Drogi

Miał 3 promile i jechał przez Lubień. Zatrzymali go uczestnicy rajdu

Miał 3 promile i jechał przez Lubień. Zatrzymali go uczestnicy rajdu

Czterdziestodziewięcioletni mieszkaniec gminy Lubień miał ponad 3 promile alkoholu i prowadził samochód. Zatrzymali go uczestnicy Charytatywnego Rajdu Koguta 2021

 

Policjanci myślenickiej drogówki zostali skierowani do Lubnia, w rejon kościoła, gdzie obywatelsko ujęty został nietrzeźwy kierowca daci. Był to 49-letni mieszkaniec gminy Lubień, który prowadził samochód po alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie ponad 3 promile.

Osobami, które wykazały się obywatelskim zachowaniem okazali się uczestnicy Charytatywnego Rajdu Koguta, którzy podróżowali z Oławy do Zakopanego. - Mężczyźni zauważyli, że jadąca przed nimi drogą ekspresową dacia jedzie slalomem i postanowili działać. Zjechali za stwarzającym zagrożenie kierowcą do Lubnie, gdzie w rejonie kościoła zajechali mu drogę, zabrali kluczyki i uniemożliwiając ucieczkę poczekali na przyjazd patrolu policji – opowiada Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania.

Komentarze (1)

Zobacz więcej