Rajdy Samochodowe

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel zgłaszają gotowość do sezonu

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel zgłaszają gotowość do sezonu

Kacper Wróblewski i myśleniczanin Jakub Wróbel jako priorytet na ten sezon wskazują walkę w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski

Wicemistrzowie Słowacji z 2020 roku, reprezentujący ORLEN Team w najbliższych miesiącach będą jeździli Skodą Fabią Rally2 EVO. Zapowiadają walkę w Mistrzostwach Polski, których kalendarz przewiduje 7 rund w tym 2 szutrowe.

- W tym sezonie będziemy mieli do dyspozycji najnowszą ewolucję Fabii Rally2 EVO. Poprawione zostały m.in.: oprogramowanie silnika, intercooler, kolektor wydechowy, zestaw przełożeń, ustawienia mechanizmu różnicowego, układ chłodzenia hamulców, amortyzatory i wiele innych podzespołów. Mówiąc w skrócie, zapowiada się na szybszą, przyczepniejszą i stabilniejszą konstrukcję samochodu – mówi Kacper Wróblewski, który w poprzednim sezonie triumfował w cyklu Tarmac Masters 2020 w klasie PRO.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zainauguruje rywalizacja na Dolnym Śląsku. W ostatni weekend kwietnia, w Świdnicy, odbędzie się Rajd Świdnicki-KRAUSE. Zwieńczeniem sezonu dla zawodników ma być grudniowa rywalizacja w kultowym Rajdzie Barbórka.

– Poprzedni, mocno skrócony ze względu na pandemię sezon, pozostawił duży niedosyt. Przez to dzisiaj odczuwamy naprawdę wielki głód rywalizacji. W porównaniu do zeszłorocznych zmagań, teraz jesteśmy bogatsi o liczne doświadczenia, lepiej poznaliśmy swoje słabe i mocne strony. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i wiemy, nad czym musimy się skupić w najbliższych miesiącach – mówi myśleniczanin Jakub Wróbel, dla którego będzie to już drugi sezon wspólnych startów z Wróblewskim.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej