WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 31 stycznia. W Myślenicach będzie to 22. finał

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 31 stycznia. W Myślenicach będzie to 22. finał
W ubiegłych latach myślenicki sztab WOŚP mieścił się w Rynku. Ze względu na narodową kwarantannę zostanie przeniesiony do MOKiS Fot. Piotr Jagniewski

Ze względu na "kwarantannę narodową" i obostrzenia związane z rządową strategią walki z koronawirusem - 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przeniesiony  na 31 stycznia 

Pierwotnie tegoroczny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał się odbyć 10 stycznia, jednak w związku z ogłoszeniem przez ministra zdrowia tzw. „narodowej kwarantanny” organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie. W związku z tym orkiestra w 2021 roku zagra 31 stycznia.

Jak wynika z listu otwartego, który w sprawie zmiany terminu opublikował Jurek Owsiak, tegoroczne nie zmniejszają jego zapału do grania z Orkiestrą.

Jerzy Owsiak: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków.

Kiedy mówię do Was te słowa, w tym momencie, na naszym koncie jest ponad 1 174 000 złotych, a przecież w starej wersji mieliśmy jeszcze kilka tygodni do rozpoczęcia naszego grania, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, razem z 80 Sztabami, które są rozsiane po całym globie. Gramy na wszystkich kontynentach – gramy, jesteśmy

Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, prowadzić będziemy transmisję telewizyjną zaczniemy w sobotę 30 stycznia o 21, poprowadzimy ją zgodnie ze wszystkimi obostrzeniami i zakończymy w niedzielę przed północą. Działamy tak, aby nie organizować noclegów dla artystów. Tradycyjnie koncert zakończy występ warszawskich artystów z zespołu Voo Voo!

Dziękujemy wszystkim sztabom i wspierającym Fundację WOŚP za słowa otuchy i gotowości, aby zagrać z ogromną mocą 31 stycznia!

– w materiale wideo zamieszczonym na facebookowym profilu Fundacji mówi Jurek Owsiak.

Podczas 29. Finału WOŚP zbierane będą pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: * zestawy endoskopów laryngologicznych, * endoskopy giętkie , *zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, *egzoskopy , *lasery diodowe , *nawigacje optyczne otolaryngologiczne, *koblatory do operacji migdałków , *aparaty USG i RTG , *kardiomonitory, *lampy czołowe, *lampy operacyjne, *polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

22. Finał WOŚP w Myślenicach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w kraju zagra po raz 29, natomiast od 22 lat myślenicką edycję tego wydarzenia organizuje rodzina państwa Papierzów z Myślenic: Zbigniew, jego żona Anna i córka Aleksandra, których wspiera cała rzesza wolontariuszy.

Każdy, kto pomagał przy organizacji tego wydarzenia przyznaje, że WOŚP w naszym mieście to jedna, wielka rodzina. Niektórzy wolontariusze uczestniczą w zbiórce nawet po kilka lat z rzędu, podobnie jak właściciele lokali gastronomicznych, przedsiębiorcy, służby mundurowe i dziesiątki innych osób. 

W Myślenicach sztab orkiestry swoją siedzibę będzie miał w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Anna Nodzyńska-Papierz: Obostrzenia sanitarne nie pozwalają na zorganizowanie tradycyjnej bazy dla wolontariuszy, więc sztab będzie służył im tylko do oddawania puszek i liczenia zebranych pieniędzy.

Chyba, że obostrzenia sanitarne zostaną złagodzone. Wszystkie nasze licytacje zostaną w tym roku przeniesione do internetu. Oprócz gadżetów WOŚP wystawione będą obrazy, koszulki i piłki z autografiami sportowców i wiele innych - w rozmowie z nami mówi Anna Nodzyńska-Papierz, organizatorka myślenickiego finału WOŚP.

Tyle przekazaliśmy* na WOŚP w ostatnich latach:

2010 - 72.000 zł
2011 - 77.500 zł
2012 - 74.000 zł
2013 - 81.200 zł
2014 - 92.300 zł
2015 - 82.000 zł
2016 - 93.495 zł
2017 - 124.140 zł
2018 - 133.187 zł
2019 - 170.528 zł
2020 - 205.000 zł

*kwoty zostały zaokrąglone do pełnych sum

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 13 sty 2021

  Chyba Caritas nie jest zadowolony z tych liczb.

  19 26 Odpowiedz
 • mirek@ 13 sty 2021

  Do końca świata i o jeden dzień dłużej! Możecie na mnie liczyć jak co roku

  19 11 Odpowiedz
 • adzygmunt 24 sty 2021

  Mam praktycznie nie używaną płytkę Oazy i Scholi z Trzemeśni Ma - chyba 15 lat Przekażą ja listownie na adres komuś kto wygra licytację i wpłaci na konto O Ś Pomocy. Zaczynamy od 20.00zł Termin zakończenia licytacji 31 01 2021 Zawiadomienie o kwotach w komentarzach. Wybraną ofertę poproszę o wpłatę na konto Orkiestry a dla mnie ksero wpłaty Dzień później wyślę płytkę na mój koszt.Płytka zawiera 16 utworów. bez obrazu.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej