziej więc dziwi fakt, że podzieliłeś się z nami nagraniem, na którym jakość dźwięku jest conajmniej haniebna.

  Proszę Cię o to, abyś zaprzestał uprawiania tego bełkotu, mającego sugerować Twe rzekome znawstwo (na chwilę obecną mocno podejrzane), a zamiast Tego podzielił się z nami jakimiś konkretami.

  Nagłośnienie jakich dokładnie imprez realizowałeś? Gdzie można znaleźć jakieś nagrania pochodzące z tych wydarzeń?

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  otóż to, konkrety a nie pseudo fachowy bełkot :-(

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Piszcie sobie co chcecie... Bo widzę znowu zero podstawowej wiedzy o nagłośnieniu... Może ty mistrzu zabierzesz się za to? Gadać to potraficie... Ważne, że Kuba siedzi coś w temacie i wie jak zostało to skonfigurowane. Każdy zespół powinien orientować się co nieco. Zwykłych 'cywili' nie proszę o zrozumienie no bo... lubię pisać językiem pracy :D. Koledzy po fachu tak samo prawią; nawet bardziej zagmatwanym językiem branżowym :P. To jest to samo jakby lekarz chciał rozmawiać o swojej pracy/ zabiegach np. z kanalarzem...

  Nie wiem jak ktoś sobie wyobraża nagrywać dźwięk stojąc przy kolumnach przy pełnym wysterowaniu. Ciśnienie sięga spokojnie ponad 130db. Mi mikrofon od cyfrówki z 10m potrafił zatykać więc nie wiem czy jest sens coś pokazywać. Do 5m od sceny czuć było genialnie zespół na klacie :D. Przy takim ciśnieniu każdy dźwięk jest 'tępy'... działają na to różne czynniki... wewnętrzny tłumik majka czy limiter który spłaszcza dynamikę. No a jak mikrofon był na scenie to tak... będzie kaszana bo tam tylko odsłuch (piece, wokalista). Nie wiem jak nagrywał; ja tylko rozważam przypadki. Ustawiłby mikrofon z daleka lub zabrał sygnał z line to mogło by to brzmieć.

  Dla niektórych to są konkrety...
  Trochę wymiany poglądów... trochę reklamy... nowi kumple... znajomości i tak dalej. Pisząc tutaj ożywiła się natychmiast skrzynka 'mejlowa' :D.

  @Ryba - Wiem że jestem nudny... ale jak nie naprawicie konsolety to nie biorę problemów na siebie :D. Dzień wcześniej muszę poznać co mam do dyspozycji... parę godzin przed imprezą ktoś musi pomóc rozstawić cięższy sprzęt... trzeba przywieść wcześniej 'kogoś' porządną perkusję... najlepiej taką aby można było mikrofon włożyć do kotła (Mapex lub coś lepszego). No i reszta jak pisałem wyżej... hehe, dobrze że nie mieszkam w Myślenicach :P:P.

  "błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” :E

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  DJKompot -marka firmy nie ma znaczenia przy nagłośnieniu kotła (rozumiem, że masz na myśli kocioł basowy, czyli stopę). To jest kwestia wycięcia odpowiedniego otworu w membranie z logiem firmy i włożenia tam mikrofonu.
  Tobie z kolei radzę, nie uszczęśliwiać ludzi na siłę. To forum ucina łeb każdemu, kto chce coś zdziałać. Zwyczajna zazdrość.
  Nie chcą Cię na Przeglądzie, to olej temat. Są ciekawsze rzeczy do roboty.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Weź juz pan nie filozofuj panie Ś. bo to już nudne się stało.... wchodzę tu ... chcę przeczytać jakiś ciekawy komentarz dotyczący zmian w przeglądzie, a ty wyskakujesz i pie***lisz jaki ty to nie jesteś super w tym co robisz... jak ty to się nie znasz.... i jakich ty to imprez nie nagłaśniałeś... jakoś tak się składa że jeszcze ani raz w ciągu tej twojej kariery nie usłyszałem o Tobie ani w Twojej Wsi... Ani w gminie... ani tym bardziej w powiecie ;) więc bardzo Cię proszę ... zajmij się nauką ... pracą w budowlance czy... czym tam już chcesz ale przestań się wypowiadać w ten sposób na forum bo wszystkich irytujesz... .............

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  "Dzień wcześniej muszę poznać co mam do dyspozycji... parę godzin przed imprezą ktoś musi pomóc rozstawić cięższy sprzęt... trzeba przywieść wcześniej 'kogoś' porządną perkusję... najlepiej taką aby można było mikrofon włożyć do kotła (Mapex lub coś lepszego"
  ....... o czym ty piszesz? do kotła? mikrofon? kto ci pajacu rozkręci nastrojony kocioł, żebyć tam wsadził mikrofon ( bo pewnie nie słyszałeś nawet, że bębny się stroi). Na boga człowieku powinienieś dostać bana na pisanie na tym forum bo jesteś idiotą. (Mapex lub coś lepszego). Uważasz że jak bębny nazywają się Mapex to są zajebiste? otóż oświecę cię są różne modele od 1000 złotych za zestaw do kilkudziesięciu, podobnie jest w Tamach, Sonorach DW itepe itede. Jesteś klasycznym przykładem osła, który poczyta w necie co nieco o firmach produkujących sprzęt (choć bladego pojęcia nie masz do czego służą). Przykład małego dziecka, które się cieszy, że ma firmową zabawkę. W czasach ogólnego "zchińszczyznienia" rynku, samo logo na naciągu nie znaczy nic, przynajmniej dla ludzi legitymujących się dodatnik IQ (iloraz inteligencji, wyjaśniam żebyś nie musiał szukać w google co to znaczy). Szanowny panie administratorze, Therion założył posta mającego na celu pomoc w zorganizowaniu przeglądu, bardzo proszę o moderowanie tego forum, oraz usuwanie wpisów nie wnoszących niczego do sprawy a będących bełkotem niedowartościowanych gówniarzy. SZANOWNI PAŃSTWO, MIELIŚMY POMÓC ZORGANIZOWAĆ TEN PRZEGLĄD WIĘC PROSZĘ O PISANIE KONKRETÓW I PRZEDE WSZYSTKIM NA TEMAT. Kompot są inne fajne tematy np o busach, o tym co zrobić ze zużytymi oponami, nowy kościół w Trzemeśni, lub inne bardziej odpowiednie dla Ciebie. Jeżeli tego nie zrozumiesz założymy temat "Inteligentni inaczej"

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Myślę że chłopak teraz sobie uświadomi parę spraw i nie będzie pisał nie na temat;)

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Wydaję mi się, że kolega nam chcę uświadomić jak mało wiemy w tej dziedzinie... OK. Kolega się zna... szacunek... nie chcą Cię to nie trać czasu.
  Sam gram na perkusji od roku i miałem okazję grać na różnych. Wydaję mi się że np. Ever Play nie zabrzmi jak np. Mapex. W końcu jeśli byłoby to samo to po co kupować bóg wie jakie yamahay :).

  Myślę że koledze chodziło o perkusję z kotłem który ma otwór pod mikrofon.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  otóż Marku brzmienie bębnów to kwestia drewna i dobrych naciągów i samego grającego. Ever Play z klonu zabrzmi lepiej niż Mapex, Yamaha, czy bądź co innego ze sklejki pomieszanej z dyktą (czytaj zestaw made in china za parę złotych, za to z logo firmowym na przodzie, patrz Kompot). Proszę skończmy głupią dyskusję. OD TERAZ WPISUJĄ SIĘ TYLKO TE OSOBY, KTÓRE MAJĄ COKOLWIEK DO ZAOFEROWANIA W KWESTII POMOCY PRZY ORGANIZACJI PRZEGLĄDU, KONIEC, KROPKA.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  No to może bardziej o przeglądzie .....

  Kto z was i z jakim składem deklaruje chęć udziału w przeglądzie ???

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Zapytam inaczej. A która wytrzyma dłużej? Wolę mieć Mapex'a na parę lat niż dziada na kilka występów.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Marku wytrzyma ta, która jest porządniej wykonana i z lepszych materiałów, logo na przodzie na prawdę nie ma żadnego znaczenia.
  PS. Do jednej z moich wypowiedzi wkradł się błąd, tematu nie poruszył THERION oczywiście tylko HANNIBAL, za błąd przepraszam, reszta bez zmian.
  Niech wpisują się osoby chętne do pomocy :)

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  @ostafinek21- IP- Jakbyś ruszył dupsko poza Myślenice to byś widział i słyszał.
  @aaaa - z dykty to masz kolumny. DOUCZ SIĘ A POTEM WYPOWIADAJ BO NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA... ZLITUJ SIĘ O CZYM MÓWISZ CZŁOWIEKU. ROZKRĘCIĆ KOCIOŁ? CO ZA IDIOTA... TA... POUSTAWIAMY MIKROFONY AZUSA I KOŃCÓWKI HOLLYWOOD'A. MASZ ZJECHANY SŁUCH SKORO DLA CIEBIE TO TO SAMO... PO CO GITARZYŚCIE GIBSON? SĄ PRZECIEŻ GITARY za 200-300zł....- TAKICH AKUSTYKÓW NAM TRZEBA!
  @Bonawentura- Marka nie ma znaczenia kiedy sprzęt widzieliśmy, słyszeliśmy i opinie na temat sprzętu są dobre. Bo nikt mi nie będzie wpierał że kolumny reloop można równać z ldm, jbl, yamaha, polaudio itd. Reszta popieram. NIE MA SENSU SIĘ WYPOWIADAĆ BO WY WIECIE WSZYSTKO NAJLEPIEJ... i właśnie mokis z tego względu nie jest chętny do udostępniania sprzętu/sali.

  @Bruce - dobrze będzie zainteresować się twoją wypowiedzią :).

  Ktoś będzie zainteresowany to się skontaktuję ze mną. AMEN!

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  ostafinek, chłopak nie zrozumiał i już nie zrozumie, kogoś tak zadufanego ziemia jeszcze nie nosiła. przykre to. młody jest może jeszcze zmądrzeje.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Z dyktą to była przenośnia ośle, bębny też są za kilkaset złotych z logo np Mapex (jedyne jakie znasz zapewne), co nie znaczy ze zabrzmią. Ponawiam uprzejmą prośbę nie otwieraj ust. Chcesz pomóc przy przeglądzie uderz do Hannibala, chcesz się chwalić, to rób to w gronie swoich kolegów nie zaśmiiecaj swoją osobą tego tematu
  ps. Bądź tak miły i nie odpisuj. Bo twoja cała wiedza opiera się na forach internetowych dla akustyków, skąd jak małpa przepisujesz gotowe frazy, często nawet nie zdając sobie sprawy, że łączone ze sobą tworzą piramidalny stek bzdur. Zrób światu przysługę i zniknij w innym przypadku będziemy musieli poprosić administratora o założenie nowego posta ze zdecydowanym banem dla twojej śmiesznej osoby. MASZ OCHOTĘ POMÓC TO ZRÓB TO SKOŃCZ SIĘ WRESZCIE PRZECHWALAĆ bo ludzie, którzy są skazani na twoje towarzystwo mają wiedzę i praktykę po stokroć większą od Ciebie (uwierz znam większość osobiście)

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  a propo w MOKiSie są całkiem niezłe bębny jak na warunki przeglądu.. wystaryczłoby kupić tam porządne nacągi i poprosić jakiegoś dobrego bębniarza żeby je nastroił

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  @aaaa -
  1.Ty na pewno... dobre. W okręgu 30km może 3 osoby znam które naprawdę wiedzą o co chodzi w tej dziedzinie (Myślenice/Dobczyce). Jeszcze mi powiedz, że AFM ART(z nimi pracowałem) nie zna się na nagłośnieniu to już będzie naprawdę nowina z kosmosu.
  2.Chwalić się? Ktoś mi zarzucił brak wiedzy więc odpowiedziałem.
  3.Nie przepisuję gotowych fraz... poparte praktyką... jakbym był geniuszem to nie pisałbym o słabej znajomości kompresorów.
  4.Często dobry artykuł, czy forum poparte praktyką jest lepsze od takich mondralińskich którzy w życiu nic nie widzieli na temat a wielce będą nawracać i pouczać.
  5.Sprzęt markowy... skąd takie przekonanie że jest lepszy? Otóż widziałem od środka kolumny chińskie i markowe. Powiem, że żadna z nich nie odpowiadała parametrom na papierze jednak kolumna markowa była lepsza stokroć wykonaniem przetworników, precyzją itd. Nie wiem jak jest dokładnie z perkusjami ale nie dam się aż tak otumanić aby EP lub Sounder był taki jak yamaha. Wiadomo każda musi być nastrojona 'fachowo'.
  6.Jak będą 'im' odpowiadać moje warunki to mogę się tym zająć z tym że Ciebie też tam chcę widzieć.
  7.Przypomnę że nie ja to zaczołem tylko Pan @???. To że miałeś ochotę popisać trochę bzdur kompletnie nic mądrego to tylko twoja zasługa. Chcesz abym nie odpowiadał to sam przestań!
  8.Aha... kolejny bez twarzy.
  @:-( - kim żeś jest wielkim aby ludzi oceniać?
  @jojoj - i o to chodzi!

  p.s. Do pisania ust nie trzeba.
  AMEN!

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  To skończ Panie @aaaa i inni prowokatorzy dożucać do pieca... zobaczymy czy będzie spokój... Niestety mimo że jest o muzyce to i tak nie trzyma się tematu. Mam nadzieję że nikt już niczego nie będzie dowodził. Chciałbym zobaczyć Kompota za sterami na przeglądzie...

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  stary ust może nie ale rozumu na pewno

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Kupić to pewnie problem bo mają pewnie ważniejsze rzeczy na głowie, albo kasy ni ma.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  @:-( - chcesz spokoju to przestan obrażać bo znowu się zacznie a ja już mam dość walk na słowa.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Jak was czytam to mysle ze niektorym to by sie go przydalo na pewno wiecej!

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Kompocie, w żaden sposób nie odniosłeś się do tego, co napisałem. Jesteś po prostu niepoważnym człowiekiem, kompromitującym się każdą swą wypowiedzią w tym miejscu i jako jeden z uczestników przeglądu - nie życzę sobie, abyś to Ty był odpowiedzialny za realizację dźwięku na tej imprezie.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  To wróćmy do tematu przeglądu. Osoby, które są zainteresowane pomocą powinny się spotkać i ustalić kto jakim sprzętem dysponuje, kto co może zaoferować pod względem nagłośnienia, oświetlenia ( chyba grzywabe proponował pomoc z oświetleniem ) itp. Niech te osoby wybiorą się do MOKIS-u lub do starostwa i dogadają sprawę, żeby się nie okazało że cały wysiłek pójdzie na marne, bo "góra" się na nic nie zgodzi. I trzeba zacząć działać już, bo czasu mało a dużo do zrobienia, poza tym nie każdy ma czas aby codziennie przesiadywać na sali w MOKIS-ie bo jest też praca i codzienne obowiązki.
  Zatem DO DZIEŁA PANOWIE.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Działać a nie kłócić się! Ciekaw jestem czy hannibal coś ruszył w tej sprawie?

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Dawid weź przestań bo mnie to męczy już. Powtarzasz się, zero silnych argumentów na nie. Mnie to zwisa kto się tym zajmie... jak będą chcieli to zrealizuję i tyle.
  Ja nie decyduję kto się tym zajmie. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  A co z reklamą? Sponsorami? Jak w końcu z nagrodami? Czyli impreza w Piątek?

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Ale się ładnie żrecie! :D Aż mnie zbiera na pawia. Całe szczęście, ze nie przyłączyłem się do tego gó..a.
  Jedyne, co mam do powiedzenia, to 100% poparcia dla zmian. Brawo hannibal.
  Pozdrawiam i życzę smacznego.

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  Od razu widać, że polacy :P

  Odpowiedz
 • 3 mar 2011

  [quote=DJKompot] Ryba - Ja też nie żyłem w tamtych czasach... wiem tyle co usłyszę od taty. Dziś dominuję perfekcjonizm... i marka. Wcześniej to pomijano (z braku). Dziś sprzęt/korekcja często uzupełnia braki/niedoskonałości (z zespołami jeżdżą właśni akustycy).

  Cieszę się że ktoś to wspomina. Sam przyznam się jestem skażony 'digitalizacją' ale mimo to lubię stare vinyle ze względu na ich unikatowe brzmienie. [/quote]

  Prawda pewnie jak zwykle leży gdzieś po środku. Z jednej strony wymaga się od zespołu/grajka więcej z drugiej strony wie on o muzyce coraz mniej podpierając się sprzętem. Wykrzesać na dwie stopy bez digitalnych bodbić prędkość Lombardo wymagało i umiejętności i wiedzy i talentu. Dzisiaj wielokrotność i szybkość podbicia jest nieograniczona. Jak widzę teraz grajka co to wiosło na diodki stroi trochę mnie śmieszy i irytuje. Ciekawe czy potrafi i wie jak na słuch.
  Ale cóż świat pędzi i trza się dostosować. Kino też kiedyś było rozrywką dla ludu a teraz obecne filmy są majstersztykiem efektów.
  I muza i film mają jedną wspólną cechę: błyskotki jasno świecą i szybko gasną, arcydzieła trwają i ogląda się je bądź słucha ciągle i ciągle.

  http://muzyka.interia.pl/metal/news/metallica-25-lat-master-of-puppets,1604605,47

  Odpowiedz
 • 4 mar 2011

  Wszystko fajnie, tylko...
  [quote=Vivaldi] Jak widzę teraz grajka co to wiosło na diodki stroi trochę mnie śmieszy i irytuje.[/quote]

  Staram się, ale nie potrafię sobie wyobrazić strojenia gitary w trakcie koncertu "na ucho", bądź też uciszać 5 osób na próbie aby podreperować strojenie :) Myślę, że akurat w tym wypadku ręce składać ku inżynierom za taki wynalazek jak tuner.

  Co do reszty - prawda.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Myśleniczanin Vasilis Tomazos w drugiej edycji programu Big Brother
Rozrywka 11

Myśleniczanin Vasilis Tomazos w drugiej edycji programu Big Brother

Na co dzień piłkarz Górek Myślenice, a od kilku dni uczestnik drugiej edycji programu rozrywkowego Big Brother. Czy Vasilis Tomazos z Myślenic dotrze do finału telewizyjnego show? Vasilis ma 27 lat i pochodzi z Myślenic. Ma korzenie polsko - greckie. Urodził się pod Atenami, ale od dziecka mieszka w Polsce. Studiował na krakowskiej Akademii Wychow...

"Jurki" zagrają w Myślenicach
Myślenice 0

"Jurki" zagrają w Myślenicach

Zapraszamy na występ Kabaretu „Jurki", który odbędzie się 5 października o godzinie 20:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Bilety w cenie 50 złotych do nabycia w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu oraz na stronie internetowej www.biletynakabarety.pl i www.biletyna.pl Kabaret Jurki pochodzi z Zielonej Góry. Od 1994 roku bawi publiczność....

SMYK Fest 2019: Podczas koncertu dla potrzebujących zebrano 45 459,05 zł
Myślenice 1

SMYK Fest 2019: Podczas koncertu dla potrzebujących zebrano 45 459,05 zł

45 459,05 zł to kwota jaką udało się zebrać podczas Smyk Festu im. Kacperka Chodurka, który odbył się na myślenickim Rynku - Podczas tegorocznego koncertu charytatywnego Smyk Fest 2019 do puszek naszych wolontariuszy trafiło 45 411, 40zł, 25,5 euro i 6 funtów, co daje łączną kwotę 45 459,05 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabili...

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc
Rozrywka 7

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

Niedzielny koncert zespołu Lady Pank w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata zakończył miesiąc pełen koncertów i festiwali muzycznych. Która impreza wypadła najlepiej? Tradycyjnie lipiec to miesiąc w którym miasta powiatu myślenickiego obchodzą swoje imieniny, a stałym elementem lata od kilku sezonów stają się rozmaite festiwale. Swoimi imieninami f...

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?
Myślenice 5

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?

W najbliższy weekend w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata na Zarabiu zagra m.in. Zakopower i Lady Pank. Organizator w dzielnicy rekreacyjnej miasta spodziewa się tłumów i zaleca spacer. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu i gdzie najlepiej zaparkować Jeśli wybierasz się na jeden z koncertów w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata – Dni My...

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...