Koronawirus

Ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19 w Małopolsce. Pierwsza była oddziałowa ze Szpitala Uniwersyteckiego

Ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19 w Małopolsce. Pierwsza była oddziałowa ze Szpitala Uniwersyteckiego

W niedzielę 27 grudnia wykonano pierwsze szczepionki przeciwko covid-19. Jako pierwsi pod igłę trafiła kadra medyczna

W sobotę 26 grudnia do Polski trafiła pierwsza partia szczepionki przeciwko COVID-19. Spośród 10 tys. dawek 1300 przesłano do Małopolski. Najwięcej, bo 825 – do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, zaś po 75 dawek do sześciu innych małopolskich placówek w Krakowie, Tarnowie, Nowym Targu i Nowym Sączu.

Na liście małopolskich szpitali węzłowych, które otrzymają szczepionki w najbliższym czasie znajduje się również myślenicka placówka.

Szczepienia w województwie rozpoczęły się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jak informuje biuro wojewody; pierwszą Małopolanką, która poddała się szczepieniu była oddziałowa opiekującą się pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Wszyscy zaszczepieni tego dnia należą do tzw. grupy 0, która zgodnie z Narodowym Programem Szczepień została określona jako grupa szczególnego narażenia na zakażenie. Należą do niej: pracownicy szpitala węzłowego, pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, osoby zatrudnione na uczelniach medycznych i studenci kierunków medycznych, osoby zatrudnione w izbach lekarskich, pielęgniarek i położnych, aptekarskich oraz diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów.

Czy poddasz się dobrowolnemu szczepieniu przeciwko Covid-19?

 • tak tak 31%
 • nie nie 52%
 • jeszcze nie wiem jeszcze nie wiem 18%
 • Głosów: 1257

W szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, przeciw COVID-19 będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny. Te jednostki zaszczepią swój personel, ale także personel innych placówek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są darmowe i dobrowolne.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mknp@o2.pl 27 gru 2020

  Ostatnio rozmawiając z kimś na temat tych szczepień zauważyłem, że przeciętny Polak nie ma pojęcia co to za szczepionka i to z tego wynikają te wszystkie brednie, że robiona za szybko, że modyfikuje DNA i inne tego typu bzdury. Np. na początku pewnej rozmowy mówię o szczepionce i nagle dostaję pytanie "co to jest to mRNA?", od dorosłego człowieka, który podobno ma średnie wykształcenie, można się załamać :/

  Uważam, że powinna ruszyć jakaś kampania edukacyjna, przypominająca dorosłym materiały ze szkoły podstawowej i gimnazjum, może wtedy ludzie nie daliby się nabierać na te pseudonaukowe bzdury i fakenewsy.

  15 36 Odpowiedz
  • 27 gru 2020

   Ja też mam średnie wykształcenie i podobnie jak pewnie 90 kilka % mi podobnych nie wiem co to jest mRNA. Nie było mi to nigdy do niczego potrzebne. Dla mnie najważniejsze znaczenie ma to czy szczepionka jest skuteczna i bezpieczna.

   24 3 Odpowiedz
   • mknp@o2.pl 27 gru 2020

    no dokładnie o tym mówię, dlatego uważam, że kampania edukacyjna dla dorosłych byłaby świetnym pomysłem.

    Piszesz, że ta wiedza nie była Ci nigdy do niczego potrzebna, a w kolejnym zdaniu, że dla Ciebie najważniejsze znaczenia ma czy szczepionka jest skuteczna i bezpieczna. To widzisz, właśnie tutaj ta wiedza jest Ci potrzebna, gdybyś wiedział co to jest mRNA i przynajmniej w przybliżeniu jak działa ta szczepionka, to nie musiałbyś się jej tak obawiać.

    8 24 Odpowiedz
    • 1 sty

     Ludzie obawiają się szczepionek opartych o mRNA głównie dlatego, że dotychczas żadna szczepionka tego typu nie została dopuszczona do użytku.

     12 Odpowiedz
  • 1 sty

   mknp jeśli czujesz się na siłach to wyjaśnij mi proszę ten fenomen, czym się różnią Twoje własne przeciwciała wyprodukowane przez Twój organizm po kontakcie z wirusem, od Twoich własnych przeciwciał wyprodukowanych przez Twój organizm po podaniu szczepionki? (Bo ufam, iż rozumiesz, że szczepionki nikt Ci nie podaje żadnych przeciwciał, tylko stymuluje do wytworzenia własnych). Co to za magia, że pierwsze wytrzymują 3 miesiące a drugie 5 lat? I dlaczego nikt nie wpadł na to, że mając stałe.kontakt z wirusem, przeciwciała doprodukowują się na bieżąco?

   9 1 Odpowiedz
  • 4 sty

   Chcesz "kampanię"? proszę: całe 30 minut! Wytrzymaj, bądź dzielny! https://www.bitchute.com/video/9N4TuZ8OCiyJ/

   2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 gru 2020

  Każdy rozsądzi wg siebie, które ryzyko podjąć, szczególnie osoby z grup ryzyka. Jak to zazwyczaj bywa, prawda może leżeć gdzieś pośrodku: po pierwsze koncerny farmaceutyczne to instytucje biznesowe a nie dobroczynne więc działają wg mechanizmów rynkowych żeby sprzedać towar; z drugiej strony patrząc - nie wyobrażam sobie zaprzestania poszukiwań skutecznego antidotum, więc leki udoskonalać trzeba, doszliśmy do stadium skomplikowanych badań laboratoryjnych a nie znachorów, co wymaga sprzętu, wiedzy i pieniędzy, a tym właśnie wspomniane koncerny dysponują. Trudne czasy, trudne decyzje.

  11 1 Odpowiedz
 • 28 gru 2020

  Ja z utęsknieniem czekam na swoją kolej. Gdyby mnie zaproszono na szczepienie dzisiaj zrobiłbym to natychmiast.
  Jak na razie wirus mnie omija i chciałbym go uprzedzić.

  14 35 Odpowiedz
  • 30 gru 2020

   bono, bardzo chętnie oddam Ci swoją dawkę, żona też podpowiada, że chętnie odstąpi.
   Będziesz więc zdrów jak ryba !

   26 5 Odpowiedz
   • 31 gru 2020

    To Twoja zona moze oddac mi swoja dawke. Tez jestem chetny i czekam na mozliwosc zaszczepienia sie.

    4 18 Odpowiedz
 • 28 gru 2020

  Najlepiej wiedzę pozyskiwać ze źródła... czyli ze stron Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:

  Dokument otworzy się po wpisaniu niniejszej frazy:

  "Informacja Prezesa Urzędu z dnia 23.12.2020 r. o publikacji w językach narodowych UE decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej dopuszczenia do obrotu na terytorium UE szczepionki przeciw COVIDー19 Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech"

  Załącznikiem do ww. decyzji są druki informacyjne szczepionki, tj. Charakterystyka Produktu Leczniczego

  Ta podlinkowana w tym dokumencie "Charakterystyka Produktu Leczniczego" zawiera dane o szczepionce.

  23 3 Odpowiedz
  • 28 gru 2020

   Byłaś szczepiona na gruźlicę, ospę, dur brzuszny, heinego medina czy inne....
   bo tych szczepień dane też można znaleźć z podobnym opisem.
   Poza tym nie szczep się i już nie męcz.
   Jedzenie też szkodzi a nic o tym nie piszesz.

   11 31 Odpowiedz
   • 31 gru 2020

    Jasne ze jedzenie szkodzi powietrze tez wazne zeby kazdy mial wybor jak z jedzeniem chcesz jesc fast foody ok jesz chcesz sie szczepic zrob to ale nie ze jak sie nie zaszczepie np nie polece na wakacje bo to juz nie jest wolnosc wyboru

    23 5 Odpowiedz
 • 28 gru 2020

  Szczepionka na Covid-19 podawana jest w stanach od niespełna tygodnia, a osoby, które doznały powikłań poszczepiennych są już liczone w tysiącach.

  To nie są dane sondażowe lub przewidywania, tylko oficjalne dane z departamentu zdrowia Stanów Zjednoczonych. Na stronie cdc.gov zamieszczono dokument, według którego już u 3150 osób zaobserwowano ciężkie powikłania po przyjęciu szczepionki.

  Mowa tu uszczerbku na zdrowiu na tyle poważnym, że:
  – nie są w stanie normalnie funkcjonować
  – nie są w stanie nadal pracować https://nczas.com/2020/12/26/juz-ponad-3-tysiace-osob-w-usa-ma-ciezkie-powiklania-po-szczepionce-na-covid-19/?fbclid=IwAR254XRvEDeLuUAiclZc0NX4HJuphDb9OAQNW8HIHo8QPdNsFizJG49S2_M

  25 6 Odpowiedz
 • 29 gru 2020

  Ciekawy wywiad dostępny na YouTube

  "Prof. Andrzej Horban: Przeciętny człowiek musi poczekać na szczepionkę." Radio ZET

  Cytuję fragment:

  od 11:22 - Profesor Horban – doradca rządowy: "(...) My dopiero tak Bogiem a prawdą będziemy wiedzieli za czas jakiś jaki odsetek będzie tych ciężkich powikłań. Nawet jeżeli ktoś załóżmy w trakcie podawania szczepionek dostanie powiedzmy zapalenia mózgu, to może być to spowodowane szczepionką, albo może być to spowodowane jakąś inną przyczyną skądinąd.

  Dziennikarka Beata Lubecka: "Ale mogą być takie przypadki, że zaszczepię się na covid-19 i mogę dostać zapalenie mózgu?"

  Profesor Horban: "Teoretycznie oczywiście zawsze może być taka, zawsze. Tutaj nie powinno być ale każde białeczko, każda substancja obca wprowadzona może być teoretycznie. Ale to jest niesłychanie rzadkie. Bo jeżeli na 40 tysięcy osób zaszczepionych w tej chwili nie było żadnej takiej osoby czyli zero, no to w tym momencie można się spodziewać statystycznie znowu, że te przypadki będą rzadkie..."

  Sprostowanie:

  W badaniu Pfizera wzięło udział 40 tysięcy osób ale tylko około połowa z nich otrzymała szczepionkę. Druga grupa otrzymała placebo. Tak więc coś się tu panu profesorowi pomieszało...

  Producent szczepionki na swojej oficjalnej stronie podaje do informacji Raport Kliniczny
  ( https://pfe-pfizercom-d8-prod.s3.amazonaws.com/…/C45910 … ) z przeprowadzonego eksperymentu.

  20 1 Odpowiedz
 • 31 gru 2020

  Fundamentalny wywiad!

  KTO NIE CHCE SUKCESU AMANTADYNY? Telewizja wPolsce YouTube

  Cytuję fragment od: 8:05

  Dziennikarka Dorota Łosiewicz: "Zapytajmy wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła o to dlaczego ten lek może mieć tak pod górkę."

  Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł: "Jest to lek stary, KTÓRY STRACIŁ OCHRONĘ PATENTOWĄ. Lek generyczny, który JEST NIEATRAKCYJNY DLA MOŻNYCH TEGO ŚWIATA, DLA WIELKICH KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH. To jest taki trochę kopciuszek wśrod leków, można by tak powiedzieć, który ma rzeczywiście pod górkę (...)."
  Dziennikarka Dorota Łosiewicz: "Mówi to minister sprawiedliwości."

  Maciej Pawlicki: "Wie co mówi i zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności za swoje słowa.
  I TO JEST PRZERAŻAJĄCE, ŻE JEŻELI KONCERNY NIE ZARABIAJĄ GIGANTYCZNEJ KASY, A KTÓRĄ W TEJ CHWILI ZARABIAJĄ NA SZCZEPIONKACH, TO SĄ BLOKOWANE LEKI, KTÓRE MOGĄ IM OBNIŻYĆ TE ZYSKI.
  I bardzo bym chciał, żeby nie brali w tym udziału, mam nadzieję nie biorą udziału urzędnicy Państwa Polskiego. Ale także doradcy tych urzędników. A jedynym sposobem jest właśnie zweryfikowanie ich niezależności i braku konfliktu interesów. W ogóle myśmy zapomnieli co to jest konflikt interesów.
  Właśnie w tym wypadku kiedy chodzi o ludzkie życie i ludzkie zdrowie powinniśmy sobie to natychmiast przypomnieć. Niech wszyscy ci panowie profesorowie, którzy tak straszliwie promują szczepionki, może mają rację, ale niech oni zadeklarują, niech oni na piśmie zadeklarują, że nie mają żadnego konfliktu interesów, to znaczy nie brali pieniędzy od producentów szczepionek ani firm pośrednich."

  Dziennikarka Dorota Łosiewicz: "Lub producentów innych leków, które WHO np. wykreśliło ze schematu leczenia, bo okazały się nieskuteczne, a których używano. (...)"

  16 2 Odpowiedz
 • 1 sty

  Proszę przeczytać artykuł:
  https://d3konspiracja.neon24.pl/post/159602,agenda-globalistyczna-covid-plandemia-jest-tylko-poczatkiem
  Wszystkiego co najlepsze w Nowym (oby niegorszym) Roku

  14 1 Odpowiedz
  • 4 sty

   Wiele rzeczy w tym artykule ma sens, więc Ele jest bardzo prawdopodobnych, niektóre wręcz oczywiste, ale.... Tekst o czczeniu Lucyfera to przepraszam, odrobinę przegięcie. Autor chyba chciał wywołać silny efekt emocjonalny u katolickiej większości odbiorców, ale wg mnie to zabieg niepotrzebny i nieprofesjonalny. Dorzućmy jeszcze wróżki i jednorożce do kompletu

   2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sty

  To że PiS zrobił nam powrót do PRLu widoczne jest też dobrze na przykładzie dystrybucji szczepionki, oficjalnie pierwsza do szczepień ma być np. służba zdrowia, ale pod ladą coś tam bez kolejki przepchnąć się da. Tego nie przewidywał chyba nawet Kaczyński.

  6 2 Odpowiedz
 • 3 sty

  https://www.youtube.com/watch?v=2eamSk5cCtE chcecie do tego komentarz, czy niekoniecznie ?

  7 1 Odpowiedz
 • 3 sty

  Zielarko był kiedyś taki program "Szopka Noworoczna;)))

  A tak na poważnie moim komentarzem niech będzie myśl, którą zwerbalizował Wielki Człowiek Ks. Jerzy Popiełuszko:

  "Idea, która potrzebuje broni, żeby się utrzymać, sama obumiera. Idea, która utrzymuje się tylko przy użyciu przemocy, jest wypaczona. Idea, która jest zdolna do życia, podbija sobą. Za nią spontanicznie idą miliony."

  9 2 Odpowiedz
 • 3 sty

  Polecam komentarz profesora

  "Europejskie szczury doświadczalne - felieton Mirosława Piotrowskiego" YouTube Niezależny Lublin

  A przy okazji:

  "Witt: Okazało się, że 63% chorych na COVID-19 we Francji w rzeczywistości było całkowicie zdrowych" YouTube Radio WNET

  8 3 Odpowiedz
 • 4 sty

  W zasadzie powinnam ssię cieszyć, że są tacy, którzy palą się do tych szczepionek, ale chyba nie mogę....obejrzyjcie i to : https://www.bitchute.com/video/9N4TuZ8OCiyJ/

  8 Odpowiedz
 • 5 sty

  Mit "szczepionki" rozwiewa się... Jerzy Milewski – ekspert rynku farmaceutycznego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP

  "Milewski o szczepionce na covid: To nie jest szczepionka. Ryzyka tego leku są nieznane. To problem" YouTube Radio WNET

  8 Odpowiedz
 • 5 sty

  "Portugalia. Nagła śmierć 41-latki dwa dni po szczepieniu. Badają przyczynę"
  wiadomosci.radiozet.pl

  "Władze medyczne Portugalii wszczęły postępowanie, mające zbadać przyczyny nagłej śmierci 41-letniej pielęgniarki w Porto, na północy kraju. Kobieta zmarła dwa dni po zaszczepieniu się przeciwko Covid-19. (...)"

  Inne przypadki:

  "Śmierć po szczepieniu przeciwko COVID-19. Eksperci: to zbieg okoliczności."
  zdrowie.radiozet.p

  "Mężczyzna ze Szwecji

  Szwedzkie władze opublikowały informację na temat śmierci 85-letniego mężczyzny, który zmarł dzień po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19. Mężczyzna był w podeszłym wieku z wieloma współistniejącymi chorobami. Zmarł z powodu nagłego zatrzymania krążenia (NZK). Zdaniem lekarzy, którzy zajmowali się mężczyzną, jego śmierć nie ma nic wspólnego ze szczepionką, jest po prostu smutnym zbiegiem okoliczności. (...)"

  " (...) Kobieta z Meksyku

  32-letnia kobieta z Meksyku, lekarka, trafiła na oddział intensywnej terapii z podejrzeniem zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego. Wydarzyło się to 30 minut po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19. Kobieta miała konwulsje, trudności z oddychaniem, a na ciele pojawiła się wysypka. Natychmiast trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie udzielono jej pomocy. Jej stan obecnie oceniany jest jako stabilny. Podczas wywiadu lekarskiego ustalono, że kobieta w przeszłości miała reakcję alergiczną na antybiotyki – sulfametoksazol i trimetoprim. (...)."

  U tej lekarki to chyba taki przypadek, jaki miał na myśli prof. Horban w wywiadzie, którego fragment cytowałam powyżej w swoim wpisie z 29.12.2020r

  "Prof. Andrzej Horban: Przeciętny człowiek musi poczekać na szczepionkę." Radio ZET

  od 11:22 - Profesor Horban – doradca rządowy: "(...) My dopiero tak Bogiem a prawdą będziemy wiedzieli za czas jakiś jaki odsetek będzie tych ciężkich powikłań. Nawet jeżeli ktoś załóżmy w trakcie podawania szczepionek dostanie powiedzmy zapalenia mózgu, to może być to spowodowane szczepionką, albo może być to spowodowane jakąś inną przyczyną skądinąd. (...)"

  9 2 Odpowiedz
 • 6 sty

  Panie Burmistrzu Miasta i Gminy Myślenice, rozpoczęły się ferie dla dzieci, jakie miasto przygotowało "atrakcje" dla nich??? Jak dzieci mają odpocząć, nabrać sił, a przede wszystkim odporności do dalszej nauki?
  Zamknęliście lodowisko, zamknęliście stoki, zamknęliście obiekty sportowe w szkołach. Co te biedne dzieci (i bogate) mają robić????!!!!

  10 3 Odpowiedz
 • 6 sty

  Często powtarzam, żeby na dane zjawisko patrzeć dużo szerzej i analizować jego wpływ na inne obszary...

  "Elana Freeland: 7 Globalnych Operacji Geoinżynierii, Uzbrojone Niebo i Transhumaniz"

  https://www.youtube.com/watch?v=EYUZrSkQEHw

  4 1 Odpowiedz
 • 7 sty

  Ważne informacje:

  "Dania usuwa przepisy dotyczące obowiązku szczepień
  Rzeczpospolita

  Większość parlamentarna w Danii przyjęła nowy projekt ustawy dotyczący epidemii koronawirusa. Zastąpi on przepisy przyjęte na początku epidemii. Zrezygnowano z przymusowego szczepienia obywateli.

  Zapowiedziany w weekend projekt ustawy znacząco różni się od wcześniejszej propozycji. Rząd wycofał się z tego pomysłu ze względu na powszechną krytykę wobec daleko idących uprawnień, jakie mógł dać władzom. (...)"

  Islandia:

  "Trzy zgony zgłoszone po szczepieniu
  icelandnews.is

  Trzech pacjentów z chorobami towarzyszącymi zmarło na Islandii po szczepieniu przeciwko koronawirusowi. „Nie można jednak potwierdzić, że śmierć miała związek ze szczepieniem” – stwierdziła w popołudniowej audycji w radio Bylgjan Rúna Hauksdóttir, dyrektor Islandzkiej Agencji Leków. (...)"

  5 1 Odpowiedz

Zobacz więcej