Biertowice

Biertowice. Przejazd tym skrzyżowaniem nastręczał wiele problemów. Czy to ich koniec?

Biertowice. Przejazd tym skrzyżowaniem nastręczał wiele problemów. Czy to ich koniec?

Przejazd przez skrzyżowanie, a zwłaszcza skręt w kierunku Wadowic od lat nastręczał kierowcom wiele trudności. Rozwiązaniem ma być sygnalizacja świetlna, dodatkowy pas i most

 

Zakończyła się budowa mostu na potoku w Biertowicach w ciągu drogi krajowej 52. W ramach inwestycji przebudowane zostało również skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 956, wybudowano sygnalizację świetlną i chodnik.

Do wykonawcy tej inwestycji należało zaprojektowanie i budowa nowego obiektu inżynierskiego na potoku (bez nazwy) w ciągu drogi krajowej nr 52. Użytkowany most wybudowano przed 1939 r. i ze względu na stan techniczny nadawał się do rozbiórki. W związku z tym, że most zlokalizowany był w sąsiedztwie skrzyżowania, które też należało przebudować, połączono zadania w jedno. Tym sposobem powstał nowy most, a także zaprojektowano i wybudowano dodatkowy lewoskręt z drogi krajowej nr 52 na drogę wojewódzką nr 956, w miejscowości Biertowice (powiat myślenicki).

Powstała sygnalizacja świetlna, której wcześniej tu nie było, co według GDDKiA „poprawi bezpieczeństwo pieszych i ułatwi wykonywanie manewrów skrętu w obrębie skrzyżowania”.

Umowę na zaprojektowanie i budowę nowego mostu wraz z przebudową skrzyżowania w Biertowicach podpisano 21 kwietnia 2020 r. Decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wydał Wojewoda Małopolski 18 lutego 2022 r. Całość inwestycji kosztowała ok. 4,2 mln zł.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

 • 22 wrz

  Wg mnie jest dużo lepiej niż było. Czasem warto poczekać ta min żeby bezpiecznie skręcić w lewo na wad lub na Kraków. Najbardziej "stracą" Ci kierowcy którzy jechali od Wadowic na Kraków, bo wcześniej nie mieli świateł tylko próli zazwyczaj równo

  6 1 Odpowiedz
  • 25 wrz

   Jeśli większe korki to dla ciebie lepiej, to masz rację, lepiej..tędy nie jeździć. Skrzyżowanie straciło przepustowość, a od Biertowic stoi się rano dwa razy dłużej, niż przed przebudową.

   1 Odpowiedz

Zobacz więcej