Biertowice

Nie kupił mu papierosów i alkoholu więc został pobity, a potem okradziony

Nie kupił mu papierosów i alkoholu więc został pobity, a potem okradziony

W Biertowicach 73-latek odmówił 33-latkowi sponsorowania alkoholu i papierosów za co został pobity i okradziony na przystanku w pobliżu stacji benzynowej

W niedzielę późnym wieczorem (9 sierpnia), dyżurny myślenickiej policji został poinformowany przez pracownika stacji benzynowej w Biertowicach, że doszło tam do pobicia jednego z klientów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, na podstawie relacji świadków i samego poszkodowanego,73-letniego mieszkańca Krakowa ustalili przebieg wydarzeń.

Jak ustalili policjanci; krakowianin wracał z odwiedzin u swojej siostry mieszkającej w powiecie myślenickim. Czekając na busa poszedł na stację paliw, aby kupić coś do picia. Wychodząc, został zaczepiony przez 33-latka z gminy Sułkowice. Mężczyzna żądał od niego kupna alkoholu i papierosów, wskazując schorowanemu 73-latkowi, że ma to zrobić „biegiem”. Starszy pan odmówił i powrócił na przystanek, gdzie czekał na transport do Krakowa.

- Tam po chwili zjawił się urażony wcześniejszą odmową mężczyzna, który już bez słów zaczął okładać mieszkańca Krakowa po twarzy. Z relacji poszkodowanego wynika, że został uderzony pięścią w twarz przynajmniej pięć razy, a napastnik krzyczał, że to kara za odmowę sponsorowania alkoholu i papierosów. Kiedy ofiara pod naporem ciosów przewróciła się na ziemię, sprawca wykorzystał okazję i pozbawił ją telefonu komórkowego, po czym uciekł – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

W wyniku działań myślenickich kryminalnych szybko udało się ustalić sprawcę. 33-letni mieszkaniec gminy Sułkowice już wcześniej był notowany. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli skradziony telefon. Mężczyzna został zatrzymany, a we wtorek 11 sierpnia na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował trzymiesięczny areszt. Napastnik na rozprawę będzie czekał za kratkami. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze (45)

Zobacz więcej

Jak przechowywać opony poza sezonem?
Lifestyle 0

Jak przechowywać opony poza sezonem?

Przechowywanie opon to często nie poruszana, za to bardzo ważna kwestia dla jak najdłuższego utrzymania ich w dobrej kondycji. Jeżeli chcemy długo i bezawaryj...