logo-web9
Polityka

Komentarze polityków po otwarciu Rynku. Józef Tomal: Mam nadzieję, że dzisiejszy incydent będzie ostatnim w karierze nowych władz Myślenic

Starosta, wicestarosta i były burmistrz komentują uroczystość oddania inwestycji oraz przekazania Rynku mieszkańcom. W sieci opublikowali film na którym wyjaśniają swoje niezadowolenie i "pomijanie ich wkładu" w rewitalizację przez obecne władze

Wczoraj, po trzech latach nieustających prac remontowych, dobiegła końca rewitalizacja centrum Myślenic. W poniedziałek 7 czerwca na płycie odnowionego Rynku odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie oddano inwestycję mieszkańcom.

Jak pisaliśmy w papierowym wydaniu magazynu MiastoInfo w artykule „Nowe centrum w nowym roku”; przebieg rewitalizacji jest nietypowy, bowiem jego realizacja rozpoczęła się w kadencji 2014-18, kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski (KW MO), a jej kontynuacji podjął się wybrany w 2018 r. Jarosław Szlachetka (PiS).

To właśnie na ten szczegół zwraca uwagę wicestarosta Rafał Kudas (FZM), były burmistrz i obecny radny powiatowy Maciej Ostrowski (WDP) oraz starosta Józef Tomal (FZM). W sieci opublikowali film w którym wyjaśniają swoje niezadowolenie i "pomijanie ich wkładu" w rewitalizację przez obecne władze.

Wicestarosta dziękuje byłemu burmistrzowi zapewniając, że nikt nie wymaże go z kart historii. Dziękuje też nowemu burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce (PiS) "za to, że dokończył dzieło, które rozpoczął Maciej Ostrowski".

Wicestarosta Rafał Kudas (FZM): To miało być święto mieszkańców, niestety zostało zepsute przez kilka drobnych niedociągnięć. Zapomniano z imienia i nazwiska przywitać starosty, nie podziękowano głównemu bohaterowi tej rewitalizacji - Maciejowi Ostrowskiemu, który pozyskał 25 mln zł dofinansowania właśnie na tę modernizację.

Maciej Ostrowski, były burmistrz obecnie radny powiatowy (WDP): Historia myślenickiego Rynku w tym wydaniu, który dzisiaj możemy oglądać to rok 2017, kiedy UMiG Myślenice złożył stosowny wniosek do środków europejskich. To początek roku 2018, kiedy pozyskaliśmy te środki i mogłem być szczęśliwy, że kończę kadencję - przekazując olbrzymią dotację prawie 25 mln zł na tą rewitalizację. Dzisiaj oglądamy efekty.

Proszę pamiętać; Muzeum Niepodległości, otoczenie kościoła i Rynek myślenicki to był jeden wielki projekt, którego nie można było pozostawić, musieliśmy go zrealizować całego. Dobra współpraca buduje samorząd i to powinno cechować współpracę w samorządzie, a nie wytyczne partii politycznej.

Starosta Józef Tomal (FZM): Mam nadzieję, że dzisiejszy incydent będzie ostatnim w karierze nowych władz Myślenic. Mam nadzieję, że ten Rynek myślenicki będzie łączył mieszkańców Myślenic i powiatu, a nie dzielił.

(Na facebooku dopisał): Szkoda, że "zapomniano" wspomnieć tych, którzy wykonali ogromną pracę w przygotowaniu i realizacji tej inwestycji. Ja nie zamierzam pisać nowej historii Myślenic. Dlatego za starania, projekt, przeprowadzenie prac planistycznych i wiele, wiele wysiłku dziękuję przede wszystkim Maciej Ostrowski - Burmistrzowi Myślenic, który w 2018 roku pozyskał środki na szereg inwestycji, w tym rewitalizację rynku oraz otoczenia wokó ł Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej.

Według założeń projektu; po rewitalizacji centrum miasta ma stać się przestrzenią dla mieszkańców, a zmiany w Rynku oprócz nowej–płaskiej posadzki m.in. obejmą przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego na osi wschód – zachód oraz przy pierzejach, co ma nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30. XX wieku. Ostatecznie drzewa nie zostały zasadzone, a umieszczone w donicach.

Weź udział w sondażu!
Zobacz więcej
Czytaj komentarze!