Edukacja

Pożegnali rok szkolny, ale też dyrektora. Jerzy Niedenthal kierował szkołą od 2009 roku

Pożegnali rok szkolny, ale też dyrektora. Jerzy Niedenthal kierował szkołą od 2009 roku
Fot. Janusz Kaleta/facebook.com/Zespół Szkół - Małopolska Szkoła Gościnności

Zakończenie roku w Zespole Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach zbiegło się z pożegnaniem dyrektora. Jerzy Niedenthal kierował szkołą przez 12 lat. Jego kadencja upływa z końcem sierpnia

 

„Pożegnaliśmy nie tylko uczniów, ale również dyrektora Jerzego Niedenthala. Było wzruszająco, ale i motywująco. Wszystkim życzymy spokojnych i udanych wakacji” – czytamy w mediach społecznościowych ZS Małopolskiej Szkoły Gościnności.

Jednym z punktów uroczystości wieńczącej miniony rok szkolny w tej placówce oprócz wręczenia świadectw i ślubowania pierwszoklasistów – pożegnano też Jerzego Niedenthala. Dyrektor kierował szkołą od lipca 2009 roku. To za jego kadencji powołano do życia Małopolską Szkołę Gościnności.

W szkole obecnie znajduje się Technikum Turystyczno – Gastronomiczne, II Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Policealna Turystyki i Zdrowia oraz Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego.

Kadencja dyrketora Niedenthala kończy się 31 sierpnia. Od 1 września wraz z rozpoczęciem nowego roku, na czele szkoły stanie nowy dyrektor. Będzie to Andrzej Pawlikowski, który pracuje jako dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie.

W tegorocznym Rankingu Najlepszych Liceów i Techników w Polsce przygotowanym przez "Perspektywy" w kategorii techników na miejscu 71. sklasyfikowano Technikum Turystyczno-Gastronomiczne, które w porównaniu do roku ubiegłego spadło w zestawieniu o 50 pozycji (21 miejsce w roku 2020 i 38 miejsce w roku 2019).

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 28 cze

  Zobaczymy, o ile miejsc spadnie za rok...

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 cze

  "Małe" sprostowanie: pan Jerzy Niedenthal jest dyrektorem Małopolskiej Szkoły Gościnności od 2012 roku ( a nie od 2009 r. ), czyli 9 lat ( a nie 12 lat ). Małopolska Szkoła Gościnności została powołana w 2010 roku ( czyli nie za kadencji dyrektora Niedenthala ) w czasie kadencji dyrektor Ewy Wróblewskiej. Trzy nieścisłości w tak krótkim tekście, to chyba kompromitacja dla redakcji.

  9 3 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 29 cze

  Wspaniały Pedagog przez duże P.

  6 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tyfus plamisty
Historia Lekkostrawna 8

Tyfus plamisty

Jest wiele form oporu opartych na różnych ideach i wartościach. Najsilniejszy jest jednak ten zrodzony z głodu i woli przetrwania Jest rok 1943. Prosty wie...