Biertowice

Nie kupił mu papierosów i alkoholu więc został pobity, a potem okradziony

Nie kupił mu papierosów i alkoholu więc został pobity, a potem okradziony

W Biertowicach 73-latek odmówił 33-latkowi sponsorowania alkoholu i papierosów za co został pobity i okradziony na przystanku w pobliżu stacji benzynowej

W niedzielę późnym wieczorem (9 sierpnia), dyżurny myślenickiej policji został poinformowany przez pracownika stacji benzynowej w Biertowicach, że doszło tam do pobicia jednego z klientów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, na podstawie relacji świadków i samego poszkodowanego,73-letniego mieszkańca Krakowa ustalili przebieg wydarzeń.

Jak ustalili policjanci; krakowianin wracał z odwiedzin u swojej siostry mieszkającej w powiecie myślenickim. Czekając na busa poszedł na stację paliw, aby kupić coś do picia. Wychodząc, został zaczepiony przez 33-latka z gminy Sułkowice. Mężczyzna żądał od niego kupna alkoholu i papierosów, wskazując schorowanemu 73-latkowi, że ma to zrobić „biegiem”. Starszy pan odmówił i powrócił na przystanek, gdzie czekał na transport do Krakowa.

- Tam po chwili zjawił się urażony wcześniejszą odmową mężczyzna, który już bez słów zaczął okładać mieszkańca Krakowa po twarzy. Z relacji poszkodowanego wynika, że został uderzony pięścią w twarz przynajmniej pięć razy, a napastnik krzyczał, że to kara za odmowę sponsorowania alkoholu i papierosów. Kiedy ofiara pod naporem ciosów przewróciła się na ziemię, sprawca wykorzystał okazję i pozbawił ją telefonu komórkowego, po czym uciekł – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

W wyniku działań myślenickich kryminalnych szybko udało się ustalić sprawcę. 33-letni mieszkaniec gminy Sułkowice już wcześniej był notowany. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli skradziony telefon. Mężczyzna został zatrzymany, a we wtorek 11 sierpnia na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował trzymiesięczny areszt. Napastnik na rozprawę będzie czekał za kratkami. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze (45)

Zobacz więcej