Sumo

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Kazań 2021: Jan Mastela kończy zawody na 5. miejscu

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Kazań 2021: Jan Mastela kończy zawody na 5. miejscu

Zawodnik reprezentujący Dalin Myślenice zajął 5. miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Kazaniu w Rosji. „Nie sprzyjało mu losowanie, ale na początku turnieju wygrał dwie walki i dzięki temu awansował do półfinału” – komentuje trener

 

W turnieju walczyło ponad dwustu zawodników z kilkunastu państw. Najsilniejsze reprezentacje miały możliwość wystawienia w danej kategorii wagowej maksymalnie dwóch zawodników. Polska również skorzystała z tej możliwości. Dalin Myślenice reprezentował Jan Mastela, który walczył w grupie młodzieżowców w kat. wagowej do 85 kg.

W pierwszej walce pokonał Jarosa Marialke z Niemiec, a w drugiej wygrał z Węgrem Erikiem Szilagyi. Niestety później zaczęły się schody. W półfinale trafił na doskonałego przeciwnika Abdula Zade z Gruzji, który później wywalczył złoty medal. Walka jak na tę dyscyplinę sportu trwała dość długo, bo ponad minutę, lecz rywal okazał się lepszy.

Podczas walki o brązowy medal spotkał się z utytułowanym Mateuszem Noworolem, którego sensacyjnie pokonał w finale Mistrzostw Polski na początku marca. Tym razem przeciwnik zaliczył udany rewanż i Janek musiał zadowolić się piątym miejscem.

- Pomimo braku medalu trenerzy reprezentacji Polski obecni na zawodach bardzo Janka chwalili twierdząc, że doskonale reprezentował nasz kraj, a do medalu zabrakło bardzo niewiele. Janek będzie miał jeszcze jedną szansę na miejsce medalowe w zawodach tej samej rangi. Podobnie jak w grupie młodzieżowców zakwalifikował się z pierwszego miejsca na Mistrzostwa Europy Juniorów, które tym razem będą znacznie bliżej, bo w Siedlcach. Obok Janka mamy również drugiego reprezentanta Polski w osobie Kacpra Żelaznego, który warunkowo zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy Młodzików – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Komentarze

Zobacz więcej