Myślenice

Myślenice. Urządzili sobie kulig na parkingu. O karze zdecyduje sąd. Mamy nagranie

Myślenice. Urządzili sobie kulig na parkingu. O karze zdecyduje sąd. Mamy nagranie

Zaśnieżony parking na Zarabiu grupie młodych ludzi posłużył za miejsce do zorganizowania kuligu. "Za takie zachowanie kierowcom grozi do 500 zł mandatu. Sprawa trafi do sądu"

Był piątek (15 stycznia) tuż przed północą, kiedy dyżurny myślenickiej komendy zauważył na miejskim monitoringu, że na jednym z parkingów na Zarabiu dwa samochody jeżdżą w kółko ciągnąc za sobą osoby na sankach.

Na miejsce został skierowany patrol, który wylegitymował uczestników tego zajścia. - Za takie zachowanie kierowcom grozi do 500 złotych mandatu, sprawa może również trafić do sądu i tak będzie w tym przypadku – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jak dodaje; znacznie wyższe kary są przewidywane dla kierowców, którzy spowodują wypadek podczas kuligu. Jeśli dojdzie w nim do śmierci któregoś z uczestników kuligu, grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Rzecznik zwraca uwagę, że sanki nie są przystosowane do szybkiej jazdy za samochodem. - W razie hamowania nie ma jak skutecznie ich zatrzymać - uczestnicy kuligu mogą uderzyć w ciągnące je auto, a potem wpaść na siebie. Nad sankami trudno też zapanować w zakrętach i łukach. Nawet odrobinę zbyt duża prędkość auta, a ciągnięte osoby wypadną z trasy. Na drodze publicznej mogą wpaść pod koła jadącego samochodu. Także wpadnięcie do rowu lub w drzewo może zakończyć się tragedią. W poniedziałek w gminie Elbląg podczas podobnego kuligu za samochodem ranne zostały dwie nastolatki. Jedna z nich walczy o życie w szpitalu – argumentuje Dawid Wietrzyk.

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • Marta 20 sty 2021

  stoki zamkniete, puby, kina, restauracje to gdzie ci mlodzi maja sie podziac? najlepiej wszystko zamknac i karac mandatami

  111 27 Odpowiedz
 • 20 sty 2021

  Jednym słowem masakra goście na pustym parkingu zrobili sobie kulig ciężko o bezpieczniejsze miejsce. POLICJO STRAZO MIEJSKA wejście się za źle parkujacych na osiedlu bo ludzie potrafią stanąć na pasach chodniku skrzyżowaniu etc i nic się z tym nie robi !!!. A to jest niebezpieczne

  83 14 Odpowiedz
 • 20 sty 2021

  Ale żyjemy w chorych czasach , gdy karają nawet za dobrą zabawę, i skrywają się za wirusem :/ prawda jest taka że robi nam się reżim

  79 18 Odpowiedz
 • 20 sty 2021

  Faktycznie zagrożenie, chyba takie że zawistnym ludziom dupy będą pękać

  69 19 Odpowiedz
 • 20 sty 2021

  Nie takie spontany się robiło za młodu :)

  49 9 Odpowiedz

Zobacz więcej