Koronawirus

Polska ponownie zamknięta. Minister zdrowia przedstawia szczegóły lockdownu

Polska ponownie zamknięta. Minister zdrowia przedstawia szczegóły lockdownu

Od 20 marca do 9 kwietnia w całym kraju obowiązywać będzie lockdown. Zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, placówki kulturalne, baseny i obiekty sportowe. Ale to nie wszystko

 

Dzisiaj ministerstwo zdrowia poinformowało o 25 052 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższy wynik od 23 listopada 2020 r. Niepokojąca jest również liczba zajętych respiratorów. W ciągu minionej doby zajętych było 2193 urządzenia. To najwięcej od początku pandemii COVID-19 w kraju.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że obostrzenia, które do tej pory obowiązywały w wybranych regionach, zostają rozszerzone na cały kraj.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

- Analizując sytuację w innych województwach, widzimy, że w całym kraju sytuacja się pogarsza. Z naszego punktu widzenia decyzje o kolejnych restrykcjach będą miały charakter ogólnopolski. Nie będą różnicowały regiony. Podjęliśmy decyzję, żeby te same regulacje wprowadzić w całym kraju - przekazał Adam Niedzielski.

Lockdown w całej Polsce. Co obejmuje?

Od 20 marca do 9 kwietnia swoją działalność muszą zawiesić: hotele, galerie handlowe (z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi, - nadal będą mogły działać w nich m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie).

Zamknięte zostaną teatry, muzea, galerie sztuki, kina, baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie, obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności). Dodatkowo na nauczanie zdalne do 9 kwietnia przechodzą uczniowie w klasach 1-3.   

- Nie wprowadzamy ograniczeń w przemieszczaniu się - mówi Adam Niedzielski. Kościoły nie zostają zamknięte, obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2.

Czy obawiasz się zarażenia covid-19?

 • bardzo boję się zakażenia
 • trochę boję się zakażenia
 • nie myślę o tym
 • w ogóle nie boję się zakażenia
 • Zobacz wyniki
 • bardzo boję się zakażenia bardzo boję się zakażenia 30%
 • trochę boję się zakażenia trochę boję się zakażenia 25%
 • nie myślę o tym nie myślę o tym 24%
 • w ogóle nie boję się zakażenia w ogóle nie boję się zakażenia 22%
 • Głosów: 2437

Powiązane tematy

Komentarze (23)

 • 17 mar 2021

  Dziwię się, że decydenci nie ogłosili jeszcze - w drodze rozporządzenia a najlepiej ustawy - że kościoły są strefą wolną od covida. Z tego co wiem, to zasada 1 osoba na 15 m2 obowiązuje cały czas. Niejednokrotnie widziałem ludzi wychodzących z niedzielnych mszy z kościoła w Rynku. Niech mi nikt - zwłaszcza z uczestników tych mszy - nie powie, że zasada ta jest przestrzegana. Taka jest równość w naszym kraju. W kościele wolno, w kinie (np) nie. Ciekawe, czy znajdzie się odważny i zawiadomi policję czy sanepid aby przeliczyli ilość owieczek na mszy.

  54 24 Odpowiedz
 • 17 mar 2021

  Zawiadomisz, a policjanci i tak mają nakaz z "góry" że nie wolno im zakłócać uroczystości religijnych.

  36 11 Odpowiedz
 • 18 mar 2021

  I Polacy dalej naiwni będą wieżyc że za 2 tygodnie otworzy się wszytko?? przypominam trwa to już rok ??

  25 1 Odpowiedz
 • 17 mar 2021

  Jestem bardzo ciekawa jak to się dalej potoczy... Co mówią prawnicy i Sąd Najwyższy?

  "Sąd Najwyższy orzekł że rozporządzenia rządu są nielegalne. RPO wygrywa kasacje"
  YouTube prosto o prawie

  "PIS Policja i Sanepid Ma Problem! Sąd Najwyższy Uznał Obostrzenia Za Nielegalne - Analiza Komentator" YouTube

  21 6 Odpowiedz
 • 17 mar 2021

  A GDZIE AMANTADYNA JA SIĘ PYTAM ????????????????

  19 4 Odpowiedz