Koronawirus

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Majówka z restrykcjami w hotelach

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Majówka z restrykcjami w hotelach

Dzisiaj minister zdrowia poinformował o przedłużeniu obostrzeń z 18 do 25 kwietnia. Z małymi wyjątkami. Od poniedziałku otwarte będą żłobki i przedszkola, wraca sport na świeżym powietrzu

 

- Zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami – podczas konferencji prasowej mówił minister zdrowia Adam Niedzielski (PiS).

Są jednak wyjątki, a jedną ze zmian oprócz wznowienia działalności żłobków i przedszkoli, jest możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

- Podkreślam, na otwartym powietrzu, bo tutaj to ryzyko zakażenia, transmisji wirusa jest zdecydowanie mniejsza, dlatego dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, dopuścimy również współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego, co miało miejsce też do tej pory, ale też na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób będzie można prowadzić aktywności fizyczne – wyjaśniał minister.

Dłużej obowiązywać restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych. Te mają być zamknięte do 3 maja. Adam Niedzielski tłumaczył, że chodzi o to, by nie było więcej dylematów co do tego, jakie decyzje podejmować w związku z majówką.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte. Podobnie centra i galerie handlowe z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

Trzecia fala: Czy poddasz się dobrowolnemu szczepieniu przeciwko Covid-19?

  • tak tak 49%
  • nie nie 38%
  • nie wiem nie wiem 13%
  • Głosów: 1394

W kościołach obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte. Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Powiązane tematy

Teraz fala szczepień?
Koronawirus 1

Teraz fala szczepień?

Po tym, jak opadła trzecia fala pandemii koronawirusa, wezbrała kolejna. Tym razem w postaci powszechnych szczepień W ostatnich tygodniach trzeciej fali koro...

Komentarze

Zobacz więcej