WOŚP

Trwa 29. Finał WOŚP. Koncerty na żywo i sztab w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

Trwa 29. Finał WOŚP. Koncerty na żywo i sztab w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
Chęć pomocy łączy ludzi w każdym wieku. Na jednej kanapie najstarsza wolontariuszka i najmłodszy uczestnik kwesty. Fot. Piotr Jagniewski

W tym roku sercem myślenickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Znajduje się tutaj nie tylko sztab WOŚP, ale również z tego miejsca transmitowane są koncerty online

 

artykuł aktualizowany

Od rana trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomoc, czyli główny dzień ogólnopolskiej zbiórki. W tym roku pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Myślenicki sztab WOŚP po raz pierwszy stacjonuje w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Tu znajduje się również studio telewizyjne, a ze sceny prowadzona jest transmisja koncertów. To główna baza dla wolontariuszy, którzy przynoszą puszki z zebranymi datkami. Pieniądze liczone są w specjalnie wydzielonej strefie.  

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczny finał różni się od poprzednich. Licytacje zostały przeniesione do sieci, ale wolontariusze będą też kwestować na ulicach. 

 

Natalia Nowacka, zastępca dyrektora MOKiS: Po raz pierwszy Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu będzie sercem myślenickiego finału WOŚP. Zeszłoroczna realizacja koncertu grupy LemON zaowocowała zacieśnieniem współpracy ze sztabem i mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli z powodzeniem wspólnie realizować to niezwykle ważne przedsięwzięcie.

 

"Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w prace nad zorganizowaniem finału w Myślenicach. Ze względu na pandemię, ten będzie inny od poprzednich. Bądźmy razem mimo tego, że musimy zachować dystans. Musi się udać!"
- w rozmowie z nami mówi Anna Nodzyńska-Papierz.

Kto wystąpi na scenie?

Koncerty odbywają się w sali widowiskowej bez udziału publiczności. Wszystko można śledzić na facebookowych profilach organizatorów. Oprócz transmisji z koncertów w programie mnóstwo spotkań i rozmów ze związanymi z Myślenicami gośćmi, od lat organizującymi i wspierającymi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

A co w muzycznym programie? Duża rozpiętość brzmień – od synthpopu i alternatywy przez stoner rocka po szeroką paletę rocka, grunge’u i punkrocka. Na scenie wystąpią lokalne zespoły: Psychodela, HighSanity, Kontrkultura, LiskY, HellHeaven, The Bastard i Monsters Under My Bed. Pomysłodawcą koncertu jest Kacper Jaśkowiec.

Kacper Jaśkowiec: Około miesiąca temu zobaczyłem transmisję na żywo jednego z akustycznych zespołów, który grał koncert z mieszkania. Pomyślałem, że to jest to! Dlaczego nie zrobić podobnego koncertu dla WOŚP? Jako, że przyjaźnię się z lokalnymi muzykami, wspólnie z członkami The Bastard postanowiliśmy działać. I to się udało, gramy!

PROGRAM KONCERTÓW:

High Sanity – 12:15 - 12:45
Psychodela 13:05 - 13:35
KontrKultura 13:55 – 14:25
Lisky 14:45 – 15:15
HellHaven 15:35 – 16:05
The Bastard 16:25 – 16:55
Monsters Under My Bed 17:15 – 17:45
20:00 - podsumowanie myślenickiego Finału WOŚP

 

Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS: Nie było chwili zastanowienia nad tym czy chcemy realizować tegoroczny finał. Inicjatywa Kacpra Jaśkowca była dla nas ważna, to wyraz zaufania do ośrodka. Ta instytucja jest po to, aby każdy mógł przyjść do nas ze swoim pomysłem, każdy może realizować tu swoje pasje i działania.

Niezależnie od pandemii chcieliśmy gościć tutaj WOŚP i to się udało. W ubiegłym roku był koncert zespołu Lemon, a dzisiaj grają lokalne zespoły, a my gościmy sztab myślenickiej orkiestry. Mam nadzieję, że w przyszłości ten hol będzie wypełniony ludźmi, dom kultury jest po to, aby pomagać, inspirować, aby być miejscem dla ludzi z pasją.

 

Trwają licytacje WOŚP Myślenice

Równolegle trwają licytacje gadżetów i przedmiotów z których dochód zostanie przeznaczony na WOŚP. Można znaleźć na nich m.in. koszulkę z autografem legendy reprezentacji Polski, Wisły Kraków oraz Borusii Dortmund - Kuby Błaszczykowskiego, piłkę z autografami rekordzistów Guinessa, koszulkę z podpisem Marcina Gortata , góralską suknię ślubną, czy przejażdżkę zabytkowym Austinem z 1935 r., ponadto obrazy, rękodzieła, gadżety WOŚP i wiele innych. Pełna lista licytacji dostępna w tym miejscu.

Wśród aukcji nie zabrakło też politycznego akcentu. Starosta Józef Tomal wystawił pod młotek własnoręcznie upieczone ciasto, natomiast burmistrz Jarosław Szlachetka oferuje spotkanie dla 2 osób w formie kolacji .

 

Artykuł powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej