Rozrywka

Rap o sporcie. Teledysk nakręcony w Myślenicach z nagrodą specjalną w ogólnopolskim konkursie

Rap o sporcie. Teledysk nakręcony w Myślenicach z nagrodą specjalną w ogólnopolskim konkursie

Teledysk do utworu "Drugi wymiar" pochodzącego z Pcimia rapera Neksi, traktujący o speed-ballu otrzymał nagrodę specjalną w ogólnopolskim konkursie "Opowiedz"

 

Konkurs służy wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania działań społecznych. W Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, którą zorganizowała Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Do oceny na etapie ogólnopolskim wpłynęło ok. 120 filmów, a komisja wybrała najlepsze produkcje w 4 kategoriach tematycznych.

„Drugi wymiar” otrzymał specjalne wyróżnienie i najwyższą nagrodę w wysokości 3000 zł w kategorii filmowy produkt projektu. Za pomysłem produkcji stoi Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia. Klip został wyprodukowany przy udziale rapera Neksi (Jakub Kudłacz), który debiutował w 2020 roku na lokalnej scenie z klipem "Człowiek progres". Za zdjęcia i montaż nagrodzonego teledysku odpowiadał Kamil Sorocki.

- Ten sukces ma kilku autorów. Sam proces twórczy poprzedziły godziny rozmów z Kubą, a następnie praca nad tekstem i wykonaniem. Odrębną historią była praca przy kręceniu oraz montażu klipu, co dopełniło opowieść. To dla nas duże wyróżnienie i wspólnie cieszymy się z tego osiągnięcia - podkreśla Izabela Janczak-Bizoń, pomysłodawczyni projektu.

Zdjęcia były realizowane w 2020 r. na terenie gminy Myślenice m.in. na terenie skateparku, szczycie góry Chełm, Górnym Jazie na Zarabiu oraz w Szkole Podstawowej w Trzemeśni. Do udziału w teledysku zaangażowana została również młodzież trenująca w sekcjach speed-balla przy Stowarzyszeniu Sportownia.

Utwór opowiada o sportowej motywacji, pokazując zarazem speed-ball jako sport, który od kilku lat rozwija się prężnie na terenie „ziemi myślenickiej”. To pierwszy klip na świecie prezentujący tę dyscyplinę.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej