Powiat myślenicki

Plantacja konopi w domu jednorodzinnym. Hodowca może trafić do więzienia na 10 lat

Plantacja konopi w domu jednorodzinnym. Hodowca może trafić do więzienia na 10 lat
Fot. KPP Myślenice

W trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli łącznie 248 krzewów oraz ponad 2 kilogramy suszu roślinnego. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat

 

Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej policji wraz z funkcjonariuszami z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców kw w Krakowie na podstawie prowadzonych działań operacyjnych uzyskali informację z której wynikało, że w jednym z domów w powiecie myślenickim, 36-letni mężczyzna powiązany ze środowiskiem pseudokibiców ma plantację konopi indyjskich.

W czwartek 18 lutego w godzinach porannych udali się pod ustalony adres i zapukali do drzwi domu, gdzie po chwili w oknie pojawiła się kobieta. Nie reagowała na polecenia policjantów. Dopiero siłowe wejście pozwoliło funkcjonariuszom dostać się do środka lokalu. Kryminalni na piętrze domu zastali podejrzewanego 36-latka.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili dwa pomieszczenia w których znajdowała się plantacja konopi, a trzecie było w trakcie adaptacji do jej uprawy. Pokoje były do tego doskonale przystosowane. Znajdowało się w nich specjalistyczne oświetlenie, wentylatory, nawilżacze powietrza, czy nawet grzejniki kwarcowe. Łącznie podczas przeszukania policjanci ujawnili 248 krzewów konopi innych niż włókniste i ponad 2 kilogramy suszu roślinnego, który znajdował się w plastikowym pojemniku, kilku woreczkach i słoikach. Zabezpieczono rośliny oraz całość sprzętu, który służył do uprawy krzewów.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, a w trakcie przesłuchania tłumaczył, że plantację prowadził „na własny użytek”, gdyż zebrany susz roślinny służy mu „do celów zdrowotnych”. Trzydziestosześciolatek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz za uprawy, z której można było uzyskać znaczne ilości marihuany. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W piątek 19 lutego Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

Zobacz więcej