Biertowice

W pięciu napadli na stację benzynową. Skradzionym tysiącem nie cieszyli się długo

W pięciu napadli na stację benzynową. Skradzionym tysiącem nie cieszyli się długo

Pięciu zamaskowanych mężczyzn z maczetą i przedmiotem przypominającym broń okradło stację benzynową w Biertowicach. Łupem nie cieszyli się długo. Szybko namierzyła ich policja. Usłyszeli zarzuty

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Myślenicach 6 sprawcom postawiono zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Był wtorek 4 maja, dziesięć minut przed północą, kiedy na stację paliw w Biertowicach koło Myślenic podjechał opel. Wysiadło z niego 5 mężczyzn. Wszyscy mieli zakryte twarze oraz rękawiczki na dłoniach. W tym czasie na stacji benzynowej były dwie pracownice. Nocna zmiana. Napastnicy weszli do środka i i sterroryzowali kobiety posiadaną maczetą oraz przedmiotem przypominającym broń. Z kasy zabrali około tysiąca złotych, a z półek kilka paczek papierosów. Po napadzie wsiedli do auta i odjechali.

Po skoku pojechali do lasu, gdzie część z nich przesiadła się do czekającego na nich bmw, po czym odjechali w różnych kierunkach. Przed napadem częściowo zmienili swoje ubrania, a po nim ponownie się przebrali. Jak informuje policja; uciekając z miejsca zdarzenia sprawcy wyrzucali z samochodów niebezpieczne narzędzia oraz ubrania.

Oba samochody , którymi poruszali się podejrzewani zostały zatrzymane przez policjantów wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Na miejscu zabezpieczono maczetę oraz zrabowane pieniądze. Podczas wizji lokalnej w terenie, policjanci z Myślenic natrafili na przedmioty, którymi posługiwali się sprawcy napadu. Była to druga maczeta oraz pistolet gazowy.

Mężczyźni w wieku od 21 do 30 lat to mieszkańcy powiatu nowotarskiego. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania sprawców, policjanci u dwóch z nich natrafili na środki odurzające. Po pobycie w policyjnej izbie zatrzymań podejrzewani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, gdzie wykonywane były z nimi czynności procesowe.

- Wszystkim mężczyznom został ogłoszony zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia ( art. 280 par. 2 KK ), a dodatkowo dwóm z nich zarzut posiadania narkotyków ( art. 62 ust.1 UoPN. ). Wobec 5 podejrzanych Sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt. Natomiast wobec szóstego z podejrzanych, 21-latka Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz policyjny dozór - informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 8 maj 2021

  Widocznie zrobili to dla przygody I adrenaliny. Dlatego zadaniem prokuratury a zwłaszcza śledczych jest dostarczenie Im tego hormonu w takiej ilości ,aby starczyło tym przygodnisiom na dłuuuuuugie lata.

  16 1 Odpowiedz
 • 8 maj 2021

  Na głowę wychodzi 200 zł i paczka fajek xD

  13 2 Odpowiedz
 • 9 maj 2021

  Widać że mózg dla niektórych jest przeciwnikiem

  9 Odpowiedz
 • OKOKI 8 maj 2021

  Kartoflana Republika niedługo strach będze wieczorem z domu wyjść.

  10 4 Odpowiedz
 • 10 maj 2021

  To pewnie było szkolenie na przyszłe rabunki.
  Chłopcy na pierwszej lekcji wpadli.

  Odsiadka nie za kwotę skradzioną , ale za posługiwanie się maczetami powinna być dotkliwa.

  7 Odpowiedz

Zobacz więcej