Koronawirus

Zmiany w terminie szczepień na Covid-19 w Myślenicach. Powód? Zamówione szczepionki nie dotarły na czas

Zmiany w terminie szczepień na Covid-19 w Myślenicach. Powód? Zamówione szczepionki nie dotarły na czas

Szpital ogranicza szczepienia dla zarejestrowanych reprezentantów „grupy zero”. Powodem są opóźnienia w dostawie kolejnych dawek preparatu

W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach został wyznaczony jako „szpital węzłowy”, czyli punkt szczepień dla personelu i podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Pierwsze szczepionki podano na początku stycznia, a przyjęli je m.in. ordynatorzy oddziałów: chirurgii ogólnej dr Jacek Pucz i chirurgii urazowo-ortopedycznej dr Paweł Ślęczka. 

Reprezentanci tzw. „grupy zero” mogli rejestrować się w kolejce do szczepienia. Te miały być realizowane w budynku oddziału zakaźnego (ul. Szpitalna 2). Jak się jednak okazuje na razie nie wiadomo kiedy do nich dojdzie, ponieważ do szpitala nie dotarła żadna z zamówionych w ubiegłym tygodniu 450 dawek.

„Z przyczyn od nas od niezależnych (decyzja Ministerstwa Zdrowia o wstrzymaniu dostaw szczepionek), od poniedziałku 18 stycznia 2021 r. jesteśmy zmuszeni ograniczyć realizację szczepień przeciwko COVID-19. Wszystkie osoby z tzw. grupy zero, które miały na najbliższy tydzień (18-22 stycznia) wyznaczony pierwszy termin szczepienia, serdecznie przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że możliwie najszybciej skontaktujemy się z Państwem telefonicznie, aby ustalić nowy termin wizyty w punkcie szczepień” – czytamy w komunikacie wydanym przez myślenicki szpital.

O opóźnieniach w sobotę informował minister zdrowia Michał Dworczyk. Jak wyjaśniał; to skutek decyzji producenta, który zmniejszył dostawy. Jak dotąd w myślenickim szpitalu zaszczepiono 630 osób z grupy 0, a kolejne 450 miały zostać zaszczepione w tym tygodniu. Tak się jednak nie stanie, a zarejestrowani muszą czekać na dalsze informacje. Natomiast osoby, które przyjęły pierwszą dawkę (od 4 stycznia), kolejną powinny otrzymać 25 stycznia.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

Dzisiaj ministerstwo zdrowia podało, że w Polsce wykryto 3 tys. 271 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 52 osoby. W niedzielę informowano o 6 tys. 55 nowych zakażeniach i 142 zgonach, a w sobotę o 7 tys. 412 i 369 przypadkach śmiertelnych. 

- Obserwujemy rzeczywiście spadek liczby zakażonych odnotowywanych w codziennych raportach. Uprzedniego tygodnia było to w granicach 60 tys. zakażonych, ostatniego tygodnia jest to ponad 40 tys. odnotowanych przypadków zakażenia - podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówił rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

 • 18 sty

  Panie burmistrzu a dla pana rodziny oraz dla pana i urzędników starczy ????? Bo musicie droga znajomosci sie zaszczepić bo braknie dla was bo jak dla mnie socio technika pana Kaczyńskiego jak dla mnie nie działa

  18 3 Odpowiedz
 • 19 sty

  Ciekawe gdzie te szczepionki znikły??? Czy ładują potrójną dawkę???
  A tu już u niektórych trzeba drugą dawkę aplikować - warunek druga dawka po 21 dniach.
  Zaszczepionych już prawie 470 tys. osób.
  Czyli powiedzmy 6 tygodni trzeba aby kompletnie zaszczepić tyle osób dwa razy. W takim tempie do końca roku zaczepionych będzie ok 5 mln ludzi. A tu zaraz trzeba powtórzyć szczepienie po roku gdyż Pfizer zapewnia ochronę na rok.
  Powodzenia

  15 2 Odpowiedz

Zobacz więcej