Droginia

Podpisali umowę z wykonawcą. Sala gimnastyczna w Drogini będzie kosztować 5 mln i ma być gotowa w grudniu 2022 roku

Podpisali umowę z wykonawcą. Sala gimnastyczna w Drogini będzie kosztować 5 mln i ma być gotowa w grudniu 2022 roku

Będzie kosztować niespełna 5 mln zł a jej budowa potrwa 13 miesięcy. „Za nieco ponad rok dzieci i młodzież z Drogini w końcu będą mogli zagrać w piłkę i ćwiczyć na swojej sali gimnastycznej”

 

Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budowlane „Sikora” Wojciech Sikora z Nowego Targu. Zgodnie z zapisami umowy wartość zamówienia wyniesie 4 943 893,22 zł, a termin realizacji upłynie 20 grudnia 2022 r. Jak informuje gmina; „niebawem” na plac budowy przy Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Dunina Brzezińskiego wjadą maszyny budowlane.

Za podaną kwotę gmina planuje wybudować salę gimnastyczną wraz z miejscami postojowymi, rozbudować stalowe schody zewnętrzne i utwardzić teren w ciągach dla pieszych wokół budynku. Przebudowane zostanie też ogrodzenie. W sąsiedztwie sali gimnastycznej powstanie plac zabaw i siłownia plenerowa. Pieniądze na budowę gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Za nieco ponad rok dzieci i młodzież z Drogini w końcu będą mogli zagrać w piłkę i ćwiczyć na swojej sali gimnastycznej – podczas podpisania umowy z wykonawcą mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Powiązane tematy

Komentarze (7)

Zobacz więcej