Poszukiwany

Poszukiwania na coraz szerszą skalę. Jest nagroda za pomoc w znalezieniu Jacka Jaworka

Poszukiwania na coraz szerszą skalę. Jest nagroda za pomoc w znalezieniu Jacka Jaworka

Poszukiwania mężczyzny w związku z potrójnym zabójstwem w Borowcach koło Częstochowy zataczają coraz szersze kręgi. Za Jackiem Jaworkiem wypuszczono list gończy, a policja wyznaczyła 20 tys. zł nagrody za pomoc w jego ujęciu

 

Jacek Jaworek poszukiwany jest listem gończym w związku z potrójnym zabójstwem do którego doszło 10 lipca w Borowcach koło Częstochowy. W domu jednorodzinnym znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. W poniedziałek 20 lipca odbył się ich pogrzeb, jednak policja wciąż nie znalazła sprawcy. Ustalenia śledczych wskazują, że może być nim Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy.Początkowo poszukiwania obejmowały głównie województwo Śląskie, ale teraz policja poszerza je o kolejne.

Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. zł za informacje, które pomogą w zatrzymaniu Jacka Jaworka lub w odnalezieniu jego ciała. Jak podkreślają policjanci; niewykluczone, że mężczyzna nie żyje. Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112.

 „Gwarantujemy anonimowość. Jednocześnie przypominamy, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!” – przestrzega policja.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać.

Komentarze (11)

Zobacz więcej