Miasto

Galeria Dekada Myślenice: Otwarcie centrum handlowego [wideo]

Galeria Dekada Myślenice: Otwarcie centrum handlowego [wideo]

Od dzisiaj przy ul. Słonecznej swoją działalność rozpoczyna Galeria Handlowa Dekada. Znajdzie się w niej 16 sklepów. W jej sąsiedztwie powstał także dworzec autobusowy

Dekada Myślenice to pierwsza inwestycja w Polsce łącząca część handlową z dworcem. W galerii znajdzie się 16 sklepów, a jej głównymi najemcami są: supermarket Tesco, drogeria Rossmann, Empik, sklep obuwniczy CCC, sklep z odzieżą i artykułami codziennego użytku Pepco, sklep z obuwiem Laura Messi, salon Play oraz Apteka Zdrowie.

Według informacji prasowej jaką otrzymaliśmy od firmy BOIG Marketing zajmującej się obsługą marketingową galerii, obszar oddziaływania galerii obejmuje 252 tys. osób, które mogą dotrzeć do niej w ciągu 30 minut.  Część handlowa zajmuje 3 400 m.kw. Obecnie wynajem centrum Dekada Myślenice osiągnął 90 proc.

- Dekada Myślenice to pierwszy uruchomiony przez nas obiekt wchodzący w skład nowej sieci centrów handlowych Dekada.  Chcieliśmy zdążyć z oddaniem obiektu przed najbardziej gorącym okresem turystycznym. Inwestycja miała na celu zapewnienie mieszkańcom Myślenic oraz pasażerom miejsca wygodnych zakupów, a także najlepszych warunków dla podróżnych. Zlokalizowanie centrum przy dworcu, znajdującym się na popularnym szlaku komunikacyjnym, jest olbrzymią zaletą naszego projektu. Takie sąsiedztwo generuje bowiem duży ruch klientów. Dlatego wierzę w sukces Dekady Myślenice – mówi Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren – inwestora.

W sąsiedztwie galerii powstał dworzec autobusowy zajmujący 200 m.kw. powierzchni. Znajdują się na niej: kasy biletowe, poczekalnia dla podróżnych oraz 6 stanowisk dla autobusów. Przed budynkiem wybudowano parking na 70 samochodów.

Budynek został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Archada. Generalnym wykonawcą prac była firma  IDS–BUD Sp. z o.o. Dekada Myślenice zapewni ponad 120 miejsc pracy.

Inwestorem Galerii Dekada jest Grupa Foren. Powstała w 2007 roku. Jej celem jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Do tej pory Grupa Foren zrealizowała galerie i centra handlowe w Olsztynie, Nysie, Myślenicach, Malborku, Skierniewicach Sieradzu i Żyrardowie.

 

Podczas oficjalnej części otwarcia powiedzieli:

Marek Koźmiński: - To pierwszy tego typu obiekt łączący funkcję kołową z funkcją handlową. Mam nadzieję, że przypadnie państwu do gustu, ponieważ pod jednym dachem można przesiąść się z jednego środka transportu na drugi jak również zrobić pewną część zakupów.

Maciej Ostrowski, burmistrz Myślenic: - Cieszę się, że dzisiaj w Myślenicach możemy otworzyć pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Życzę, aby funkcjonował długo, aby służył mieszkańcom, gościom którzy do nas przyjeżdżają i żeby do nas przyjeżdżali. Myślę, że dworzec będzie służył godnie i dobrze obsługiwał mieszkańców. Życzę, aby dworzec służył nie tylko właścicielom i przynosił im dochody, ale służył wszystkim mieszkańcom miasta, gminy i powiatu myślenickiego.

Michał Kik, prezes PKS Myślenice: - Dzisiaj jesteśmy dumni, z tego że jesteśmy pierwszym przewoźnikiem w Polsce, który może pochwalić się najnowocześniejszym dworcem, który wraz ze swoją funkcją komunikacyjną łączy się z funkcją handlową. Dworzec jest dla mieszkańców gminy, powiatu. To inwestycja, która będzie stała kilkadziesiąt lat, podniesie standard podróżowania, bezpieczeństwa ludzie dojeżdżających do pracy i dzieci dojeżdżających do szkół.

Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren inwestora obiektu: - Galeria Dekada jest wyjątkowym obiektem i dobrym przykładem dla innych miast, stąd przewiduje że do Myślenic będą przyjeżdżały wycieczki innych burmistrzów i prezydentów miast, po to aby przyjrzeć się jak to wygląda.

Stanisław Bisztyga, senator: - Rzeczpospolita Myślenicka rządzi się swoimi prawami. Jeśli mamy jakiś problem do rozwiązania, to nie patrzymy na sympatie i zależości tylko staramy się go razem rozwiązać . Bardzo się cieszę panie Marku, że jesteśmy tutaj razem i że to wydarzenie ma miejsce.

Józef Tomal, starosta powiatu myślenickiego: - Patrząc z punktu widzenia starosty widzę pewne problemy komunikacyjne, które mam nadzieję przy pomocy pana Marka Koźmińskiego i burmistrza uda się jakoś rozwiązać. Dzisiaj oba chodniki przy ul. Słonecznej są zajęte pod klientów, mam nadzieję, że te sprawy zostaną rozwiązane, zwłaszcza że wszystkie ulice okalające budynek dworca to ulice powiatowe i z tym musimy dać sobie radę.

 W jednej z naszych ankiet pytamy was, czy sklepy sieciowe, jakie powstały w galerii Dekada mogą stać się zagrożeniem dla lokalnego handlu. 37% ankietowanych twierdzi, że zdecydowanie tak, 19% że raczej tak, co dziesiąty ankietowany ma trudności z odpowiedzią na to pytanie, natomiast co czwarty (24%) uważa, że Dekada raczej nie zagrozi lokalnym handlowcom, a co dziesiąty (8%), że zdecydowanie nie jest zagrożeniem.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (213)

 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Miał być dworzec jest market, miało być różowo - a tu likwidacja PKS, i wyrzucenie busów. Brawo MAĆKO :-(

  61 27 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Jaka Galeria takie będą Galerianki :P

  41 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Proponuję jeszcze wprowadzić taki przepis: "PRAWO DO NABYCIA BILETU PKS MAJĄ TYLKO POSIADACZE PARAGONU ŚWIADCZĄCEGO O ZAKUPACH W GALERII DEKADA" Jak biznes, to po całości.

  42 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A po co tam kasa biletowa, jak PKS został zlikwidowany, a busów dzięki Bogu tam nie będzie ?

  43 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A gdzie Mc donald albo KFC :((((((((((((((((

  42 16 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...