Myślenice

Pożar przy warsztacie na Dolnym Przedmieściu. Uszkodzonych zostało 11 samochodów

Pożar przy warsztacie na Dolnym Przedmieściu. Uszkodzonych zostało 11 samochodów
Fot. PSP Myślenice

W niedzielę rano przy jednym z warsztatów na Dolnym Przedmieściu w wyniku pożaru zostało uszkodzonych 11 samochodów

W niedzielę o godz. 4.49 do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze pojazdów i warsztatu przy ul. Kazimierza Wielkiego. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice, OSP Myślenice Dolne Przedmieście.

Pierwszy Kierujący Działaniem Ratowniczym po przybyciu na miejsce zdarzenia i w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdził potrzebę wezwania dodatkowych sił i środków w celu ugaszenia ognia obejmującego samochody i budynek.

Strażacy odłączyli zasilanie w energię elektryczną, rozwinęli 4 linie gaśnicze piany i podjęli walkę z ogniem usiłując nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałe zaparkowane pojazdy i całość obiektu. Na miejsce działań dojechały dodatkowo wezwane samochody OSP Myślenice Zarabie, OSP Myślenice Górne Przedmieście.

Bryg. Roman Ajchler, rzecznik prasowy PSP Myślenice: Akcja gaśnicza objęła  11 samochodów osobowych oraz część elewacji budynku hali warsztatowej. Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenie hali oraz sprawdzono wnętrze miernikiem tlenku węgla (CO) oraz kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia - relacjonuje .

OSP Myślenice Śródmieście w związku z posiadanym pełnym wyposażeniem ratowniczym pozostawało w stanie gotowości do wyjazdu w przypadku powstania w tym samym czasie innego zdarzenia na terenie gminy Myślenice wymagającego uczestnictwa strażaków. 

Na miejscu pracowali też policjanci, którzy starali się wyjaśnić przyczynę pożaru. Jak poinformowali nas właściciele firmy; "8 z 11 pojazdów nie należało do warsztatu ani klientów"

Komentarze (7)

 • 9 sie 2021

  Przypadek???

  29 Odpowiedz
 • Roman 9 sie 2021

  To kogo te auta były???

  25 Odpowiedz
 • 9 sie 2021

  W całym mieście wszyscy wiedza ze to było na agrobudzie... tylko miasto info musi napisać ze w "jednym z warsztatów" .... eh

  29 4 Odpowiedz
 • Ten komentarz został usunięty.

 • 10 sie 2021

  Opamiętajcie się.Krzywdzicie właścicieli. Nie wiem, co tam się podziało. A Wy wiecie ?

  9 2 Odpowiedz
 • 10 sie 2021

  Kto to zapłaci? Oddajesz auto
  do warsztatu i masz. Trzeba iść bardziej w kierunku zwarcia instalacji w którymś z samochodów, takie podpalenia chyba tylko w filmach jak porachunki mafijne. Wartość szkód będzie myślę całkiem spora, a auta w większości AC pewnie nie miały. Czy te wszystkie warsztaty obejmują przyjęte do naprawy auta jakimś ubezpieczeniem, wie ktoś jak sprawa wygląda?

  10 2 Odpowiedz
 • 11 sie 2021

  Powiinien właściecel być ubezpieczony. Amen.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej