Biertowice

Nie kupił mu papierosów i alkoholu więc został pobity, a potem okradziony

Nie kupił mu papierosów i alkoholu więc został pobity, a potem okradziony

W Biertowicach 73-latek odmówił 33-latkowi sponsorowania alkoholu i papierosów za co został pobity i okradziony na przystanku w pobliżu stacji benzynowej

W niedzielę późnym wieczorem (9 sierpnia), dyżurny myślenickiej policji został poinformowany przez pracownika stacji benzynowej w Biertowicach, że doszło tam do pobicia jednego z klientów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, na podstawie relacji świadków i samego poszkodowanego,73-letniego mieszkańca Krakowa ustalili przebieg wydarzeń.

Jak ustalili policjanci; krakowianin wracał z odwiedzin u swojej siostry mieszkającej w powiecie myślenickim. Czekając na busa poszedł na stację paliw, aby kupić coś do picia. Wychodząc, został zaczepiony przez 33-latka z gminy Sułkowice. Mężczyzna żądał od niego kupna alkoholu i papierosów, wskazując schorowanemu 73-latkowi, że ma to zrobić „biegiem”. Starszy pan odmówił i powrócił na przystanek, gdzie czekał na transport do Krakowa.

- Tam po chwili zjawił się urażony wcześniejszą odmową mężczyzna, który już bez słów zaczął okładać mieszkańca Krakowa po twarzy. Z relacji poszkodowanego wynika, że został uderzony pięścią w twarz przynajmniej pięć razy, a napastnik krzyczał, że to kara za odmowę sponsorowania alkoholu i papierosów. Kiedy ofiara pod naporem ciosów przewróciła się na ziemię, sprawca wykorzystał okazję i pozbawił ją telefonu komórkowego, po czym uciekł – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

W wyniku działań myślenickich kryminalnych szybko udało się ustalić sprawcę. 33-letni mieszkaniec gminy Sułkowice już wcześniej był notowany. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli skradziony telefon. Mężczyzna został zatrzymany, a we wtorek 11 sierpnia na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował trzymiesięczny areszt. Napastnik na rozprawę będzie czekał za kratkami. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 13 sie 2020

  Powinno się wyrwać chwasta ... tyle w temacie tego patusa.

  34 1 Odpowiedz
 • 13 sie 2020

  Nic dziwnego , że sprawca z Sułkowic pochodzi

  25 5 Odpowiedz
  • 13 sie 2020

   Gdzie masz napisane, że z Sułkowic?
   Jest napisane, że pochodzi z gminy Sułkowice, więc Harbutowice,Sułkowice, Rudnik, Biertowice, Krzywaczka.

   17 2 Odpowiedz
 • 13 sie 2020

  Wymiar sprawiedliwości zachował twarz. Rozbojowiec dostał trzy miesiące aresztu, bo mu się należy.Natomiast Margot siedzi nie wiadomo dlaczego...

  15 32 Odpowiedz
  • 13 sie 2020

   Ponoć za skłonności do nieletnich I narżucanie tolerancyi w jedną strone.Sprawa jest rozwojowa

   17 9 Odpowiedz
  • 13 sie 2020

   Za pobicie i uszkodzenie mienia (samochodu), mam nadzieję że pomogłem

   14 6 Odpowiedz
   • 13 sie 2020

    Nawet najmniej rozgarnięty podopieczny Zera nie skaże jej za toto na odsiadkę. Oczywiście, że powinna ponieść karę. Wolałabym, aby były to prace społeczne. Swoją drogą, gdyby takie autko, z takimi tekstami podjechało w pobliże mojego domu sama potraktowałabym tak, jak na to zasługuje.Poczekajmy.Ja i Wy będziemy płacić za bezprawne aresztowanie Margot. Parę lat temu czytałam, że koszt utrzymania więźnia wynosi 3 tys. zł. Szanowni Państwo - to więcej niż najniższa krajowa. Brawo Zero, brawo PIS !

    11 15 Odpowiedz
  • Samanta Rigerr 13 sie 2020

   Coś słyszałam o tym maragocie, to ten chyba ten co twierdzi że jest babą. Szkoda pisać o czymś takim,,,,,mniej niż zero...

   9 5 Odpowiedz
  • 14 sie 2020

   Aż musiałem wygooglować kto , a raczej co to ten margot, serio polacy o taki ściek się teraz kłócą? O to że grupa frustratów robi nielegalny strajk i poszedł ktoś siedzieć za gloryfikowanie przemocy i agresji na ulicy ? Ludzie wyłączcie telewizje bo wam serio chyba gorzej w głowach

   6 2 Odpowiedz
   • 14 sie 2020

    Wyłączcie TVP PIS. Tą, której funkcjonariusz z lubelskiego oddziału podrasowywał swoje wypociny dot. jakiegoś skweru Kaczyńskiego. Sam, własnymi rączkami wyciągał śmieci z koszy i rozrzucał je na tym placyku. Założył sobie tezę, że robią to przeciwnicy podłej zmiany. Został wylany z roboty, ale znając rzeczywistość - krzywda mu się nie stanie. To i tak jest mały pikuś w porównaniu z tym, co będą mieć posłowie, rząd, prezydent. 40 procentową podwyżkę uposażeń. Mamy Was !Głosowaliście na nas. Więc nie miejcie pretensji do nikogo.

    3 1 Odpowiedz
 • 13 sie 2020

  Gdyby to była bójka dwóch podobnych wiekowo to przecież takie rzeczy się zdarzają ale koleś bije siedemdziesieciolatka? ???wodogłowie zamiast mózgu! !!!!

  15 2 Odpowiedz
  • 14 sie 2020

   Kochany Mirosławie, wiedz, że ten nobliwy starzec rozwoził homfobiczne hasła. Może i nie wiedział ,co rozpowszechnia. Chociaż w to wątpię. Jeżeli nie wiedział ,to zwyczajnie powinien siedzieć w chałupie i odmawiać zdrowaśki . Za sprawnych inetektualnie inaczej. I tych nieheteronormatywnych. Jednym i drugim należy się modlitwa. A najbardziej Markowi Jędraszewskiemu.

   2 3 Odpowiedz
 • 14 sie 2020

  Siedemdziesiątlatek nie ma nic do stracenia.Jak i Prezes Polski. Mirosławie itd. wodogłowie jest wrodzone, mózg także, ale mentalność pisowska jest nabyta. Trochę poszanowałbyś ludzi z wodogłowiem. Ci ludzie (nie ideologia, bo może za chwilę okaże się, że wg PIS -u jest to też ideologią mają pod górkę i ich rodziny}. Mirosławie, hamuj. Szkoda pytajników i wykrzykników. Ale rozumiem 500 + nie śmierdzi, 13 ochłąp dla babci i dziadka również.

  2 1 Odpowiedz
 • 14 sie 2020

  Ty obserwator nie obrażaj mnie od zwolenników pisu Widać użyłem niewłaściwego słowa zwróciłeś na to uwagę i ok przyznaje Ci racje mój błąd A Ty mi od razu jakieś 500 + Napisze to tylko raz nigdy nie głosowałem na ludzi którzy teraz rządzą i nie zamierzam a TVP pis nie oglądam bo rośnie we mnie agresja i niesmak Pozdro

  3 1 Odpowiedz
 • 14 sie 2020

  Mirosławie,zdarza się. W przyszłości miarkuj i wszystko będzie dobrze. POzdrawiam.

  3 2 Odpowiedz
 • 14 sie 2020

  No i wszystko jasne Kiedyś określiłem kogoś turbodebilem chyba chodziło o dewastacje przystanku to mnie zablokowali To dlatego tak wyszło Dobra koniec tematu

  3 1 Odpowiedz
 • 16 sie 2020

  Oj szerzą się patusy w powiecie szerzą... :(

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej