Miasto

Galeria Dekada Myślenice: Otwarcie centrum handlowego [wideo]

Galeria Dekada Myślenice: Otwarcie centrum handlowego [wideo]

Od dzisiaj przy ul. Słonecznej swoją działalność rozpoczyna Galeria Handlowa Dekada. Znajdzie się w niej 16 sklepów. W jej sąsiedztwie powstał także dworzec autobusowy

Dekada Myślenice to pierwsza inwestycja w Polsce łącząca część handlową z dworcem. W galerii znajdzie się 16 sklepów, a jej głównymi najemcami są: supermarket Tesco, drogeria Rossmann, Empik, sklep obuwniczy CCC, sklep z odzieżą i artykułami codziennego użytku Pepco, sklep z obuwiem Laura Messi, salon Play oraz Apteka Zdrowie.

Według informacji prasowej jaką otrzymaliśmy od firmy BOIG Marketing zajmującej się obsługą marketingową galerii, obszar oddziaływania galerii obejmuje 252 tys. osób, które mogą dotrzeć do niej w ciągu 30 minut.  Część handlowa zajmuje 3 400 m.kw. Obecnie wynajem centrum Dekada Myślenice osiągnął 90 proc.

- Dekada Myślenice to pierwszy uruchomiony przez nas obiekt wchodzący w skład nowej sieci centrów handlowych Dekada.  Chcieliśmy zdążyć z oddaniem obiektu przed najbardziej gorącym okresem turystycznym. Inwestycja miała na celu zapewnienie mieszkańcom Myślenic oraz pasażerom miejsca wygodnych zakupów, a także najlepszych warunków dla podróżnych. Zlokalizowanie centrum przy dworcu, znajdującym się na popularnym szlaku komunikacyjnym, jest olbrzymią zaletą naszego projektu. Takie sąsiedztwo generuje bowiem duży ruch klientów. Dlatego wierzę w sukces Dekady Myślenice – mówi Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren – inwestora.

W sąsiedztwie galerii powstał dworzec autobusowy zajmujący 200 m.kw. powierzchni. Znajdują się na niej: kasy biletowe, poczekalnia dla podróżnych oraz 6 stanowisk dla autobusów. Przed budynkiem wybudowano parking na 70 samochodów.

Budynek został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Archada. Generalnym wykonawcą prac była firma  IDS–BUD Sp. z o.o. Dekada Myślenice zapewni ponad 120 miejsc pracy.

Inwestorem Galerii Dekada jest Grupa Foren. Powstała w 2007 roku. Jej celem jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Do tej pory Grupa Foren zrealizowała galerie i centra handlowe w Olsztynie, Nysie, Myślenicach, Malborku, Skierniewicach Sieradzu i Żyrardowie.

 

Podczas oficjalnej części otwarcia powiedzieli:

Marek Koźmiński: - To pierwszy tego typu obiekt łączący funkcję kołową z funkcją handlową. Mam nadzieję, że przypadnie państwu do gustu, ponieważ pod jednym dachem można przesiąść się z jednego środka transportu na drugi jak również zrobić pewną część zakupów.

Maciej Ostrowski, burmistrz Myślenic: - Cieszę się, że dzisiaj w Myślenicach możemy otworzyć pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Życzę, aby funkcjonował długo, aby służył mieszkańcom, gościom którzy do nas przyjeżdżają i żeby do nas przyjeżdżali. Myślę, że dworzec będzie służył godnie i dobrze obsługiwał mieszkańców. Życzę, aby dworzec służył nie tylko właścicielom i przynosił im dochody, ale służył wszystkim mieszkańcom miasta, gminy i powiatu myślenickiego.

Michał Kik, prezes PKS Myślenice: - Dzisiaj jesteśmy dumni, z tego że jesteśmy pierwszym przewoźnikiem w Polsce, który może pochwalić się najnowocześniejszym dworcem, który wraz ze swoją funkcją komunikacyjną łączy się z funkcją handlową. Dworzec jest dla mieszkańców gminy, powiatu. To inwestycja, która będzie stała kilkadziesiąt lat, podniesie standard podróżowania, bezpieczeństwa ludzie dojeżdżających do pracy i dzieci dojeżdżających do szkół.

Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren inwestora obiektu: - Galeria Dekada jest wyjątkowym obiektem i dobrym przykładem dla innych miast, stąd przewiduje że do Myślenic będą przyjeżdżały wycieczki innych burmistrzów i prezydentów miast, po to aby przyjrzeć się jak to wygląda.

Stanisław Bisztyga, senator: - Rzeczpospolita Myślenicka rządzi się swoimi prawami. Jeśli mamy jakiś problem do rozwiązania, to nie patrzymy na sympatie i zależości tylko staramy się go razem rozwiązać . Bardzo się cieszę panie Marku, że jesteśmy tutaj razem i że to wydarzenie ma miejsce.

Józef Tomal, starosta powiatu myślenickiego: - Patrząc z punktu widzenia starosty widzę pewne problemy komunikacyjne, które mam nadzieję przy pomocy pana Marka Koźmińskiego i burmistrza uda się jakoś rozwiązać. Dzisiaj oba chodniki przy ul. Słonecznej są zajęte pod klientów, mam nadzieję, że te sprawy zostaną rozwiązane, zwłaszcza że wszystkie ulice okalające budynek dworca to ulice powiatowe i z tym musimy dać sobie radę.

 W jednej z naszych ankiet pytamy was, czy sklepy sieciowe, jakie powstały w galerii Dekada mogą stać się zagrożeniem dla lokalnego handlu. 37% ankietowanych twierdzi, że zdecydowanie tak, 19% że raczej tak, co dziesiąty ankietowany ma trudności z odpowiedzią na to pytanie, natomiast co czwarty (24%) uważa, że Dekada raczej nie zagrozi lokalnym handlowcom, a co dziesiąty (8%), że zdecydowanie nie jest zagrożeniem.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Miał być dworzec jest market, miało być różowo - a tu likwidacja PKS, i wyrzucenie busów. Brawo MAĆKO :-(

  61 27 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A po co tam kasa biletowa, jak PKS został zlikwidowany, a busów dzięki Bogu tam nie będzie ?

  43 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Super. Wreszcie Galeria z prawdziwego zdarzenia w naszej mieścinie. Ileż można łazić do słabo zaopatrzonego carrefoura czy biedronki. Jan w Cegielni niestety trochę droższy a o reszcie sklepów nie wspomnę.
  Może wreszcie kupcy pójdą po rozum do głowy i popuszczą z marżami idąc na zyski ze sprzedaży ilości.
  Niestety brakuje mi tam KFC lub innej kafejki z jedzonkiem i kawką, a to już WIELKIE NIEDOPATRZENIE, właściciela, bo nie znam nawet małej galerii gdzie nie byłoby knajpki z jedzeniem i kawką.

  NAPRAWCIE TO BO BĘDZIE KIEPA Z TEGO LOKALU I JA NADAL BĘDĘ JEŹDZIŁ DO KRAKOWSKIEGO CARREFOURA przy Zakopiance !!!!!!!!!

  Cieszę się że wreszcie zakończono budowę i nie ma tego syfu który tam do tej pory był (został tylko syf na działce kupców, na którą pasowałoby przenieść busy) - i będzie super gitt.

  23 35 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Porażka, życze żeby ta pseudo galeria była niewypałem, ciekawe co wtedy zrobi pan O. chyba pentelka na szyje i z mostu!

  20 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A gdzie Mc donald albo KFC :((((((((((((((((

  42 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: SzalonaK] A gdzie Mc donald albo KFC :(((((((((((((((( [/quote]
  W Krakowie! :D

  29 13 Odpowiedz
 • 15 lip 2011

  Co to w ogóle za nazwa Dekada? Do czego yo ma się odnosić i jaki to ma związek z Myślenicami?

  20 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=BouBou] Co to w ogóle za nazwa Dekada? Do czego yo ma się odnosić i jaki to ma związek z Myślenicami? [/quote]
  Dekada Myślenice to pierwszy uruchomiony przez nas obiekt wchodzący w skład nowej sieci centrów handlowych Dekada.

  7 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  nazywa się dekada bo Ukleina i Raba są już zajęte

  24 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  to samo pewno myśleli ludzie jak im w rynku postawili Dom Grecki, hehe

  21 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Proponuję jeszcze wprowadzić taki przepis: "PRAWO DO NABYCIA BILETU PKS MAJĄ TYLKO POSIADACZE PARAGONU ŚWIADCZĄCEGO O ZAKUPACH W GALERII DEKADA" Jak biznes, to po całości.

  42 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A kiedy przecięcie wstęgi przez posła, senatora i resztę towarzystwa?;D Nie ma wstęgi nie ma galerii:P

  12 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  według mnie porażka.

  23 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Dzieci będą miały gdzie spędzać czas podczas wagarów :)

  28 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: wodotargacz] nazywa się dekada bo Ukleina i Raba są już zajęte [/quote]

  Ale jest jeszcze "Szubienna" "Dalin" i "Chełm" ewentualnie "Kobylak"

  10 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  MO dumnie przeciąłby wstęgę mówiąc, że kolejna inwestycja potrzebna dla naszego regionu, tymczasem był współuczestniczącym w zniszczeniu transportu publicznego (PKS), tu nie ma żadnych wątpliwości. Osoby decyzyjne powinny zostać rozliczone. Nie wierzę w nierentowność PKS np. z powodu braku klientów. Są przykłady innych firm które upadają celowo do tego doprowadzone bo ktoś czerpie z tego korzyści.

  14 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  dla dzieci na wakacje jak znalazł bo miasto nic innego im nie zaproponowało

  15 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  JEDNYM SŁOWO NIE WYPAŁ. DZIADOSTWO I CHŁAM, NIE PRZYJMIE SIE NIE MA SZANS, BURMISTRZ Z RODZINKOM NIECH SOBIE ROBI TAM ZAKUPY! MOJA NOGA TAM NIE POSTANIE!

  22 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Jaka Galeria takie będą Galerianki :P

  41 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Szanowna redakcja, jak zawsze po najmniejszej lini oporu.
  Czy tak cięzko jest zrobić aktualne zdjęcie? Jak zawsze wszystko zerżniete z innych stron...

  15 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  OBSZAR ODDZIAŁYWANIA TO 252 tyś osób.

  POWIRZCHNIA HANDLOWA 3 400 m kw – 34 ary.

  A NA DWORZEC 200 m kw to 2 - słownie dwa- ary. SKANDAL.

  Brawo panie Ostrowski za takie rozwiązanie komunikacyjne, to po prostu jest rozwianie geniusza.

  19 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: ryyd] Szanowna redakcja, jak zawsze po najmniejszej lini oporu.
  Czy tak cięzko jest zrobić aktualne zdjęcie? Jak zawsze wszystko zerżniete z innych stron... [/quote]

  czemu sam nie zrobisz? przeciez to spoleznosciowy portal? hehe nastepny typowy tubylec tej miescinki - wszystko skrytykowac samemu nie robiac nic...

  7 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  @ryyd
  merytorycznie się zgadzam, ale nie ma takiego zwrotu jak "najmniejsza linia oporu", jest tylko i wyłącznie "linia najmniejszego oporu"!!!

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: rapid] gość: fifi napisał/a:Porażka, życze żeby ta pseudo galeria była niewypałem, ciekawe co wtedy zrobi pan O. chyba pentelka na szyje i z mostu! Co za matoł...;/ żal mi Cie pedałku ! Maciek Ostrowski to człowieku któremu miasto powinno wystawić pomnik ! [/quote]

  Myślisz o pomniku pamięci ? Myśleniczanie powinni o nim jak najszybciej zapomnieć. Dość tego koszmaru.

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A BĘDZIE SIĘ MOZNA WYPERFUMOWAĆ ZA FREE W JAKIEJŚ DROGERII ?

  14 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Widzę że jak zwykle wiele gadania ale nikt nie widział i nie był. Przed chwilką dosłowanie byłam tam i po pierwsze tłumy walą drzwiami i oknami, miejsc parkingowych zabrakło, na dworcu nowe solarisy, ludzie czekają na autobusy, miejsca dla autobusów tyle że ho ho. Przystanki nie tak jak do tej pory od słonecznej ale całkiem z boku oddzielny parking dla dworca. Zaprojektowane i wykonane po mistrzowsku. Jednam brak mi KFC ;)

  Przestańcie już pisać pierdoły, bo albo jesteście z zazdrosnej konkurencji albo z busów, albo ze sklepów które od dziś nie będą w centrum komunikacji, może jeszcze dwa tygodnie.
  Przejdźcie się i wam szczena opadnie.

  Jeszcze raz powtarzam że cieszę się że wreszcie Myślenice mają ładną galerię, a dodatkowo 120 miejsc pracy których nie zaoferuje żaden prywaciarz.

  15 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Moja noga tam nie postanie dzięki M.O.

  Za to na lotnisko dla helikopterów za 1 mln 200 000 zł chętnie się wybiorę.

  15 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: ofal] Moja noga tam nie postanie dzięki M.O.

  Za to na lotnisko dla helikopterów za 1 mln 200 000 zł chętnie się wybiorę. [/quote]

  JAKIE ZNOWU LOTNISKO ZA 1,2 MLN ZŁ ??
  Co to znowu jest? Lotnisko dla kogo, dla MO?

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  lotnisko dla szpitala...

  Superman - tylko czy czasem tlumy nie wala drzwiami i oknami bo dzis otwarcie? i kazdy z ciekawosci zaglada? ciekawe jak to bedzie wygladac za kilka dni...

  Co to za nowe Solarisy?

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Jak czytam te wszystkie komentarze to mi się żal was robi. Wszytko wam się nie podoba i tylko krytykować potraficie, ale taka jest już natura myśleniczan. Najlepiej żeby w mieście nic się nie działo. To samo jest przy każdym nowo powstającym obiekcie i to samo było przy okazji budowy hali, strzelnicy i Boiska ze sztuczną murawą i kilku innych inwestycjach. Banda Baranów potrafiąca tylko siedzieć przed komputerem i krytykować.

  19 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  mieszkaniec33 - za ile lat koszt budowy strzelnicy sie zwroci? albo czy w ogole zwroci? dlaczego mieszkancy maja sie cieszyc z wywalonych pieniedzy w bloto?

  12 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Dla szpitala - lotnisko ? Po co?
  A może jest to wymóg bo słyszałem że w naszym szpitalu ma powstać jakiś nowoczesny blok chirurgiczny? Takie coś mi się obiło o uszy, to pewnie dlatego ma być lotnisko by dowożono ofiary wypadków z całej małopolski ?

  Poza tym jeżeli to lotnisko dla szpitala to co ma z tym wspólnego M.O. ? Przecież szpital jest Powiatu a nie Gminy?

  Zgadzam się także z mieszkańcem33, Galeria jest na prawdę ładnie zaprojektowana i myślę że doda prestiżu Myślenicom, kóre miały tylko Biedronkę i słabo wyposażony Carfurek.

  10 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: mieszkaniec33] Jak czytam te wszystkie komentarze to mi się żal was robi. Wszytko wam się nie podoba i tylko krytykować potraficie, ale taka jest już natura myśleniczan. Najlepiej żeby w mieście nic się nie działo. To samo jest przy każdym nowo powstającym obiekcie i to samo było przy okazji budowy hali, strzelnicy i Boiska ze sztuczną murawą i kilku innych inwestycjach. Banda Baranów potrafiąca tylko siedzieć przed komputerem i krytykować. [/quote]

  Jestem wolnym człowiekiem żyjącym w demoratycznym kraju i mam prawo do krytykowania tego co mi się nie podoba.

  7 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: JA !] Dla helikopterów szpitalnych idioto ! [/quote]

  A ile takich mamy w Myślenicach ? Nie mamy na karetki a na lotnisko mamy ?

  8 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: olafek] Dla szpitala - lotnisko ? Po co?A może jest to wymóg bo słyszałem że w naszym szpitalu ma powstać jakiś nowoczesny blok chirurgiczny? Takie coś mi się obiło o uszy, to pewnie dlatego ma być lotnisko by dowożono ofiary wypadków z całej małopolski ?Poza tym jeżeli to lotnisko dla szpitala to co ma z tym wspólnego M.O. ? Przecież szpital jest Powiatu a nie Gminy?Zgadzam się także z mieszkańcem33, Galeria jest na prawdę ładnie zaprojektowana i myślę że doda prestiżu Myślenicom, kóre miały tylko Biedronkę i słabo wyposażony Carfurek. [/quote]

  Do Krakowa helikopterem można się dostać lecąc 5 min dłużej, a opieka znacznie lepsza i szpitale na dużo wyższym poziomie. Więc pytam się po co marnować kasę ? Nie lepiej kupić kilka karetek ?

  Poza tym, kto i jak często będzie dostarczał helikopterem pacjentów ? TOPR na pewno nie bo nie ma kasy na przegląd helikoptera i kasy na paliwo

  Nie wystarczy oświetlony kawałek trawnika ?

  4 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: ZielonyZ] gość: JA ! napisał/a: Dla helikopterów szpitalnych idioto !

  A ile takich mamy w Myślenicach ? Nie mamy na karetki a na lotnisko mamy ? [/quote]

  Powiat widocznie ma i umieszcza je u nas. Nie jest to z gminnych pieniędzy więc po co piszesz jak nie masz pojęcia o temacie. Jeżeli to prawda że będziemy mieć nowy blok chirurgiczny to jest to warte dużo więcej niż 1,2 mln za głupie lotnisko.

  jeżeli w tej galerii zatrudnienie znalazło 120 osób to wielki szacun dla Ostrowskiego, bo miejsca pracy są najważniejszym celem dobrej gminy. Szkoda tylko że Japońce zainwestowali w Dobczyce a nie u nas, bo wyłoby kilkaset miejsc pracy i społeczność znacznie wzbogaciła by się na tym.

  Szkoda ale mówi się trudno.

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: :)))] A kiedy przecięcie wstęgi przez posła, senatora i resztę towarzystwa? [/quote]

  A niby to z jakiej racji ?
  Prywatną działalność mają otwierać ?!!!

  Niech przywrócą PKS ze swoimi udziałami w niej to sobie będą prze..cinać.

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: ofal]

  Jestem wolnym człowiekiem żyjącym w demoratycznym kraju i mam prawo do krytykowania tego co mi się nie podoba. [/quote]

  Wolnym ale głupim jak but :) Jako że mamy demokrację też mogę mieć własne zdanie.

  7 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  mieszkaniec a nie zauważyłeś, że taka reakcja ludzi jest tylko tam gdzie M.O. maczał palce.

  11 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: olafek] gość: ZielonyZ napisał/a:gość: JA ! napisał/a: Dla helikopterów szpitalnych idioto ! A ile takich mamy w Myślenicach ? Nie mamy na karetki a na lotnisko mamy ? Powiat widocznie ma i umieszcza je u nas. Nie jest to z gminnych pieniędzy więc po co piszesz jak nie masz pojęcia o temacie. Jeżeli to prawda że będziemy mieć nowy blok chirurgiczny to jest to warte dużo więcej niż 1,2 mln za głupie lotnisko.jeżeli w tej galerii zatrudnienie znalazło 120 osób to wielki szacun dla Ostrowskiego, bo miejsca pracy są najważniejszym celem dobrej gminy. Szkoda tylko że Japońce zainwestowali w Dobczyce a nie u nas, bo wyłoby kilkaset miejsc pracy i społeczność znacznie wzbogaciła by się na tym.Szkoda ale mówi się trudno. [/quote]

  Jeśli nie znasz faktów to nie pisz głupot. Japończycy na chwilę obecną nie zainwestowali w Dobczycach.

  120 miejsc pracy powstało nie dzięki MO tylko prywatnym inwestorom.

  MO nie potrafił pomóc w utrzymaniu pracy kilkuset osobom z ST z Jawornika.

  1,2 powinno być przeznaczone na karetki a nie lotnisko dla helikopterów których nie ma.

  6 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Kapri] gość: ofal napisał/a:Jestem wolnym człowiekiem żyjącym w demoratycznym kraju i mam prawo do krytykowania tego co mi się nie podoba. Wolnym ale głupim jak but :) Jako że mamy demokrację też mogę mieć własne zdanie. [/quote]
  [quote=gość: Kapri] gość: ofal napisał/a:Jestem wolnym człowiekiem żyjącym w demoratycznym kraju i mam prawo do krytykowania tego co mi się nie podoba. Wolnym ale głupim jak but :) Jako że mamy demokrację też mogę mieć własne zdanie. [/quote]

  W odróżnieniu od ciebie jestem kulturalną osobą więc nie obrażam innych jeśli mają inne zdanie niż ja.

  6 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  tak się składa, że nie jestem z opozycji tyko nie przepadam za cwaniactwem.

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: cicha myszka]

  Jeśli nie znasz faktów to nie pisz głupot. Japończycy na chwilę obecną nie zainwestowali w Dobczycach.

  120 miejsc pracy powstało nie dzięki MO tylko prywatnym inwestorom.

  MO nie potrafił pomóc w utrzymaniu pracy kilkuset osobom z ST z Jawornika.

  1,2 powinno być przeznaczone na karetki a nie lotnisko dla helikopterów których nie ma. [/quote]

  Ale gdyby był tam sam dworzec miejsc pracy byłoby 15 a nie 120 - Zawdzięczm to więc burmistrzowi który pomimo ostrej krytyki zadecydował że 120 miejsc pracy jest warte problemów z krzykaczami.

  To czy karetki czy lotnisko jest nie zależne od burmistrza i gdy budowa bloku chirurgicznego wymaga lotniska to tak jest i żaden krzykacz który niewiele wie jak ty temu nie podskoczy, bo się na tym nie zna, a jego zdanie jest pomijalne. Chcesz się coś dowiedzieć to wpadnij do Starostwa i tam ci powiedzą, a nie wylewaj tu swoich żali.

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A straż miejska dlaczego nie wlepia mandatów za złe parkowanie. Układzik ?

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Kapri] gość: Grabaż55 napisał/a:mieszkaniec a nie zauważyłeś, że taka reakcja ludzi jest tylko tam gdzie M.O. maczał palce. Zazdrość i porażka opozycji po wyborach oraz panów Saw i Sik generuje takie a nie inne bodźce. Ich rodzinki pewnie siedzą i klepią z zawiści całymi dniami i nocami na tym forum ;) myśląc że dokopią temu który przyniósł im sromotną porażkę miał ogromne zaufanie mieszkańców i spowodował stratę sporych pieniędzy ;) [/quote]

  Jeśli ktoś merytorycznych argumentów nie ma zwala wszystko na politykę.

  Prawda jest taka jak przedmówca pisze, że w co palce macza MO okazuje się bardzo kontrowersyjne.

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Aldona28] A straż miejska dlaczego nie wlepia mandatów za złe parkowanie. Układzik ? [/quote]

  Podobnie jak w niedzielę na rynku przed sumą - też układzik? Z kim z Kardynałem czy może z Papieżem ?

  Co za ciemny lud, aż żal się was robi jak się was czyta

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A ja jestem zadowolony z otwarcie nowych sklepów. Jako świadomy konsument mam prawo robić zakupy gdzie mi się podoba. Wcale nie muszę kupować u lokalnych sprzedawców kiedy mam inną alternatywę i w dodatku tańszą.

  15 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  a ta galeria ma stronę www?

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Masakra - cały ruch przeniósł się na Słoneczną. Tyle samochodów i ludzi tam nie było od lat, aż nie da się wyjechać z domu. Chyba będzie trzeba zaadaptować partery pod kilka lokali do wynajęcia, bo ceny za wynajem pójdą w momencie do niezłych poziomów, co mnie bardzo raduje :)

  13 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Mamy taki piękny dworzec i centrum handlowe którego inne podobne miejscowości mogą nam tylko pozazdrościć a i tak jest źle

  POLACY TO NR 1 NA ŚWIECIE WŚRÓD NARODÓW NAJBARDZIEJ NARZEKAJĄCYCH!!!!!!!!!!!!

  14 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  ul. Rzemieślnicza też niezmiernie się cieszy. Wszystko dzięki Ostrowskiemu. Nie żałuję że wszyscy na niego głosowaliśmy.
  Ave Papa, Ave Ostry.

  12 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Ave Ostry - dobre dobre:)

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Byłam tak i więcej nie pójde! nic specjalnego niema więcej tylko szumu o to wszystko jak dzis jest wielkie zamknięcie to ciekawa jestem czy tez tak będą reklamować jak będzie WIELKIE ZAMKNIĘCIE, dla mnie Porażka!

  10 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Kapri] gość: cicha myszka napisał/a:Jeśli nie znasz faktów to nie pisz głupot. Japończycy na chwilę obecną nie zainwestowali w Dobczycach.120 miejsc pracy powstało nie dzięki MO tylko prywatnym inwestorom.MO nie potrafił pomóc w utrzymaniu pracy kilkuset osobom z ST z Jawornika.1,2 powinno być przeznaczone na karetki a nie lotnisko dla helikopterów których nie ma. Ale gdyby był tam sam dworzec miejsc pracy byłoby 15 a nie 120 - Zawdzięczm to więc burmistrzowi który pomimo ostrej krytyki zadecydował że 120 miejsc pracy jest warte problemów z krzykaczami.To czy karetki czy lotnisko jest nie zależne od burmistrza i gdy budowa bloku chirurgicznego wymaga lotniska to tak jest i żaden krzykacz który niewiele wie jak ty temu nie podskoczy, bo się na tym nie zna, a jego zdanie jest pomijalne. Chcesz się coś dowiedzieć to wpadnij do Starostwa i tam ci powiedzą, a nie wylewaj tu swoich żali. [/quote]

  A czy skalkulowałeś ile osób pracujących w PKSie straciło na początku lipca i w miesiącach wcześniejszych pracę ?

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Następny wielki sukces MO. Piękna galeria, wiele miejsc pracy. Kuzynka i brat będąc tyle na bezrobociu wreszcie mają dobrą pracę.

  Kochamy cię Panie Macieju. Wreszcie życie niektórych nabierze sensu.

  12 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Karina87] Wreszcie życie niektórych nabierze sensu. [/quote]

  Napisz ilu Maciej pozbawił sensu życia !

  14 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Karina87] Następny wielki sukces MO. Piękna galeria, wiele miejsc pracy. Kuzynka i brat będąc tyle na bezrobociu wreszcie mają dobrą pracę.Kochamy cię Panie Macieju. Wreszcie życie niektórych nabierze sensu. [/quote]

  U nas zaczyna się z pracą jak w Pcimiu. Tylko rodzina i znajomi pracę dostają.

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Maxell] Masakra - cały ruch przeniósł się na Słoneczną. Tyle samochodów i ludzi tam nie było od lat, aż nie da się wyjechać z domu. Chyba będzie trzeba zaadaptować partery pod kilka lokali do wynajęcia, bo ceny za wynajem pójdą w momencie do niezłych poziomów, co mnie bardzo raduje :) [/quote]

  No tak, pracownicy przyjechali do pracy i nie ma gdzie zostawić samochodu. Teraz tak będzie codziennie.

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  ludzie wariują o koszyk by się wnet pobili:D:D

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  ale malkontenctwo, ale to chyba tutaj na tym forum całkiem typowe. To źle tamto i oczywiście osoba Ostrowskiego ... jakiego sobie wybraliście burmistrza takiego macie i przestańcie już o tym bo nudne to się robi.

  Ruch na słonecznej duży, ale chwilowo, pewne po weekendzie wszyscy poszukiwacze promocji i otwierających się nowych sklepów przestaną najeżdżać tłumnie i wszystko wróci do normy.
  Co ciekawe, to smieszy mnie trochę rozmiar tego dworca, który zajmuje powierzchniowo tyle, co toalety w tej całej galerii. No ale PKS Myślenice, sam sobie swoją nie gospodarnością i głupotą ukręcił bicz i efekt jest jaki jest, w każdym razie nie ma busów!
  Co ciekawe, ceny w tesco są wyższe, niż w tesco np na wielickiej w Krakowie - naprawde mnie to zaskoczyło. Przynajmniej biedronka może spać sobie spokojnie, bo nie tylko ze sklepu ale i z jej parkingu korzystają klienci galerii.

  10 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: %u017C�%u0142tek] gość: Karina87 napisał/a: Następny wielki sukces MO. Piękna galeria, wiele miejsc pracy. Kuzynka i brat będąc tyle na bezrobociu wreszcie mają dobrą pracę.Kochamy cię Panie Macieju. Wreszcie życie niektórych nabierze sensu.

  U nas zaczyna się z pracą jak w Pcimiu. Tylko rodzina i znajomi pracę dostają. [/quote]

  Pcim to jedna wielka rodzina... rodzina Wojta

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: olafek] Dla szpitala - lotnisko ? Po co?
  [/quote]

  Obyś zawsze zdrowy był.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  My chcemy KFC!!!!!!!!!!!!!!

  10 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: muzyk] gość: olafek napisał/a:Dla szpitala - lotnisko ? Po co?Obyś zawsze zdrowy był. [/quote]

  A skąd weźmiemy helikopter ?

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: zupka] gość: muzyk napisał/a: gość: olafek napisał/a:Dla szpitala - lotnisko ? Po co?Obyś zawsze zdrowy był.

  A skąd weźmiemy helikopter ? [/quote]

  Obajtek ma zafundować po części z Lisami i Kaczyńskim ;)
  Podobno po to by nawet Pcim zdrowy był ;)

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  "Dekada Myślenice to pierwsza inwestycja w Polsce łącząca część handlową z dworcem. "
  A gdy gmina przejmowała udziały w PKS mówiono że to pierwsza w Polsce spółka gminy z pracownikami:).Jak na tym wyszli pracownicy zapytajcie.Miało nie być żadnej dużej sieci a jest Tesco .Co takiego wydarzyło się że miłość do rodzimych kupców tak szybko wygasła?

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: normalna] gość: Karina87 napisał/a: Wreszcie życie niektórych nabierze sensu.

  Napisz ilu Maciej pozbawił sensu życia ! [/quote]

  Zapewne ciebie i paru innych niedorajdów psioczących na tym forum na wszystko? Załatw w sobie lepszą pracę o ile jakąś masz, co też nie jest pewne, bo z taką "buzią" nie wiem kto by tobą wytrzymał a wtedy nie będziesz miała czasu na mamrotanie po forach i zajmiesz się czymś co przywróci ci sens życia.
  Najłatwiej o swój kiepski byt oskarżać kogoś innego a swojej niereformowalności nie zauważać :)
  Czasy się zmieniły i teraz za picie kawki już nie płacą.
  Jak ci się marzą tamte czasy to masz szanse. Wsiądź w busa do Krakowa na PKP i na Białoruś :)
  Tylko radzę plaster na usta zaraz po przekroczeniu granicy, żebyś nie skończyła za swoje paplanie jak Alesiej Michalewicz :)

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Powiem Wam jedno WSTYD WSTYD WSTYD
  To ma być "galeria" ??? jak to nawet pasaż handlowy nie jest 16 sklepów bu ha ha ha dosłowna porażka, nic tylko się śmiać będą z nas!!! Tyle kłótni, tyle sporów i jakieś gówno mi powstaje w jak to określiła redakcja "znajdującym się na popularnym szlaku komunikacyjnym, jest olbrzymią zaletą naszego projektu." Szlak komunikacyjny to mają przy Carefourze się pytam jak matka z dzieckiem ma robić zakupy jak nie ma samochodu a mieszka na osiedlu w tej naszej pożal się Boże Galerii? By chociaż miejskiego Busa zrobili..
  Zbulwersowałam się i tyle :)

  6 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Piękna galeria. Fajny dworzec, myślałem że to co tu piszą to prawda i że faktycznie będzie tam mało miejsca dla autobusów, a tu zaskoczenie. Wszystko wg mnie super, ale BRAK KFC, jest niestety faktem niezaprzeczalnym.

  CHCEMY KFC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  8 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Kasanowa] BRAK KFC, jest niestety faktem niezaprzeczalnym. [/quote]

  A to jakiś standard dzisiaj ?

  [u]ŻADNYCH FAST FOODów w Myślenicach[/u] !!!

  7 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: anty] gość: Kasanowa napisał/a: BRAK KFC, jest niestety faktem niezaprzeczalnym.

  A to jakiś standard dzisiaj ?

  ŻADNYCH FAST FOODów w Myślenicach !!! [/quote]

  a własnie ze chcemy KFC!!

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  gdyby bylo KFC to dzis po pracy bym smigała do Dekady ale nie ma to wracam do domu

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Mi się podoba, nie zachwyca , ale jest calkiem ok.
  Nie pasuje - jedz do Kraka DO GALERII i tyle

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  cudów nie ma, sklep jak każdy inny a ludzie sie pchali jak muchy do gówna...

  10 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  byłem widział i stwierdzam ze szaleństwa nie ma ale ważne jest to ze coś się dzieje, mam nadzieje ze wreszcie w Myślenicach zrobi się konkurencja, Empik dobra sprawa tylko się zastanawiam jakie będzie zaopatrzenie, bym po premierze płyty czy książki nie czekał z miesiąc albo i dłużej zanim się pojawi…

  6 3 Odpowiedz
 • 15 lip 2011

  Zobaczymy jak długo będą takie tłumy w tej Dekadzie, ale fakt faktem skoro jest to CH połączone z dworcem PKS to oprócz toalet powimnno być KFC lub cokolwiek w tym stylu.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  nic szczegulnego. Jak będę miał kupić nowe buty lub płytę i tak pojadę do krakowa. Większy wybór.

  8 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Wy tylko chyba narzekać potraficie. Super sprawa, że zrobili galerię. Myślenice, niespełna 20-tysięczne, a jednak mają Biedronkę, Carrefoura, Jana, Tesco, stację paliw BP i Orlen, dwie galerie Rossmann, kilka rond, centrum dużego przemysłu na Dolnym Przedmieściu, a nawet Empika. Dzisiaj od rana do Dekady nadciągają chmary ludzi, cały parking i pobliskie uliczki zajęte samochodami (aż straż miejska musiała mandaty wypisywać). W mieście się w końcu coś dzieje, jest nadzieja na dobrą przyszłość. Mali przedsiębiorcy niestety będą musieli się pożegnać z interesem. Szkoda, ale takie są prawa rynku i nawet pan burmistrz niewiele w tej kwestii może zrobić. Dla mnie najważniejsze jest to, żebym za takie same pieniądze mógł kupić więcej i mieć dobry wybór (zapewne nie tylko ja mam takie potrzeby). Wy byście tylko narzekali co chwilę - zrobili by KFC, to pewnie pojawiłyby się narzekania, że to nie to samo co w Krakowie. Cieszcie się z tego co macie, bo możecie nie mieć nic!

  11 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Kapri - "Ale gdyby był tam sam dworzec miejsc pracy byłoby 15 a nie 120 - Zawdzięczm to więc burmistrzowi który pomimo ostrej krytyki zadecydował że 120 miejsc pracy jest warte problemów z krzykaczami."

  a ile kierowcow PKS stracilo prace? o tym sie zapomnialo? ile osob dzieki burmistrzowi umoczylo kase w udzialach?

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Byłem dziś w Galerii Myślenice totalna porażka nic nie ma , lepsze zakupy można zrobić w biedronce jeżeli chodzi o spożywczak a jeżeli chodzi o inne sklepy naprawdę wolę iść na rynek . Brak totalnie sklepu z elektroniką i tu mają u mnie wielki minus , ktoś napisał że się ludzie pchali owszem pchali się ponieważ każdy chce zobaczyć co jest nowego jak to wszystko wygląda a tak naprawdę wiele ludzi stwierdziło że jest to bieda z nędzą i taka też jest prawda , restaurację zrobili i po co ? mało jest restauracji w Myślenicach ? , mogli zrobić zamiast restauracji jakiś porządny sklep gdzie młodzi ludzie a nie tylko młodzi jak i starsi mogli by kupować coś dla siebie , a tak to sklep z butami , kosmetyki , empik , główny spożywczak , play , i jakieś dwa sklepy które nadal nie są otwarte , nic po za tym nie ma , na stronie Myślenice Galeria pisze że jest parter , piętro I i piętro II , może mi ktoś ładnie napisać gdzie są te piętra ? ja tam parter dziś tylko widziałem i wcale nie jestem zadowolony , szczerze mówiąc wolę jechać do Krakowa do Galerii Krakowskiej która naprawdę jest świetna i wiele ciekawych sklepów można sprawdzić czy coś kupić , tak samo Bonarka pomimo zgłoszeń bombowych i słabej ochrony jest porządnym supermarketem , jest także wiele super sklepów , ja wiem że to dopiero początek i pewnie wiele się z czasem pozmienia w Myślenickiej Galerii , ale nie nazywał bym tego w ogóle Galerią gdyż tam nie ma nic dosłownie nic , co z tego że można kupić coś tanio , np proszek do prania taki mały przykład , w normalnym sklepie kosztuje 35 zł w Galerii Myślenickiej 25 zł , owszem jest ta cena mniejsza ale co z tego jak to tylko parę produktów , rozumiem także że sklepów jest wiele w Myślenicach z komputerami , RTV AGD tak jak na przeciwko Galerii Myślenice , stoi sklep cyfra plus wraz z RTV AGD i dobrą obsługą klienta , także idzie się dogadać a samo kupno produktu jest bez problemowe , w Galerii Myślenickiej zauważyłem także brak KFC czy Mc Donald , to akurat powinno powstać , następna sprawa w roku szkolnym zapewne więcej tam młodych ludzi lub dzieci będzie siedziało i spędzało wagary niż chodziło do szkoły , cały kształt budynku bardzo fajny nie mogę powiedzieć że jest brzydki sklepy są duże ale durne gdyż te sklepy już są w Myślenicach , pomijając jeden Dekada , sama nazwa kojarzy mi się z polskim rządem ... nie wiem czemu ale ta nazwa nie pasuje mi , mam nadzieje że sklep który będzie w tej całej Dekadzie będzie lepszy niż nazwa , może na koniec powiem tak , jak nie zmienia w galerii Myślenickiej dużo rzeczy takich jak KFC czy Mc Donald , nie zrobią czegoś ze sklepami ( powtarzają się sklepy , Rossmann , play itd one już są i po co więcej ) nie wyjaśni ktoś sprawy z piętrem I oraz piętrem II , albo będzie to totalna porażka ta cała Galeria Myślenice i wielu straci pracę albo się poprawią i będzie to godny supermarket .

  9 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  chlopczyku to nie jest galeria myslenice tylko galeria dekada - naucz sie czytac :)

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  tesco co to jest???? tyle szumu o jakiś nowy sklep. dajcie spokój i tak wszyscy będą tam gonić po bułki ... z biedronki wszyscy się śmiali i kawały opowiadali. a w wikend niema gdzie zaparkować pod biedrąką bo takie tłumy i to samo będzie pod tą galerią. KFC?? masz ochotę na dobre jedzenie to zapraszam do steka lub 7smaków,a nie jakiś stary drób
  pozdrawiam

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  http://www.galeriamyslenice.pl co ty mu gadasz a to niby co ? zresztą było mówione że to ma być Galeria

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A może frytki do tego? Ty byś chciał, żeby od razu otworzyli wszystkie sklepy, a galeria była na miarę tych krakowskich. Nie zapomnij, że Myślenice to niespełna 20 tysięczne miasteczko, a Kraków to potężna, milionowa aglomeracja, w której popyt na różne towary jest kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy większy niż w Myślenicach. Jakich ty się sklepów spodziewałeś? Chciałeś firmowych, takich jak nike, adidas, cropp, H&M? Nie pomyślałeś, że właścicielom takich marek otwieranie tak ,,ekskluzywnych'' sklepów w małym miasteczku jest nieopłacalne? Kto u Nas kupuje buty za 300zł czy kurtkę za 500? Praktycznie nikt, a sklep musi mieć utarg, bo inaczej zbankrutuje. Szukasz dobrego sklepu z RTV? Przecież w Myślenicach jest duży MediaExpert, nad Carrefourem też duży sklep i na Słonecznej też dość dobrze wyposażone. KFC czy Mc Donald też raczej u Nas nie powstaną, bo kto by tam kupował? Sieci tego typu potrzebują co najmniej kilku tysięcy klientów dziennie, żeby mieć porządny utarg, a u Nas takiego popytu na pewno nie znajdą. Galeria została dopiero otwarta i na pewno wiele sklepów zostanie otwartych w ciągu najbliższych tygodni, ewentualnie miesięcy. Podobnie było z CH Cegielnia i teraz też tak będzie.

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Haha] Kapri - "Ale gdyby był tam sam dworzec miejsc pracy byłoby 15 a nie 120 - Zawdzięczm to więc burmistrzowi który pomimo ostrej krytyki zadecydował że 120 miejsc pracy jest warte problemów z krzykaczami."

  a ile kierowcow PKS stracilo prace? o tym sie zapomnialo? ile osob dzieki burmistrzowi umoczylo kase w udzialach? [/quote]

  Naiwny i myślący że zarobi na czymś co i tak upadnie niech ma pretensję do siebie.

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Adam43] http://www.galeriamyslenice.pl co ty mu gadasz a to niby co ? zresztą było mówione że to ma być Galeria [/quote]

  to jest link do planow spolki galeria myslenice. oni mieli budowac galerie juz 3 lata temu. a ta ktora dzisiaj otworzyli powstala na sasiedniej dzialce i nie nalezy do myslenickich kupcow

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Ja wyraziłem tylko swoje zdanie :) , za bardzo mnie nie interesuje kto co o tym co napisałem sądzi , po prostu mam własne zdanie i moim zdaniem to wielka porażka , a co do kupowania rzeczy za 300 lub 500 zł oj chłopaczku jest wiele takich ludzi którzy i droższe rzeczy kupują :)

  2 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  PYTANIE DO BURMISTRZA! CZŁOWIEKU COŚ TY NAROBIŁ, TAM SIE NIE DA PRZEJECHAC, W KORKU STOI SIE PO 15 MINUT A NIE POWIEM JUZ W GODZINACH SZCZYTU! TAK ZMUŚ JESZCZE TAM BUSY I BĘDZIE PO ZAWODACH, ZERO MÓZGU, MYŚLISZ PANIE TYLKO O PORTFELU A NIE WYGODZIE LUDZI!

  21 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Na zdjęciu widać dużo GALERNIKÓW I GALERIANEK bo na zakupy to raczej oni nie przyszli. Na zdjęciu nie widzę tych pełnych wózków. Ja może czasami coś bym kupił w tym tesco, ale z racji, że ten sklep kojaży mi się z cwaniactwem niektórych urzędników np. M.O nie będę tam robił zakupów. Wybieram uczciwych i pracowitych kupców z drobnych sklepów.

  10 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Damian22] Byłem dziś w Galerii Myślenice totalna porażka nic nie ma , lepsze zakupy można zrobić w biedronce jeżeli chodzi o spożywczak a jeżeli chodzi o inne sklepy naprawdę wolę iść na rynek . Brak totalnie sklepu z elektroniką i tu mają u mnie wielki minus , ktoś napisał że się ludzie pchali owszem pchali się ponieważ każdy chce zobaczyć co jest nowego jak to wszystko wygląda a tak naprawdę wiele ludzi stwierdziło że jest to bieda z nędzą i taka też jest prawda , restaurację zrobili i po co ? mało jest restauracji w Myślenicach ? , mogli zrobić zamiast restauracji jakiś porządny sklep gdzie młodzi ludzie a nie tylko młodzi jak i starsi mogli by kupować coś dla siebie , a tak to sklep z butami , kosmetyki , empik , główny spożywczak , play , i jakieś dwa sklepy które nadal nie są otwarte , nic po za tym nie ma , na stronie Myślenice Galeria pisze że jest parter , piętro I i piętro II , może mi ktoś ładnie napisać gdzie są te piętra ? ja tam parter dziś tylko widziałem i wcale nie jestem zadowolony , szczerze mówiąc wolę jechać do Krakowa do Galerii Krakowskiej która naprawdę jest świetna i wiele ciekawych sklepów można sprawdzić czy coś kupić , tak samo Bonarka pomimo zgłoszeń bombowych i słabej ochrony jest porządnym supermarketem , jest także wiele super sklepów , ja wiem że to dopiero początek i pewnie wiele się z czasem pozmienia w Myślenickiej Galerii , ale nie nazywał bym tego w ogóle Galerią gdyż tam nie ma nic dosłownie nic , co z tego że można kupić coś tanio , np proszek do prania taki mały przykład , w normalnym sklepie kosztuje 35 zł w Galerii Myślenickiej 25 zł , owszem jest ta cena mniejsza ale co z tego jak to tylko parę produktów , rozumiem także że sklepów jest wiele w Myślenicach z komputerami , RTV AGD tak jak na przeciwko Galerii Myślenice , stoi sklep cyfra plus wraz z RTV AGD i dobrą obsługą klienta , także idzie się dogadać a samo kupno produktu jest bez problemowe , w Galerii Myślenickiej zauważyłem także brak KFC czy Mc Donald , to akurat powinno powstać , następna sprawa w roku szkolnym zapewne więcej tam młodych ludzi lub dzieci będzie siedziało i spędzało wagary niż chodziło do szkoły , cały kształt budynku bardzo fajny nie mogę powiedzieć że jest brzydki sklepy są duże ale durne gdyż te sklepy już są w Myślenicach , pomijając jeden Dekada , sama nazwa kojarzy mi się z polskim rządem ... nie wiem czemu ale ta nazwa nie pasuje mi , mam nadzieje że sklep który będzie w tej całej Dekadzie będzie lepszy niż nazwa , może na koniec powiem tak , jak nie zmienia w galerii Myślenickiej dużo rzeczy takich jak KFC czy Mc Donald , nie zrobią czegoś ze sklepami ( powtarzają się sklepy , Rossmann , play itd one już są i po co więcej ) nie wyjaśni ktoś sprawy z piętrem I oraz piętrem II , albo będzie to totalna porażka ta cała Galeria Myślenice i wielu straci pracę albo się poprawią i będzie to godny supermarket . [/quote]

  Święte słowa !

  4 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Damian22 i właśnie przez takich jak ty rodzą się takie kłótnie. Zbyt dosadnie bierzecie do serca stwierdzenie, że jak jest wolność słowa o 89', to każdy może pisać o wszystkim, nie ważne czy ma jakąś wiedzę w danym temacie czy nie, byle wyrazić swoje zdanie. Jak nie jesteś na czasie w jakimś temacie czy nie masz w nim po prostu wiedzy, to nie zabieraj głosu! Takie osoby wprowadzają ludzi w mętlik i w ostateczności ktoś uważa, że coś jest złe, ale po przeczytaniu takich wpisów będzie myślał, że to jest dobre. Naprawdę Was wszystkich proszę - piszcie tylko wtedy gdy macie do przekazania coś konkretnego, a nie takie za przeproszeniem ,,pomyje''.

  Kto Ci kupuje rzeczy za buty za 300 czy kurtke za 500? Wiele ludzi? Chłopocku w jakim ty świecie żyjesz? Dużo ludzi nie ma co do garnka włożyć i chodzi od sklepu do sklepu, żeby zaoszczędzić te parę groszy, a ty takie herezje piszesz.

  6 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  jest ok! a co zabronisz mi ?

  1 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Kapri - tak tylko ze wtedy to byl jedyny sposob na zachowanie pracy... kupujac udzialy watpie by ktos sie liczyl z tym ze je sprzeda pozniej, raczej bardziej chodzilo o zachowanie pracy, pracownicy kupili udzialy i teraz nawet pracy nie maja...

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A jak Ci mogę zabronić? Piszę tylko, że gdyby każdy wyrażał swoje zdanie w taki sposób, to zrobiłby się (albo już jest) straszny bajzel, z którego nic nie można wywnioskować. Po to moderacja wprowadziła plusy, żeby Ci co nie mają nic konkretnego do powiedzenia mogli ocenić to, co napisali inni. Wnioskuję, że ty należysz do tych, co nie mają nic konkretnego do powiedzenia, skoro sam się do tego przyznajesz.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Byłam w Tesco i powiem że żadna rewelacja.
  Cenowo to ich nawet Jan przebija. Chodzi mi o konkretne produkty jak nabiał, mięso, wędlina itp

  To że sprzedają kajzerke za 0,19 zł i arbuza za 90 groszy to na mnie wrażenia nie robi. Niech dadza takie ceny na konkretne produkty to wtedy będa konkurencją dla Cegielni.

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: SzalonaK] A gdzie Mc donald albo KFC :(((((((((((((((( [/quote]

  Oni inwestują tylko w miastach w których jest dużo ludzi,lub turystów,mieszkańców mamy ot tak sobie ,natomiast turystów może pięciu...

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  jest ok ! Ja kupuję buty za minmum 300zł bo na tańsze mnie nie stać. Rozumiesz ?

  2 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Apropo cen. Arbus za 90gr, który następnego dnia jest zgnity. Kajzerki za 0,19 nafaszerowane chemią, a na następny dzień można nimi okno wybić. Wędliny też nie kupuję w tesko bo świecą się nawed jak zgaszę światło i zjeść się jej nie da tylko w koszu ląduje. Taka oszczędność !

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Damian22
  Ma całkowitą rację.
  Bryndza straszna tez się zawiodłam. narzekacie na tłumy i korki? Myślę ze za parę dni nie będzie po nich śladu:)
  Nie rozumiem dlaczego prezesi dekady zdecydowali się wynając lokale firmom które już istanieją w Myślenicach. Po co kolejny Rossman, CCC, play? Trzeba było wynając powierzchnię firmom których w Myślenicach jeszcze nie ma.
  Również uważam ze dużym minusem jest to ze nie ma w dekacie np EURO RTV AGD , no i czywiście KFC lub MC Donalda
  Siec PEPCO która na dniach sie tam otworzy to sklepy z tanią chińszczyną, także i to też mnie nie interesuje.
  Nie ma tam nic co zachęca mnie do systematycznego odwiedzania.
  - zawiedziona strasznie

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: z dolnego] gość: SzalonaK napisał/a:A gdzie Mc donald albo KFC :(((((((((((((((( Oni inwestują tylko w miastach w których jest dużo ludzi,lub turystów,mieszkańców mamy ot tak sobie ,natomiast turystów może pięciu... [/quote]

  Ale co ty opowiadasz?W mogilanach powstał MC i ma się swietnie. Dekada jest tak ustyuowana, że ludzie zatrzymywali by się u nas żeby cos zjeść.Podobnie jak zatrzymują się w Mogilanach.
  Zresztą u nas jest tyle młodzieży ze klientów by napewno nie zabrakło.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Haha] Kapri - tak tylko ze wtedy to byl jedyny sposob na zachowanie pracy... kupujac udzialy watpie by ktos sie liczyl z tym ze je sprzeda pozniej, raczej bardziej chodzilo o zachowanie pracy, pracownicy kupili udzialy i teraz nawet pracy nie maja... [/quote]

  Człowieku - ty myślisz że to był odosobniony przypadek? A co było z Medrewem? co było Zibem? Co było z Pemodem?
  Tam też pracownicy pokupowali naiwni akcje by mieć pracę a okazało się to tylko przedłużeniem agonii i straceniem całej wartości akcji.

  Mało wiesz o życiu a się wypowiadasz na jednym przkładzie i zwalasz winę na kierowców i burmistrza.

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Dzisiaj był straszny tłok,zawsze jest tak na otwarciu,bo nieraz dają w prezencie np;zmywak kuchenny lub coś innego za 2 zł,ja wybiorę się tam może za tydzień albo za dwa,jak będą pustki.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Ksara] gość: zupka napisał/a: gość: muzyk napisał/a: gość: olafek napisał/a:Dla szpitala - lotnisko ? Po co?Obyś zawsze zdrowy był.

  A skąd weźmiemy helikopter ?

  Obajtek ma zafundować po części z Lisami i Kaczyńskim ;)

  A kto to je Obajtek?
  Podobno po to by nawet Pcim zdrowy był ;) [/quote]

  2 Odpowiedz
 • 15 lip 2011

  Porażka. Ludzi masa, każdy coś kupuje czy mu to potrzebne czy nie. Chodzą jak ćmy obładowani siatami nie patrzą gdzie lezą, nieważne że pod czyjeś koła byle do następnego sklepu i dalej kupować. A parkują gdzie popadnie na skrzyżowaniu na bramach wjazdowych do posesji, na chodnikach. Nawet S.M. się udzieliła atmosfera i zaparkowali na bramie wjazdowej sąsiada.

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  hugo
  co ty mowisz o dziadkowcu? naprawde zwija interes?

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: z dolnego] gość: SzalonaK napisał/a: A gdzie Mc donald albo KFC :((((((((((((((((
  -----------------------------------------------
  Oni inwestują tylko w miastach w których jest dużo ludzi,lub turystów,mieszkańców mamy ot tak sobie ,natomiast turystów może pięciu... [/quote]

  Nieprawda. MC Donald najbliższy jest na wsi w Mogilanach, a to dlatego że jest przy trasie przelotowej, tak samo jak Galeria Dekada. Wystarczy kilka dużych bilbordów przy zakopiance i mają pełno ludzi tak jak w Głogoczowie, tym bardziej że jest estakada i zjazdy z obu stron.

  KFC - byłoby hiciorem a i sprzedaż w Tesco i innych sklepikach na całej Słonecznej poszłaby w górę.

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Dziadkowiec zwija interes koło carrfeaura na 100 %

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A powie mi ktoś w jakich godzinach jest otwarte pon-pt i sobota niedziela ? Bo Tesco to powinno być całodobowe chyba ?

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  pon-piatek -do 23
  w niedziele do 22

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Kapri] Nieprawda. MC Donald najbliższy jest na wsi w Mogilanach, a to dlatego że jest przy trasie przelotowej, tak samo jak Galeria Dekada. Wystarczy kilka dużych bilbordów przy zakopiance i mają pełno ludzi tak jak w Głogoczowie, tym bardziej że jest estakada i zjazdy z obu stron. [/quote]

  W Głogoczowie, jak i w Mogilanach, takie ,,bary i fast foody'' są zaraz koło Zakopianki - wystarczy dać migacz i się zjeżdża od razu na parking. Komu by się chciało zjeżdżać tutaj z Zakopianki, czekać na światłach trochę czasu i potem jeszcze szukać pół godziny miejsca do zaparkowania? Jakby był bezpośredni zjazd, to klientów by było dość sporo, a tak to raczej nie.

  [quote=gość: zwiedziona strasznie] Po co kolejny Rossman, CCC, play? Trzeba było wynając powierzchnię firmom których w Myślenicach jeszcze nie ma. [/quote]
  A może te inne firmy nie chcą u Nas inwestować, bo boją się, że nie będzie popytu? Rossman i CCC mają u Nas dużo klientów, więc nie zawahali się otworzyć jeszcze po jednym sklepie.

  [quote=gość: Marcin28] jest ok ! Ja kupuję buty za minmum 300zł bo na tańsze mnie nie stać. Rozumiesz ? [/quote]
  Nie za bardzo rozumiem. Nie stać Cię, bo nie masz drobnych, czy Twoje mniemanie o sobie nie pozwala Ci chodzić w porządnych butach dwa razy tańszych?

  [quote=gość: Marcinobywatel] Wędliny też nie kupuję w tesko bo świecą się nawed jak zgaszę światło i zjeść się jej nie da tylko w koszu ląduje. [/quote]
  W większości takich dużych sklepów wędliny są kiepskiej jakości, więc nie jest to żadna nowość.

  [quote=gość: bernard] Dzisiaj był straszny tłok,zawsze jest tak na otwarciu,bo nieraz dają w prezencie np;zmywak kuchenny lub coś innego za 2 zł,ja wybiorę się tam może za tydzień albo za dwa,jak będą pustki. [/quote]
  A mi się wydaje, że tak nie będzie. Podobnie było z Biedronką - na początku były tłumy, dużo osób mówiło, że to sklep ,,dla biedaków'', a jednak nadal ma sporo klientów. Jak dla mnie sporo produktów w tych sklepach jest w podobnych cenach, więc zapowiada się ciekawa rywalizacja (oczywiście na korzyść konsumentów).

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Moi Drodzy,

  to co się za oknem właśnie dzieje to nie ogromna ulewa tylko ... płacz myśleniczan którzy głosowali na M.O. !!!

  Mamy co chcemy:
  - brak dworca
  - zaraz nie będzie busów
  - brak komunikacji miejskiej
  - lotnicko w Myślenicach
  - strzelnice
  - ogromne długi
  - wodę najgroższą w Polsce południowej
  - zamiast lokalnego biznesu wspiera się kapiłat obcy

  14 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Mrowisko] Moi Drodzy,

  to co się za oknem właśnie dzieje to nie ogromna ulewa tylko ... płacz myśleniczan którzy głosowali na M.O. !!!

  Mamy co chcemy:
  - brak dworca
  - zaraz nie będzie busów
  - brak komunikacji miejskiej
  - lotnicko w Myślenicach
  - strzelnice
  - ogromne długi
  - wodę najgroższą w Polsce południowej
  - zamiast lokalnego biznesu wspiera się kapiłat obcy [/quote]
  Nie zdziwiłbym się, jeśli okazałoby się, że głosowałeś na naszego burmistrza w wyborach, a teraz jak każdy Polak narzekasz. ,,Widziały gały, co wybierały'', tym bardziej, że pan M.O rządzi już 2 kadencję.

  A poza tym to nie jest temat na takie wywody.

  ADMIN USUWAJ TAKIE WPISY! Znowu zaraz posypie się chmara antyburmistrzowskich komentarzy.

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  A mi się wydaje że największy biznes zrobił sklep Partnera naprzeciw galerii,wiara kupowała co tylko było na sklepie, odkurzacze po 99 zł,laptopy po 799,pralki za 699,lodówki po 499zł.
  Problem mieli tylko z parkingiem ale jakoś dali radę.
  W pewnej chwili jak tam byłem to była kolejka do kasy.
  zostawiłem u nich tylko 999 zł ale i tak tam powrócę przy okazji zakupów w rossmanie

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Poziom wypowiedzi na tym forum sięgnął dna już na wstępie. Dalej to już tylko potwierdzenie tego smutnego faktu ,że stan umysłu naszego młodego pokolenia to więcej niż dno!To jest po prostu żenujące ,chore i smutne.

  7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Mrowisko] Moi Drodzy,

  to co się za oknem właśnie dzieje to nie ogromna ulewa tylko ... płacz myśleniczan którzy głosowali na M.O. !!!

  Mamy co chcemy:
  - brak dworca
  - zaraz nie będzie busów
  - brak komunikacji miejskiej
  - lotnicko w Myślenicach
  - strzelnice
  - ogromne długi
  - wodę najgroższą w Polsce południowej
  - zamiast lokalnego biznesu wspiera się kapiłat obcy [/quote]

  Byłem dzisiaj do spowiedzi i ksiądz powiedział mi że te wszystkie kataklizmy są spowodowane przez polityków PiS oraz ojca dyrektora. W Myślenicach te ulewy to łzy zazdrości i porażki Kielanowców, że Ostrowski nie dość że ma tak wielkie poparcie, to jeszcze otwiera takie piękne rzeczy, które dają pracę dziesiątkom ludzi.
  Na pokutę dostałem zadanie głoszenia prawdy na forum www.miasto-info.pl do września oraz mam się przynajmniej raz w tygodniu pomodlić za przegranych w wyborach Myślenickich by zaczęli myśleć głowami a nie , tu nie zrozumiałem czy mówił kieszeniami czy kiszonkami ? ;)

  4 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  O czym tu pisać,każdy nowo powstały sklep to konkurencja,może w końcu w cegielni opamiętają się z cenami.Do tej pory był to praktycznie jedyny taki sklep w mieście,bo Biedronka to każdy wie jaka jest,w soboty bywało tak;wszyscy jechali do Biedronki a potem ,żeby kupić wszystko do Jana....O małych osiedlowych sklepikach lepiej nie pisać,drożyzna niesamowita,,,

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  ALE SIĘ LUDZIE RZUCILI, JAKBY SKLEPU NIGDY NIE WIDZIELI- WSTYD I WIOCHA !

  16 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: AntyKwaku] gość: Mrowisko napisał/a:Moi Drodzy,to co się za oknem właśnie dzieje to nie ogromna ulewa tylko ... płacz myśleniczan którzy głosowali na M.O. !!!Mamy co chcemy:- brak dworca- zaraz nie będzie busów- brak komunikacji miejskiej- lotnicko w Myślenicach- strzelnice- ogromne długi- wodę najgroższą w Polsce południowej- zamiast lokalnego biznesu wspiera się kapiłat obcy Byłem dzisiaj do spowiedzi i ksiądz powiedział mi że te wszystkie kataklizmy są spowodowane przez polityków PiS oraz ojca dyrektora. W Myślenicach te ulewy to łzy zazdrości i porażki Kielanowców, że Ostrowski nie dość że ma tak wielkie poparcie, to jeszcze otwiera takie piękne rzeczy, które dają pracę dziesiątkom ludzi. Na pokutę dostałem zadanie głoszenia prawdy na forum www.miasto-info.pl do września oraz mam się przynajmniej raz w tygodniu pomodlić za przegranych w wyborach Myślenickich by zaczęli myśleć głowami a nie , tu nie zrozumiałem czy mówił kieszeniami czy kiszonkami ? ;) [/quote]

  MO daje pracę ? Powiedź to prosto w oczy byłym pracownikom BAT z Jawornika lub tym z PKS !

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Mają nas za idiotów.Ceny wyższe jak w normalnych sklepach tylko "promocje"o cenach podobnych(Jan 2.99 i Tesco 2.99)a arbuzy to mogli dawać za darmo ,ileż można zjeść tego świństwa.I bony za...5 zł. na co wydać tyle szmalu?Zorientowani wiedzą Supermarket Tesco to nie to samo co hipermarket Tesco.
  Z przeniesieniem tam busów dobry pomysł-jak wejdą busy klienci będą musieli zostawiać samochody na starym dworcu busów przy Słowackiego i podejść na zakupy na piechotę.
  Przy okazji reklama sprzątania zalewu przez bodajże Młodych Demokratów.Znowu kampania wyborcza "zalewem .

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: Polankis] gość: wodotargacz napisał/a:nazywa się dekada bo Ukleina i Raba są już zajęte Ale jest jeszcze "Szubienna" "Dalin" i "Chełm" ewentualnie "Kobylak" [/quote]

  Masz coś do Chełmu ?

  3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  TA PSEUDO-GALERIA TO PORAŻKA! ZAKORKOWANA CAŁA DROGA ALE TO PEWNIE TYLKO NA OTWARCIU, KAŻDY ZOBACZY ŻE KICHA A WIOCHA SIE ZUCAŁA NA PAPIER TOALETOWY, BOZE JAKIE ZACOFANIE. MAŁY PARKING!!! WSZYSTKO W MIEJSCU STOI, NIEMA JAK SIE RUSZYĆ! PANIE OSTROWSKI WPROWADŹ PAN JESZCZE TAM BUSY I TYLKO BOMBY BRAKUJE ZEBY PUSĆIC TO Z POWIETRZEM!

  10 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  VIP-y świętują otwarcie w 7-miu Smakach na Zarabiu.
  Widziałem spacerującego byłego szefa MPK Łódź KW.
  Nie sądziłem że go tak szybko puszczą odkąd CBA go zatrzymało.

  W sumie to pasuje do naszego myślenickiego establishmentu. Może u nas zostanie i zrobi karierę:) w samorządzie...

  6 4 Odpowiedz
 • 15 lip 2011

  nawet WC nie ma z dzieckiem musieliśmy przed galerię wyjść znaczy pseudo GALERIĘ!!!! MASAKRA

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  to nie jest dworzec PKS tylko galeria handlowa ma ściągnąć jak najwięcej klientów a niedługo do tego dojdzie że zlikwidują busy

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Cytaty Ale gdyby był tam sam dworzec miejsc pracy byłoby 15 a nie 120 - Zawdzięczm to więc burmistrzowi który pomimo ostrej krytyki zadecydował że 120 miejsc pracy jest warte problemów z krzykaczami. DLACZEGO NIE NAPISZESZ ILU LUDZI Z PKS u STRACIŁO PRACĘ NIE 120 TYLKO PRAWIE DRUGIE TYLE , A CO Z ICH UDZIAŁAMI? Panie superman odpowiedz na to pytanie.

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Tak, teraz najchętniej publicznie w mediach ogłaszałoby się sukces, peany na cześć inwestorów, peany na cześć samorządowców którzy przyczynili się do powstania nowych miejsc pracy. Niektórzy konsumenci też zadowoleni że jeden market więcej przybył, co na tej wielkości miasto może zabić drobniejsze sklepiki. Na szczęście duża część mieszkańców pamięta to co się działo od momentu sprzedaży PKS. Zmienne i nieprzewidywalne koleje losu, dezorganizacja ruchu pasażerskiego - cały szereg dziwnych posunięć świadczących o braku koordynacji ze strony kręgów decyzyjnych, braku kontroli nad zabezpieczeniem interesu publicznego i albo to było niezamierzone i istotnie dopuszczono się zaniechań albo ktoś po prostu ukryte cele jednostek okazały się znów sprzeczne z interesem społecznym. M007 by się przydał ze swoim spojrzeniem na te rzeczy.

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Zniszczono PKS, dostaliśmy galerię. Jak wypada bilans? W zasadzie w powiecie brak stabilnego transportu publicznego, busiarze niczym chorągiewka na wietrze nie mogą być brani pod uwagę, tym bardziej że losy transportu prywatnego też nieznane. Kiedyś można było się stąd bezpośrednio dostać w zasadzie do większości zakątków naszego kraju, teraz w dobie globalizacji Myślenice stają się komunikacyjnie zamkniętą oazą z marnymi perspektywami na poprawę sytuacji. Brawo Maciuś i reszta! Brawo prezesi MPK (choć tym ostatnim biznesmenom łódzkim na interesie społecznym zależeć wcale nie akurat nie musiało)!

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: lol] DLACZEGO NIE NAPISZESZ ILU LUDZI Z PKS u STRACIŁO PRACĘ NIE 120 TYLKO PRAWIE DRUGIE TYLE , A CO Z ICH UDZIAŁAMI? Panie superman odpowiedz na to pytanie. [/quote]

  Witam.

  Przeczytaj uważniej cały wątek a natrafisz na to co napisał kapri:

  "Człowieku - ty myślisz że to był odosobniony przypadek? A co było z Medrewem? co było Zibem? Co było z Pemodem?
  Tam też pracownicy pokupowali naiwni akcje by mieć pracę a okazało się to tylko przedłużeniem agonii i straceniem całej wartości akcji.

  Mało wiesz o życiu a się wypowiadasz na jednym przkładzie i zwalasz winę na kierowców i burmistrza."

  Tak to jest jak się jest naiwnym i pakuje się kasę w coś co nie miało prawa bytu, bo co można powiedzieć innego o państwowym PKS-ie, który nie dosyć że szyty z każdej strony, poczynając od kierowców (paliwo, bilety - wiem bo było wiadome wtedy od kogo i za ile można było kupić olej napędowy w każdej ilości a i bilety też nie były wydawane na bieżąco najczęściej w kursach wieczornych i nocnych) po zarząd który już łupił zapewne konkretnie.
  takie molochy państwowe od zawsze nie przynosiły takich dochodów jakie mogły by przynosić gdyby były zarządzane prywatnie. Nikt tam nie przejmował się sytuacją i gdy skończyły się dotacje które zapychały dziury, wszystko musiało runąć. Podobnie było z PKP, który teraz reanimują na siłę ale wiadome jak się to wreszcie skończy - prywatnie przewoźnicy, prywatne linie, podobnie ze szpitalami. Obowiązkowo sprywatyzować wszystko, bo tylko wtedy usługa będzie na najwyższym poziomie, personel miły i przyjemny. Podam przykład Centrum Stomatologicznego naprzeciwko Rybki koło placu zabaw na osiedlu. Podpisana umowa z NFZ więc wszystko bezpłatne to co oczywiście wchodzi w refundowane usługi, dopłaty za coś więcej lub lepsze materiały jak ktoś chce. Personel supermiły, nie czeka się w kolejkach, czysto miło i przyjemnie, a teraz porównajmy to z tym co było na K.Wlk - nie da się tego w ogóle porównywać.

  Wracając do tematu Galerii. Zastanówcie się co przynosi większości mieszkańcom większe korzyści, wiele sklepików w których najczęściej jest właściciel i 1 pracownik, rzadko dwóch, bo większość jedzie za free z Urzędu pracy lub na uczniach albo na pół etatu, czyli ogólna kiepa zarobkowa a wykorzystywanie ma maxa. Co zyskujemy w tym przypadku? Teoretycznie tylko to że mieszkańcy zostawiają kasę w mieście. Jest to dobre ale wtedy gdy społeczeństwo jest bogate, bo przeważnie w małych sklepikach jest wiele drożej niż w marketach, a kasa zostaje tylko teoretycznie w mieście bo właściciel który zarabia na tym najwięcej nie kupuje tutaj na miejscu a jeździ po prawie wszystko (poza chlebem i mlekiem) do Krakowa by kupić taniej (bogaty wie że żeby być bogatym trzeba oszczędzać). Tak więc w tych droższych kilkuosobowych sklepikach kupują drożej ci którzy mają mniej kasy, bo nie stać ich na jazdę do Krakowa lub
  nie mają na tyle pieniędzy by jechać raz na tydzień i zrobić zakupy na cały tydzień. Więc wynika z tego że kasa i tak ucieka z miasta do Krakowa czy w ogóle w Polskę (sprzedaż internetowa).

  Galeria, markety, sieciówki są dla mieszkańców o wiele bardziej pożyteczne bo przynoszą realne zyski dla każdego gospodarstwa domowego, przez to że każda rodzina płaci za produkty codziennego użytku czyli te które i tak musi kupić znacznie mniej, często 20-30% i to są realne zyski każdej rodziny.
  Dodatkowo takie sieci jak Bierdonka, Tesco, Carrefour na pewno, (nie wiem jak to się ma z Janem, Kurdeszem, 5-ką) na prawdę zatrudniają tych kilkunastu czy kilkudziesięciu pracowników na pełnych świadczeniach i mamy tu następny plus, gdyż tam nie da się aż tak kombinować z zatrudnianiem na pół etatu a praca na cały, jak to się robi w małych rodzinnych firemkach.
  Następna sprawa. W przypadku istnienia marketów blisko, także i ci zamożniejsi będą prędzej kupować wszystko na miejscu bo stwierdzą że po co jechać do Krakowa jak można to samo kupić tutaj w tej samej cenie? Czyli zwiększa się popyt co przeważnie powoduje zwiększenie inwestowania sieciówki w to miasto, czyli znów zyskują konsumenci.

  Tak wygląda prawda o sieciówkach, galeriach i marketach i korzyści przeciętnego Kowalskiego.

  Bardzo chętnie odpowiem na rzeczową i udowodnioną kontre kogoś kto ma inne zdanie.
  Bardzo chętnie posłuchałbym co na ten temat powie Myśleniczanin007.

  Pozdrowienia od Podziemia

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  To są jaja, cola w puszce 2,49!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  o innych rzeczach nie wspomnę . totalna porażka

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Ano właśnie: jaka jest prawda o przetasowaniach w losach naszego dworca? Dlaczego społeczeństwo zostało wystrychnięte na dudka, dlaczego nie zabezpieczono jego interesów?
  Czy teraz samorząd zrobi cokolwiek by zagwarantować ludności chociaż namiastkę komunikacji lokalnej w granicach powiatu? - Bo o oknie na świat już nie ma co marzyć.

  8 1 Odpowiedz
 • 15 lip 2011

  Na mnie ta cała DEKADA nie wywarła szczególnego wrażania. Zaledwie parę sklepów, mało miejsc parkingowych. Myślałam, że TESCO będzie większe. Fakt, lepszy rydz niż nic. Jedynie ROSSMAN i CCC pokaźniejszych rozmiarów. Dobry pomysł z tym EMPIKIEM bo taki sklep jest czasem potrzebny, łatwiej coś dostać niż w zwykłej księgarni. Uważm, że większość mieszkańców i tak na większe zakupy pojedzie do Krakowa. Może dzięki konkurencji ceny w myślenickich sklepach nie będą wygórowane. Szkoda mi drobnych przewoźników bo oni na tym wszystkim ucierpieli. Może wkońcu ktoś ustąpi i wszystcy będą żyć długo i szczęśliwie.... Co do PKS-u to przecież mamy wolny rynek, nie można nikogo zmusić do robienia czegoś, czego nie chce.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  Cytat"VIP-y świętują otwarcie w 7-miu Smakach na Zarabiu.
  Widziałem spacerującego byłego szefa MPK Łódź KW.
  Nie sądziłem że go tak szybko puszczą odkąd CBA go zatrzymało."
  A gdzie świętowali poświęceni autobusów?
  Ja też jestem zaskoczony.A czy był też J.M

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  ludzie przestańcie narzekać! nie pasuje to nie chodzić!

  7 4 Odpowiedz
 • 15 lip 2011

  [quote=gość: 1234] Ano właśnie: jaka jest prawda o przetasowaniach w losach naszego dworca? Dlaczego społeczeństwo zostało wystrychnięte na dudka, dlaczego nie zabezpieczono jego interesów?Czy teraz samorząd zrobi cokolwiek by zagwarantować ludności chociaż namiastkę komunikacji lokalnej w granicach powiatu? - Bo o oknie na świat już nie ma co marzyć. [/quote]

  1234 mądre słowa i mądrzejsze pytanie. Niestety odp chyba znam.

  I tak właśnie burmistrz spełnia obietnice o tym jak będzie pomagał lokalnym przedsiębiorcą i nie będzie jego zgody na markety w Myślenicach.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  !!!! dzisiaj będziecie "pasć" sieciówki bo dostaniecie jakies badziewie taniej..., a jutro nie będzie Was na nic stać bo nie znajdziecie pracy u lokalnych przedsiębiorców (bo zlikwidują swoje biznesy, albo sami będą w nich pracować - dzadzą sobie redę), a za granicą już nie ma kokosów... zobaczcie co zrobił w USA Wallmart... " Powodzenia !" jeszcze nie wiecie na czym polega kryzys i wyjscie z niego - uczcie się od Niemców...

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  the sims 3 myślenice - 150 zł, kraków - 120 zł o.O

  9 1 Odpowiedz
 • 15 lip 2011

  Miałem tego pecha, że wpakowałem sie samochodem na ul. Słoneczną, zapomniałem że mamy lokalne święto, wielkie otwarcie sklepu, można było dostać balonik i przy okazji coś sobie kupić.

  Ludzie czyś cie powariowali, rzuciliście się do Dekady jak wielbłąd do wodopoju. Jeszcze gdyby to sie działo w PRL'u to można to zrozumieć, ale żeby świadomie stać w kolejkach, przepychać się łokciami plus tracić czas w korku, no nijak nie moge tego zrozumieć, to znaczy mam wytłumaczenie, ale nie chcę nikogo obrażać.

  15 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  jeżeli ludzie za balonik i pseudo promocje za kilka groszy i loda za darmo są zdolni do takiego zachowania to wyobras sobie jekie wybierają wartosci w życiu...

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2011

  [quote=gość: andrzej k] !!!! dzisiaj będziecie "pasć" sieciówki bo dostaniecie jakies badziewie taniej..., a jutro nie będzie Was na nic stać bo nie znajdziecie pracy u lokalnych przedsiębiorców (bo zlikwidują swoje biznesy, albo sami będą w nich pracować - dzadzą sobie redę), [/quote]

  Chyba tak już będzie, że towary podstawowej potrzeby będzie się kupować w marketach, bo tam najtaniej. Lokalne sklepy pozostaną, ale tylko te z innym asortymentem niż pierwszej potrzeby. Ciuchy, buty, czy podobne nie mają się czego bać.
  Zresztą każdy z nas internautów wie że poważniejsze cenowo towary kupuje się w sklepach internetowych i to jest przyszłość sprzedaży a nie stacjonarne sklepy. Pozostaną punkty usługowe i doradcze bo tych nikt nie zinternetuje, gdy chce się dotknąć lub zrobić coś na zamówienie.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Rafik to fakt, że przy chińskiej produkcji duże markety mają większe szanse, a sprzedaż internetowa to ogromny rynek(duży może więcej...) ale przynajmniej szanujmy lokalny rynek usług i małego handlu...

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: andrzej k] !!!! dzisiaj będziecie "pasć" sieciówki bo dostaniecie jakies badziewie taniej..., a jutro nie będzie Was na nic stać bo nie znajdziecie pracy u lokalnych przedsiębiorców (bo zlikwidują swoje biznesy, albo sami będą w nich pracować - dzadzą sobie redę), a za granicą już nie ma kokosów... zobaczcie co zrobił w USA Wallmart... " Powodzenia !" jeszcze nie wiecie na czym polega kryzys i wyjscie z niego - uczcie się od Niemców... [/quote]

  Trudno się z tym nie zgodzić, ale tak jak pisze gość wyżej markety tego typu co u nas mają bardzo określone asortymenty, i z cenami ich trudno rywalizować małym sklepikom. Trudno się też nie zgodzić z tym że małe sklepy nie będą chciały zatrudniać pracowników, ale już teraz zatrudniają ich po najmniejszych pieniądzach kombinując na wszystkie strony by zmniejszać sobie koszty. Niestety ale sytuacji tego że większym sklepom będzie coraz lepiej a mniejszym coraz gorzej nie jesteśmy w stanie zmienić na tym szczeblu. Problem leży gdzieś indziej, a mianowicie na szczeblu krajowym, a dokładniej wszystko rozbija się o obowiązkowe ubezpieczenie ZUS, które w największym stopniu niszczy małe podmioty. Ponad 900zł od właściciela i ponad 700zł od pracownika to są elementy które są problemem.
  Wyobraźcie sobie przedsiębiorcy ilu moglibyście legalnie pracowników zatrudnić gdyby ZUS wynosił 350zł od pracownika i np. 450zł od właściciela? Myślę że prawie każdy przedsiębiorca mógłby podwoić kadrę osiągając jeszcze większe zyski, nie mówiąc o tym że i ZUS po kilku miesiącach odnotowałby znaczne powiększenie wpływów (wzrost legalnego zatrudnienia, zalegalizowanie setek tysięcy firm działających teraz na lewo, spadek ilości upadających firm).

  Od dawna zadaję sobie takie pytanie. Komu zależy na tym by takiego czegoś nie wprowadzić? Domyślam się tylko czy to oby nie strach każdego rządu o takie przedsięwzięcie nie jest głównym powodem?

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Coto za galeria bez mc donalda albo kfc :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Nie budują - źle,
  Budują - źle,
  Są nowe miejsca pracy, ale kosztem kilku zwolnionych - źle,
  Nie ma miejsc pracy, ale kilku zostaje "na stołkach" - źle.
  Zmienia się krajobraz, ktoś chce zmian - źle,
  Krajobraz nudny od lat, nostalgia - źle.

  Narzekacie na "krawaciarzy", a cokolwiek się w Myślenicach dzieje, nie pasuje.

  18 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: nowy targ] http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1157600-pks-nowy-targ-przejmie-kursy-do-krakowa.html [/quote]

  Nie trudno to było przewidzieć, że tak będzie. Zresztą pisałem kilkanaście dni temu że tak się stanie jak busiarze będą dalej skakać.
  Zastanawiam się czy czasem nie najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby faktycznie przeniesienie busów na działkę kupców. Kilka dni temu wygolili ten syf i pokazał się wreszcie asfalt. Wygląda mi to na całkiem dobry sposób by wilk był syty (MO) a owca cała (pazerni busiarze).
  Ciekawy jestem jaka będzie decyzja naszego "władcy", bo do tej pory większość decyzji podejmował bardzo rozważnie i rozsądnie i co zaraz wznieci tutaj bunt - dobrze.

  Zobaczymy za kilka dni :) bo jeżeli upartość weźmie górę i będzie miał "koło zapasowe" na przypadek "strajku" busiarzy to niestety nie wróżę im dobrej przyszłości. Ale gdy nie będzie miał a busiarze zagwarantują strajk, to ustąpi i zezwoli na działkę kupców.
  Bardzo ciekaw jestem czy busiarze postawią na jedną kartę i postawią sprawę ostatecznie? Bo jeżeli tak zrobią to albo wszystko stracą i będą busami wozić kartofle, albo zyskają.

  Na pewno Busy będą przy Galerii to nie podlega dyskusji.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  tu Kuba ma rację Polacy to malkontenci... a co do inwestycji w miescie to trzeba powiedzieć, że tyle co się dzieje dobrego ostatnimi laty (galerie, hale, strzelnice, boiska, ronda, zarabie, parki, place zabaw, cała strefa ekonomiczna...) to zasługa władz... czy się to komu podoba czy nie... :)) i tu chylę czoła mieszkańcom - wybieramy własciwych ludzi...

  4 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: SzalonaK] Coto za galeria bez mc donalda albo kfc :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( [/quote]
  tak tak jedz dalej tę paszę... człowiek jest tym co je... :))

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  busiarze też muszą "zejsć na ziemię..." i zrozumieć, że "za darmo się wszystko należy" odchodzi powoli w niepamięć tak jak komuna... pieniądz musi być w obrocie - za wszystko się się płaci, ale i kasuje - i to jest zdrowe podejscie... tak jest na całym cywilizowanym swiecie i tego nie próbujmy zmieniać

  4 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: Franek123] A mi się wydaje że największy biznes zrobił sklep Partnera naprzeciw galerii,wiara kupowała co tylko było na sklepie, odkurzacze po 99 zł,laptopy po 799,pralki za 699,lodówki po 499zł.
  Problem mieli tylko z parkingiem ale jakoś dali radę.
  W pewnej chwili jak tam byłem to była kolejka do kasy.
  zostawiłem u nich tylko 999 zł ale i tak tam powrócę przy okazji zakupów w rossmanie [/quote]
  sklep partner jest najlepszy jak się dobrze podejdzie do kupna to można niezłe cenę załatwić nawet taką jak na necie polecam

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  mnie martwi brak przecięcia wstęgi. Czyżby poseł z senatorem uznali, że to się przed wyborami nie opłaca. Dopóki nie będzie przecięcia, nie uwierzę w sukces, choćbyście co pisali. Do przecięcia wziąć jeszcze O. z Pcimia, aby było bardziej kolorowo, on też kkręci lody w Rynku i nie tylko.

  6 2 Odpowiedz
 • 16 lip 2011

  Ludzie cieszmy się,że coś się dzieje w tych Myślenicach,że coś się zmienia na lepsze:)...

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Ciekawy jestem jaka będzie decyzja naszego "władcy", bo do tej pory większość decyzji podejmował bardzo rozważnie i rozsądnie i co zaraz wznieci tutaj bunt - dobrze. Fakt najlepsza inwestycja to śmietnik , asfaltownia, strzelnica a teraz PKS. Powinien otrzymać medal brawo.

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: x6xi2] gość: Franek123 napisał/a: A mi się wydaje że największy biznes zrobił sklep Partnera naprzeciw galerii,wiara kupowała co tylko było na sklepie, odkurzacze po 99 zł,laptopy po 799,pralki za 699,lodówki po 499zł.
  Problem mieli tylko z parkingiem ale jakoś dali radę.
  W pewnej chwili jak tam byłem to była kolejka do kasy.
  zostawiłem u nich tylko 999 zł ale i tak tam powrócę przy okazji zakupów w rossmanie
  sklep partner jest najlepszy jak się dobrze podejdzie do kupna to można niezłe cenę załatwić nawet taką jak na necie polecam [/quote]
  A mnie tam już dwa razy zrobili na szaro TV miał mieć możliwośc odtwarzania filmów z napisami - miał bez jak poszedłem spytac to powiedział mi ten sam koleś ze nie ma takich TV, pralka miała mieć 5 lat gwarancji ale ... jak się okazało za dodatkowe 3 należy zapłacić i to dowiedziałem się już w domu gdy czytałem instrukcje - NIE POLECAM !!

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: nowy targ] http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1157600-pks-nowy-targ-przejmie-kursy-do-krakowa.html [/quote]
  No ładnie! Busiarze podskakują, podskakują a tu się okazuje że najbardziej intratne kursy na Kraków przeszły im koło nosa. A mieli zapewnienie PKS że ustąpią im kursy byle sięprzeniesli bez zatargów. Busiarze nie, no to mają 30 kursów do Krakowa i z powrotem mają załatwione :)
  Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz !!
  Zobaczymy czy dalej będą poskakiwać i zaryzykują dalsze straty kursów ?

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  Według mnie jeden z gorszych sklepów tej branży.Gdy szukałem dobrego dvd za rozsądną cenę sprzedawca oświadczył że nie handluje "chińszczyzną" że takie rzeczy są w hipermarketach.Jakie było jego zdziwienie gdy pokazałem mu na kilku gdzie są wyprodukowane.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: aaaa] Fakt najlepsza inwestycja to śmietnik , asfaltownia, strzelnica a teraz PKS. Powinien otrzymać medal brawo. [/quote]

  Co za prymityw. Tak się sklada że śmietnik był tam od zawsze, teraz jest tam segregowania odpadów i tak zostanie choćby nawet burmistrzem został Mustafa All Kahil. Asfaltownia w strefie przemysłowej jest i pewnie kilka lat pozostanie, dopóki nie skończą większości inwestycji drogowych. Strzelnica mi nie preszkadza a znam ludzi którzy z niej już kilkukrotnie korzystali a nie mnie oceniać bo równie dobrze mógłbym być za zabronieniem łowienia ryb w Rabie bo nie interesuję się tym głupim sportem.
  PKS - jest jak należy. Nieopłacalne przedsiebiorstwa należy likwidować i wymieniać na prywatne lub spółki.

  Wszystko jest jak należy. AVE Ostry, jak to ktoś wyżej napisał.

  6 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: Krzysiek_o]
  A mnie tam już dwa razy zrobili na szaro TV miał mieć możliwośc odtwarzania filmów z napisami - miał bez jak poszedłem spytac to powiedział mi ten sam koleś ze nie ma takich TV, pralka miała mieć 5 lat gwarancji ale ... jak się okazało za dodatkowe 3 należy zapłacić i to dowiedziałem się już w domu gdy czytałem instrukcje - NIE POLECAM !! [/quote]

  Bo miał taką mozliwość tylko zapomnieli dodać, że gdy napisy są wtopione w film ;)
  W takim przypadku jest to niedoinformowanie klienta, lub złe informowanie mające na celu wyłudzenie (zakup nie funkcjonalnej rzeczy, kłamiąc że jest w pełni funkcjonalna).
  też bym nie polecał takiego sklepu. Wolałbym kupić od firmy na allegro, tam przynajmniej opisy są zawsze rzetelnie zrobione.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  wszystko jest do bani z tą galerią 4 sklepy na krzyż i nic więcej empik rossmann tesco i ccc i tyle spodziewałem się że będzie Kfc no ale.... tyle że na parę lat będą budować galerię z prawdziwego zdarzenia ;)

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  A dlaczego burmistrz nie odbierze kongregacji działki którą dał im w dzierżawę? Przecież chyba mieli jakieś terminy do rozpoczęcia otwarcia tej rzekomej galerii Kupców. Tyle lat co to stoi już zarośnięte i niewykorzystane. Burmistrz powinien rozwiązać umowę z Kupcami i zawiązać z Busami.

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  No tak, na filmie 7 garnitórowców którzy zbiją ogromny majątek na tzw dworcu vel galerii, szkoda tylko że kosztem kierowsów i pracowników myślenickiego PKS oraz kierowców, właścicieli i rodzin małych firmy transportowych (busowców).

  Zniszczyć Naszych, dać zarobić już ludziom już dawno ustawionym - oto filozofia MO.

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  A gdzie jest reszta sklepów, zapowiadali bodajze ok 16 ...

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  uczcie sie loklani handlowcy od tesco jak sie przyciaga klientow - kupujesz baner na ktorym reklamujesz produkt w promocji i na niego przyciagasz!!!! a nie jak wy reklamujecie ze macie sklep hehe ludzie nie chodza do sklepu, chodza po tanie i atrakcyjne towary!!!!!

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: Mrowisko] Moi Drodzy,

  to co się za oknem właśnie dzieje to nie ogromna ulewa tylko ... płacz myśleniczan którzy głosowali na M.O. !!!

  Mamy co chcemy:
  - brak dworca
  - zaraz nie będzie busów
  - brak komunikacji miejskiej
  - lotnicko w Myślenicach
  - strzelnice
  - ogromne długi
  - wodę najgroższą w Polsce południowej
  - zamiast lokalnego biznesu wspiera się kapiłat obcy [/quote]

  Mamy tą samą wodę co w krk, bo w krk jest z Dobczyc, to nie mamy najgorszej wody w małopolsce ... każdy ma taką samą .

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2011

  [quote=gość: żal] gość: Mrowisko napisał/a:
  - wodę najgroższą w Polsce południowej
  - zamiast lokalnego biznesu wspiera się kapiłat obcy

  Mamy tą samą wodę co w krk, bo w krk jest z Dobczyc, to nie mamy najgorszej wody w małopolsce ... każdy ma taką samą . [/quote]

  Właśnie że nie Krak ma wodę z Dobczyc z uzdatnialni wody w Nowej Wsi podobnie - Dobczyce. Myślenice mają droższą wodę ale za to prosto z Raby bez uzdatniania, dlatego jak są ulewy z myślenickich kranów płynie żur i tylko czekać na tragedię gdy pojawi się bakteria coli i zabije kilka osób. Dopiero wtedy prokuratura zajmie się całym procederem karmienia 20 tysięcznego miasta wodą prosto z rzeki, przepuszczonej jedynie przez filtry piaskowe z dodaniem chloru i puszczonej w obieg.

  Najlepsze z tego jest to że uzdatniona, czysta woda z Dobczyc mogłaby popłynąć nawet dzisiaj wprost do Myślenic, ale nie uważacie że łatwiej bo za darmo pociągnąć ją z Raby aniżeli płacić za jej uzdatnienie Dobczycom. Niestety nie płynie bo lepiej całą kwotę mieć za darmo dla siebie czyli spółki UMiG Myślenice i Wodociągów a ludziom pompować w krany gnojówkę prosto z rzeki.

  7 2 Odpowiedz
 • xxx xxx 16 lip 2011

  [quote=gość: MarysiaB] gość: rapid napisał/a: gość: fifi napisał/a:Porażka, życze żeby ta pseudo galeria była niewypałem, ciekawe co wtedy zrobi pan O. chyba pentelka na szyje i z mostu! Co za matoł...;/ żal mi Cie pedałku ! Maciek Ostrowski to człowieku któremu miasto powinno wystawić pomnik !

  Myślisz o pomniku pamięci ? Myśleniczanie powinni o nim jak najszybciej zapomnieć. Dość tego koszmaru. [/quote]

  To po cholere glosowaliscie na Pana Ostrowskiego kolejną kadencje. Jak tacy mądzy sie kurna znalezli teraz wszyscy to trzeba bylo nie glosowac tak a inaczej. Teraz przestancie narzeka Cieszci sie ze wg cokolwiek sie tu w Mce dzieje. a jak nie to do roboty pacany. Chcecie inaczej miec to sie uczcie i na burmistrza startujcie, wtedy bd sobie robic po swojemu. potraficie tylko narzekac. Nic sie nie zminia narzekacie. a jak robią cos w Tych mce jak <na zarabiu sie wzieli w garsci i zrobili ladnie, i te galerie > To kurde tez narzekacie!

  "dosc koszmaru" to sie wybudz z niego albo nie narzekaj !

  4 3 Odpowiedz
 • 17 lip 2011

  Ludzie przestańcie odbiegać od tematu. Mieliśmy tu pisać o Dekadzie, a nie o wodzie czy o burmistrzu. Jak Wam burmistrz nie pasuje to zagłosuje na kogoś innego w najbliższych wyborach i przestańcie narzekać i zwalać winę jeden na drugiego. Ja miałam powyżej uszu mentalności myśleniczan, uciekłam od tego na drugi koniec Polski i jestem zadowolona ze swojej decyzji pomimo tego, że mi rodziny brakuje.

  Ale wracając do tematu jak zrobią w Dekadzie jakiś fast food dla podróżnych to przybędzie im klientów i zwiększą swoje szanse na sukces.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Monika. Ci zmieniacze tematów, to są zawodowcy. Nawet do życia seksualnego mrówek potrafią wtrącić wątek, jak to źle się dzieje w Myślenicach i impotencja mrówczych samców jest winą obecnej władzy. Ot takie bajorko.

  7 2 Odpowiedz
 • 17 lip 2011

  Wiem Muzyku. To takie typowo myślenickie jest. Zamiast jeden drugiemu pomagać to wolą jeden pod drugim dołki kopać narzekając przy tym na potęgę.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Ja mam pytanie na temat działania kas szybkiej obsługi w Tesco. Dużo osób je wybiera, a kompletnie nie obsługiwać, to jeden fakt. Bardziej mnie jednak interesuje fakt, na jakiej zasadzie one działają. Jak sprawdzą, czy dałem do skanowania wszystkie produkty jakiem wziąłem ze sklepowych półek? W przypadku towarów, które nie mają kodu kreskowego (np. pieczywo) jak sprawdzają, czy aby nie wybrałem bułki, a ze sklepu wziąłem bochenek chleba? Bardzo mnie to ciekawi, bo nie zauważyłem w sklepie jakiś specjalnych urządzeń kontrolujących, a bardzo mnie to ciekawi.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  [quote=monika91]

  Ale wracając do tematu jak zrobią w Dekadzie jakiś fast food dla podróżnych to przybędzie im klientów i zwiększą swoje szanse na sukces. [/quote]

  zalążek już jest koło dworca "crispy" czy jakoś tak

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  [quote=gość: niezorientowany] Ja mam pytanie na temat działania kas szybkiej obsługi w Tesco. Dużo osób je wybiera, a kompletnie nie obsługiwać, to jeden fakt. Bardziej mnie jednak interesuje fakt, na jakiej zasadzie one działają. Jak sprawdzą, czy dałem do skanowania wszystkie produkty jakiem wziąłem ze sklepowych półek? W przypadku towarów, które nie mają kodu kreskowego (np. pieczywo) jak sprawdzają, czy aby nie wybrałem bułki, a ze sklepu wziąłem bochenek chleba? Bardzo mnie to ciekawi, bo nie zauważyłem w sklepie jakiś specjalnych urządzeń kontrolujących, a bardzo mnie to ciekawi. [/quote]

  Nie widziałem w Dekadzie bo nie byłem przy kasie w naszym Tesco ale w Krakowie w Tesco wiesza się siatkę z towarem i poprawność jest weryfikowana na zasadzie masy całości i późniejszej sumy kodów kreskowych.
  Nie interesowało mnie to nigdy więc dokładniej nie zagłębiałem zasady działania.

  Dekada jak Dekada - Tesco małe, byłem wczoraj chcąc kupić 6 konkretnych produktów, był tylko jeden - bułki, których i tak nie kupiłem bo wolę od Sidora "U Jana" kupić jak i całą resztę.
  Tesco małe i żadną konkurencją dla Jana czy Biedronki nie będzie nigdy w życiu (za mała powierzchnia), Rossman opuszczę bo nie chodzę tam, Play jak tam salon nic nowego, obok będzie Era teraz T-Mobile, czyli kicha, bo Play i tak ma najlepsze oferty i niszczy resztę konkurencji, więc te obie sieci obok siebie to zguba dla T-mobile.
  Empik - OK, ale też mały i kawy nie ma? Nie ma kilku stoliczków by przy kawce poczytać jakiegoś szmatławca see-dno czy inną przyjaciółkę ;)

  Jedyne co jest OK to dworzec i ta na razie biedna kawiarenka. Wreszcie są bezpośrednie kursy do Karwi, Gdyni, Szczecina, Warszawy, Zakopca i in.

  Ja jako zwolennik Ostrowskiego uważam że Galeria Galerią - cudów nie ma, ale dworzec jest OK.

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  No, faktycznie są tak reklamówki i trzeba produkty do nich wkładać, więc pewnie jest to jakoś ważone pewnie. Swoją drogą ciekawe na ile jest to zawodne - przecież jakiś produkt może chyba ważyć tyle samo, a być trochę droższy? Jeśli tak jest w rzeczywistości, to i tak straty ponoszone przez Tesco są nieporównywalne do tych, jakie ponoszą sklepy, które muszą zatrudniać kasjerki. W Tesco jest jedna kasa cały czas czynna, przez co sklep sporo oszczędza na zatrudnieniu personelu.

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  Tak dworzec jest ok. a ile tam stoi autobusów ?????????????Temat to tylko galeria i co tam można kupić !!!!!!!!!!!!!

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip 2011

  [quote=gość: nagietek] Tak dworzec jest ok. a ile tam stoi autobusów ?????????????[/quote]

  Właśnie na tym polega rentowność interesów. Samochody jeżeli chcą zarabiać nie mogą stać. Postój to strata, bo trzeba za to zapłacić nie tylko kierowcy. Dlatego właśnie wystarcza kilka stanowisk. To jest największy ból dla busiarzy, bo oni uwielbiają stać a te czasy się skończyły, podobnie jak skończyło się powiedzenie : nie ważne czy stoisz czy leżysz, kasa się należy. Czas skończyć wreszcie ze stereotypami PRLowskimi i zabrać się za efektywną pracę.

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  a co z tym sklepem Pepco czy cos takiego?? kiedy otwarcie było juz czy dopiero będzie??

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  M.Kik"Dziś mogę powiedzieć, że mamy to, czego PKS sam nie mógłby wybudować. "
  Obiekt o powierzchni 200m PKS byłby w stanie wybudować ale nie pod takim zarządem.Same pieniążki które zabrały firmy doradcze oraz zatrudnienie "fachowców" którzy znaleźli się nie wiadomo skąd wystarczyłoby na stan surowy.
  Jak długo może przetrwać wydmuszka w realiach rynku bez pomocy urzędników?

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  [quote=gość: mieszkaniec33] Jak czytam te wszystkie komentarze to mi się żal was robi. Wszytko wam się nie podoba i tylko krytykować potraficie, ale taka jest już natura myśleniczan. Najlepiej żeby w mieście nic się nie działo. To samo jest przy każdym nowo powstającym obiekcie i to samo było przy okazji budowy hali, strzelnicy i Boiska ze sztuczną murawą i kilku innych inwestycjach. Banda Baranów potrafiąca tylko siedzieć przed komputerem i krytykować. [/quote]

  a po co ta strzelnica?? żeby se z kolegą postrzelać?? bez sensu. a nie lepsza by była kręgielnia?! w której można by było fajnie i wesoło spędzić czas ze znajomymi, rodziną, itd. Bo nie wyobrażam sobie tego na strzelnicy...

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  Po przeczytanie tych wszystkich negatywnych komentarzy postanowiła że sama pójde i zobaczę; no i rewelacji nie ma, w tesco drogo, empik jakis taki mały, jestem trochę rozczarowana ale przynajmniej póki co godziny otwarcia sklepów są fajne.

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  [quote=gość: kkk]
  a po co ta strzelnica?? żeby se z kolegą postrzelać?? bez sensu. a nie lepsza by była kręgielnia?! w której można by było fajnie i wesoło spędzić czas ze znajomymi, rodziną, itd. Bo nie wyobrażam sobie tego na strzelnicy... [/quote]

  Można z kolego a można do kolegi.
  Można taż z rodzinką a można do rodzinki.
  Można do busiarza. ;)
  A z kręglami co? Wesoło by było, kiedy? Jakby ciotka upuściła sobie kule 12 funtówkę na nogę ?

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  [quote=gość: monika34] nic szczegulnego. Jak będę miał kupić nowe buty lub płytę i tak pojadę do krakowa. Większy wybór. [/quote]
  a jedź, nikt Ci nie broni. Ja jak coś będę chciała kupić zamówię i odbiorę sobie w empiku w myślenicach. Nie będę musiała specjalnie dymać do krakowa po to. Ja się cieszę, że jest empik z myślenicach. Jest przynajmniej konkurencja dla naszych zajebistych księgarni, w których ile razy pytałam o jakieś książki na studia to nigdy nie było, a tak to przynajmniej w empiku mam szansę spokojnie się zaopatrzyć w to co potrzebuję, nie tracąc czasu na jazdę do krakowa i pieniędzy poświęconych na ten dojazd!

  A co do MO, to jak sobie wybraliście tak macie. żaden burmistrz wcześniej nie zrobił tyle dla miasta co on. Ale gdzieżby ktoś to zauważył?! najlepiej jest narzekać...

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  Może Miasto Info zaproponuje sąde czy mieszkańcom Myślenic pomysł się podoba ?
  A nie czy lokalni kupcy są zadowoleni ?

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  angel - co zrobil dla miasta? co zrobil w interesie mieszkancow? :)
  aaa no tak, dziekuje Ci MO za wspaniala asfaltownie, nowoczesne wysypisko smieci, wspanialy dworzec, piekne zarabie...

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  "W sąsiedztwie galerii powstał dworzec autobusowy zajmujący 200 m.kw. powierzchni. Znajdują się na niej: kasy biletowe, poczekalnia dla podróżnych oraz 6 stanowisk dla autobusów. Przed budynkiem wybudowano parking na 70 samochodów"

  A na tych 200 m.kw. znalazło się miejsce na toaletę dla podróżnych?

  5 2 Odpowiedz
 • 18 lip 2011

  [quote=gość: gość1234]
  A na tych 200 m.kw. znalazło się miejsce na toaletę dla podróżnych? [/quote]

  Ależ oczywiście !!! Zapewniliśmy wszystkim podróżnym możliwość skorzystania z toalety...

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  Kupiłem dziś w tym tesco.. bigos.. rany święte.. sama kapusta do tego skwaszona jak nie wiem co , grzyby itp;|.. do tego te super kajzerki 19gr/szt.. spalone.. wręcz czarne.. no brawo super początek

  6 4 Odpowiedz
 • 18 lip 2011

  [quote=Kapri]
  Empik - OK, ale też mały i kawy nie ma? Nie ma kilku stoliczków by przy kawce poczytać jakiegoś szmatławca see-dno czy inną przyjaciółkę ;). [/quote]

  W wielu empikach w kraju nie ma stoliczków czy kawy, a jakoś te empiki nie bankrutują z tego powodu i przewija się przez nie naprawdę dużo ludzi w ciągu dnia. Najwidoczniej nie ma tam na to miejsca.

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  [quote=monika91] Kapri napisał/a:
  Empik - OK, ale też mały i kawy nie ma? Nie ma kilku stoliczków by przy kawce poczytać jakiegoś szmatławca see-dno czy inną przyjaciółkę ;).

  W wielu empikach w kraju nie ma stoliczków czy kawy, a jakoś te empiki nie bankrutują z tego powodu i przewija się przez nie naprawdę dużo ludzi w ciągu dnia. Najwidoczniej nie ma tam na to miejsca. [/quote]

  Szkoda, bo uwielbiam poczytać szmatławce za free przy kawce. A propo kiedy wyjdzie nowe see-dno ?

  1 4 Odpowiedz
 • 18 lip 2011

  Nawet gdyby była kawa i stoliczki to za ową kawę musiałbyś zapłacić.

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  [quote=monika91] Nawet gdyby była kawa i stoliczki to za ową kawę musiałbyś zapłacić. [/quote]

  Za kawkę zawsze zapłacę ale musi być przynajmniej taka dobra jak na orlenie, ale za szmatławca nigdy ;)

  2 1 Odpowiedz
 • 18 lip 2011

  Ja tam za kawę bym nie zapłaciła gdyż jej nie pijam. Zapłaciłabym za kubek gorącej czekolady lub ewentualnie herbaty. Co do szmatławców to ja także wolę iść do empiku i tam sobie przeczytać za free wybraną gazetę od deski do deski.

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  Co wy piszecie przecież sedno jest za darmo ?!

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  Sprawą Dekady :-) i MO powinien zająć się prokurator

  Podpisana w 2007 roku na sprzedaż udziałów w PKS-ie przez gminę Myślenice to dzisiaj kluczowy dokument w zrozumieniu, dlaczego na rynku komunikacyjnym jest taki bałagan, a PKS nie może porozumieć się z przewoźnikami. Gmina zobowiązała się wtedy do nieprowadzenia działalności konkurencyjnej wobec PKS-u i nieudostępniania na to terenów będących w jej władaniu. I kto tu najbardziej zabezpieczył swoje interesy?

  Ale jeśli PKSu już nie ma więc, nic nie stoi na przeszkodzie aby przystanek na Słowackiego pozostał.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lip 2011

  [quote=gość: Kapri] monika91 napisał/a:Kapri napisał/a: Empik - OK, ale też mały i kawy nie ma? Nie ma kilku stoliczków by przy kawce poczytać jakiegoś szmatławca see-dno czy inną przyjaciółkę ;). W wielu empikach w kraju nie ma stoliczków czy kawy, a jakoś te empiki nie bankrutują z tego powodu i przewija się przez nie naprawdę dużo ludzi w ciągu dnia. Najwidoczniej nie ma tam na to miejsca. Szkoda, bo uwielbiam poczytać szmatławce za free przy kawce. A propo kiedy wyjdzie nowe see-dno ? [/quote]

  Coś Cię boli w SEDNIE?

  3 1 Odpowiedz
 • 19 lip 2011

  [quote=gość: klik] Co wy piszecie przecież sedno jest za darmo ?! [/quote]

  Ja tam nie wiem czy sedno jest za darmo, bo tego nie czytuję. Wiem, że empik ma darmowe gazetki "Tom kultury", w których mają reklamy książek, filmów, płyt i gier oraz zapowiedzi koncertów, na które prowadzą sprzedaż biletów.

  A wracając do tematu galerii to ja i tak na własne oczy o jej wyglądzie przekonam się dopiero w grudniu, bo mieszkam za daleko, by tam dotrzeć wcześniej, ale sądząc po komentarzach to długo ta galeria nie pociągnie

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  [quote=gość: klik] Co wy piszecie przecież sedno jest za darmo ?! [/quote]

  Czyli wartość jego jest dobrze dobrana, co niestety rzadko się zdarza w dobie kapitalizmu, ale tak na poważniej lubię czytać sedno i polecam każdemu kto ma własny rozum i wie jak rozdzielać w tekście pisanym dziennikarskie sztuczki, mające na celu zawładnięcie emocjami i skierowanie naszego rozumu na tory pismaka, w celu pozyskania jego osoby do późniejszych osobistych celów.
  Bardzo podobnym i powszechnie znanym przykładem tego typu działania i wręcz perfekcyjnego wykonania jest Ojciec Tadzio Rydzyk, który na szczęście łapie stare pokolenia pozbawione własnego zdania lub tępawe i zdrowo ograniczone trochę młodsze pokolenie. Buduje na tym swoje własne imperium nie patrząc na koszty, jakie ponoszą naiwni przelewający ostatnie grosze z rent, by on mógł kupić sobie nowy helikopter czy limuzynę (przykład).

  Tak więc czytać i słuchać można wszystkiego, oby tylko podchodzić do tego z rozumem i rozwagą, nie zapominając o rozpoznaniu układu wzajemności AUTORA TEKSTU (MOWY) z PRZEDMIOTEM TEKSTU (MOWY) oraz ich stosunków przed czasem wypuszczenia tekstu (mowy) oraz przemyśleniu celu jaki chciałby uzyskać autor tekstu na czytelniku.
  Prostymi słowy, prawie każdy artykuł(mowa) ma na celu zmanipulowanie czytelnika w celu uzyskania w ten sposób określonych korzyści. Inteligentny człowiek jest bardzo trudny do zmanipulowania, więc w ten prosty sposób każdy z nas może się przekonać jak inteligentnym człowiekiem jest.

  Pozdrowienia od Podziemia

  2 5 Odpowiedz
 • 19 lip 2011

  Aż się przejdę, w któryś dzień do empiku w poszukiwaniu sedna. Im więcej piszecie o tej gazecie tym bardziej jestem jej ciekawa.

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Mogli by chociaż kulturalnych ochroniarzy tam zatrudnić, bo póki co mogę stwierdzić iż obiekt ten chroniony jest przez niekulturalnych ludzi.

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Oczywiście Sedno nie dorównuje obiektywizmem GM czy
  http://wzzw.wordpress.com/2011/07/01/monisia-o-i-jej-tatus/ .

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Mógłby ktoś podać dokładne godziny otwarcia tej galerii?

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  [quote=monika91] Aż się przejdę, w któryś dzień do empiku w poszukiwaniu sedna. Im więcej piszecie o tej gazecie tym bardziej jestem jej ciekawa. [/quote]

  Sedno w Empiku ??? Dobree!!! Sedno znajdziesz wp w Janie przy reklamówkach za kasami. Leży tam gdzie jego miejsce i na jakie zasługuje ze swoim "obiektywizmem" i "miłością" do burmistrza, który śmiał wygrać wybory w wielką maszyną wyborczą napędzaną kasą prywatnych "przedsiębiorców" od klatek, chlebka i cegielni, wkurzonych na Ostrowskiego że muszą płacić podatki jak inni :)

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  suchojcie! wybrołem sie bo na wsi godali ze bedzie galeria a do krakoskie ni mogem bo koniem i dugo mie by zeszło i konia nima gdzie uczepić. myślołem ze bedzie tu lepi ale pirwsze problemy miłem na sygnalizatorach bo sie kon nie zno na kolorach a jo żem odwykł - prowie bym wóz ropirprzyl a sie po drodze sypoł bo bez te diury mi sie roztyrkotoł do reszty. z takom adrenalinom żem podjechoł że wychamowołem konia na stanowisku dlo autobusu - baba mnie przegonio a autobusu acale nie było to co im szkodziło żebym se konia na kwile zaczepił i tego słupka ? pokozoła mi parking tom go przeciongł ino miejsce to było tyko dla mnie a konia z wozem ke se miłom postawić? zyrknołem im wpadł na myśl ze takie szyrokie dzwi to odczepiem wóz i se konia do tesco wezme ze sobom - i co ? takom sensacje wzbudził ze nos zaraz wywalili - to jo sie pytom ke mom se na szoping jechoc? - nom ze wsi ino na targu wolno!?? KCE KAJZERKE NA PROMOCI !

  6 5 Odpowiedz
 • 19 lip 2011

  [quote=gość: Podziemie]
  [...] Tak więc czytać i słuchać można wszystkiego, oby tylko podchodzić do tego z rozumem i rozwagą, nie zapominając o rozpoznaniu układu wzajemności AUTORA TEKSTU (MOWY) z PRZEDMIOTEM TEKSTU (MOWY) oraz ich stosunków przed czasem wypuszczenia tekstu (mowy) oraz przemyśleniu celu jaki chciałby uzyskać autor tekstu na czytelniku.
  Prostymi słowy, prawie każdy artykuł(mowa) ma na celu zmanipulowanie czytelnika w celu uzyskania w ten sposób określonych korzyści. Inteligentny człowiek jest bardzo trudny do zmanipulowania, więc w ten prosty sposób każdy z nas może się przekonać jak inteligentnym człowiekiem jest.[...] [/quote]

  Dokładnie to samo tyczy się lokalnego tygodnika z tą jednak różnicą że artykuły z SEDNA można poddać analizie o któej piszesz a większości artykułów z GM niestety nie. Przypomne często używane przeze mnie porównanie do popularnego, niegdyś bardzo poczytnego pisma Trybuna Ludu. Okazuje się że merytorycznie obie gazety mają dokładnie ten sam styl. Napisze nawet że gdyby pozmieniać imiona i nazwiska i przedrukować gotowe artykuły z Trybuny Ludu w Gazecie Myślenickiej, podejrzewam że nikt by się nie zorientował. A jaki byłby uśmiech na twarzach urzędników... Nowe wraca, nowe wraca...

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] gość: Podziemie napisał/a:
  [...] Tak więc czytać i słuchać można wszystkiego, oby tylko podchodzić do tego z rozumem i rozwagą, nie zapominając o rozpoznaniu układu wzajemności AUTORA TEKSTU (MOWY) z PRZEDMIOTEM TEKSTU (MOWY) oraz ich stosunków przed czasem wypuszczenia tekstu (mowy) oraz przemyśleniu celu jaki chciałby uzyskać autor tekstu na czytelniku.
  Prostymi słowy, prawie każdy artykuł(mowa) ma na celu zmanipulowanie czytelnika w celu uzyskania w ten sposób określonych korzyści. Inteligentny człowiek jest bardzo trudny do zmanipulowania, więc w ten prosty sposób każdy z nas może się przekonać jak inteligentnym człowiekiem jest.[...]

  Dokładnie to samo tyczy się lokalnego tygodnika z tą jednak różnicą że artykuły z SEDNA można poddać analizie o któej piszesz a większości artykułów z GM niestety nie. Przypomne często używane przeze mnie porównanie do popularnego, niegdyś bardzo poczytnego pisma Trybuna Ludu. Okazuje się że merytorycznie obie gazety mają dokładnie ten sam styl. Napisze nawet że gdyby pozmieniać imiona i nazwiska i przedrukować gotowe artykuły z Trybuny Ludu w Gazecie Myślenickiej, podejrzewam że nikt by się nie zorientował. A jaki byłby uśmiech na twarzach urzędników... Nowe wraca, nowe wraca... [/quote]

  Na pewno wiesz każda władza popełnia błędy, bo nie popełnia ich tylko ten kto nic nie robi. Wiesz też że czyniąc dla jednej części społeczeństwa (młodzież i dni myślenic, skate park, szczelnica, hala sportowa, boiska i rewitalizacje szkół, biblioteka, nowoczesna sala kinowa) COŚ dobrego, wywołuje się bunt części ludzi takich jak ty, którym ujęło się z budżetu i nie ma kasy na ogrodzenia cmentarne, alejkę wyścigową dla ludzi z laską czy ściankę wspinaczkową dla przekwitających kobiet ;) (żart).
  W przypadku sedna mamy do czynienia z czymś całkowicie innym. tam pokazuje się tylko to na co nie wystarczyło, a to co się zrobiło stara się pokazać w najgorszym świetle, umniejszając znaczenie, (bo po co to NAM, którzy z tego nie umiemy, nie będziemy korzystać lub nie jesteśmy zainteresowani, często z powodu tego że zostało postawione przez znienawidzonego Ostrowskiego.
  Twoje porównanie do TL może i jest w pewnym stopniu poprawne, bo TL to pionier propagandy pochwał, z tym że jakby nie popatrzeć to każda gazeta w większym lub mniejszym stopniu na tym bazuje. Oczywiście nie Sedno, bo Sedno niewiele wychwala a jeżeli już to swoich, którzy przeważnie nie zrobili nic karygodnego, gdyż nie mieli jeszcze na to okazji. Dać im okazję, a wyjdzie szydło z wora. Nie uważasz że głównym przesłaniem Sedna jest wieszanie psów na władzy? I niechże tak będzie, tylko czy ci "redaktorki" nie widzą że to przynosi podczas każdych wyborów całkiem przeciwny od zamierzonego skutek?

  Ludzie mają już dość teorii spiskowych i ciągłego oczerniania, co zresztą funduje im od lat Kaczyński, który jak łatwo się spodziewać znowu w przyszłych wyborach dostanie po łapach, o ile nie dojdzie wcześniej do puczu w partii, co bardzo prawdopodobne.

  W ten sposób nie zdobywa się przychylności ludzi - Amen

  Pozdrowienia od Podziemia

  PS. (nie gniewaj się na mnie za wcześniejszych kilka słów prawdy. Obrażają się tylko słabi. Twardziele umieją przyjąć z wypiętą klatą niewygodne fakty) no offence !

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Cytat"Ludzie mają już dość teorii spiskowych i ciągłego oczerniania, co zresztą funduje im od lat Kaczyński, który jak łatwo się spodziewać znowu w przyszłych wyborach dostanie po łapach, o ile nie dojdzie wcześniej do puczu w partii, co bardzo prawdopodobne."
  I już wiemy kto temu wszystkiemu winien.Do puczu może by doszło gdyby miał takich członków.
  Mówienie prawdy to oczernianie?Właśnie jedna z "niewinnych idolek"po latach otrzymała wyrok,niewinny jak kryształ Doktor G.też ma akt oskarżenia i wcale nie od Ziobry.Tak na marginesie zachodnie demokracje muszą upaść w starciu z naszymi,z powodu jakiegoś podsłuchu żeby upadł Nixon a teraz kłopoty mieli wielcy w Anglii.W niektórych niezdrowych demokracjach poszło to już tak daleko że z powodu jakiejś katastrofy kolejowej podają się do dymisji ministrowie.
  Chcący przetrwać muszą brać przykład z naszych,w katastrofie ginie Prezydent i grupa ważnych osób w Państwie,winnych niema jeszcze są awanse.
  Wybaczcie że nie na temat ale wkurza mnie winienie za wszystko Kaczyńskiego.

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Właśnie dzisiaj przechodziłam ul. Słoneczną i jakiż to szok przeżyłam widząc dokładnie na przeciw nowej galerii wóz z pieczywem pana S. Czyżby przeważyła chęć zarobku nad własnymi poglądami?

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  [quote=gość: mamma] Właśnie dzisiaj przechodziłam ul. Słoneczną i jakiż to szok przeżyłam widząc dokładnie na przeciw nowej galerii wóz z pieczywem pana S. Czyżby przeważyła chęć zarobku nad własnymi poglądami? [/quote]

  Elekt Sikorka, wielki przegrany wyborów z tego co można zaobserwować po ruch jego wozów Drzymały (inaczej bud na kółkach), wie że pieniążki nie śmierdzą i przekonania chowa się kieszeń gdy można zarobić trochę więcej. Tak więc rozszady na szachownicy myślenickich ulic jak widać postępują zgodnie z taktyką największych mistrzów strategii. Ot siła pieniądza.
  Za kasę można sprzedać nie tylko poglądy ale i osoby, co wielokrotnie w ostatnich miesiącach można było obserwować w polityce trochę bardziej zaawansowanej.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Czy nie zastanawialiście się nad złożeniem pozwu zbiorowego http://wspolnypozew.com przeciwko Gminie za brak przemyślanej kolityki komunikacyjnej ? (a raczej jej całkowity brak)

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  ta pseudo galeria to porażka! tesco drogie, bułki tylko kajzerki reklamują po 19 gr:) z parkowaniem kłopt, za mało miejsca a burmistrz chciał tam busy jeszcze zmiescic haha śmiech na sali:)

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  To że ktoś staje do walki z konkurencją to sprzedaż poglądów?
  Nienawiść rozum odbiera a co ma postawić budkę z pieczywem koło cmentarza na Polance?

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Pozdrawiam niekulturalnych pracowników galerii, którzy potrafią doskonale zwyzywać a kultury u nich nie ma !

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Byłem dzisiaj w tej całej galerii,oczywiście zaparkowanie graniczy z cudem,w tesco pustki,,,Ogólne wrażenia poniżej średniego....

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  Do diabła z tesco.poszedłem to jeszcze za kasjerkę musiałem robić,w dodatku na stojąco...

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  jak to jest galeria....:D:D nie nazywajmy szamba perfumerią:D:D

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej