Koronawirus

Starosta zapowiada utworzenie masowych punktów szczepień. Decyzję podejmie NFZ i wojewoda

Starosta zapowiada utworzenie masowych punktów szczepień. Decyzję podejmie NFZ i wojewoda

Starostwo zapowiada uruchomienie dwóch punktów szczepień masowych w Myślenicach i Dobczycach. Ostateczna decyzja należy jednak do NFZ i wojewody

 

Pierwszy punkt szczepień miałby znaleźć się w Myślenicach (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych, ul. Żeromskiego 17), a drugi w Dobczycach (Specjalmed ul. Zarabie 35c). O tym, gdzie i ile punktów zostanie utworzonych na terenie naszego powiatu zdecyduje NFZ oraz Wojewoda Małopolski. Takie ustalenia mają zapaść w ciągu najbliższych dni.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

Dzisiaj w powiecie myślenickim funkcjonuje 17 punktów szczepień. To przychodnie POZ i w tych miejscach nadal można się zaszczepić. Zapowiadane przez starostę punkty szczepień masowych „mają wesprzeć system szczepień i spowodować, żeby w ciągu krótkiego okresu czasu zaszczepić jak najwięcej osób, gdyż spodziewamy się zwiększenia ilości dostaw szczepionek”.

Jak podaje starostwo; planowany start szczepień przypadnie między 19 a 25 kwietnia.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

 • Jacek Karwatowski 4 kwi 2021

  Haha uruchomi te punkty jak linie do Krakowa ??? #miszczepolskiwobiecywaniu

  4 8 Odpowiedz
 • 7 kwi 2021

  Forum Polskiej Gospodarki opublikowało niezmiernie ważną informację. Dramatyczny apel do WHO jednego z czołowych badaczy szczepionek pracującego dla takich koncernów jak: GSK, Novartis, Solvay Biologicals i Bill & Melinda Gates Foundation. Naukowiec ten koordynował program szczepień na ebolę pod egidą GAVI (Global Alliance for Vaccines and Immunization). Obecnie jest niezależnym konsultantem ds. badań nad szczepionkami, a także wiodącym ekspertem wirologii i mikrobiologii, autorem patentów na szczepionki uniwersalne.

  "Bardzo ważny głos w sprawie masowych szczepień na COVID-19" FPG24pl

  "Doktor Geert Vanden Bossche, jeden z najbardziej znanych na świecie czołowych badaczy szczepionkowych, położył na szali całą swoją wiarygodność i karierę naukową i zwrócił się oficjalnie do WHO, po rozmowach z innymi badaczami, aby natychmiast przerwać masowe szczepienia na COVID-19, bo jego konsekwencje “mogą być dla zdrowia publicznego opłakane”. Nadał swojej wiadomości priorytet najwyższej wagi zarządzania kryzysowego.... (...)"

  1 2 Odpowiedz