Biegi

Edyta Lewandowska wygrała zawody we Włoszech. To najtrudniejszy maraton na świecie

Edyta Lewandowska wygrała zawody we Włoszech. To najtrudniejszy maraton na świecie

Mieszkanka Myślenic nie tylko wygrała Supermaraton  dell'Etna, ale o 8 minut poprawiła rekord trasy. Dystans 42,195 km przebiegła w 4 godz. 14 min. i 10 sekund

 

Supermaratona dell'Etna to najtrudniejszy maraton na świecie. To jedyny bieg o dystansie maratonu (42,195 km) z przewyższeniem 3000 m, w dodatku w dwóch „strefach klimatycznych”. Skąd takie określenie? Najpierw zawodnicy biegną w pełni lata, natomiast w górach warunki momentalnie ulegają zmianie. Tam czeka ich chłodny wiatr i mroźne powietrze.

Edyta Lewandowska: Ani chwili płaskiego, cały czas wspinaczka. Ten bieg nie wybacza błędów, tu nie można się pomylić, jeśli myśli się o dobiegnięciu do mety, o dobrym miejscu nie wspominając. Tu zbyt wczesne szarpnięcie, albo gorąca głowa miłośników asfaltu może drogo kosztować w drugim odcinku trasy. Trzeba być czujnym, biec swoje, nie dać się ponieść emocjom.

Mieszkanka Myślenic trasę maratonu pokonała 4:14:10 poprawiając jej rekord o blisko 8 minut. -Jestem bardzo szczęśliwa, bo tego startu nie miałam możliwości poprzedzić obozem w wysokich górach i nie do końca wiedziałam na ile mnie stać. Mój trzeci start w sezonie i trzecie zwycięstwo. Nie mogło być lepiej – mówi biegaczka. 

Edyta Lewandowska – lekkoatletka, biegaczka górska. Mistrzyni Polski w maratonie ulicznym, maratonie górskim i biegu ulta. Multimedalistka na wielu dystansach biegów ulicznych, przełajowych i biegów z przeszkodami. Dwukrotna Wicemistrzyni Europy Masters w biegach górskich. Trenerka personalna i przygotowania motorycznego, niedawno postanowiła zamieszkać w Myślenicach.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

Zobacz więcej