Muzyka

"Drugi wymiar" sportu w wykonaniu rapera Neksi. „To pierwszy taki klip na świecie”

"Drugi wymiar" sportu w wykonaniu rapera Neksi. „To pierwszy taki klip na świecie”
Fot. Piotr Jagniewski

„Drugi wymiar” to tytuł nowego utworu w wykonaniu Jakuba Kudłacza (Neksi) z Pcimia, który rok temu debiutował na lokalnej scenie muzycznej. Za produkcję teledysku odpowiada Stowarzyszenie Sportownia, a piosenka opowiada o speed-ballu

 

Utwór opowiada o sportowej motywacji, pokazując zarazem speed-ball jako sport, który od kilku lat rozwija się prężnie na „ziemi myślenickiej”. To pierwszy klip na świecie prezentujący tę dyscyplinę.

Zdjęcia były realizowane na terenie Gminy Myślenice m.in. w skateparku, szczycie góry Chełm oraz na Górnym Jazie na Zarabiu i w Szkole Podstawowej w Trzemeśni. Do udziału w teledysku zaangażowana została młodzież trenująca na co dzień w sekcjach speed-balla przy Stowarzyszeniu Sportownia.

Izabela Janczak-Bizoń, pomysłodawczyni projektu: Pomysł na nagranie klipu hip-hopowego chodził mi po głowie dwa lata. Miałam w głowie ogólny zarys, brakowało natomiast rapowego wykonawcy.

Na Kubę natrafiałam przypadkiem, bo ktoś z moich znajomych udostępnił jego debiut na facebooku. Spodobał mi się jego wokal, więc napisałam z propozycją współpracy. Byłam ciekawa co potrafi. Praca nad tekstem do utworu rozpoczęła się wiosną.

Dla mnie największym fenomenem Kuby jest fakt, że potrafił ułożyć rymy nie znając speed-balla i nie mając doświadczenia w tym sporcie. Zrobił to na bazie moich notatek.

 

 

 

Jakub Kudłacz (Neksi): Zostałem poproszony o to by pokazać drugi wymiar sportu i emocje, które towarzyszą zawodnikowi przed meczem. Utwór opowiada o drodze do sukcesu, o tym jak sport hartuje ciało i ducha. A sukces sportowca zależy też od tego, na ile jest w stanie przenieść się do „drugiego wymiaru” – nie dać się rozproszyć – tylko robić swoje. To jeden z elementów w układance przy budowaniu doświadczenia zawodniczego.

Projekt otrzymał wsparcie z Inicjatywy Lokalnej Gminy Myślenice oraz Programu Działaj Lokalnie.

Powiązane tematy

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...

Komentarze

Zobacz więcej