Lifestyle

Czym kierować się przy wyborze butów zimowych?

Czym kierować się przy wyborze butów zimowych?

Wybór butów zimowych nie jest prosty. Trudno znaleźć takie obuwie, które jednocześnie będzie stylowe, praktyczne i tanie. Jeśli zainwestujemy w buty zimowe od renomowanej firmy, z pewnością będziemy mogli w nich chodzić nawet przez kilka kolejnych sezonów.

Czym więc kierować się przy wyborze butów zimowych? Zapraszamy do lektury niniejszego krótkiego poradnika, w którym prezentujemy pełen pakiet informacji na ten temat.

Buty na zimę - czym się kierować przy ich wyborze? 

Buty to niezwykle ważny element garderoby bez względu na porę roku. W trakcie zimy buty muszą być nie tylko estetyczne, ale również zapewniać nam odpowiedni komfort termiczny. Jest to ważne szczególnie w trakcie bardzo mroźnych, śnieżnych dni. Jak znaleźć najlepszy model butów na zimę? Na co należy zwracać szczególną uwagę? 

Czy znalezienie odpowiednich butów na zimę jest proste? Niekoniecznie. Mimo tego, iż sklepowe półki pękają w szwach, to nie każdy rodzaj obuwia będzie odpowiedni na tę porę roku. Jak podczas krótkiej wizyty w sklepie ocenić, czy konkretne buty zimowe będą odpowiednie? 

Dobry materiał to podstawa

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego wykonano dane buty. Najlepiej, gdy będzie to materiał nieprzemakalny oraz bardzo trwały. Te warunki spełnia np. skóra naturalna bądź syntetyczna skóra ekologiczna. 

Następny element to podeszwa. Kupując buty zimowe lepiej jest unikać butów na cienkiej podkładce. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup obuwia z grubą, solidną podeszwą wyposażoną w nakładkę antypoźlizgową, co uchroni nas również przed niebezpiecznym upadkiem na zmarznięte podłoże. Dobre buty zimowe powinny być również wyposażone w wewnętrzne ocieplenie, które znacząco zwiększy komfort termiczny w trakcie ich noszenia. Nawet kilkugodzinna wyprawa w takich butach nie będzie żadnym problemem. 

Wygląd 

Oprócz kwestii funkcjonalnych bardzo istotna jest także estetyka. Mimo iż na zewnątrz pada śnieg, nam w dalszym ciągu zależy na tym, aby prezentować się na zewnątrz efektownie. Buty zimowe powinny być nie tylko ciepłe i wygodne, ale również zwyczajnie ładne. 

Warto zastanowić się nad kolorem kupowanego obuwia. Uniwersalny kolor dla zimowych butów to czerń. Jak wiadomo, kolor czarny pasuje do zdecydowanej większości stylizacji. Ponadto, na czarnych butach zimowych nie będzie widać brudu oraz mokrych plam w przeciwieństwie do obuwia w białej kolorystyce. Stanowczo odradzamy sięganie po zamszowe obuwie w odcieniach szarości. Na tego rodzaju obuwiu od razu widoczne będą plamy, dlatego szybciej będą wyglądały na znoszone. 

Gdzie kupić dobre obuwie na zimę? 

Jak znaleźć dobre obuwie na zimę? To pytanie w okresie zimowym zadaje sobie mnóstwo kobiet i mężczyzn. Obecnie funkcjonuje sporo sklepów internetowych mających w swojej ofercie obuwie wysokiej jakości. Kupując w sklepach internetowych mamy gwarancję niskich cen oraz bardzo wysokiej jakości. Ponadto, mamy tam także zdecydowanie większy wybór niż w przypadku kupowania obuwia w sklepie stacjonarnym. 

Jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych z obuwiem zimowym jest https://sklep.jack-wolfskin.pl/.  W jego ofercie można znaleźć szeroką gamę butów zimowych, które będą odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom każdego klienta. Sporą popularnością cieszą się tam m.in. prestiżowe buty marki Hanwag

Zobacz więcej