Koronawirus

Trzecia fala nabiera tempa? Rosną liczby, a obostrzenia mogą być „zawężane do powiatów”

Trzecia fala nabiera tempa? Rosną liczby, a obostrzenia mogą być „zawężane do powiatów”
W dniach 6 i 7 marca jednostki OSP z terenu powiatu myślenickiego prowadziły polegającą na odkażeniu środkiem dezynfekcyjnym miejsc przestrzeni publicznej m.in. przystanków autobusowych, placów zabaw. Fot. PSP Myślenice

Dzisiaj ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie zachorowań, która przekroczyła 17 tys. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada, że „obostrzenia mogą mieć charakter subregionalny, dotyczący np. konkretnych powiatów”. W myślenickim 65 przypadków w ciągu ostatniej doby

 

Jak dotąd regionalny lockdown w Polsce objął Warmię i Mazury oraz Pomorze. Rosnące liczby sprawiają, że kolejnymi obszarami w których wprowadzone mogą zostać ograniczenia będą województwa lubuskie i mazowieckie.

„Obostrzenia mogą mieć charakter subregionalny, dotyczący np. konkretnych powiatów. Wraz z postępem szczepień i cofaniem się koronawirusa poszczególne regiony będą uwalniane od restrykcji” – podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówił wicepremier Jarosław Gowin. Wyrażał też nadzieję, że wraz z postępem szczepień i z cofaniem się koronawirusa "będziemy uwalniać od restrykcji poszczególne regiony".

Natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w "Nowym Dniu z Polsat News" podkreślił, że mamy do czynienia z lawinowym wzrostem przypadków i tendencją wzrostową. „Mamy ponad 17 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba zgonów też jest duża. To efekt tego, że bagatelizujemy objawy koronawirusa. Te dane nieporównywalnie większe niż w dniu wczorajszym. To jest bardzo niepokojące, że mamy coraz więcej osób, które są zakażone koronawirusem. Widzimy także, że przybywa nam osób, które trafiają pod respiratory. Prognozujemy, że te duże wzrosty jeszcze utrzymają się. To prawdopodobnie 3-4 tygodnie, kiedy ta fala zacznie opadać”- mówił.

Dzisiaj ministerstwo zdrowia poinformowało o 17 260 nowych, potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższa dzienna liczba w 2021 r. (do tej pory najwięcej, bo 15 829 przypadków odnotowano w piątek 5 marca).Jednocześnie resort podał, że w związku z koronawirusem i innymi schorzeniami zmarło 398 osób. "Z powodu COVID-19 zmarło 89 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 309 osób" – precyzuje ministerstwo zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono w województwach: mazowieckim (2596), śląskim (2452), małopolskim (1497), wielkopolskim (1358) i warmińsko-mazurskim (1272).

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

W Małopolsce potwierdzono 16 przypadków śmiertelnych (9 - choroby współistniejące wraz z COVID-19, 7 - wyłącznie z powodu COVID). Najwięcej odnotowano w Krakowie i powiecie krakowskim oraz oświęcimskim. Myślenicki z 65 przypadkami znajduje się na szóstym miejscu w województwie.

Nowe zakażenia koronawirusem w Małopolsce w powiatach: Kraków (465), pow. krakowski (218), oświęcimski (107), wielicki (70), chrzanowski (67), myślenicki (65), wadowicki (62), tarnowski (59), bocheński (58), Tarnów (54), brzeski (41), olkuski (40), Nowy Sącz (39), nowosądecki (30), proszowicki (30), suski (20), tatrzański (17), miechowski (15), dąbrowski (11), gorlicki (11), limanowski (11), nowotarski (7).

Czy obawiasz się zarażenia covid-19?

 • bardzo boję się zakażenia
 • trochę boję się zakażenia
 • nie myślę o tym
 • w ogóle nie boję się zakażenia
 • Zobacz wyniki
 • bardzo boję się zakażenia bardzo boję się zakażenia 30%
 • trochę boję się zakażenia trochę boję się zakażenia 25%
 • nie myślę o tym nie myślę o tym 24%
 • w ogóle nie boję się zakażenia w ogóle nie boję się zakażenia 22%
 • Głosów: 2437

Łącznie od początku epidemii w Polsce potwierdzono 1 828 313 zakażeń i 45 997 zgonów.

Powiązane tematy

Komentarze (17)

 • Brak zdjęcia
  11 mar 2021

  Korona paranoja kaczki ??????a kiedy 5,10,15,20fala ?

  21 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 mar 2021

  Dezynfekują puste przystanki, a w sklepach, galeriach ludzi pełno, jeden na drugiego sapie. W handlu i usługach najwyraźniej wirusa nie ma.

  21 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 mar 2021

  Takie działania nie tylko są nieskuteczne, ale także szkodliwe i bezsensowne. Nie da się zdezynfekować wszystkiego oraz co ważniejsze nie da się przefiltrować powietrza, więc pryskanie chemią przystanków, które swoją drogą zabija wszystkie wirusy i bakterie - i te złe i te dobre, oraz szkodzi np drobnym zwierzętom czy zieleni; nic szczególnie korzystnego dla ludzi nie przynosi.

  17 Odpowiedz
 • 10 mar 2021

  Jak juz taki cyrk robią jak na zdjęciu ? to mogli by osobówką jeździć a nie wozem strażackim ?

  19 4 Odpowiedz
 • 11 mar 2021

  Zapomniałeś jeszcze o kościołach,tam też wirusa nie ma

  16 5 Odpowiedz