Muzyka

Kochaliście kiedyś kogoś niewłaściwego? O tym śpiewają Lisky w nowym singlu „Wodospad”

Kochaliście kiedyś kogoś niewłaściwego? O tym śpiewają Lisky w nowym singlu „Wodospad”

Tytułowy wodospad to mężczyzna, który potrafi poruszyć wiele serc, które również bez skrupułów łamie. Małżeński duet muzyczny z Myślenic opowiada o całym przebiegu niezdrowej relacji - od chwili zauroczenia, aż po jej zakończenie. Jak brzmią tym razem?

 

Lisky i najnowszy singiel pt. „Wodospad” to alternatywny pop utrzymany w klimacie lat 70 i 80 oraz elektroniczne rozwiązania. Zespół tworzy Klaudia (25 lat) oraz Krystian (28 lat) Rogowiec.

Nowy utwór opowiada o relacji z niewłaściwą osobą, to połączenie energicznych dźwięków z nieco nostalgiczną treścią w warstwie tekstowej. Założeniem muzyków jest, aby ich piosenki poruszały tematy, z którymi mierzą bądź spotykają się ludzie na co dzień. „Wodospadem” uświadamiają, że będąc w danej, toksycznej relacji, często mamy zaburzony obraz i nie jesteśmy w stanie dostrzec wielu rzeczy. Lisky personifikują wodospad jako mężczyznę, który zachwyca, lecz zupełnie bez skrupułów łamie serca.

Klaudia Rogowiec: Utwór jest skierowany do wszystkich, ponieważ każdy z nas niezależnie od wieku, czy statusu, może się z czymś takim spotkać. Wiadomo, że w szczególności kierujemy do osób które wyszły z takich relacji, bądź jeszcze z nich są. Myślimy, że muzyka, ma dużą moc.

Jeżeli chodzi o emocje, tutaj nie chcielibyśmy kierunkować. Każda osoba w inny sposób to odbierze i poczuje. My mimo poważnego tematu, wychodzimy z kolorowym, roztańczonym klipem i energiczną, radosną piosenką, tak to czujemy, to też jakiś rodzaj nadziei.

 

Wspólna przygoda z muzyką Klaudii i Krystiana rozpoczęła się w szkole średniej, kiedy para była częścią kapeli ECHO. Muzyka, którą wtedy tworzyli różni się od obecnych projektów. Był to typowy 5-osobowy bank z muzyką rockową. Klaudia zajmowała stanowisko wokalne, a Krystian był gitarzystą. Zgodnie uważają, że doświadczenie pod tytułem „Echo” dało im bardzo dużo, głównie obycie ze sceną.

LISKY, to projekt, z którym utożsamiają się w 100% w którym to Krystian odpowiada za kwestie opracowania muzyki, a Klaudia za linię oraz tekst. Czym dla Lisków jest tworzenie muzyki? Jak mówią, to „wyrażanie siebie, dzielenie się z innymi emocjami oraz lekcja cierpliwości”.

W ubiegłym roku prezentowaliśmy singiel „Nie wracaj sam”, który został przez was ciepło przyjęty. Jak podoba się wam „Wodospad”?

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej