Drogi

Wyremontują drogę w Jaworniku, skrzyżowania i wybudują most. Na wszystko mają 13 mln zł

Wyremontują drogę w Jaworniku, skrzyżowania i wybudują most. Na wszystko mają 13 mln zł

Budowa mostu, przebudowa 4 skrzyżowań i remont 2,5 km drogi w Jaworniku potrwa 2 lata i kosztować będzie niespełna 13 mln zł

Wczoraj w UMiG w Myślenicach burmistrz podpisał umowę z wykonawcą projektu oraz robót budowlanych firmą handlowo-usługową „WANTA” z Jordanowa. 

Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie drogi gminnej nr K540285 Jawornik - Rudnik wraz z niezbędną infrastrukturą o długości 2,507 km. Zamówienie obejmuje także budowę jednego obiektu mostowego na potoku Głogoczówka, budowę przepustów pod drogą gminną oraz przebudowę skrzyżowania z drogą wojewódzką 955, z drogą K540266, jak również dwa skrzyżowania z drogami gminnymi. Szerokość jezdni będzie wynosić 5,5 m. Wykonane mają też zostać jednostronne chodniki i przejścia dla pieszych.

Inwestycja będzie kosztować 12,8 mln zł. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochodzi 9 mln zł, natomiast reszta ze środków gminy. Zgodnie z umową okres realizacji zadania wyniesie 24 miesiące, w tym około 16 miesięcy potrwa etap projektowania, a kolejnych 8 miesięcy wykonanie robót budowlanych.

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat
Wiśniowa 0

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat

Od ponad 100 lat odwiedzający Beskid Wyspowy mogą oglądać obiekty na niebie w obserwatorium astronomicznym na górze Lubomir   Od ponad 100 lat odwiedzający...