Biznes

Dlaczego pawilony handlowe zyskują na popularności?

Dlaczego pawilony handlowe zyskują na popularności?

Oparte o budownictwo modułowe pawilony – są znacznie wygodniejszą i bardziej elastyczną alternatywą dla stawianego od podstaw, murowanego budynku. Rozwiązanie to jest przede wszystkim znacznie tańsze i szybsze.

Nic więc dziwnego, że znalazło zastosowanie w wielu branżach współczesnej gospodarki, takich, jak gastronomia, budownictwo, czy szeroko pojęty handel.

Czym charakteryzują się pawilony handlowe?

Są cztery podstawowe cechy pawilonów handlowych, które plasują je na zdecydowanie lepszej pozycji, niż ich ceglanych odpowiedników. Są to:

  • Znacznie niższa cena pawilonu handlowego, niż budowanego od fundamentów budynku

  • Możliwość większego dopasowania projektu, do potrzeb danego właściciela

  • Możliwość rozłożenia i ponownego złożenia pawilonu na nowym miejscu

  • Szybsze i łatwiejsze formalności związane z jego zbudowaniem

W większości przypadków cztery wyżej wymienione cechy zadecydują o ewentualnym sukcesie, lub porażce na rynku danej firmy.

Dlaczego pawilony handlowe są tak tanie?

Handlowe pawilony zawsze będą tańsze niż ceglane budynki. Jest tak dlatego, że pawilon handlowy wybudowany jest w oparciu o technologię modułową – to znaczy polegającą na dodawaniu do konstrukcji kolejnych gotowych już komponentów. Kolejnym plusem budownictwa modułowego jest fakt, że w niedługim czasie daną konstrukcję można także rozebrać i w takiej postaci złożyć na nowym, bardziej dla nas atrakcyjnym miejscu.

Przykładowe pawilony handlowe. Źródło: Mastertec

Dopasowanie pawilonu handlowego do danego przedsiębiorcy

Innym plusem pawilonów handlowych jest znacznie większa dowolność każdorazowego projektu. Ponownie wiąże się to z budownictwem modułowym i daje przedsiębiorcy możliwość realnego wpłynięcia nie tylko na wielkość, ale i kształt danej konstrukcji. Dzięki temu właściciel, czy osoba wynajmująca dany pawilon handlowy będzie mogła zoptymalizować go do swych potrzeb.

Co warte podkreślenia: osoba taka będzie mogła rozbudować go, bądź na odwrót – zmniejszyć – już w trakcie użytkowania. Będzie więc mogła bazować na realnych, zaobserwowanych przez siebie możliwościach i perspektywach danej konstrukcji.

Znacznie łatwiejsze formalności dla pawilonów handlowych

Ostatnią, ale równie ważną, co pozostałe przyczyną stałego wzrostu popularności pawilonów handlowych jest fakt znacznie łatwiejszego procesu załatwiania formalności. Pawilon handlowy nie wymaga bowiem pozwolenia na budowę. Zamiast tego – zgłaszamy ten fakt do odpowiedniego organu prawnego.

Podsumowanie

W świetle powyższych faktów staje się więc jasne, że budownictwo modułowe, na którym bazują handlowe pawilony – jest niezwykle wygodnym i elastycznym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że w najbliższej przyszłości gwałtownie się ono rozwinie.

Zobacz więcej