Koronawirus

Nowe obostrzenia od 12 lutego. W Myślenicach nadal zamknięte kino, otwarty stok i basen, ale na specjalnych warunkach

Nowe obostrzenia od 12 lutego. W Myślenicach nadal zamknięte kino, otwarty stok i basen, ale na specjalnych warunkach
Fot. sportarenamyslenice.pl

Od dzisiaj działalność wznawiają hotele, pensjonaty, stoki, kina, teatry i baseny w całej Polsce. W Myślenicach ruszył m.in. stok na górze Chełm oraz kryta pływalnia, ale na specjalnych warunkach

 

Od piątku 12 lutego– zgodnie z zapowiedziami premiera sprzed tygodnia – w ramach określonego reżimu sanitarnego wznawiają działalność hotele, stoki, kina, teatry i baseny w całej Polsce. Otwarcie jest możliwe w ramach określonych zasad, które będą obowiązywały warunkowo do 28 lutego przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego.

Hotele i pensjonaty mogą przyjmować gości przy 50% obłożeniu, otwarta zostają kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki narciarskie, boiska oraz korty tenisowe zewnętrzne oraz kasyna. Nadal zamknięte będą siłownie, kluby fitness i restauracje, które mogą serwować posiłki na wynos.

Jak w czwartek 11 lutego ogłosił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek do szkół w trybie stacjonarnym w najbliższym czasie nie wrócą ośmioklasiści i maturzyści. Do końca lutego w szkołach uczyć się będą uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a pozostali nadal zdobywać będą wiedzę zdalnie.

Czy działania prowadzone przez rząd ograniczą rozwój epidemii w Polsce?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 12%
 • raczej tak raczej tak 9%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 13%
 • raczej nie raczej nie 21%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 45%
 • Głosów: 1899

W Myślenicach otwarty stok i basen

W Myślenicach od dzisiaj otwarty jest stok na górze Chełm. Czynny będzie do godz. 22, a w weekend nawet do północy. Jak informuje Sport Arena Myślenice udostępnione zostaną dwie trasy i lodowisko.

Podobnie w Sieprawiu czynny będzie nie tylko wyciąg, ale również szkółka oraz wypożyczalnia nart. Inaugurację sezonu narciarskiego zapowiada też stacja na stoku Szklana Góra w Harbutowicach. W regionie na narty można wybrać się też do stacji narciarskiej w Kasinie. 

Natomiast w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu nadal zamknięte do odwołania pozostaje Kino Muza oraz galeria, która obecnie przechodzi remont.

Od soboty 13 lutego otwarta natomiast zostanie prowadzona przez MOKiS kryta pływalnia, jednak z ograniczeniami. Basen będzie czynny zarówno dla sportowców jak i klientów indywidualnych. "Planujemy wznowienie działalności pływalni także dla klientów indywidualnych. Do odwołania nie będzie dostępna wanna z hydromasażem. Przypominamy, że na terenie całego obiektu obowiązkowe jest bezwzględne przestrzeganie wszystkich odgórnych wytycznych dotyczących przestrzegania reżimu sanitarnego, w szczególności obowiązku zasłaniania ust i nosa, zachowywania dystansu minimum 1,5 m oraz dezynfekcji rąk – czytamy w komunikacie Centrum Wodnego Aquarius.

Pandemia w skrócie

Do tej pory w Polsce koronawirus został potwierdzony u 1 577 036 osób. Zmarło 40 tys. 424 osób. W piątek 12 lutego potwierdzono 6379 nowych zakażeń. Dzisiaj rozpoczynają się szczepienia przeciw Covid-19 dla nauczycieli. Pierwszeństwo mają pracujący stacjonarnie – to m.in. nauczyciele przedszkolni, klas I-III szkół podstawowych i specjalnych, a także pracownicy żłobków.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 12 lut

  No niestety Polacy głupi naród pandemię i inne syfy w postaci PiS po itd będzie mieć do póki nie upadnie....

  13 10 Odpowiedz
 • 12 lut

  Niebać covid!

  5 7 Odpowiedz
 • 13 lut

  Debhilocovit- zagrożeni i podatni na ten wirus są tylko ci którzy cpaja nalogowo alkohol ,gdyz w ich głowach panuje chaosl i nie są w stanie rozróżnić tego clo jest prawda a co nie co dobre a co złe. Więc warto nagłośnić sprawę i fakt i stan rzeczy iż alkohol nie jest dobry lecz uzależnia od 1 niszczy i zabija Alkohol narkotykiem którego nieświadomi czym jest cpaja miliony i jebac komune Amen!

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej