Drogi

Budowa ekspresowej Zakopianki od Lubnia do Naprawy na ostatniej prostej

Budowa ekspresowej Zakopianki od Lubnia do Naprawy na ostatniej prostej
Fot. GDDKiA

Częściowo odcinek powstającej Zakopianki został udostępniony kierowcom dwa lata temu. Prace mają potrwać do października, a najwcześniej ekspresowym odcinkiem pojedziemy w listopadzie

 

Budowa odcinka drogi ekspresowej S7 Naprawa – Lubień wchodzi na ostatnią prostą. W ramach drogi powstaje też tunel o długości 2 km, który będzie najdłuższy w kraju.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o tym, że prace mają potrwać do października, a kierowcy w pełni zakończoną Zakopianką na tym odcinku, pojadą najprawdopodobniej w listopadzie.

Z tym, że sam tunel zostanie oddany do użytku później. Więcej czasu wymaga układanie płyty podjezdniowej opartej na filarach. Prace w tym zakresie zostały wykonane w połowie.

Według ostatniego raportu GDDKiA prace na odcinku pomiędzy Naprawą i Skomielną Białą wykonane zostały w 62,5 procentach, zaś ich koniec przewidywany jest na przełom roku.

W styczniu teren budowy wizytował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (PiS). Podczas konferencji prasowej przy południowym wjeździe zapewniał, że mimo zawirowań związanych z pandemią, budowa obiektu przebiega zgodnie z założeniami. „Dyrektor budowy zapewnił mnie, że będą robili wszystko, aby Polacy mogli przejechać tym tunelem na Sylwestra do Zakopanego, a szczególnie mam nadzieję, że na konkurs skoków narciarskich w przyszłym roku, kiedy już pandemia ustąpi” – mówił.

Budowa 16 km ekspresowej zakopianki pomiędzy Lubniem i Rabką trwa od 2017 roku, wartość całego kontraktu wynosi 2,47 mld złotych.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 6 lip

  Ledwo otworzą i za chwilę zamkną bo będą remonty. Już nową ekspresówka ma dziury wybulenia itd
  A łączenia mostów z ziemią są tragiczne...

  22 8 Odpowiedz
 • 6 lip

  Z tunelem się w tym roku nie wyrobią, zero szans.

  12 7 Odpowiedz
 • 7 lip

  W ciągu jednego roku dwie przednie szyby.
  GDKiA przyznała, że to ich odcinek
  Wypełniłem stosowne dokumenty.
  Dzwoniłem.
  Pisałem e-mailae
  I co?
  Kochane pieniążki przyślijcie rodzice....
  Kamienie i błoto nadal zalegają
  CO MI.ZROBISZ JAK MNIE ZLAPIESZ?
  P.S.
  Teraz zostawiam odstęp 50 metrów;
  Niech za mną mrugają, niech trąbią...

  8 4 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 7 lip

  Czerwiec przyszłego roku to realna data.

  5 Odpowiedz
 • 9 lip

  Wymienisz w ciągu roku 2 x przednią szybę....a GDDKiA i podwykonawca pokażą ci środkowy palec - to może czytanie ze zrozumieniem będzie prostsze. Może.

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej